ankieta o szkole

Dyskusje na temat oświaty w gminie oraz pochodne.

co sądzisz o ZLG w Długołęce?

Ankieta wygasła 7 lis 2008, 14:02

najlepsza szkoła pod słońcem!
0
Brak głosów
miła, przyjazna, rewelacyjna!
0
Brak głosów
ok
3
15%
szkoła jak szkoła
6
30%
beznadziejna
8
40%
totalny koszmar!!!
3
15%
 
Liczba głosów : 20

    Nieznany Nieznana

ankieta o szkole

Postprzez loo-la » 8 wrz 2008, 14:02

proponuję ankietę, mile widziane też odręczne komentarze!
loo-la
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 cze 2008, 22:25

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Tiberias » 8 wrz 2008, 16:32

Ankieta wielokrotnego wyboru, co nie co nie pasuje do takiego pytania. Można mieć raczej jedno zdanie o szkole a nie trzy.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Lewy » 8 wrz 2008, 17:41

Mi akurat dwie odpowiedzi pasują do siebie jak ulał ;-) "Szkoła jak szkoła... " "... beznadziejna " :-) jestem absolwentem gimnazjum i na SZCZĘŚCIE chodzę już do szkoły do Wrocławia. Mam porównanie, na jakim poziomie są najlepsi uczniowie z wrocławskich szkół, a na jakim najlepsi po zlg. W swojej szkole jestem jednym ze słabszych, a na przedmiotach, gdzie w Długołęce czułem się jak bóg, teraz jestem przeciętniakiem, który musi nadążać za resztą i materiałem. ;-) O liceum wypowiadać się nie będę... bo nie ma sensu. Ogólnie - odradzam. :-)
Ostatnio edytowano 28 paź 2008, 20:51 przez Lewy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Bray » 8 wrz 2008, 18:19

Lewy napisał(a): W swojej szkole jestem jednym ze słabszych, a na przedmiotach, gdzie w Długołęce byłem bogiem, teraz jestem przeciętniakiem, który musi nadążać za resztą i materiałem. ;-)


Haa, ale masz porównanie. Liceum do którego chodzisz jest na 2. miejscu w Polsce i na pierwszym w województwie więc nie wiem co to za porównanie z ZLG.. ;-)
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Booty » 8 wrz 2008, 19:33

Bray napisał(a):Lewy napisał/a:
W swojej szkole jestem jednym ze słabszych, a na przedmiotach, gdzie w Długołęce byłem bogiem, teraz jestem przeciętniakiem, który musi nadążać za resztą i materiałem. ;-)


Haa, ale masz porównanie. Liceum do którego chodzisz jest na 2. miejscu w Polsce i na pierwszym w województwie więc nie wiem co to za porównanie z ZLG.. ;-)



Chyba się nie zrozumieliście :) Ja wywnioskowałem z wypowiedzi Lewego że to uczniowie po innych wrocławskich gimnazjach mają większy zbiór w głowie, a on po ZLG może być co najwyżej przeciętniakiem. Chyba dobrze ? :)

Moje zdanie o ZLG jest niestety takie samo jak Lewego, co prawda nie jestem żadnym orłem.. ale uważam tak biorąc pod uwagę inne elementy.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Bray » 8 wrz 2008, 19:55

Zrozumiałem go :) Tylko, że do XIV nie idą w większości absolwenci jakichś słabszych gimnazjów tylko np 49 itp a ty Lewy po ZLG nie ma co się porównywać :)

PS. Nie offtopujmy

PS2. Majler nie cytuje się całego ostatniego posta 8-)
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Lewy » 8 wrz 2008, 20:13

Bray napisał(a):Zrozumiałem go :) Tylko, że do XIV nie idą w większości absolwenci jakichś słabszych gimnazjów tylko np 49 itp a ty Lewy po ZLG nie ma co się porównywać :)


Na ten temat mógłbym podyskutować, ponieważ mam w klasie jedną osobę ze szkoły w Siedlcu i jedną z Borowej. Poza tym xivlo nie różni się niczym szczególnie od innych liceów wrocławskich, poza tym, że jego uczniowie lepiej zdają maturę(średnie wyniki są wyższe o około 20%) i biorą udział w większej ilości olimpiad przedmiotowych.

Nie ma co się oszukiwać. W ZLG nie ma przyszłości dla osób chcących się dalej kształcić po liceum (chyba, że ktoś ma ambicje i wiele samozaparcia). By dostać się na dobre kierunki studiów, trzeba zdać dobrze maturę, a to jak wiadomo nie jest największym atutem zlg...

Mówię jakie są realia, ale poza tym nie mam nic do tej szkoły. Chodziłem do niej przez 5 lat i poznałem tam wielu nowych kolegów i koleżanek. Miałem okazje poznać wielu ciekawych ludzi w tym nauczycieli. Atmosfera w szkole była "rodzinna" bo każdy każdego znał, ale były tego plusy i minusy.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Biały » 10 wrz 2008, 21:53

To mówicie panowie, że jak chce mieć wykształcone córki to Wrocław??? Znaczy po gimnazjum?? :shock: A już myślałem że na miejscu zaliczą choć to LO.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Lewy » 11 wrz 2008, 19:42

LO tylko we Wrocławiu ;-) 3, 14, 13, 12, 4, 10, 5, 1, 7, 8, 9. Do koloru do wyboru ;-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Bray » 11 wrz 2008, 20:50

A co Ci Lewy nie pasuje w liceum w Długołęce, że tak polecasz szkoły we Wrocławiu? Nie zapominaj, że matura wszędzie jest taka sama i tak samo jest tu jak i wszędzie w Polsce. Zależy tylko od chęci do nauki szkoła jest na 2 planie.

Jednym z plusów tej szkoły jest to, że jest blisko i można szybko być w domu :mrgreen:

Zresztą można się po jednym roku przenieść gdzie indziej lub wybrać technikum.

Jak nie skończyłeś swojego liceum to nie oceniaj tego tutaj bo tu też trzeba się uczyć i co roku nie zdaje kilka-kilkanaście osób. Wszystko zależy od chęci.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez loo-la » 29 wrz 2008, 11:57

Bardzo mnie ciekawi jedna sprawa - jeśli LO we Wrocławiu są takie świetne, dlaczego ponad połowa uczniów z tych szkół lata na "korki"? Nie rozumiem też postawy "młodych szczurów", którzy najwyraźniej uważają, że świat jest tylko dla pięknych, zdolnych i bogatych. A co mają ze sobą zrobić ci mniej zdolni, waszym zdaniem? Nie mają prawa zdobyć wykształcenia, zdać matury, dostać się na jakieś studia? A może powinni wam, boskim geniuszom, buty czyścić i kible szorować? Moim zdaniem siłą ZLG jest to, że nie jest szkołą faszystowską, tylko dla wybranych. Każdy ma tu swoją szansę, zdolny i niezdolny, zwykły i niezwykły. I niech tak zostanie.
loo-la
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 cze 2008, 22:25

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Lewy » 29 wrz 2008, 14:36

loo-la napisał(a):Bardzo mnie ciekawi jedna sprawa - jeśli LO we Wrocławiu są takie świetne, dlaczego ponad połowa uczniów z tych szkół lata na "korki"?

Jeśli według Ciebie loo-la ponad 50% wrocławskich uczniów chodzi na korki to śmiem twierdzić, że w ZLG jest to około 60-70% Nie będę już dochodził co rozumiesz pod pojęciem "korki" bo to temat rzeka.


loo-la napisał(a): Nie rozumiem też postawy "młodych szczurów", którzy najwyraźniej uważają, że świat jest tylko dla pięknych, zdolnych i bogatych. A co mają ze sobą zrobić ci mniej zdolni, waszym zdaniem? Nie mają prawa zdobyć wykształcenia, zdać matury, dostać się na jakieś studia? A może powinni wam, boskim geniuszom, buty czyścić i kible szorować?

Nikt z nas nie uważa, że "świat jest tylko dla pięknych, zdolnych i bogatych." Ale nie każdy powinien iść do LO. Osoby, które mają problem z nauką lub całkowicie sobie z nią nie radzą powinny iść do techników lub zawodówek, a nie siedzieć na siłę w LO bo im rodzice kazali albo obciach jest nie chodzić do LO ... :-/ Zbierze się kilku takich i poziom szkoły się obniża, zbierze się grupa takich i powstaje ZLG.

loo-la napisał(a):A może powinni wam, boskim geniuszom, buty czyścić i kible szorować?
Ktoś w końcu musi to robić... Ale pamiętajmy, że żadna praca nie hańbi ;-)

loo-la napisał(a):Moim zdaniem siłą ZLG jest to, że nie jest szkołą faszystowską, tylko dla wybranych. Każdy ma tu swoją szansę, zdolny i niezdolny, zwykły i niezwykły. I niech tak zostanie.
Szkołą faszystowską? :shock: A jakie szkoły według Ciebie są faszystowskimi? I czy każdy ma szanse? Tu bym polemizował. W ZLG panuje wiele idiotycznych zakazów i nakazów i uczniowie muszą się do nich dostosować, np. brak wolności stroju i wyglądu...
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Marli » 29 wrz 2008, 17:25

ZLG w Długołęce ma swój klimat, rodzinną atmosferę i wiem, że ludziom tam uczęszczającym (przynajmniej z mojego otoczenia) to bardzo pasuje. Dowodem jest to, że wiele osób uczęszczających do długołęckiego gimnazjum, zostało również w liceum. Sama jestem w tej szkole już dwa lata (może nie wiele, ale mam prawo do wypowiedzi ;) i ciesze się, że tu trafiłam. Poznałam wielu wyjątkowych ludzi. :) Doceniam również nauczycieli, przez których często jednak marudziłam. Ale mam świadomość, że informacje, które dzięki ich wysiłkowi posiadam, wykorzystam z wielką dla mnie korzyścią w liceum. Kwestia nauki, jest kwestią indywidualną - każdy ma prawo do nauki i to jego sprawa, jak je wykorzysta.

Nie ma szkół idealnych, każda posiada pozytywne i negatywne strony. Jednak doceńmy ówczesne starania dyrekcji i uczniów, którzy ją tworzą. ;)
Marli
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 maja 2008, 19:46
Lokalizacja: Szczodre

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Biały » 29 wrz 2008, 20:33

No więc już wiem :mrgreen: się będę starał coby się córki kształciły dzięki za opinie
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Gość » 5 paź 2008, 13:30

loo-la napisał(a):Bardzo mnie ciekawi jedna sprawa - jeśli LO we Wrocławiu są takie świetne, dlaczego ponad połowa uczniów z tych szkół lata na "korki"?

To akurat jest wyssane z palca tym bardziej, że uczniowie tych lepszych szkól często UDZIELAJĄ korepetycji uczniom podstawówek i gimnazjów...

loo-la napisał(a):A co mają ze sobą zrobić ci mniej zdolni, waszym zdaniem? Nie mają prawa zdobyć wykształcenia, zdać matury, dostać się na jakieś studia?

Jeżeli ktoś nie jest uzdolniony matematycznie to chyba zgodzisz się, że posyłanie go na uczelnię techniczną nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli komuś nauka nie idzie, to pewnie ma zdolności manualne bądź jeszcze inne, czemu miałby się pchać na Uniwersytet?
Poza tym problem leży gdzie indziej - mają prawo zdobyć wykształcenie. Problem w tym, że z tego prawa nie wszyscy korzystają, bo to - o zgrozo! - wymaga odrobiny wysiłku.

loo-la napisał(a):Moim zdaniem siłą ZLG jest to, że nie jest szkołą faszystowską

Proszę, nie używaj słów, któych znaczenia nie rozumiesz.

Co do poziomu szkoły, powiem tak: są szkoły lepsze i gorsze, dla ludzi bardziej i mniej uzdolnionych. Nie ma w tym nic dziwnego, pozwala to na jak największe ujednolicenie poziomu nauczania w danej szkole - nikt nie zostaje za bardzo z tyłu ani nikt się nie "cofa" w edukacji. Problem ze szkołą w Długołęce nie leży w jej poziomie, bo przecież ciężko o wygórowany poziom w, bądź co bądź, wiejskiej szkole. Problem leży w tym, że ten poziom się poniekąd sztucznie tworzy. A nauczyciele nie mają ochoty kiwnąć palcem, żeby pomóc uczniom rozwinąć swój potencjał. I ostatnia sprawa - w dobrych szkołach ambicję i pęd do nauki się chwali, w słabych "kujonów" się wyśmiewa.

Biały, moim zdaniem jeżeli masz zdolne dzieci, to nawet się nie wahaj, tylko pozwól im się rozwinąć w dobrych wrocławskich szkołach. Warto też poszukać, w których liceach są profile, które Twoje dzieci zainteresują - czy to w internecie, w prasie, czy np. na targach edukacyjnych.
Ostatnio edytowano 5 paź 2008, 13:49 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Gość
 

Następna strona

Powrót do Edukacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

nowelizacja ordynacji podatkowej 2023 | paulina chapko