Segregacja śmieci

Tutaj rozmawiamy o segregacji śmieci, dzikich wysypiskach i podobnych tematach.
    Nieznany Nieznana

Segregacja śmieci

Postprzez loo-la » 8 wrz 2008, 13:50

Zastanawiam się, czy nie warto zrobić coś w naszej gminie w sprawie śmieci. W cywilizowanym świecie śmieci się segreguje, u nas robią to tylko zapaleńcy, mając przy tym ogromne problemy ze znalezieniem odpowiednich kontenerów. Nie ma co zrobić z papierami, opakowaniami po sokach, puszkami (jeśli się śmieci segreguje). Wiele osób wyrzuca śmieci na pola czy do lasu, albo spala je w domowych piecach, świadomie bądź z głupoty narażając siebie i innych na uszczerbek na zdrowiu. Czy nie ma na nich kary boskiej bądź ludzkiej? Co o tym sądzicie?
Ostatnio edytowano 14 lis 2008, 18:26 przez loo-la, łącznie edytowano 2 razy
loo-la
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 cze 2008, 22:25

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez Booty » 8 wrz 2008, 14:09

Popieram, ale zaznaczam że nawet gdyby tych pojemników było więcej, i byłyby regularni i często opróżniane to i tak większość mieszkańców nie poczuła by się do tego aby te 'odpady' segregować. Wiem że w miastach ludzie nie mają jak puścić z dymem tych śmieci i je segregują i wychodzi to całkiem dobrze. Trzeba zauważyć że mieszkamy w gminie wiejskiej i nie obrażając, ale niestety tak jest większość zachowuje się jak wieśniaki, z całym szacunkiem dla tych którzy próbują gonić za cywilizacją.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez Bray » 8 wrz 2008, 15:33

U mnie są śmieci segregowane. Osobno papier, plastik i szkło. Jest to robione z przyczyn praktycznych, bo zwykle kubeł się szybko zapełnia i nie ma co robić z odpadami. Wszystkie śmieci są w odpowiednim kartonie i przychodzi czas kiedy są wywożone do kontenerów. Faktem jest, że brak pojemników na metale (puszki itp). Swego czasu "po kubłach" chodzi pewien pan i wyciągał puszki ale z tego co wiem to skończył pod kołami samochodu na 8. A na złom z metalami to wstyd niektórym pójść :mrgreen: . Teraz sam nawet nie wiem gdzie jest jakiś funkcjonujący, bo kiedyś były nawet 3-4. Co do papieru to w Długołęce jest chyba tylko jeden pojemnik na odpady tego rodzaju (w pobliżu GOKu).

Co do wyrzucania śmieci po lasach i krzakach jest zjawiskiem powszechnym ale nie tylko stosowanym przez naszych mieszkańców ale również przez mieszkańców miasta. Raz spotkałem się nawet ze śmieciami w postaci zeszytów i książek a co najciekawsze, były podpisane... :evil:
A stan parku w Szczodrem i pobliskich obszarów zalesionych każdy wie jaki jest. Jednym słowem "syf"..Ale taka już polska mentalność.
"Co z oczu, to z serca"
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez Tiberias » 8 wrz 2008, 16:24

Powyższe posty, niestety to smutna prawda. Jak to ujęli przedmówcy "wieśniaków", którzy wyrzucają śmieci po lasach w tym kraju nie brakuje. A naprawdę segregacja śmieci to nic trudnego, w moim domu też stosowana. Kwestia tylko nie rzucać wszystkiego do wspólnego kubła a trochę pomyśleć, a wtedy można zaoszczędzić też miejsca.
Swoją drogą, gdyby odpowiednich kontenerów było więcej na terenie naszej miejscowości ten problem na pewno byłby mniejszy. Ale niestety, jest jak jest.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez madwoman » 14 paź 2008, 13:44

"Trzeba zauważyć że mieszkamy w gminie wiejskiej i nie obrażając, ale niestety tak jest większość zachowuje się jak wieśniaki" - Majler, sory ale pieprzysz. To, ze mieszkasz na tym zadupiu nie jest powodem do zacofania i spowolnienia. Osoby starsze mieszkajace tu x lat ciezko jest przekonac do segregacji odpadow, ale uwazam, ze mlodzi ludzie chyba potrafią zrozumiec pewne aspekty ekologi.
Te zeszyty tez widziałam, koło jakiegos pola, jeszcze jakis frajer wywiozl tam swoją skoszoną trawke z działki.
Ja osobiscie mam osobne pojemniki na szklo, papier i plastik. Ludzie musza sie nauczyc dbac o to srodowisko w ktorym zyjemy.

Edit: madwoman, trochę więcej kultury wypowiedziach, nawet jak chcesz napisać ostre słowa nie muszą brzmieć one tak "chamsko". - Tiberias
Ostatnio edytowano 14 paź 2008, 14:35 przez madwoman, łącznie edytowano 1 raz
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez Biały » 16 paź 2008, 08:36

TIBERIAS nie jesteś za ostry??????? W osądzaniu???? Jeśli MADWOMAN się wyraża Twoim zdaniem to ja się wypisuję.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez Tiberias » 16 paź 2008, 15:39

Biały, spokojnie, chyba nie do końca zrozumiałeś co napisałem. ;-)
Nie chodziło mi o żadną rygorystyczną cenzurę, jak najbardziej jest wolność słowa i każdy może wyrazić swoje zdanie. Po prostu delikatnie zwróciłem uwagę na formę wypowiedzi madwoman. Pewne zwroty jak: pieprzysz (choć zawsze to lepiej niż pie...lisz), zadupie, frajer można ująć w nieco bardziej elokwentny sposób.
I nie, uważam że nie jestem za ostry w osądzaniu. To była tylko krótka sugestia. Jeśli uraziło cię to aż tak bardzo to cóż... Choć szkoda by było stracić tak aktywnego użytkownika ;-)

A do tematu, madwoman, akurat skoszona trawa z działki jest dość ekologicznym odpadem i szybko się rozkłada więc o to nie ma się co aż tak bardzo czepiać, tym bardziej że mogło to być pole tego kto ją tam wysypywał.
A że o naturalne środowisko trzeba dbać to chyba sprawa oczywista. :roll:
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez madwoman » 16 paź 2008, 16:14

tiberias- nie badz az tak poprawny na sile, osobiscie mnie to drazni, zaczynasz czepiać sie na sile i bez wiekszego powodu. Jesli zas 'zadupie' lub 'frajer' az tak strasznie cie urazilo to coz... przepraszac nie bede, nie czuje, zebym kogos tym uraziła, mam prawo wyrazac swoją opinie na dany temat.
Co do tej nieszczesnej trawy- mnie to zraziło, ze ktos prawie na drodze do wysypał, jakby nie mogl sobie zrobic kompostownika u siebie na działce. Bardzo dobrze wiem o tym, ze taka trawa dobrze robi glebie ale bez przesady.
Miłego dnia zycze wszystkim ;-)
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez Biały » 17 paź 2008, 07:58

Przepraszam że żyję :oops:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez Lust » 12 lis 2008, 20:20

madwoman napisał(a):tiberias- nie badz az tak poprawny na sile, osobiscie mnie to drazni, zaczynasz czepiać sie na sile i bez wiekszego powodu. Jesli zas 'zadupie' lub 'frajer' az tak strasznie cie urazilo to coz... przepraszac nie bede, nie czuje, zebym kogos tym uraziła, mam prawo wyrazac swoją opinie na dany temat.

Po to jest forum, żeby wyrażać opinie, ale słowo pisane wymaga pewnej kultury.

Jeśli chodzi o segregację, to bardzo często odpady z tych wszystkich kolorowych pojemników trafiają w jedno miejsce, jedną śmieciarką.
Faktem jest, że najpierw trzeba ludzi przyzwyczaić do ekologii, ale państwo też powinno podjąć jakieś sensowne działania. Wiele wysypisk jest założonych w niewłaściwych miejscach lub niezgodnie z wymogami, nie mamy spalarni śmieci... Wiele rzeczy powinni zmienić obywatele, ale państwo również nie może być bierne.
Avatar użytkownika
Lust
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 paź 2008, 12:03
Lokalizacja: inąd

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez madwoman » 6 gru 2008, 23:02

haha :roll:
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez Biały » 7 gru 2008, 11:15

Lust napisał(a):Po to jest forum, żeby wyrażać opinie, ale słowo pisane wymaga pewnej kultury.
No to moge se czasem jak sytuacja wymaga "qrwa" napisać?? Czy nie?? Dzieci jak są to niech się uczą :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez madwoman » 7 gru 2008, 14:30

bez jaj, mnie tylko bawi ta sztuczna poprawnosc niektorych :roll:
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez Biały » 7 gru 2008, 20:53

jeszcze udaja że są grzeczni :D:D:D :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Segregacja śmieci

Postprzez Anika » 19 sty 2009, 23:10

Segregacja to dobra sprawa,,,tylko latanie ze śmieciami w reklamówce przez 2 ulice żeby je wyrzucić już mnie nie bawi...
Chodź mimo tego to robię.
Dobrze by było gdyby pojemników było więcej niż jest ... po pamiętamy sytuację gdzie ludzie przychodzili i zostawiali śmieci przy kontenerach bo nie było miejsca.( teraz są ponoć kary za to )

Co do śmieciarek - tak śmieci sa często wrzucane do 1 śmieciarki - ale prawda jest taka, że czy tak czy siak - i tak musiałby ktoś je przesegregować na śmietnisku a dzięki robieniu tego wcześniej - zaoszczędza się duże koszty na segregacji - mimo wrzucenia do jednej śmieciarki śmieci wcześniej przesegregowaniu nie muszą być poddawane takim samym procesom jak nieprzesegregowane i są czystsze co również jest ważną sprawą.
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

Następna strona

Powrót do Czystość, środowisko



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników