Fotografia

Tutaj można porozmawiać na tematy niezwiązane z naszą gminą i wyżej wymienionymi działami. Dyskusje, konwersacje, rozmowy - ze wszystkimi i o wszystkim.
    Windows XP Firefox

Odp.: Fotografia

Postprzez Biały » 30 kwi 2010, 19:45

Odgrzewam kotleta :mrgreen:
Straciłem Canona :-( , pomoże mi ktoś z Was w wyborze lustrzanki?? Myślami jestem przy Pentax, ale co i jak pojęcia nie mam :-/
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Fotografia

Postprzez Bray » 30 kwi 2010, 21:57

Venerdi z tego co się orientuje ma właśnie Pentaxa i się na tym zna raczej. Zaraz go tutaj ściągnę :) Bo dla mnie lustrzanka to jednak za wysokie progi cenowe jeszcze, może kiedyś ;-)
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Macintosh Safari

Odp.: Fotografia

Postprzez Venerdi » 1 maja 2010, 11:02

Zgadza się posiadam PENTAX`a. Gdy wybierałem sprzęt miałem do wyboru między Nikonem a Pentaxem.
Nikon wydawał się lepszy ale sama nazwa to nie wszystko. Nikon nie pamiętam jaki tam był model był lekko tańszy od pentaxa lecz posiadał jedną największa wadę (oczywiście moim zdaniem) Nie miał akumulatora tylko baterie. Na pentaxie robiłem ostatnio ze 150 zdjęć wszystkie z lampą seryjną, jednocześnie oglądałem zdjęcia.
Wskaźnik na moim K20D pokazywał połowę... Jest to świetny wynik. Wadą jest obiektyw który mam... Ale jak zaoszczędzę trochę to kupi się coś lepszego. Zdjęcia szczególnie RAW robi rewelacyjne. Można stacje dokująca do niego zamontować i mieć jednocześnie 2 akumulatory. Reasumując gdy będziesz wybierał sprzęt, nie tylko patrz na markę lecz jak leży w ręce i jego atuty. Chciałem zeby kręcil filmy ale do cholery po co są kamery? Więc wybrałem pentaxa k20d którego polecam mimo troche sporej ceny ale na raty można zdzierżyć :-)
Avatar użytkownika
Venerdi
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 lis 2008, 21:38
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Fotografia

Postprzez Biały » 1 maja 2010, 16:43

Nie zgłębiłem k20d, za to podoba mi się k-x, na k-7 mnie nie stać. Mówisz że baterie to lipa, nie do końca tak jest, moim zdaniem, kiosk zawsze gdzieś znajdę a doładować aku natentychmiast już czasem trudniej. Interesowało by mnie raczej czy podczas nocnych zdjęć mocno szumi, i czy da się coś z tym szumem zrobić. poczytałem troszku fora i nie chcę nic innego jak PENTAX :mrgreen:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows Vista Chrome

Odp.: Fotografia

Postprzez Solstice » 1 maja 2010, 17:50

Bray napisał(a): Bo dla mnie lustrzanka to jednak za wysokie progi cenowe jeszcze, może kiedyś ;-)

Wbrew pozorom dobra lustrzanka może być tańsza niż średni kompakt... Bo dobry jest niekoniecznie najnowszy model.
Moim zdaniem w lustrzankach wybór jest tylko między Nikonem a Canonem. I, szczerze, wybierając aparat nie kieruj się przede wszystkim tym, jak leży w ręce, tylko jaką ma matrycę, jak wychodzi na testach, jakie ma szumy... czyli generalnie jakość zdjęć. Jeśli cenisz wyżej inne cechy, wystarczy Ci kompakt.
Poza tym aparat nie jest najważniejszy, lepiej kupić tańszy i skoncentrować się na naprawdę dobrym obiektywie, bo to od niego w największej mierze zależy jakość zdjęcia (oprócz, oczywiście, zdolności fotografującego ;) ).
Ale to tylko moje skromne zdanie.

A co do akumulatorków, to warto. Są dosyć tanie (zamienniki, które de facto często są lepsze niż oryginały za 300 zł), więc można kupić drugi na zapas, i trzymają dosyć długo. Nie wiem, czy nie dłużej, niż zdążysz zapełnić średniej wielkości kartę ;) A baterie na pewno wychodzą dużo drożej.
Avatar użytkownika
Solstice
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 kwi 2010, 18:38

    Windows XP Firefox

Odp.: Fotografia

Postprzez Biały » 1 maja 2010, 21:32

A czy nie warto zauważyć, że PENTAX ma stabilizator w korpusie a inne lustrzanki w obiektywach, przez co owe obiektywy są droższe??
Odgrzeję troszku leciwego kotleta ;-) Więc nabyłem PENTAX k-x , i w sumie jestem zadowolony. Co prawda kitowy obiektyw, pozostawia jednak do życzenia, ale kolega mi obiecał dać do przetestowania i ewentualnego nabycia trzy inne obiektywy. Więc zobaczymy.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Co do baterii to jest tak, wraz z aparatem dostałem energizery i działały ku mojemu zdziwieniu ze trzy tygodnie, potem kupiłem panasoniki i wytrzymały 15 min. Muszę kupić ładowarkę z akumulatorkami ewentualnie dokupić drugi komplet aku i powinno być ok.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Fotografia

Postprzez Robert Bagiński » 26 paź 2010, 09:26

Przy wyborze lustrzanki kierujemy się tym jaki system nam oferuje obiektywy do aparatu.
Nie zawsze korpus idzie w parze z dedykowanymi szkłami do takiej fotografii jaką preferujemy.
Może się okazać że skompletowany system może mieć ograniczenia i trzeba będzie zmienić go na inny.
Jest to mniej problematyczne o ile od fotografii mało wymagamy a o tyle dużo jak nam sie ona spodoba i zechcemy rozbudować nasz sprzęt .
Są firmy które posiadają szereg dobrych obiektywów ale z body to już problem ;/
Co do "akumulatorów" to największą zaletą jest ich dłuższa praca niż baterii aku choć te drugie można zastąpić w razie potrzeby zwykłą baterią.
Robert Bagiński
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 paź 2010, 09:12

    Windows XP Firefox

Odp.: Fotografia

Postprzez Doniczka » 8 gru 2010, 15:48

Ja mam Nikona (lustrzanka cyfrowa) i właśnie się zastanawiam, jaki kupić sobie obiektyw. Powiem, że dużo podróżuję, robię zdjęcia w plenerze jak i w mieście, ludzi, zwierząt i widoczków. macie może pomysł na coś bardzo uniwersalnego?
Doniczka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 gru 2010, 10:52

    Macintosh Firefox

Odp.: Fotografia

Postprzez Venerdi » 10 gru 2010, 22:43

Jeśli chodzi o jakiś uniwersalny obiektyw to moim zdaniem najlepszy wybór to tzw. "Tele".
Jakoś przed miesiącem zakupiłem obiektyw 18-200 mm. Jest to "szkło' właśnie najbardziej uniwersalne. Jeśli potrzeba to jest makro (od 45 cm) i oczywiście przez tzw. "ZOOM" Przy zakupie kierowałem się częściowo ceną, i nie kupowałem obiektywu firmy Pentax tylko zamiennik, o niemal identycznej konfiguracji. Co do Nikona to firmy:
Nikkor, Sigma oraz Tamron. Ja wybrałem tą ostatnią szczerze to jestem zadowolony, nie miałem okazji jeszcze się tak prawdziwie pobawić, ale mam obiektyw na wakacje, żeby nie brać 4 innych obiektywów tylko właśnie jeden uniwersalny. Jedyną jest jego jasność 3.5 Jest trochę ciemny, ale z dodatkową lampą lub zwiększonym ISO jest ok.
Zatem, polecam coś w stylu: 18-200 lub 18-250 lub jaśniejszy z większą ceną 18-125. I czasem nie ma co przejmować się oryginałem i śmiało można kupić zamiennik zaoszczędzając trochę kasy. Cenowo to średnio wygląda od 700 do 3000. Warto przy zakupie poczytać opinie tych co mają dany obiektyw. ;-)
Poniżej zdjęcie zrobione przy użyciu obiektywu 18-200 bez żadnych efektów :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
Venerdi
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 lis 2008, 21:38
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Fotografia

Postprzez Doniczka » 16 gru 2010, 15:06

dzięki Venerdi! Widzę, że dobrze trafiłam, bo właśnie o czymś takim 18-200mm myślałam. Dobrze, że się święta zbliżają to Mikołaj będzie miał w czym wybierać :)
No i Mikołaj nie dopisał w tym roku, więc będę musiała wymienić gotówkę za złoto\
Doniczka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 gru 2010, 10:52

    Windows XP Firefox

Odp.: Fotografia

Postprzez Biały » 28 sty 2011, 18:40

Venerdi, czy mogę na Twoją pomoc liczyć gdy będę gotów nabyć taki lub podobny obiektyw?? Cholera, tylko że to chyba nie tak szybko. No i jeszcze nie opanowałem aparatu w 100%.
Myślałem, że będzie nas więcej hobbystów, a na forum same polityki. Gdzie tu z takim pogadać o ptaszniku albo o fotografii.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Macintosh Firefox

Odp.: Fotografia

Postprzez hubi » 14 lut 2011, 15:08

hobystow jest i pracujacych na sprzecie tez ;d
juz V wspomnial Pentax daje rade, niestety do zdjec bardziej pro sie nie nadaje z kitowym obietywem i trzeba inwestowac.
ostatnio robilismy testy ze starym tele z zenita ;)))) wyszlo calkiem fajnie
http://hubidsgn.com/work/tele.jpg


poza tym jeszcze pytanie ile kasy masz na aparat ?
http://www.hubidsgn.com sklepy i strony internetowe, video filmowanie, fotografia
Avatar użytkownika
hubi
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 lis 2008, 00:06
Lokalizacja: DLUGOLEKA / WRO

Poprzednia strona

Powrót do Na każdy temat



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników