Wyniki I tura

Wyniki, dyskusja na temat wyborów.
    Windows XP Firefox

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez kotow7 » 25 lis 2010, 10:51

Panie Łukaszu, zatem Przedsiębiorca nie jest wiarygodny, ufff, wlał mi Pan otuchę do serca. Tak trzymać! :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Reklama

    Windows 7 Chrome

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez Łukasz Surowiec » 25 lis 2010, 12:10

Wiarygodność rozmówcy każdy ocenia sam. Dla mnie jej wykładnikiem jest m.in. jakość wypowiedzi, poziom podnoszonych argumentów, umiejętność dyskusji oraz poniekąd staż na forum.
Nie oceniam wiarygodności Przedsiębiorcy, jednak zauważam fakt, że jego poglądy nie są odosobnione.
W przypadku p. Izy był to pierwszy post, stąd prośba o podanie danych. Jest to o tyle interesujące, że zdanie p. Izy stanowi bardzo wyraźną przeciwwagę do innych opinii i (przynajmniej dla mnie) kontakt z taką firmą byłby ciekawym doświadczeniem.
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows XP Firefox

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez iza10 » 25 lis 2010, 17:06

Szanowni Państwo, celowo w swojej wypowiedzi nie posłużyłam się nazwą firmy, ani nie określiłam branży. Poddałam natomiast prawdziwe imię i fakty. Nie chcę się włączać w dyskusję na forum. Prawdopodobnie był to mój pierwszy i ostatni wpis. Szczerze mówiąc nie wczytałam się w Państwa wcześniejsze wypowiedzi i nie miałam świadomości, że mój głos jest w opozycji do innych. W jakimś stopniu czuję się związana z gminą Długołęka, dlatego chciałam podzielić się wyrazami uznania dla pracy tego urzędu. To wszystko. Mam głębokie poczucie współodpowiedzialności za swoje środowisko, zarówno prywatne, zawodowe jak i społeczne, dlatego ucieszyłam się, że na tak szerokim forum mogę udzielić wsparcia tym, którzy zaimponowali mi swoją bezinteresowną życzliwością (bo taka właśnie była!) i bardzo sprawną organizacją pracy. Pisałam o grupie osób, z którymi miałam przyjemność załatwiać zwykłe sprawy petenta w urzędzie. To dobrze świadczy o gospodarzu. Czułam, że jest to dobra okazja, aby udzielić (w rzeczywistości, nic nie znaczącego) wsparcia obecnej Pani Wójt i zrobiłam to, w dobrej wierze. To, jaką firmę reprezentuję nie ma znaczenia, fakty są takie, że było dla mnie niekłamanym, miłym zaskoczeniem, jak ważny dla gminy jest każdy nowy, choćby i mały inwestor. Kończąc tym zdaniem wylogowuję się z tego forum, życząc gminie dynamicznego rozwoju i dobrobytu a mieszkańcom i przedsiębiorcom spokojnego życia i komfortu pracy. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie - Iza (po prostu - Iza)
iza10
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez kotow7 » 25 lis 2010, 20:19

Panie Łukaszu, nie podważam wiarygodności Przedsiębiorcy, bo Jego wypowiedzi są bardzo ciekawe, chociaż w pewnych sprawach się różnimy. Moja wypowiedz była reakcją na Pana podważenie wiarygodności Pani Izy. Zawsze jest tak, że opinie będą różne, ale nie możemy dyskredytować tych niewygodnych dla nas. Zapytał Pan, Pani Iza odpowiedziała. Myślę, że Jej wypowiedź jest wiarygodna, tak jak i Przedsiębiorcy. Różnimy się w ocenie pewnych faktów, ale nie oceniajmy poprzez pryzmat wypowiedzi innych, wiarygodności tych faktów. Korzystajmy z Ich wiedzy, doświadczeń. To kopalnia wiedzy o gminie.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez wyborca » 25 lis 2010, 21:25

Ludzie, co wy tu wypisujecie? Strasznie zastanawia mnie fakt, jak bardzo można zamydlić innym oczy. Piszecie, że gmina nie wspiera przedsiębiorców - spójrzcie w statystyki. Przez ostatnie 10 lat liczba przedsiębiorców zarejestrowanych na terenie gminy wzrosła trzykrotnie. Tak, tak. To ponad 1,5 tysiąca więcej firm. To jest mało? To jest dowód na to, że się nie wspiera przedsiębiorczości? Bolączką gminy jest to, że nie ma terenów gminnych pod inwestycje - po prostu gmina sama nie ma czego zaoferować, bo większość, jak nie wszystkie grunty wzdłuż ósemki to grunty prywatne. Ale powstały plany zagospodarowania przestrzennego, które umożliwiły lokalizacje inwestycji na terenie gminy, w tym wzdłuż ósemki... coraz więcej dużych firm się tu osiedla - spójrzcie jak 10 lat temu wyglądała trasa wzdłuż trasy E8, a jak wygląda teraz - na każdym kroku nowe firmy (małe i duże), na każdym kroku budują się hale. Takie czcze gadanie, że gmina nic nie robi to jest typowa zagrywka opozycji - bo co mają mówić? Tylko pytam się? Co takiego zrobi Dytko, że przybędzie inwestycji? Rozmnoży gminne grunty? Chyba nie. Nigdzie nie widzę konkretów, Panie Dytko. Wszędzie tylko gadanina, że będzie lepiej. Najbardziej śmieszy mnie np. obietnica budowy kanalizacji - wszyscy wiedzą, że gmina i tak musi zostać skanalizowana do końca 2015 r., bo to wymóg unijny. Zresztą w dużej mierze już zaplanowane są wydatki na rozbudowę sieci kanalizacyjnych - powstają nowe projekty.
Kolejna obietnica - budowa basenów - no kolejny ROTFL (za co? kiedy? może zamiast rozbudowy szkoły w Długołęce, bo takie słyszałem plotki).

Kolejna sprawa - opozycja płacze, że się w gminie mało inwestuje. I znowu suche fakty - wydatki inwestycyjne są na poziomie ponad 40% niemal każdego roku. Jaka jest średnia krajowa? 20-25%? To jest fakt i przedstawiciele innych gmin łapią się za głowę z niedowierzaniem, że tak dużo można przeznaczać pieniedzy z budżetu na inwestycje. Rozumiem, że p. Dytko da Wam więcej - ale komu zabierze? Może nie da szkołom? Może nie da na bieżące utrzymanie? Może podniesie podatki, czyli zabierze Wam? Pieniędzy nie da się dodrukować.

Jak widzicie - stoicie wszyscy przed wyborem - albo niczym nie podparte populistyczne obietnice pana z Łoziny, albo sprawdzona od 10 lat osoba.
wyborca
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez wyborca » 25 lis 2010, 22:43

Jeszcze jedna sprawa, bo zapomniałem. Ktoś tu też pisał, że Dytko obiecał autobusy nocne do Kiełczowa... Ja się zastanawiam na jakiej podstawie, bo Wrocław nawet nie chce słyszeć o tym pomyśle - a sprawę monitorowałem sam w Urzędzie Miejskim i w Gminie, bo sam takim autobusem byłem zainteresowany. Gmina dotuje miasto na transport zbiorowy, więc de facto wydatki na jego funkcjonowanie w całości pokrywa miasto (czyli musi w budżecie zaplanować całość wydatków). Ponad połowę oczywiście dostaje potem od gminy w formie dotacji, ale wcześniej te pieniądze musi mieć w budżecie po stronie wydatków, bo czym innym jest dochód, a czym innym wydatek - każdy kto ma choć trochę pojęcia o księgowości wie o czym piszę. Problem jest taki, że miasto nie planowało wydatków na dodatkowe autobusy nocne i możecie zapomnieć, że takie autobusy Kiełczów otrzyma. Nawet p. Dytko nic tutaj nie wskóra. Czyli kolejna obietnica bez pokrycia.
wyborca
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez inżynier mamoń » 26 lis 2010, 06:20

za mało wiesz o specyfice pracy urządu miejskiego,
na początku roku tez nikt nie słyszał o pomysle wydzielania torowisk malowankami a jednak pod koniec roku mamy kilka takich miejsc
w tej sprawie zapewne tez tak będzie, jak pojawi sie potrzeba i silny lobbing, jeden artykuł w prasie i sprawa załatwion a

tak działa UM Wrocław
inżynier mamoń
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8 lis 2010, 19:05

    Windows 7 Chrome

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez Łukasz Surowiec » 26 lis 2010, 06:54

Drogi Wyborco- nie sztuką jest wydawać pieniądze. Chodzi o to, aby wydawać je efektywnie. Chodzi o to, aby inwestycje realizowane przez gminę były rozłożone równomiernie, przynosiły korzyści jak największej liczbie mieszkańców.
Statystyka wydatków ma to do siebie, że nie uwzględnia zadowolenia "konsumentów". Spójrz na dane statystyczne dotyczące wyborów, które są wyżej. Czy uważasz, że mieszkańcy Kiełczowa i Brzeziej Łąki (drugiej i czwartej co do wielkości miejscowości w gminie) są zadowoleni z wydawanych pieniędzy ?

Powołujesz się na wzrost zarejestrowanych firm- w liczbach bezwględnych wygląda to dobrze- ale pytanie, jaki w tym jest udział gminy? Gdzie ma zarejestrować działalność osoba mieszkająca na terenie gminy, zakładająca firmę ? Oczywiście, że w swoim urzędzie gminy.
Rozejrzyj się dookoła- przejedź po Wilczycach, Kiełczowie, Brzeziej Łące- zobacz, ile nowych domów powstało- to Ci nowi mieszkańcy, są w dużej mierze, odpowiedzialni za wzrost statystyk, których zwiększanie przypisujesz obecnej władzy.
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez Gość » 26 lis 2010, 16:09

Łukasz Surowiec napisał(a): ...


Nie rozpędzać się Wilczyce są czwartą miejscowością w gminie co do liczebności mieszkańców ale nie ważne fakt faktem wójta trzeba zmienić

edycja: Nie cytujemy ostatniego posta w całości - Tiberias
Gość
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez toja » 27 lis 2010, 22:51

Dotychczasowa Pani Wójt sprytnie wykorzystała gazetkE gminną i gminne pieniądze w kampanii wyborczej,ostatnie dwa numery poświęciła promowaniu swoich sukcesów,pozostali kandydaci nie mieli takich możliwości dla zaprezentowania swoich sylwetek.Jako mieszkaniec gminy oczekiwałabym większej elegancji i uczciwosci,czyli oddaniu pozostałym kandydatom miejsca w biuletynie,który nie jest własnościa Pani Wójt.W ogóle oczekiwałabym,żeby ta gazetka była bardziej gazetką niż tablicą ogłoszeń Urz,ędu.
toja
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez mójgłos » 27 lis 2010, 23:03

A ja cieszę się.ze jest nadzieja na zmiane kierownictwa gminy.Wielokadencyjność sprzyja tworzeniu układów,pewności siebie i arogancji.Co do inwestycji ,zgadzam się ,że nie sa zrównoważone.W Mirkowie jest ulica,której połowa należy do Wroclawia,została więc ukarana i jako jedyna w nowym Mirkowie nie ma kanalizacji i nawierzchni.Pani Wójtowa traktuje po macoszemu nie tylko tych wrocławskich mirkowian,ale przy okazji "legalnych"mieszkańców Długołęki.Pozostawanie tej ulicy w połowie we Wrocławiu jest absurdem,który jakoś umyka Pani Wójtowej.Sama zas Urzęduje w pałacu.
mójgłos
 

    Windows XP Opera

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez Justa » 6 gru 2010, 00:12

W tabelach pojawil sie blad?
Pozycja 4 i 14 to ten sam adres lokalu wyborczego, jednak zestawienia sa rozne.Prosze o wyjasnienie niescislosci.
Justa
 

    Windows Vista Firefox

Odp.: Wyniki I tura

Postprzez Ika » 6 gru 2010, 00:24

Justa napisał(a):W tabelach pojawil sie blad?
Pozycja 4 i 14 to ten sam adres lokalu wyborczego, jednak zestawienia sa rozne.Prosze o wyjasnienie niescislosci.

W Kiełczowie są 2 okręgi wyborcze :)
Edit: a właściwie dwa obwody głosowania ;-)
Ika
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2010, 09:24
Lokalizacja: Kiełczów

Poprzednia strona

Powrót do Wybory Samorządowe 2010



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników