Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Tutaj rozmawiamy o naszych przewoźnikach autobusowych, PKS, PKP oraz drogach.
    Windows 7 Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez agu420 » 22 lis 2010, 21:44

pragnę także wyrazić swoją opinie na temat nowych autobusów,które miały być lepsze,których miało być więcej i dostosowane do potrzeb głownie osób jadących do szkół,uczelni czy do pracy.rozumiem ,że może stołek wójta jest tak burżuazyjny,zawierające w sobie gratis limuzynę i nie godne jest aby jeździć z pospólstwem zwykłym...ale jednak zachęcam do przejażdżki szczególnie w godzinach do 12,zapewniam ,że to przypomina raczej wagon towarowy do przewozy bydła niż komfortową podróż ,za która mimo wszystko płacimy.czy nikt się nie zastanowił ,aby zamiast organizować dzień seniora albo inny happening ,który nikomu nie jest potrzebny a ma tylko na celu podlizanie się wyborcom starszej daty,bo mimo wszystko są większą siłą, zastanowić się nad potrzebami młodych ludzi,którzy są niby przyszłością.nie żądamy od razu budowy basenu czy wesołego miasteczka,ale chyba powinniśmy mieć dostęp do świata kultury i zabawy,który może nam zapewnić wrocław leżący jedynie o trasę gmina dłk-wrocław.czy nikt jeszcze nie wpadł na to aby uruchomić nocne autobusy?!na początek choćby dwa,o godzinie np. 00.00 i 3.00 w nocy?ułatwiłoby to życie młodym ludziom,którzy zamiast pić kolejne piwo na ławce mieliby szanse na jakieś lepsze i bardziej wyrafinowane rozrywki w weekendy.nie chodzi tylko o włóczenie się po pubach ,nawet z powrotem z kina ,teatru \,spotkania ze znajomymi jest problem.gminy mniej rozwinięte ,biedniejsze pomyślały o tym problemie,a czy nasze władze się w końcu zreflektują ,bo chyba nie są to pierwsze takie głosy...bardzo prosiłabym od odpowiedź w imieniu młodzieży gminy długołęka.
agu420
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lis 2010, 21:21

Reklama

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 22 lis 2010, 23:10

Z tego co się orientuje kwestia była już ,,wielokrotnie poruszana'' zwłaszcza jeśli chodzi o Kiełczów - największą miejscowość po Długołęce w Gminie. Tłumaczą się jak zwykle - że brak środków.
(Proponuję sporzejć na miejscowośc Iwiny w gm. św. katarzyna - gdzie jest parenaście domów a burmistrz potrafił dostrzec problem i ''załatwił'' nocny autobus mpk do iwin. ), jest to tylko jeden z wielu przykładów tego typu sytuacji..nocne weekendowe pociągi do podrwrocławskich miejscowości, każdy dostrzega ten problem..tylko nie urzędnicy gminy Długołęka

Wiem że jest dość silne parcie ludzi na kwestie nocnej komunikacji, wiem też, że Pan Piotr Dytko wielokrotnie zapowiadał, że jak zostanie wójtem jeszcze tej zimy będą jeździły po gminie dwie linie nocnych autobusów w weekendy ( piatek-sobota, sobota-niedziela, o dwóch porach pewnie koło 0.00-1.00 i 2.00-3.00)

Konkurencyjnego zapewnienia ze strony Pani Łebek nie słyszałem.

Konkluzja - zabunkrujcie się w domach od 22 do 6 rano mieszkając 5 km od wrocławia, lub zagłosujcie na Piotra Dytko. Tak by ze zdrowego rozsądku wynikało prawda ?
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 23 lis 2010, 00:21

lupus takie zapewnienie ze strony Wójtowej padło na spotkaniu z mieszkańcami Długołęki. Tam też padła informacja, że zmiany w kursowaniu autobusów do potrzeb mieszkańców są (zgodnie z zawartą umową) zaplanowane po 3 miesiącach realizacji umowy. Zatem i Pan Piotr i Pani Wójt mówili prawdę, nocne autobusy są możliwe tej zimy.
Problemem zmiany rozkładu autobusów nie jest tylko ich liczba, godzin kursowania ale i koszta z tym związane. Otóż, podobno, jakakolwiek korekta rozkładu jazdy, nawet jednego kursu kosztuje 8 tys zł., nie Gminę, tylko przewoźnika. Nie dziwi zatem opór przewoźnika i próba dotrwania do wspomnianych 3 miesięcy. Ale chyba jednak te "urzędasy" coś tam umieją zrobić, bo już była jedna korekta w rozkładzie jazdy, no i nowa linia z Bielawy do Długołęki -844.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 7

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 23 lis 2010, 00:38

kotow7 napisał(a):lupus takie zapewnienie ze strony Wójtowej padło na spotkaniu z mieszkańcami Długołęki. Tam też padła informacja, że zmiany w kursowaniu autobusów do potrzeb mieszkańców są (zgodnie z zawartą umową) zaplanowane po 3 miesiącach realizacji umowy. Zatem i Pan Piotr i Pani Wójt mówili prawdę, nocne autobusy są możliwe tej zimy.
Problemem zmiany rozkładu autobusów nie jest tylko ich liczba, godzin kursowania ale i koszta z tym związane. Otóż, podobno, jakakolwiek korekta rozkładu jazdy, nawet jednego kursu kosztuje 8 tys zł., nie Gminę, tylko przewoźnika. Nie dziwi zatem opór przewoźnika i próba dotrwania do wspomnianych 3 miesięcy. Ale chyba jednak te "urzędasy" coś tam umieją zrobić, bo już była jedna korekta w rozkładzie jazdy, no i nowa linia z Bielawy do Długołęki -844.


kontynuując wątek... jeśli każda zmiana kursowania autobusów kosztuje 8 tyś zł, to dlaczego skoro twoim zdaniem obie strony o tym zapewniają, nie wprowadzono tego od razu w pażdzierniku, zaoszczędzono by jak mówisz 8 tysięcy, a tak to każdas intwernwecja kończy się ,,nie mamy środków''. Pozatym jaki były cel planistów tworzenia nowego rozkładu autobusów i dopiero za pół roku tworzenia dodatkowego rozkładu nocnych autobusów. Trochę to się nie trzyma kupy co mówisz i pachnie manipulacją, tymbardziej że nie wiem na ile w sposób zamierzony użyłes słowa ,,zmiana kursowania autobusów'' i czy zmiana obejmuje również zakres pojęcia ,,dołożenie'' dodatkowych linii/kursów w godzinach nocnych.
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows Vista Internet Explorer 7

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 23 lis 2010, 00:55

lupus napisał(a):
kotow7 napisał(a):lupus takie zapewnienie ze strony Wójtowej padło na spotkaniu z mieszkańcami Długołęki. Tam też padła informacja, że zmiany w kursowaniu autobusów do potrzeb mieszkańców są (zgodnie z zawartą umową) zaplanowane po 3 miesiącach realizacji umowy. Zatem i Pan Piotr i Pani Wójt mówili prawdę, nocne autobusy są możliwe tej zimy.
Problemem zmiany rozkładu autobusów nie jest tylko ich liczba, godzin kursowania ale i koszta z tym związane. Otóż, podobno, jakakolwiek korekta rozkładu jazdy, nawet jednego kursu kosztuje 8 tys zł., nie Gminę, tylko przewoźnika. Nie dziwi zatem opór przewoźnika i próba dotrwania do wspomnianych 3 miesięcy. Ale chyba jednak te "urzędasy" coś tam umieją zrobić, bo już była jedna korekta w rozkładzie jazdy, no i nowa linia z Bielawy do Długołęki -844.


kontynuując wątek... jeśli każda zmiana kursowania autobusów kosztuje 8 tyś zł, to dlaczego skoro twoim zdaniem obie strony o tym zapewniają, nie wprowadzono tego od razu w pażdzierniku, zaoszczędzono by jak mówisz 8 tysięcy, a tak to każdas intwernwecja kończy się ,,nie mamy środków''. Pozatym jaki były cel planistów tworzenia nowego rozkładu autobusów i dopiero za pół roku tworzenia dodatkowego rozkładu nocnych autobusów. Trochę to się nie trzyma kupy co mówisz i pachnie manipulacją, tymbardziej że nie wiem na ile w sposób zamierzony użyłes słowa ,,zmiana kursowania autobusów'' i czy zmiana obejmuje również zakres pojęcia ,,dołożenie'' dodatkowych linii/kursów w godzinach nocnych.


a tak wogole to słyszałem od osób które interweniowały w tych sprawach, że w urzedzię poinformowano ich, że ,,na chwilę obecną nie jest planowane uruchomienie serwisu nocnego ''. Było to co prawda jeśli dobrze kojarze w pażdzierniku, czyżby więc pod wpływem wyborów sprawa aż tak szybko posuneła sie do przodu że wszyscy nagle mówią o zimie jako okresie uruchomienia tych linii nocnych ?
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 23 lis 2010, 22:50

ok widze kolega nie ma już nic więcej do dodania w temacie, albo po prostu nie zna konkretów więc się nie wypowiada na zadane skonkretyzowane pytania. i słusznie bo lepiej milczeć niż wprowadzac w błąd. Mnie osobiście słowa że podobno wójtowa w długołęce coś tam powiedziala nie przekonują, bo po pierwsze tak jak mówie zbyt ogólnie to zrelacjonowałes, a po drugie w sytuacji niejasnej, lepiej się wycofać, żeby potem uniknąc aroganckiego urzędniczego ,, ale ja nic nie obiecywała/obiecywałem...''

Rekapitulujac, dla osób których:
- życie nie kręci się tylko w godzinach 6-22,
-pozdróżują i nie daj boże pociąg przyjeżdza do Wrocławia o 23, (a nie stać ich na wartą 100-150 zł taksówke),
- korzystają z życia kulturalnego, towarzyskiego , które nie kończy się o 21 30 ,,bo za 30 minut mam ostatni autobus'' ,

proponuje zagłosować na Piotra Dytko. Na własne oczy widziałem i słyszałem jak obiecywał, mówił że jeszcze tej zimy ( luty-marzec), będzie nocna gminna komunikacja. Z tego będzie też przezemnie rozliczany za cztery lata.
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 23 lis 2010, 23:00

Ja te informacje mam z Gminy. Jest umowa, która realizowana jest. Zakłada ona ocenę (kompleksową) efektywności linii oraz sugestie mieszkańców. Może to oznaczać zmianę ilości kursów, zmianę rozkładu jazdy. W październiku była korekta w zwiazku z wprowadzeniem m.in nowej linii autobusowej. Jednak po miesiącu nie możliwe byłoby określenie efektywności poszczególnych kursów, linii.
Piszę co usłyszałem. Ale da się dowiedzieć, to napiszę. Konkretne pytania? Może tak być? :-)
Nie tylko Wójtowa to obiecała, ale i Pan Dytko, zatem wiedzą o czym mówią (Wójt, Radny), czemu im nie wierzyć? Czym różni się obietnica Wójta, który podpisał umowę, od Radnego, który zabiega o głosy? Zakładam, że niczym, bo oboje mam nadzieję chcą poprawy obecnej sytuacji. A może zagłosujesz na Wójtową, bo w razie uruchomienia szynobusu do Wrocka, możliwa jest budowa peronu w Mirkowie? :mrgreen: Taki sam argument jak za Panem Piotrem...
Ostatnio edytowano 23 lis 2010, 23:10 przez kotow7, łącznie edytowano 1 raz
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 23 lis 2010, 23:08

ale co wójtowa obiecała konkretnie ?

Bo Pan Piotr Dytko powiedział że jak zostanie wójtem to od lutego będą nocne autobusy gminne w weekendy. i to jest konkret. Taki sam konkret widziałem w ulotkach wyborczych kandydatów z listy PO. Jaki konkret masz od Pani wójt i jej radnych ?
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 23 lis 2010, 23:12

Mówiła również o weekendowych kursach (piątek - niedziela), ostatni ok godziny 3. Ma być ich (cholera chyba dobrze pamiętam) 3 kursy, na Długołękę. Inaczej na Kiełczów, ale to mówił kandydat na radnego, no i nie wsłuchałem się. Wójtowa nie zaprzeczyła, gdy to mówił.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 7

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 25 lis 2010, 11:09

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... tobus.html

to tak na dowód że nocna komunikacja to nie jest tylko wybryk wygodnickich mieszkańców gminy Długołęka.
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 28 lis 2010, 21:59

JEŚLI CHCEIE ABY OD LUTEGO BYŁA NOCNA GMINNA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA - ZAGŁOSUJCIE NA PIOTRA DYTKO !

Tylko ten człowiek jest gwarantem, że taki ,,wynalazek XXI w.'' w naszej gminie się pojawi !
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 28 lis 2010, 22:11

A jeśli chcecie by naszą gminę omijały burze gradowe na Pana Piotra głosujcie! On tylko gwarantem...
Sory, nie umiałem się oprzeć ;-)
Panie Piotrze, Pan wybaczy. :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 28 lis 2010, 22:28

z tego co napisałeś to Pani wójt mówiła o nocnych autobusach ale nie mówiła o konkretnym terminie - a na facebooku Pan Piotr Dytko napisał że będą od lutego.

Z sameto faktu że korekty do rozkłądów jazdy można zgłaszać co 3 miesące, nie wynika, że za 3 miesące licząc od pazdziernika dojdzie do zmiany a tymbardziej polegającej na wprowadzeniu dodatkowych linii nocnych autobusów. I tu cie kolego mam... zaraz po wyborach by się zaczeły asekuranckie wypowiedzi i łapanie za słówka typu ,,ja tylko mówiłem że wójtowa wspominala o nocnej komunikacji ale nie określiła terminu''

więc daruj sobie te nędzne manipulacje, napisz coś konkretnego a nie bajki ludziom posuwasz. Niestety dla ciebie tym razem ,,ciemny lud'' nie uwierzy
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 28 lis 2010, 22:36

Na jakiej podstawie Pan Piotr twierdzi, że będą od lutego? Rozmawiał z Miastem Wrocław już o tym? Zna treść umowy zawartej na komunikację? Zatem wiarygodny jest jedna strona i nie jest nią Pan Dytko.
A groźby i obraźliwe teksty na PW daruj sobie, już się boje.... :eek:
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 28 lis 2010, 23:24

PaN Dytko podał chociaż konkretny termin z którego np. przezemnie będzie rozliczany, natomiast z twojej relacji wynika ze łebek nie podała żadnego terminu, czyli de facto nic jej nie można wypomnieć, jak zrobi w 2014 we wrześniu to powie ze zrealizowała obietnice ...i tym rózni sie obecny wójt od przyszłęgo. Teraz już wiesz dlaczego jeśli jestes o zdrowych zmysłach powinieneś zagłosować na Piotra
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komunikacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników