Wybory 2010

Wyniki, dyskusja na temat wyborów.
    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez esperanto » 19 gru 2010, 15:52

Moim zdaniem,szum (nie tylko) medialny, który został stworzony nt wyboru przewodniczącego rady, ma na celu odwrócenie uwagi od spraw naprawdę ważnych. Nawiasem mówiąc, p. wojt może być z tego szumu najmniej zadowolona ponieważ jej działania zostały w prasie ocenione zupełnie nie po jej myśli. A więc sprawdza się powiedzenie, że kto mieczem wojuje, nie najlepiej na tym wychodzi. Sprawy wyglądają tak, że to Rada Gminy rządzi w gminie, p. Lebek jest jedynie od tego, aby postanowienia Rady wykonywać. Cały problem polega na tym ,że p. I.A Lebek trudno zmienić swoje przyzwyczajenia, tak więc p. wójt moim zdaniem, skłonna jest zrobić wszystko aby skłócić opozycyjnych do siebie radnych i przejąć kilka głosów. Mam nadzieję, że jej sie to nie uda i całą swoją energię skupi na wykonywaniu tego, co Radni ustalą. Przypominam, że właśnie do tego p. Lebek została wybrana.
Ostatnio edytowano 19 gru 2010, 21:57 przez esperanto, łącznie edytowano 2 razy
Jak to jest? Jak człowiek przepisze jedną książkę, to jest to plagiat. Jak trzydzieści - praca magisterska :)
esperanto
 
Posty: 180
Dołączył(a): 26 lis 2010, 15:51

Reklama

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez gin&tonic » 19 gru 2010, 16:33

Walter, zgadzam się z tobą w 90%, jedyne co budzi moją wątpliwość to jednak zdilność pani IA do jakiejkolwiek współpracy z opozycją, a myślę że powinno dojść do takowej.
antek_emigrant twoje złote myśli, a także oceny adwersarzy są rozbrajające. w życiu każdego człowieka jest taki trudny okres "wszystkiego na nie" i wydawania sądów absolutnych, ale nie martw się większość z tego wyrasta, jedni wcześniej drudzy później.
Niemniej jednak Tobie jak i wszystkim forumowiczom życze Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym Roku Samych sukcesów na polu prywatnym i zawodowym.
gin&tonic
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 gru 2010, 19:46

    Windows 7 Chrome

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Łukasz Surowiec » 19 gru 2010, 19:05

kotow7 napisał(a):Moja kariera nie zależy od Wójta, pisałem już o tym i niech to wystarczy...

Ale Twojego bezpośredniego przełożonego zależy- a tutaj zasadę przechodności stosuje się (niestety) jak najbardziej :hihi:
kotow7 napisał(a):Dyskusja dotyczy pomocy finansowania przez PO i doradztwa w prowadzeniu Kampanii przez Pana Dytkę i Jego Klub Radnych. I tworzących się zależności, bo wiesz, ze takie się rodzą. Nie ma nic za darmo, dla idei. (...) Te 36 mln PO to nie działalność charytatywna, tylko chęć przejęcia władzy również na szczeblu samorządowym. Zgadzam się z Tobą, że nie każdy kandydat musi utożsamiać się z programem partii. Ba, patrząc na kandydatów PO i ich wcześniejsze działania, widać tam też ludzi związanych wcześniej z PiS czy Samoobroną. Zatem masz rację, ich celem był wybór do rady, na wójta. Tylko znowu rodzi się pytanie jak wiele potrafią oni poświecić za wybór. Bo brak kręgosłupa widoczny. Nie ważne z kim, ważne ze się uda. Mam mieszane uczucia. Pisałem też o tym podając przykład Pana Czarneckiego.

Czasami lepiej jest napisać mniej, niż napisać byle co...
Prawo reguluje limit wydatków w gminie do 20 tys mieszkańców do 750 zł na jeden mandat radnego. Choćby PO miała miliard- więcej, niż wyżej napisałem, wydać nie może. Poza tym, przyjmijcie do wiadomości, że pieniądze partii przeznaczone na kampanię (nie tylko PO) pochodzą z wpłat od jej członków i sympatyków. Zasada jest taka- wpłacasz określoną kwotę an fundusz wyborczy partii, na późniejsze swoje wydatki bierzesz fakturę wystawioną na komitet wyborczy partii.
Możliwość realokacji środków wynika z faktu, że np. kandydat na prezydenta dużego miasta wpłaca dużo więcej, niż można przeznaczyć na jego kampanię. Umożliwia to wsparcie innych komitetów lokalnych, oczywiście do ustawowego poziomu.

Poza tym, jaki sens ma toczenie sporów i bicie piany o przeszłość. Mamy nową, powyborczą rzeczywistość. Teraz nadszedł czas działania i czas realizacji programów wyborczych. Ja osobiście, z niecierpliwością, oczekuję styczniowego uruchomienie e-urzędu. Zarówno zawodowo, jak i mieszkańca gminy, bardzo mnie ten temat interesuje.
Cieszy mnie też to, że nasz wójt (nasza wójtowa (?)), nie dokonała korekt swojego programu po I turze wyborów, kiedy wiadomo było, jaki jest układ sił w radzie gminy. To oznacza, że realizacja jej programu jest uniezależniona od posiadania większości/mniejszości w radzie. A to dla gminy jak najlepsza wiadomość, zwłaszcza że sam program jest przygotowany naprawdę profesjonalnie.
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 19 gru 2010, 20:14

Ika piszę wielka literą Pani Wójt gdy odnoszę się bezpośrednio do Niej, tak jak do radnych, Pana Dytki. jak prześledzisz moje posty, to odnosząc się tylko do urzędu piszę mała literą.
Co za różnica czy współpraca radnych z wójtem czy wójta z radnymi. Sens ten sam, cel również.
To co piszesz to czepialstwo z Twojej strony i tyle...

Łukaszu pisząc tak jak Ty o zależnościach służbowych to można wysnuć wniosek że sprzątaczka w ZUK też od wójta zależna...
Kasa na poszczególnego kandydata nie podlega dyskusji, masz rację, tylko, że Gmina Długołęka ma powyżej 20 tys mieszkańców, zatem kwota na jednego kandydata to 1 tys zł. Ponadto w dużych miastach, jak Warszawa kwota jest liczona zupełnie inaczej - 500 tys x 50 gr, a każda następna liczba x 25 gr. Zatem liczba mieszkańców i liczba kandydatów ma znaczenie. Pani Hania z Warszawy nie podebrała kasy Panu Dytce, jak ktoś wcześniej napisał. Czyli zatrudnienie firmy ds. marketingu politycznego np. na Dolny Śląsk i wystawienie dużej (bardzo dużej!) liczby kandydatów daje skuteczną przykrywkę na wydatki, koszta ładnie się rozkładają, bo każdy kandydat składa się na plakaty, doradztwo. Racje masz gdy mowa o małych, lokalnych inicjatywach obywatelskich, z tymi partiami to już mniej.

Walterze ja też na to liczę i życzę sobie. I zastanawiam się czy musimy w relacjach lokalnych stosować pojęć opozycja, koalicja, rządzący. Idealnym byłoby rada gminy, wójt gminy. Bo tak teraz już na wstępie dzielimy tych co dzielić się nie powinni ale razem współpracować na rzecz gminy.

esperanto o ile pamiętam to nie Pani Wójt do prasy poleciała i żaliła się po wyborach... Temat wyboru przewodniczącej pojawił się w kontekście ślubowania, zatem znowu nie przez P. Łebek został wywołany. Zatem nie Ona zaczęła wojować jeżeli już. A gdy redaktorzy pytali o to im odpowiadała. Każdy by tak zrobił, nieprawdaż? Tak więc znowu masz problemy z właściwą oceną rzeczywistości.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez byle nie Artur » 19 gru 2010, 20:47

DO roboty lenie !!!
Rada radzić
Wójt wykonywac uchwaly
JUZ za duzo czasu zmarnowaliscie -Teraz prosze sie wykazac nie w pyskówkach a w dzialaniach !
byle nie Artur
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 19 gru 2010, 21:13

kotow
.
Pani Hania z Warszawy


miałem się już tutaj nie wypowiadać z jednego prostego powodu, wybory 2010 się zakończyły.
Ale jak mowa o HGW, to się nie powstrzymałem :-D
Ostatnio Hania zafundowała swoim mieszkańcom podwyżkę opłat za użytkowanie wieczyste, w najbardziej skrajnym przypadku o 2000%!!!!!

tutaj link:
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,8824428,Wieczystym_po_kieszeniach.html


P.S. IAŁ obiecała "zamrożenie" podatków lokalnych, nawet gratulowałem tylko w BIP-ie, jakoś nie mogę się doszukać? :roll:
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez esperanto » 19 gru 2010, 21:39

@
podatniku, uważam że ten wątek służy do dyskusji nt tego co dzieje się w Gminie Długołęka. Co ma z tym wspólnego HGW? Zbyt dużo jest już tematów zastępczych aby dodawać jeszcze kolejne , które tylko rozmywają dyskusję.
@ lawa
poznasz głupiego po poście jego.
Jak to jest? Jak człowiek przepisze jedną książkę, to jest to plagiat. Jak trzydzieści - praca magisterska :)
esperanto
 
Posty: 180
Dołączył(a): 26 lis 2010, 15:51

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez moralista » 19 gru 2010, 23:18

Kochani mamy okres świąteczny spotykamy się z rodzinami dzelimy się refleksjami na pewno nie braknie tematów wyborczych Gorący okres mamy już za sobą możemy spokojnie podsumować własny udział i własne wybory proponuję podsumowac w ciszy i sami dla siebie bez sztabów wyborczych i tzw podpowiadaczy mając na względzie przemijanie życia ziemskiego trwajacego chwikę w stosunku do wieczności do jakich dojdziemy wmiosków czy jesteśmy z siebie dumni dołożyliśmy przeciwnikowi wygraliśmy nikt nas nie złapał i nikt nam nie udowodnił naszych podłości chamstwa kłamstwa pomówień nie jednokrotnie tworzyliśmy te podłosci ale sztaby nasze się zaprzysięgły że nikt nic nie wie Wiktoria czas podziękować Bogu za "pomoc"Jak co roku jako szcowni obywatele uczestniczymy w pasterkach w swoich kościołach co bardziej ważni siedzą w pierszych ławach Zadajmy sobie pytania czy nie boimy się wejść i spojrzeć nowonarodzonemu Jezusowi w oczy który od 2000 lat rodzi się i umiera na krzyżu przez nasze wybory jak możemy w takim stanie zaprosić go do siebie pod postacią eucharystii jakże jesteśmy nikczemni i podli a gdzie pokuta gdzie zadość uczynienie prośba o przebaczenie Sztaby nasze utwierdziły nas w przkonaniu ze cel uswięca środki przecież damy dotacje na kościoły zapraszamy zacnych gości na msze dożynkowe .Pamiętajmy o śmierci bo ona kończy kres naszych ziemskich zmagań i wyborów sędzia odwieczny nie zbiera świadków dowodów i potwierdzeń on jest dowodem swiadkiem i potwierdzeniem nie ukryjesz nic ani czynów ani myśli zostaniemy osądzeni surowo ale sprawiedliwie .Zastanówmy się czy już zostaliśmy zatwierdzeni do grona rody Szatana przez nasze nikczemnośći czy szatan ma już swoich radnych swoich wójtów burmistrzów i czeka tylko na czs aby nas zaprzysiądz nie znamy dnia ani godziny weżmy do ręki najlepszą ordynację PISMO ŚWIĘTE tam znajdziemy sędziego który morze znienić nasz wynik wyboru to nasze SUMIENIE dopuścmy go tylko do głosui chciejmy go usłyszeć w zgiełku trąb szatańskich zagłuszających nasze sumienia puki żyjemy możemy jeszcze to zmienić życzę spokojnych w sumieniu swiąt Bożego Narodzenia
moralista
 

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez esperanto » 20 gru 2010, 08:20

ale że o co chodzi? ;)
Jak to jest? Jak człowiek przepisze jedną książkę, to jest to plagiat. Jak trzydzieści - praca magisterska :)
esperanto
 
Posty: 180
Dołączył(a): 26 lis 2010, 15:51

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Gminny Wyborca » 20 gru 2010, 08:22

moralista napisał(a):Kochani mamy okres świąteczny spotykamy się z rodzinami dzelimy się refleksjami na pewno nie braknie tematów wyborczych

To forum dla swoich czytelników sprawia błędne wrażenie, że mieszkańcy gminy są tak politycznie zaangażowani. Sądzę, że refleksje wyborcze przy rodzinnych spotkaniach nie będą udziałem więcej niż 5% mieszkańców.
Gminny Wyborca
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Doniczka » 20 gru 2010, 10:06

Zgadzam się z przedmówcą. Bo kto by chciał sobie smak wigilijnego karpia psuć rozmową o polityce? Świeta to z pewnością nie czas na takie rozmowy. My w domu będziemy ich z premedytacją unikać, żeby się w zły nastrój nie wpędzać.
A na Świąteczną nudę polecam sprzedawanie złota. Niepotrzebne kawałki, fragmenty starej biżuterii, można wykorzystać ten czas na przejrzenie szafek i podreperowanie domowego budżetu.
Ostatnio edytowano 29 gru 2010, 15:03 przez Doniczka, łącznie edytowano 1 raz
Doniczka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 gru 2010, 10:52

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez paweł » 20 gru 2010, 10:14

Rzadko zaglądam, na forum, ale z okazji zblizających się Świąt Bożego Narodzenia ,życzę wszystkim spokoju i czystych sumień. Szczególne życzenia dla Antka_emigranta. Kimkolwiek jesteś wyrazy uznania. Ja głosowałem kiedys na PO, ale dzięki naszej gminnej kampanii PO nigdy więcej na tą partie nie zagłosuje. Znam wiele osób z mojego otoczenia, które też się na nich wypieło. Dotyczy to zażartych zwolenników, całkowicie sie odwrócili. Nie sądze ,żeby to było celem PO w naszej Gminie! Masz racje partia nie odpuści: kandydat PO wciąż będzie mącił, bo robota dla niego musi sie znalezć.
paweł
 

    Windows 7 Chrome

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Fredek » 20 gru 2010, 11:56

Zapomniałeś dodać, że PO porywa małe dzieci, oczywiście jeżdżąc czarną wołgą. A w bezksiężycowe noce spotykają się na uroczyskach i odprawiają "czarne msze". No i te marsze z pochodniami. Boję się wychodzić z domu, żeby nie spotkać tych napakowanych garniturowców, w tych niebieskich przerażających koszulach, z obowiązkowym znaczkiem Tuska w klapie. Tylko my bezpartyjni, zorganizowani w grupy kolesi, wspomagani dobrym słowem naszych braci, którzy musieli wyjechać za granicę z powodu represji PO, możemy dać odpór tej hydrze. Odrąbiemy tę partyjną rękę sięgającą po nasze. Czuwaj.
Fredek
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Lewy » 20 gru 2010, 20:04

Posty ewidentnie nie wnoszące nic do tematu zostały skasowane. Tak gwoli uściślenia co się z nimi stało.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez antek_emigrant » 20 gru 2010, 20:20

Mój post został skasowany słusznie, bo odnosił się do postu istniejącego, ale post Lawy był prawidłowy( wzywał ludzi PO do pracy, mamy takich w Radzie, było tez pytanie kto na nich glosował. Post( byle nie Artur) pt. Lenie do roboty został, może dlatego ,że nie pada słowo PO. Odpowiedz niejakiego esperanto do( Lawy) też została. Najśmieszniejsze jest to,ze pewnie esperanto najpierw odpisał Lawie, a później go zakablował do administratora. Naprawdę nie róbcie jaj, albo zmieńcie nazwę na forum Kandydata PO, bo nazwa forum mieszkańców Gminy Długołęka jest fałszywa!
antek_emigrant
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory Samorządowe 2010



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników