Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Tutaj rozmawiamy o naszych przewoźnikach autobusowych, PKS, PKP oraz drogach.
    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 28 lis 2010, 23:29

Nie odpowiedziałeś na jakiej podstawie Pan Piotr tak twierdzi? Wiesz, mogę napisać, że Pani Wójt obiecała, ze od 1 stycznia, będzie po wyborach, za 4 lata większość zapomni. tylko po co oszukiwać?
Piotr? no no, wysoko postawiony jesteś.... :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Reklama

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 28 lis 2010, 23:43

A co mnie za przeproszeniem obchodzi na jakiej podstawie tak twierdzi ? usłyszałem konkretną odpowiedź, i na tej podstawie będzie rozliczany przezemnie i myślę innych, bo udzielona została publicznie.

Z drugfiej strony nie dostałem żadnej deklaracji, żadnej obietnicy, wiec chyba sprawa jest oczywista

Ide na spotkania wyborcze żeby usłyszeć co w interesujacych mnie sprawach ma do powiedzenia kandydat

jeden mówi że zrobi od lutego

drugi nie mówi nic

Nie muszę się znać na umowach któe obowiązują i nic mnie one nie obchodzą. Dlaczego mam nie ufac kandydatowi który mowi że zrobi od lutego skoro drugi kandydat nie mowi nic o terminie ?
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 29 lis 2010, 00:47

lupus druga strona tez odpowiedziała na pytania o nocne autobusy, przynajmniej na spotkaniu w Długołece. Oddasz głos i co? Twoja sprawa. Łykaj dalej...
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 7

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 29 lis 2010, 02:05

widac że jednak mama nie nauczyła czytać ze zrozumieniem

10 razy powtarzasz ze łebkówna powiedziała że kiedyś tam będa nocne autobosy, a ja ci 10 raz powtarzam że Dytko powiedział że nie dośc że zrobi to jeszcze od lutego.

Weź się chłopie za robote a nie ludziom pierdoły posuwasz


LUDZIE CHCECIE MIEĆ NOCNE AUTOBUSY - GŁOSUJCIE NA DYTKO.
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 29 lis 2010, 10:44

Pan Dytko obiecał coś, na co nie ma rządnego wpływu, nie zna umowy, realiów negocjacji z miastem.
Pani Wójt wie jakie są trudności. Nie obiecuje tego (konkretna data) na co na obecnym etapie nie ma wpływu.
Ale jak Ty piszesz, "mieszkańcy Gminy Długołęka to nie <ciemny lud>", nie kupią obietnic bez pokrycia...
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 7

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 29 lis 2010, 11:27

generalnie preferuje kandydatów którzy rzucają konkretami a nie opowiadają bajki że kiedyś coś się zrobi. I generalnie podobne preferencje ma 99 % wyborców, ten 1 % to jest takie kuriozum jak ty- że jak jeden coś obiecał a drugi nie, tzn. że ten co obiecał kłamie..gratuluje logiki myślenia.

W obecnej sytuacji Pan Dytko jest jedyną szansą na to że w ciągu najbliższych miesięcy cokolwiek się zmieni w kwestii autobusów. Koniec i kropka.
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 29 lis 2010, 16:13

lupus dyskusja z Tobą bezcelowa jest. Jaki konkret? Bez znajomości realiów... Zapytaj się o wycieczkę na Księżyc, może się złapiesz... Też konkret....
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 29 lis 2010, 16:52

zdaje sobie sprawę że na tym forum spełniasz rolę trolla, i że zajmujesz się prowokacją, i to że jesteś anonimy to tylko twoje złudne wrażenie.

Ja natomiast oceniam fakty, i gwarantuje ci że od lutego będzie w gminie nocna komunikacja. I to dzięki Panu Piotrowi

PS jeszcze na początku tej ,,dyskusji z tobą na temat twojej teorii że jak ktoś coś ma w programie czego nie ma Twój faworyt tzn. że kłamie'' probowałes przekonać że umowa może zostac zmieniona za 3 miesiace, czyli od stycznia, stąd wnosiłeś że Pani Ł. pewnie też mówiła o zimie, teraz już nawet o tym nie mówisz bo wiesz że to była kiełbasa wyborcza. :D żałosny jestes
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez Lewy » 29 lis 2010, 18:00

kotow7 napisał(a):Zapytaj się o wycieczkę na Księżyc, może się złapiesz... Też konkret....

Jeśli ma wystarczającą ilość pieniędzy to czemu by nie.

Jestem podobnego zdania co lupus. Pan Dytko wskazał termin, więc jest dla mnie wiarygodny. Pani Wójt obiecywała w Długołęce wiele rzeczy. Chociażby posterunek policji, który miał być przeniesiony w tamtym roku, jak nie wcześniej. Boiska też po dzień dzisiejszy nie ma. Dlatego głosuję na Pana Piotra, a gdyby nie dotrzymał terminu to będę miał prawo go z tego rozliczyć.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez Sauron » 30 lis 2010, 16:36

Nowe autobusy nie sprawdziły się (linia 911 i 921) ubyły 4 kursy w ciągu dnia było 28 jest 24. W Wilczycach ciężko się dostać do autobusu , a na Zgorzelisku człowiek czuje się jak sardynka. Mając w perspektywie poranny korek do Grunwaldzkiego odechciewa się wszystkiego. Najlepiej wysiąść i iść z buta. A przecież za ten "komfort" płaci się i słono, może nowe władze gminy zastanowią się kto jest głównie użytkownikami komunikacji zbiorczej. Bilet od granicy miasta kosztuje 48 zł na dwie linie a z Wilczyc 2 i pół raza więcej coś tu chyba nie tak.
Sauron
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 cze 2010, 14:39

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez t-tas » 30 lis 2010, 23:21

Wiedziałem, że te nowe linie to kiełbasa wyborcza- nawet w gazetce gminnej się tym chwalili, a to 921 to tylko taki folklor. Wy tu sobie o linii nocnej- racja bo pewnie by się przydała, ale 921 tylko od poniedziałku do piątku lata i w soboty i niedziele ktoś z domu musi mamę zawieźć i/lub przywieźć z pracy bo polbus jako przewoźnik komercyjny nie ma kursów pozwalających na taki dojazd, a gmina dotująca nowe linie jak na razie nie pomaga swoim mieszkańcom za bardzo.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 30 lis 2010, 23:32

Ta rozbudowa komunikacji to jest fikcja. iluzoryczne, bo była jedna linia, a są trzy. Niby w Kiełczowie liczba kursów wzrosła do ponad 40 na dobę ale już w wilczycach spadła liczba połączeń. I tak jak mówicie, autobusy jeżdza przeładowane, a płacić trzeba.

Jeśli chodzi o nocne połączenia to dla mnie to jest jak mawia klasyk, oczywista oczywistość i musi to nastapić nieuchronnie, tej zimy, bez względu na to kto wygra wybory ( ale oby Dytko!). Nie wyobrażam sobie jak ludzie będę w nocy, przy obecnej pogodzie wracac kilka kilometrów poboczem z pracy , jak młodzi ludzie będą wracali ze spotkan, imprez, itp.
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 30 lis 2010, 23:39

Lewy posterunek policji (dawny ośrodek zdrowia) został przekazany policji. Policja nie ma pieniędzy na dostosowanie go dla swoich potrzeb. Bo to już ich sprawa. Polecam zadzwonić na posterunek, tam mili Panowie, zadasz pytanie odpowiedzą, Dzielnicowy na pewno.
Nie przekonam o nocnych autobusach, chociaż Lewy wie, ze na spotkaniu Wójtowej taka deklaracja padła z Jej ust, jak i Jej kandydatów na Radnych. Mówienie dziś o konkretnym terminie jest nieuczciwe, bo to nie tylko zależy od Wójta. Pan Dytko uczestniczył jako radny w pracach zespołu ds zmian komunikacji, mógł też zgłaszać swoje uwagi. O nocnych autobusach nic nie było.

lupus, te linie to nie wymysł Wójtowej. Jak pisałem pracowali nad tym i Radni, Pan Piotr też. Jeżeli coś nie gra, należy składać wnioski do Gminy. Już część zmieniono. Sam jeden zgłosiłem i został uwzględniony. Ponieważ uwag jest więcej, będzie jedna zmiana, po owych 3 miesiącach.
Za jedną zmianę, przewoźnik płaci ok 8 tys., domyślasz się, ze niechętny jest pojedynczym zmianą, woli wszystkie jednocześnie wprowadzić
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 1 gru 2010, 00:12

tylko jak ktoś będzie wracał z pracy o 3 w nocy kilka kilometrów ulicą ( bo pobocza są zasypane przez śnieg) do domu, i potrąci go samochód, nie daj boże zginie lub straci zdrowie, to czy te 8 tysięcy są warte ludzkiego zdrowia lub życia....

Pozatym, ty mówisz że wójtowa złożyła deklarację o nocnych autobusach, a ja czytam w liście do Kiełczowian że planuje ona w latach 2012-2014 ,,dalej udoskonalać system transportu zbiorowego''.
I to jest dopiero kiełbasa wyborcza, z takiego stwierdzenia można wyczytać wszystko, i zaraz nic.Pozatym 2012r. to jest dla mnie zbyt odległa przyszłość, więc nawet fdybym tam było napisane że w tym roku uruchomi nocne autobusy, to bym tego nie kupił.Nocny autobus to jest problem na dziś, który musi być rozwiązany natychmiast i dlatego ufam, że Pan Dytko jest zdeterminowany żeby się tym zając od razu po zajęcia stanowiska - wybacz ale, albo ktoś cię oszukał z tymi nocnymi, albo świadomie wprowadzasz ludzi w błąd.


Wierze, że rozsądni ludzie od tej kadencji mając wiekszość w radzie, i mam nadzieje wójta od przyszłego tygodnia, w trybie eksperesowym zajmą się bezpieczeństwem ludzi. Nie jest miło słyszeć o ludziach którzy co np. z Psiego Pola idą co 2 dni na piechotę do Piecowic (5km) o 2-3 w nocy.
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 1 gru 2010, 00:17

Jeszcze raz - było powiedziane, ie patrzę na wspomniany przez Ciebie dokument

Tak, 8 tys za życie człowieka to nic, ale to nie Gmina płaci. Przewoźnik tak, zatem możliwość wpływania na to jest ograniczona.
Plan tras i ilość oraz godziny kursów były konsultowane. To nie decyzja jednej osoby.
Masakra z tą droga powrotną do domu w nocy....
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komunikacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników