Wybory - przydatne informacje

Dyskusje związane z polityką. Prosimy o merytoryczną dyskusję i przestrzeganie regulaminu forum.
    Windows 7 Chrome

Wybory - przydatne informacje

Postprzez Łukasz Surowiec » 23 lis 2010, 12:54

Bardzo proszę o powstrzymanie się w tym wątku od komentarzy. Niech tutaj będą tylko przydatne informacje.

Dopisanie do rejestru wyborców
Można się jeszcze dopisać do rejestru wyborców. W tym celu należy pobrać wniosek, który należy złożyć w Urzędzie Gminy.
Na odwrocie wniosku musi się znaleźć poświadczenie osoby zameldowanej (domownika, sąsiada, sołtysa), że faktycznie przebywamy na terenie gminy.
To co ważne- urząd ma 3 dni na rozpatrzenie podania, dlatego nie można tego zostawiać na ostatnią chwilę.
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

Reklama

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Wybory - przydatne informacje

Postprzez mm_kielczow » 16 gru 2010, 13:53

Wiem ze prosiles zeby nie komentowac, ale mam pytanie odnosnie tej informacji i nie wiem gdzie indziej mialbym je zadac. Jesli uzyskam wyczerpujaca odpowiedz, a Ty uzupelnisz swojego posta o podstawy prawne, to ja swojego wykasuje.

Łukasz Surowiec napisał(a):Na odwrocie wniosku musi się znaleźć poświadczenie osoby zameldowanej (domownika, sąsiada, sołtysa), że faktycznie przebywamy na terenie gminy.


Na jakiej podstawie sadzisz ze jest potrzebne jakiekolwiek poswiadczenie osoby zameldowanej ? Ja nigdzie czegos takiego nie moge w ordynacji znalezc. To ze nasz UG przed II tura tego wymagal, bylo byc moze tylko bezpodstawnym wymyslem. Przed I tura tego nie wymagano. Ktos zna jakas podstawe prawna dla tego wymogu ?

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Nieznany Opera

Odp.: Wybory - przydatne informacje

Postprzez Łukasz Surowiec » 16 gru 2010, 19:05

Napisalem tak, gdyz taka wlasnie informacje otrzymalem z naszego urzedu. Nie znam podstawy prawnej, przed wyborami nie bylo czasi na ewentualne wyjasnienia,stad taka forma informacji.
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory - przydatne informacje

Postprzez kotow7 » 16 gru 2010, 23:41

Urząd ma obowiązek weryfikować, sprawdzać, kontrolować takie wnioski. Było ich dużo, dlatego prosił o potwierdzenie kogoś, tak by nie było tak, że odrzucił czyjś wniosek albo nie zdążył wpisać do rejestru wyborców. A tak na podstawie "poświadczenia" z automatu mógł wpisać wszystkich chętnych na listy wyborców. Sprawdzano tylko niektóre wnioski. A i tak się nie wyrobili ze wszystkimi...
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Wybory - przydatne informacje

Postprzez mm_kielczow » 17 gru 2010, 12:03

Czyli tak naprawde to byla ich prosba, a nie zaden wymog ? Prosba aby usprawnic dzialalnosc urzedu - ok, rozumiem. Czyli nie ma zadnego wymogu, i mozna chciec urzedowi pomoc, albo powiedziec - "A sprawdzajcie sobie sami jak chcecie, ja swojego dopelnilem. Jak mi cos udowodnicie, to mozecie mnie nie wpisac na liste, a poki co mam sie na niej znalezc.". Zdazyc wpisac musza, bo na to sa ustawowe terminy. A czy zdaza sprawdzic, to ich sprawa. Zgadza sie ?
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów


Powrót do Polityka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników