Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Tutaj rozmawiamy o naszych przewoźnikach autobusowych, PKS, PKP oraz drogach.
    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 1 gru 2010, 00:30

kotow7 napisał(a):Jeszcze raz - było powiedziane, ie patrzę na wspomniany przez Ciebie dokument

Tak, 8 tys za życie człowieka to nic, ale to nie Gmina płaci. Przewoźnik tak, zatem możliwość wpływania na to jest ograniczona.
Plan tras i ilość oraz godziny kursów były konsultowane. To nie decyzja jednej osoby.
Masakra z tą droga powrotną do domu w nocy....



Ja rozmawiałem z tym człowiekiem, więc to nie jest sytuacja wyimaginowana. Takich ludzi jest więcej, nie tylko pracujących, ale też podróżnych, Przedstawie sytuację mieszkańca Kiełczowa, który przyjezdza do stacji Wrocław Główny o 23.00, i nie ma samochodu a nie stac go na taksówke za którą zapłaciłby w granicach 100 zł ? Koczuje do rana na dworcu w oczekiwaniu na pierwszy dzienny o 6 rano, lub jedzie nocnym na Psie Pole, i z przystanku ,Żmudzka'' ma dokładnie 3 km do domu. ( no chyba że mieszka gdzieś na początku Kiełczowa to wtedy ''zaledwie'' 1,5-2km) - wyobraża sobie ktoś ciągnąc walizke w śniegu o tej porze ciemną ulicą ?

To samo tyczy się młodzieży, bo przecież każdy wychodzi czasem z domu i korzysta z tego co oferuje miasto po 22. Tymbardziej że Kiełczów nie leży 50 km od Wrocławia, ale graniczy z nim. Zachęcam do przejchania się kiedyś od Psiego Pola do Kiełczowa samochodem, najlepiej za nocnym autobusem, można zaobserwować zjawsiko, jak grupki młodych ludzi ciągną ulicą w strone wsi. Naprawde bardzo efektownie i bezpiecznie to wygląda.


Myślę ze podobnych przykładów można mnożyć, w Mirkowie, Długołęce, Pasikurowicach itp. Czy nadal ktoś ma wątpliwości co do tego czy nocny autobus w gminie JEST ''artykułem'' pierwszej potrzeby ? To powinno być zrobione już dawno. cała nadzieja w nowych władzach.

szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie po tym ile sie ostatnio o tym mówiło, aby takie połączenia nie powstały jeszcze tej zimy - chociażby tymczasowe do największych miejscowości, dopoki nie powstanie jakaś kompleksowa gminna komunikacja. Nie biorę wogole tego pod uwagę.
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez Bray » 2 gru 2010, 19:17

W Gazecie ukazał się artykuł z listem mieszkańca Kiełczowa ws. nocnych autobusów:
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3574 ... tobus.html
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows Vista Internet Explorer 7

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez wilkie » 7 gru 2010, 20:28

mam pytania:
1. czy ktoś mógłby wyjaśnić mi jak działają linie tzw. 'sevibus'? tzn. czy bilety mpk miesięczne zakodowane na wroclawskiej karcie urban card sa tam tolerowane, czy jest potrzeba zakupu innych biletów?
2. dlaczego nie ma już kursu autobusu 131 na pętlę kiełczów? myślę, że chociaż kilka połączeń miejskich autobusów z kiełczowem byłoby przydatne..
wilkie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 gru 2010, 20:23

    Windows 7 Opera

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez user » 7 gru 2010, 21:06

w każdej komunikacji międzygminnej którą zarządza Wrocław można, ale wyłącznie na terenie miasta Wrocławia, używać URBAN CARD. tzn że np na linii 931 na odcinku psie-pole <-> kiełczów cmentarz można podróżować na urban card.
user
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:37

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez Bray » 29 gru 2010, 14:38

I pojawiła się mapa z lokalizacją autobusów:
http://sevibus.smok.net.pl/sevibus/mapa

super narzędzie!

Firma Sevibus, obsługująca transport zbiorowy na terenie gminy Długołęka, wprowadziła system monitoringu autobusów w oparciu o technologię GPS.

Gmina Długołęka jest jedną z pierwszych na terenie Dolnego Śląska, w której mieszkańcy mogą na bieżąco śledzić aktualną pozycję pojazdów. - Pragniemy zachęcić Państwa do korzystania z nowoczesnych rozwiązań, udostępnionych przez aktualnego przewoźnika. Mamy nadzieję, że wprowadzony system monitoringu wpłynie na polepszenie jakości usług świadczonych przez firmę Sevibus – zachęcają urzędnicy.
http://www.otowroclawpowiat.pl/news.php?id=57989
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Nocne autobusy

Postprzez Bray » 21 cze 2011, 17:21

Komunikacja nocna - start 25 czerwca 2011

Z dniem 25 czerwca 2011 r. rusza nocna komunikacja zbiorowa na terenie naszej gminy. Komunikacją połączonych z pl. Dominikańskim zostanie 13 miejscowości: Wilczyce, Kiełczów, Piecowice, Kamień, Długołęka, Mirków, Szczodre, Łosice, Budziwojowice, Łozina, Bąków, Bukowina (skrzyżowanie), Domaszczyn.
Autobusy nocne jeździć będą w noce z czwartku na piątek, z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę.
Poniżej zamieszczamy schemat komunikacji nocnej oraz rozkłady jazdy

Rozkład:
http://media.gmina.dlugoleka.pl/1_Strona%20Gminna/1_Aktualnosci/2011-06-20%20LINIA%20NOCNA%20rozklad.pdf

+


Obrazek

info:
http://www.gmina.dlugoleka.pl
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows 7 Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez Lewy » 21 cze 2011, 19:30

Moja pierwsza reakcja była "Super, w końcu będę miał jak wrócić do domu.", ale po krótkiej analizie, a raczej po przeczytaniu jednego zdania dochodzę do wniosku, że ktoś mało inteligentny zaplanował dni kursowania. Moim zdaniem o wiele bardziej potrzebny jest autobus z niedzieli na poniedziałek niż z czwartku na piątek. O ile w poniedziałek nad ranem zdarzało mi się wracać niejednokrotnie to w piątek nad ranem chyba jeszcze nigdy. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Cieszmy się z tego, że mamy nocną komunikację w końcu to pewnie zasługa tylko jednej osoby.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Windows Vista Internet Explorer 7

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 21 cze 2011, 19:46

to chyba nie słyszałeś o takiej instytucji jak ,,studenckie czwartki'' :) na mieście na pewno więcej ludzi niż w niedziele wieczorem
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 21 cze 2011, 20:09

pierwszy kurs 25 czerwca czyli w nocy z piątku na sobotę ?? dobrze rozumiem ?
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez Maciek » 23 cze 2011, 09:14

zgadza się. Napewno więcej ludzi jest z czwartku na piątek niż z niedzieli na poniedziałek.
Maciek
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 maja 2008, 22:31

    Windows XP Chrome

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez mars84 » 23 cze 2011, 17:42

Po nadrabiam trochę zaległości.
1. Interaktywna mapa była wymagana przez zamawiającego więc się pojawiła. Inna sprawa, że powinna działac od początku a nie ze sporym opóźnieniem.
2. Zmiana linii 844 na 944... hm. czyli wraca linia 905 tylko z innym numerem.
3. Już teraz współczuję kierowcom linii 921 na kursach do Stępni w okresie zimowym.
4. Linie nocne uruchamiane "na szybkiego" bez związku ani z wrocławskimi liniami nocnymi ani z dziennymi liniami strefowymi. Ustawione zostały tylko pod "imprezowiczów" jak gdyby normalni ludzie ich nie potrzebowali. Reasumując, nowy przewoźnik, nowa taryfa, "super tabor autobusopodobny" i brak możliwości przejazdu na bilecie strefowym z linii 9XX. Obym się mylił... ale chyba jednak mam racje.
mars84
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 cze 2010, 08:49

    Windows Vista Internet Explorer 7

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 24 cze 2011, 19:23

ma ktoś informację co z tymi autobusami ? wg. informacji dziś w nocy pierwszy kurs, ale na przystankach żądnych informacji, gdzieniegdzie tylko nowy rozkład dziennych ale też nie wszędzie. Jest wyraźnie napisane że start 25 czerwca czyli dziś w nocy. Trochę martwi ten brak informacji.
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez t-tas » 26 cze 2011, 00:54

mars84, chyba zarówno na tym i na innym forum pisałem już, że te linie ( wtedy była mowa o dziennych) to taka kiełbaska wyborcza, chłyt marketingowy i ogólnie pic na wode fotomontaż. Miałem wtedy wielkie nadzieje, że nowe linie uzupełnią luki w kursach polbusu, miałem nadzieję, że wreszcie w weekend nie trzeba będzie mamy wozić czy przywozić z pracy, a wyszło jak wyszło. Mieszkam w zasięgu linii 921 i rano przed siódmą polbus i sevibus lecą w odstępstwie kilku może kilkunasto minutowym, i kilka jeszcze innych kwiatków się znalazło. Coś tam przerobili rozkład ale za wiele to nie pomogło- przynajmniej w sytuacji mojej mamy. Na szczęście pojawił się w rodzinie zbędny matiz z gazem do wzięcia za niewielkie pieniądze i tak się zawzięliśmy, że praktycznie zmusiliśmy mamę do powrotu za kierownicę po 8 czy 10 latach niejeżdżenia- i jak na razie chwali sobie powrót za kółko. Jeszcze 4 miesiące temu wychodząc do pracy na 8 godzin była poza domem jakieś 11 godzin, w weekendy trzeba było przynajmniej raz dziennie jechać z lub po mamę. Teraz nie jest uwiązana przez durne rozkłady, w weekendy też sobie radzi sama i poza domem jest jakieś 9 godzin czyli 2 do przodu. Do tego wychodzi taniej mimo, że jak na matiza to troche żłopie bo ponad 8 l LPG/100 km, ba chyba nawet wychodzi taniej albo na 0 wliczając koszta parkingowe na mieście. Narzeka się na innych forach, "że tyle puszek na mieście i w każdej jedna osoba", ale przy takiej komunikacji zbiorowej jest to jedyne racjonalne rozwiązanie.
Ciekawe to oznaczenie linii- D1 i D2 to przecież oznaczenia stref z czego można by wnioskować, że taki ma być ich zasięg- ale jak nie ma linii dziennych weekendowych to nocne tym bardziej odpadają. I tak wydaje się kasę na pierdoły, a nie ma komu kupić sprzęgła do stara w osp.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows Vista Internet Explorer 7

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez lupus » 26 cze 2011, 09:28

Linie noszą nazwy N04 I N11. Korzystałem zarówno w piątek jak i w sobotę. Kurs do Kiełczowa kosztuje 3 zł, Dlugołęka 4 zł. Nie ma ulgowych. Busik ma przystanki wszędzie tam gdzie 911 lecz wszystkie są one na żądanie, co o wiele skróca czas przejazdu. Kierowca punktualny.

Martwi tylko brak informacji - o ile dziś w nocy widziałem na przystankach już rozkłady np. w Kiełczowie, to nadal nie ma oznaczeń na masztach przystankowych.

O ile w nocy z piątku na sobotę z racji dezinformacji kompletnej, była garstka ludzi o tyle dziś było o wiele lepiej - kurs o 4 przez Kiełczów 9 osób, o 2.00 podobno było 6. Generalnie ewidentnie widac jak istotne było wprowadzenie tych linii i jak są one potrzebne.
lupus
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 paź 2010, 10:23

    Windows XP Chrome

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez Solstice » 12 lip 2011, 21:39

Linie nocne też bardzo mi się podobają. Dobre trasy (przez Norwida), godziny i dni kursowania i ceny (do Długołęki 3 zł), też w miarę punktualne. Busiki niewielkie, myślę że jak więcej ludzi się dowie, to będą odpowiadały zapotrzebowaniu. Informacji o tym mi trochę brakuje, ale to chyba tylko kwestia czasu.
Myślę, że jednak było to przemyślane.
Avatar użytkownika
Solstice
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 kwi 2010, 18:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komunikacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników