Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Windows 7 Chrome

Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez Łukasz Surowiec » 6 gru 2010, 18:29

Program wyborczy p. Iwony Łebek. Zachęcam do lektury- warto mieć świadomość, co w naszej gminie będzie realizowane.
Ostatnio edytowano 6 gru 2010, 20:29 przez Łukasz Surowiec, łącznie edytowano 1 raz
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

Reklama

    Windows 7 Chrome

Odp.: Kadencja 2010-2014

Postprzez Łukasz Surowiec » 6 gru 2010, 20:22

Pierwsze działania:
styczeń 2011
Stworzenie mieszkańcom możliwości korzystania z usług publicznych drogą elektroniczną, w tym z:

Elektronicznego Obiegu Spraw i Dokumentów,
Elektronicznego Biura Obsługi Klienta,
Elektronicznej Skrzynki Podawczej,

W związku z powyższym mam pytania:
- jakie sprawy i dokumenty obejmie system ? Czy będzie to cały zakres spraw świadczonych obecnie przez urząd ?
- w jaki sposób rozwiązana zostanie kwestia uwierzytelniania użytkowników (podpis elektroniczny/login i hasło czy też inne rozwiązanie) ?
- czy projekt przewiduje przyszłościową wymianę danych z innymi systemami tego typu (inne gminy, powiat itp) ?
- w jakim zakresie przewidywane jest składania dokumentów z wykorzystaniem internetu ?
- czy do systemu zostaną wprowadzone dane archiwalne ?
- gdzie można zapoznać się z harmonogramem wdrożenia ?

Do uruchomienia systemu pozostało maksymalnie 1,5 miesiąca. Rozumiem,że w chwili obecnej system powinien być już w końcowej fazie wdrożenia, natomiast w myśl standardów odbywają się szkolenia dla pracowników i testy. Z tego względu liczę, że odpowiedź nie będzie stanowiła problemu dla osoby odpowiedzialnej za wdrożenie, czyli p. Agnieszki Łebek, imiennie wymienionej w ww. dokumencie.
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows Vista Opera

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez Kuba » 6 gru 2010, 21:43

Tutaj Wójcina ma Ci odpowiedzieć na to pytanie ?
Kuba
 

    Windows 7 Chrome

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez Łukasz Surowiec » 7 gru 2010, 07:10

A znasz inne miejsce, gdzie publicznie można pytać o takie sprawy ?
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez mieszkanka Długołęki » 7 gru 2010, 09:27

Przychylam się do pytania. Forum jest dobrym miejscem na zadawanie pytań i otrzymywanie odpowiedzi. Przynajmniej "czarno na białym" . Na zebraniach (o ile zostaną zorganizowane i przynajmniej większość zainteresowanych mieszkańców powiadomiona) i tak nie ma czasu na szczegółową odpowiedź. A tak można w każdym momencie zapoznać się z wdrażanym programem i śledzić jego realizację.

Prosimy zatem o odpowiedź Panią Wójt.
mieszkanka Długołęki
 

    Windows Vista Opera

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez Kuba » 7 gru 2010, 12:58

A jaka jest pewność, że Pani Wójt tutaj zagląda? Odpowiadanie na pytania zadane na forum chyba nie należy do jej obowiązków. Możliwe, że się mylę i Pani Wójt jest oficjalnie tutaj zarejestrowana?! Raczej nie łudziłbym się i nie czekał na odpowiedz raczej poszukałbym innego sposobu kontaktu z Panią Wójt.
Kuba
 

    Windows 7 Chrome

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez Łukasz Surowiec » 7 gru 2010, 13:20

Wierz mi, że zagląda. Jest nawet podkategoria w której odpowiadała na pytania (osobiście lub za pośrednictwem urzędników).
Poza tym zagląda tu sporo osób, które na pewno p. wójt poinformują. Wszystko zależy po prostu od chęci (lub nie) podjęcia dyskusji.
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows 7 Chrome

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez Łukasz Surowiec » 12 sty 2011, 20:36

My tu czekamy, a tymczasem ogłoszono już uruchomienie eBOI :)
Cieszę się, bo jestem zwolennikiem cyfrowego dostępu do usług wszelkiego rodzaju. Wszedłem na stronę, aby założyć konto, a później postanowiłem napisać parę uwag.

1. Dlaczego nasze dane potrzebne do zarejestrowania przesyłane są nieszyfrowanym protokołem ?
2. Dlaczego do pełnego wykorzystania możliwości eBOI potrzebne jest posiadanie podpisu kwalifikowanego ?
3. Gdzie znajdę politykę prywatności lub zapewnienie naszego Urzędu, że moje dane przechowywane na serwerach firmy LH.pl z Poznania są bezpieczne i że będą wykorzystywane tylko do właściwych celów ?


ad. 1
Podczas rejestracji podajemy nasze dane osobowe (imiona, nazwisko, adresy , PESEL itp). Dane te wspisywane są oknie naszej przeglądarki internetowej. Po ich zaakceptowaniu wysyłane są na serwer, gdzie znajduje się baza danych. Przesyłanie danych odbywa się za pomocą protokołu, czyli w uproszczeniu protokół to "język", którym porozumiewają się komputery. Nasz komputer wysyła dane do Poznania (bo tam zlokalizowana jest baza) korzystając z protokołu nieszyfrowanego. Jego "zaletą" jest to, że bez większego problemu nieuprawniona osoba może wejść w posiadanie danych przesyłanych tą drogą. Mała jest oczywiście szansa na to, że akurat nasza stacja jest podsłuchiwana, ale serwer, gdzie trzymane są dane BIP czy eBOI- raczej powinien uważać. Z tego względu np. banki używają szyfrowania - stąd częste zalecenie, aby sprawdzać symbol kłodki w pasku adresu. Jego obecność jest najłatwiejszym wskaźnikiem używania do połączenia protokołu https- a więc szyfrowanego. A w naszym eBOI to wygląda tak:
Obrazek

ad. 2
Z czego wynika narzucenie posiadania podpisu kwalifikowanego ? Od tego typu rozwiązań pomału się odchodzi. Wiem, że istnieje konieczność jednoznacznej identyfikacji nadawcy informacji/pisma, ale tutaj są już inne sposoby, niż podpis elektroniczny. Zwróćmy uwagę że nawet urzędy skarbowe umożliwiają składanie PITów bez podpisu, podobnie banki.

ad. 3
Widzę, że skorzystano z gotowej oferty jakiejś firmy. Czy możemy liczyć na zapewnienie urzędu, że bierze odpowiedzialność za proces przesyłania, przechowywania i przetwarzania danych przez firmy trzecie, poza siedzibą UG ?

Widzę, że sprawa eBOI jest na dobrej drodze, super !!
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows 7 Firefox

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez zborowy » 12 sty 2011, 21:31

Łukasz Surowiec napisał(a):1. Dlaczego nasze dane potrzebne do zarejestrowania przesyłane są nieszyfrowanym protokołem ?

Nasz komputer wysyła dane do Poznania (bo tam zlokalizowana jest baza) korzystając z protokołu nieszyfrowanego. Jego "zaletą" jest to, że bez większego problemu nieuprawniona osoba może wejść w posiadanie danych przesyłanych tą drogą.


Hmm... Dziwne rzeczy piszesz. Z ciekawości sprawdziłem i okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie, niż piszesz...
Zeby nie być gołosłownym załączam zrzut (proponuję przeczytać na dole "szczegóły techniczne"):
zborowy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 lis 2010, 13:40

    Windows 7 Chrome

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez Łukasz Surowiec » 13 sty 2011, 07:26

Nie jest odwrotnie. Połączenie z serwisem jest szyfrowane, przejście na http następuje tylko na czas zakładania nowego konta.
Nawigacja po samym serwisie i późniejsze korzystanie jest już po https- a ja pisałem właśnie o momencie, kiedy przesyłamy nasze dane po wypełnieniu wniosku.

EDIT:
Ot, gdyby nie mój zrzut, sam bym pomyślał, że miałem omamy. Dzisiaj jest już w porządku:
http://psi.e-wro.com/obrazki/eboi2.png

Pozostaje zwracać uwagę, jak serwis funkcjonuje, bo widać, że (póki co), do stabilnych nie należy.
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows XP Firefox

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez nowy » 13 sty 2011, 09:43

Łukasz Surowiec napisał(a):Ot, gdyby nie mój zrzut, sam bym pomyślał, że miałem omamy.


miałes problem z przeglądarką :)
nowy
 

    Windows 7 Chrome

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez Łukasz Surowiec » 13 sty 2011, 13:05

Nie :)
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows XP Firefox

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez Biały » 13 sty 2011, 20:34

To forum powinno zmienić nazwę na "Forum Zwolenników I Przeciwników Urzędujących W Urzędzie"
Ponowię pytanie do adminów, da się mnie jakoś usunąć grzecznie czy mam połamać etykę i regulamin??
Dali se admini po pagonach pojechać mocherom i teraz się tu obrady, i to Plenum KC zrobiły, a nie forum.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez Jan » 3 lut 2011, 16:31

Z tego co można wyczytać na http://dlugoleka.bip.net.pl/?a=9 grono urzędników, w tym wypadku drogiego urzędnika, zasilił kolejny zastępca wójta :shock: Czy stać nas na to?!
Jan
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: Kadencja 2010-2014: program i jego realizacja

Postprzez bub » 3 lut 2011, 16:39

Jan napisał(a):Z tego co można wyczytać na http://dlugoleka.bip.net.pl/?a=9 grono urzędników, w tym wypadku drogiego urzędnika, zasilił kolejny zastępca wójta :shock: Czy stać nas na to?!

Grejt! Wał centralnie!
bub
 

Następna strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników