Rada Gminy 2010-2014

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Windows XP Opera

Rada Gminy 2010-2014

Postprzez obywatel » 9 gru 2010, 11:51

Proponuję temat związany z posiedzeniami (sesje, komisje) i pracami Rady Gminy. Mam nadzieję także na wpisy samych Radnych.

Skład Radny Gminy (alfabetycznie):
1. Augustynowicz Lidia Ewa
2. Azarewicz Stanisław Ignacy
3. Buczek Adam - data wygaśnięcia mandatu: 2013-09-10 - > Mazur Tadeusz Eugeniusz
4. Chmielewska Anna
5. Duda Mirosław Jan
6. Dzięgała Marzena Barbara
7. Jaworczykowska Jolanta Ewa
8. Karniewicz Tomasz
9. Maślanka Leon
10. Mazur Ryszard Piotr
11. Michnik Agata
12. Muzyka Artur Krzysztof
13. śp. Partyka Kazimierz - zmarł w 11.2013 -> mandat nieobsadzony (stan na 31.01.2014)
14. Pater Krzysztof Michał - w 06.2013 jego mandat został wygaszony (sam złożył rezygnację) -> Bar-Domaradzka Kinga
15. Sroka Joanna Anna
16. Sułek Barbara
17. Szymczak Marian
18. Śmichura Dariusz Jan
19. Wantrych Marta Julia
20. Wołowiec Jolanta
21. Zalewska Urszula

Wklejam także wyniki wyborów ze strony PKW (źródło: http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/020 ... tml#tabs-4):
Ostatnio edytowano 31 sty 2014, 16:30 przez obywatel, łącznie edytowano 1 raz
obywatel
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 wrz 2010, 20:47

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez logos » 14 gru 2010, 09:44

Zawiadomienie - II Sesja Rady Gminy Długołęka w dniu 14 grudnia 2010r. godz 17:00.

http://dlugoleka.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=2455&bar_id=881
Avatar użytkownika
logos
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 wrz 2010, 13:02

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 14 gru 2010, 21:48

I po co, jak Pani Przewodnicząca, nie przybyła?
Ale czas na forum by odpisać, dzisiaj zalazła...
Smrodek no nie?
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Chrome

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Walter Kurtz » 14 gru 2010, 23:43

Obstrukcja nie zaczęła się dziś. Dzisiejsza frekwencja jest pewnie wynikiem frekwencji na dwóch poprzednich posiedzeniach. Oburzenie dziś przybyłych radnych przypomina Prawo Kalego: „Jak Kali ukraść krowę, to dobrze; ale jak Kalemu ukraść krowę, to źle”. Ma tu zresztą zastosowanie więcej zasad: "Kto mieczem wojuje....", "Jak se pościelesz.....", "Jak Kuba Bogu....". Z tego co wiem to nie radni większościowi rozpoczęli wojenkę na absencję, tylko radni KWWP. Byłem obecny na dwóch poprzednich posiedzeniach i niestety nie dane mi było obserwować ich w trakcie pracy nad lepszą przyszłością naszej gminy. Dlaczego ich nie było? Pewnie z tego samego powodu co dziś ich przeciwników.
Gdy rozum śpi, budzą się demony
Avatar użytkownika
Walter Kurtz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 3 lis 2010, 13:57

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 14 gru 2010, 23:55

Walterze, pisałem, że radnych da się jakoś usprawiedliwić. Ale pytam enty raz co z przewodniczącą? A jak już i Ona nie mogła, to czemu nie przybył, najbardziej chyba neutralny wiceprzewodniczący, Pan Mazur? Tego nie da się wytłumaczyć...
I odnoszę wrażenie, żeby nie powiedzieć, że mam pewność, że radni PO/NG balansują na krawędzi prawa. Dotyczy to zarówno wyboru przewodniczącej (dzisiejsze fanfary za wczesne, bo nie ma decyzji wojewody, jest tylko umieszczona w internecie wypowiedź wicewojewody, bez mocy prawnej) a teraz nie dotrzymanie ustawowych terminów. Obstrukcja obstrukcją, ale naginanie prawa dla własnych korzyści to już jednak smrodek. Nie uważasz?
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows 7 Chrome

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Łukasz Surowiec » 15 gru 2010, 07:37

Kotow7 daj spokój, nie ma co roztrząsać, Twoje tłumaczenia powoli idą w kierunku mentalności Kalego :mrgreen:
Prawda jest taka, że niezależnie, kto zaczął obydwie strony zachowują się jak dzieci. To po prostu szczenięce zagrywki osób, które zdają się mieć w głębokim poważaniu interes gminy i jej mieszkańców.
Nieważne po czyjej stronie są radni, ich OBOWIĄZKIEM jest rzetelne sprawowanie mandatu, a to w tej chwili nie ma miejsca.
Mam tylko nadzieję, że opamiętanie nastąpi jak najszybciej.
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez ignorant » 15 gru 2010, 14:52

Czy może mnie ktoś oświecić - dlaczego radni i przewodnicząca nie przybyli? Czy to oznacza, że nie było zaprzysiężenia wójtowej (brak kworum)?
ignorant
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 15 gru 2010, 14:59

Tak, nie było przyjęcia ślubowania. Do tego czasu władzę piastuje "stary" wójt.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez strazak86 » 15 gru 2010, 20:19

A ja jestem zawiedziony głosowałem na radną z mojej miejscowości a mianowicie panią Wołowiec , myślałem że będzie dbać o to jak rozwija się nasza miejscowość a tymczasem obserwuję znowu rozgrywki polityczne :-x bardzo jestem tym zniesmaczony i proszę naszych reprezentantów o godne nas reprezentowanie myślałem że chce pani działać a pani co robi - bojkotuje pani pracę rady jest to w mojej ocenie poważny minus z mojej strony żółta kartka do roboty!!!!!!!!!!!!!
strazak86
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez mm_kielczow » 15 gru 2010, 22:11

Gdy się dowiedziałem o tym że Radni PO/NG nie przyszli na II Sesję RG, pierwsze moje myśli to było ... dlaczego ? po co to robią ? po to na nich głosowałem żeby teraz oglądać jakieś szopki ? myślałem że będą mądrzejsi niż Ekipa Wójt i nie będzie jakiś odwetów czy mszczenia się. Nie widziałem większego sensu w tym postępowaniu.

Ale ... może jednak było to konieczne. Wygląda to na obustronną manifestację sił, takie prężenie muskułów. Najpierw Ekipa Wójt chciała dowieść , że bez nich Rada Gminy nie może pracować. Nie udało się. 1:0 dla PO/NG. Myślę że swoją nieobecnością na II Sesji Rady Gminy, Radni PO/NG chcieli pokazać Ekipie Wójt, że nie tylko Ekipa Wójt nie może blokować prac Rady Gminy, ale także Ekipa Wójt nie może zrobić zupełnie nic bez PO/NG, za to Radni PO/NG nawet samodzielnie sobie świetnie poradzą. Mogą zwoływać sesję, podejmować uchwały, a Radni Wójtowej, jeśli chcą, w ogóle mogą do końca kadencji nie przychodzić, i nic tym nie osiągną. I to się udało - 2:0 dla PO/NG.

Pamiętajmy że to Radni Wójt zaczęli rozmawiać w ten sposób. Radni PO/NG po prostu przekazali Ekipie Pani Wójt pewne fakty, używając języka jaki jest dla Ekipy Pani Wójt najlepiej zrozumiały.

Oczywiście to że bez PO/NG nic w Radzie Gminy nie może się wydarzyć wynika wprost z arytmetyki, lecz widocznie Pani Wójt, oraz jej Radnym potrzebna była wyraźna wizualizacja aby wreszcie zrozumieli, że nie ma co brykać, bo tylko współpracując z Radnymi PO/NG są w stanie cokolwiek osiągnąć. Po prostu są teraz w dokładnie takiej samej sytuacji, w jakiej postawili Radnych Opozycji w zeszłej kadencji .

Radni PO/NG pokazali, że także potrafią zagrać zwarcie i ostro, równie ostro jak Ekipa Wójt. I że na tym polu Ekipa Wójt nie może liczyć na ich słabości, więc niech lepiej sobie takie konfrontacje odpuści. Przy okazji Radni PO/NG zamanifestowali swoją jedność i zwarcie. Ot takie klarowne wyjaśnienie sytuacji na samym początku, aby usprawnić przyszłą współpracę.

Przykre jest to, że my mieszkańcy musimy przyglądać się temu spektaklowi. Lecz być może jest on konieczny. I może dobrze że prężenie muskułów odbywa się na samym początku, może każdy pozna swoje miejsce w szeregu i dzięki temu unikniemy bijatyki przez 4 lata.

Mam nadzieję, że po tych obustronnych demonstracjach, Pani Wójt i jej Ekipa uzmysłowili sobie jak przedstawia się rzeczywisty rozkład sił w Radzie Gminy, i bazując na rzeczywistości, a nie emocjach/wyobrażeniach/życzeniach/marzeniach, zaczną współpracować. Dobrze współpracować. I tego przede wszystkim nam mieszkańcom życzę.

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 16 gru 2010, 23:24

mm_kielczow ciekawe te Twoje wywody. To wygląda tak jakbyś wcielił się w reżysera/narratora, radni aktorzy, a Pan Dytko scenarzysta. Tylko ze wyszedł z tego knot a nie arcydzieło.
Ta jedność nie jest przyszłościowa. Pewnie powiesz, że się mylę, ale mnie wydaje się co innego. Wykazali coś co sami pewnie ie bardzo chcieli. Brak klasy. No ja radnych rozumiem nawet. Ale jak pamiętasz nie o nich pisałem tylko o władzach rady. I o tej Twojej manipulacji... :-) Dobry jesteś :P
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez mm_kielczow » 17 gru 2010, 11:58

kotow7 napisał(a):mm_kielczow ciekawe te Twoje wywody. To wygląda tak jakbyś wcielił się w reżysera/narratora, radni aktorzy, a Pan Dytko scenarzysta. Tylko ze wyszedł z tego knot a nie arcydzieło.


Ciesze sie ze Cie zaciekawily. Namierzyles mnie, mam w kieszeni cale PO ;-). Za kilka dni sejm uchwali ustawe o zakazie poslugiwania sie nickiem kotow7 na forach - sankcje beda straszne. To czy wyjdzie knot czy arcydzielo, okaze sie za jakis czas. Wtedy gdy bedziemy mogli juz Rade Gminy za jakas faktyczna dzialanosc ocenic.

kotow7 napisał(a):Ta jedność nie jest przyszłościowa. Pewnie powiesz, że się mylę, ale mnie wydaje się co innego. Wykazali coś co sami pewnie ie bardzo chcieli. Brak klasy. No ja radnych rozumiem nawet. Ale jak pamiętasz nie o nich pisałem tylko o władzach rady. I o tej Twojej manipulacji... :-) Dobry jesteś :P


Alez ja wiem ze Ty Radnych bedziesz teraz rozumial wrecz piescil. Radni sa cacy, tylko Przewodniczaca be. Widze ze dostales nowe zlecenie. Bedziesz chcial oslabic Przewodniczaca, nie obrazajac przy tym bron Boze, Radnych. Najlepiej ich sklocic. Bo Radni, bardzo, ale to bardzo by sie Wam przydali - wasze niedoczekanie. Pewnie wiekszosc Twoich postow bedzie teraz w ten desen. Manipulacja to to co Ty wlasnie wyprawiasz, to Twoja dziedzina i nie dam sie wciagnac w te zawody. Pozostane przy demaskowaniu jej w Twoich wypowiedziach.

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 17 gru 2010, 14:01

Coś Ci słabo idzie to demaskowanie...
Powiedziałem, że po 5 grudnia się nic nie zmieni, Wójt będzie ten sam. Uwierz mi - jedność rady przejściowa, nie mylę się. Ty masz pobożne życzenia, ja doświadczenie.... :-)
Zlecenie? Lubię jak mnie doceniają, ale jak przeceniają już nie. Radni w nosie maja politykę PO. Ich interesuje gmina. Teraz jeszcze jest poczucie zobowiązania za kampanię. Za chwilę będzie zobowiązanie wobec wyborców, ono zwycięży. I po PO będzie :P
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez ignorant » 17 gru 2010, 22:26

A czy ta cała sytuacja może mieć związek ze sprawą dopisywania się do list wyborczych? W gazecie czytałem, że ma być zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie (?). Czy ślubowanie wójtowej mogłoby utrudnić sytuację w razie decyzji o powtórzeniu głosowania?
ignorant
 

    Macintosh Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez konsytor » 20 gru 2010, 12:07

Gazeta Wrocławska o sytuacji w Radzie Gminy Długoęka:
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/346615,dlugoleka-awantura-po-wyborach-trwa,id,t.html
Miłej lektury
Pozdrawiam
konsytor
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 gru 2010, 14:53

Następna strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

kancelaria adwokacka gliwice