Protest zbiorowy 10.01.2011 dot. dostawy prądu w Mirkowie

    Windows Vista Internet Explorer 8

Protest zbiorowy 10.01.2011 dot. dostawy prądu w Mirkowie

Postprzez pietrek1 » 10 sty 2011, 20:51

Ogłaszam z dniem 10.01.2011 protest zbiorowy dotyczący systematycznych problemów dostawy prądu do miejscowości Mirków (gmina Długołeka). Zbiorowa skarga dotyczy usługi podstawowej, powszechnej, usługodawcą dla gminy Długołęka jest firma EnergiaPro Gigawat Sp. z o.o. oddział Oleśnica. Bardzo proszę chętnych do podpisania protestu i wysłania do siedziby Gminy Długołęka lub na email.
Protest zbiorowy można pobrać pod adresem: http://www.sendspace.pl/file/df0d4569eced8f21a2f047f
pietrek1
 

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Protest zbiorowy 10.01.2011 dot. dostawy prądu w Mirko

Postprzez Bray » 10 sty 2011, 23:33

Popieram, u nas w Długołęce dokładnie to samo, a w niedzielę to była zabawa prądem niesamowita, ciągle się włączał i wyłączał, już myślałem, że mi zepsuli router, bo nie chciał się połączyć ale w końcu skoczyło i oszczędzili mi kolejnych wydatków. W tamtym roku po takim wyłączeniu prądu poszła sprężarka od lodówki, koledze poszedł router, nie mówiąc już o ciągłym ustawianiu zegarków elektrycznych. Najbardziej się wkurzyłem, gdy leciał mecz MŚ2010 (bodajże półfinał) i wtedy zabrakło prądu (akurat na mojej ulicy) i pierwszej połowy nie zobaczyłem oraz Sylwester (bodajże 2008), kiedy to pięknie zgasło światło (i jak tu się bawić po ciemku?). Nie mówiąc już o stracie wszelkiej pracy na komputerze (chyba czas się zaopatrzyć w UPSa). Jak na ironię - co roku przychodzi niedopłata, nie wiem za co się płaci ale jakość tych usług to jakiś żart.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows 7 Chrome

Odp.: Protest zbiorowy 10.01.2011 dot. dostawy prądu w Mirko

Postprzez Łukasz Surowiec » 12 sty 2011, 09:16

W Brzeziej jest to samo. W okresie wiosennym i jesiennym najczęściej pojawiają się zaniki prądu trwające ułamek sekundy. W najgorszym czasie- nawet kilka razy dziennie.
Pisałem pismo w tej sprawie do Energii, jednak ich odpowiedzią było stwierdzenie faktu, iż "nieustannie dbają, zapewniają, nie stwierdzają faktu".
Jak do tej pory miałem spalony subwoofer i kompletnie rozprogramowaną pompę ciepła. O ile to pierwsze nie jest jakimś problemem, to pompy sam nie ustawię. Wezwanie zaś serwisu, niestety kosztuje, nie mówiąc o czasie.

Zaniki są tak krótkotrwałe, że czasem nawet trudno je zauważyć- u mnie wychwytuje je alarm, który wyświetla informacje o zaniku zasilania.
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni...
Łukasz Surowiec
 
Posty: 143
Dołączył(a): 22 lis 2010, 10:54
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows XP Firefox

Odp.: Protest zbiorowy 10.01.2011 dot. dostawy prądu w Mirko

Postprzez nowy » 12 sty 2011, 12:33

pietrek1 napisał(a):Bardzo proszę chętnych do podpisania protestu i wysłania do siedziby Gminy Długołęka lub na email.


Idea dobra, tylko adresat nie ten. Co ma wspólnego urząd gminy z zanikami prądu? Protest należałoby wysłać do dostawcy, czyli w tym wypadku EnergiiPro.
nowy
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Protest zbiorowy 10.01.2011 dot. dostawy prądu w Mirko

Postprzez pietrek1 » 13 sty 2011, 21:24

Niestety dostawca energi skutecznie zgodnie z procedurami stwierdza, że awarie tego typu w linii napowietrznej u nas to normalka, galęzie się łamią, a to od wiatru/śniegu, kable się psują, itd. itd., co często nie jest prawdą, a takie sekundowe wyłączanie prądu czy przepięcia itp. to już kompletna amatorka. Gmina odpowiada ustawowo za zagwarantowanie nam dóbr i usług podstawowych, powszechnych takich jak prąd na swoim terytorium, a od jakiego dostawcy oni energie bedą czerpać, to już ich problem, niech biorą z Wrocławia albo z kosmosu. Ma być normalka jakość, a nie amatorka.
pietrek1
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Protest zbiorowy 10.01.2011 dot. dostawy prądu w Mirko

Postprzez bolo » 13 sty 2011, 21:28

Jestem z Długołęki, ale też podpisuje ten protest i wysłałem, władze gminy powinny rozwiązać ten problem, tak dalej być nie moze !
bolo
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: Protest zbiorowy 10.01.2011 dot. dostawy prądu w Mirko

Postprzez kotow7 » 14 sty 2011, 03:07

Władze Gminy? Nie oni są adresatem, to nie z nimi mamy podpisaną umowę na dostawę prądu.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Protest zbiorowy 10.01.2011 dot. dostawy prądu w Mirko

Postprzez jurek » 14 sty 2011, 19:30

Wyslijcie tu i tu, ale problem zmienic adres w dokumencie tekstowym :)
EnergiaPro, ul. Energetyczna 1, 56-400 Oleśnica i drugi dokument wyslany :)
Dostawcą jest EnergiaPro, ale to gmina powinna wywierać nacisk na prawidłowe funkcjonowanie usług powszechnych takich jak elektycznosc :idea:
jurek
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Protest zbiorowy 10.01.2011 dot. dostawy prądu w Mirko

Postprzez mm_kielczow » 14 sty 2011, 20:09

Dz.U.2001.142.1591

USTAWA z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.

Art. 7. 1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:

3) wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz,

Źródło : http://lex.pl/bap/samorzad/Dz.U.2001.142.1591.html
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows 7 Firefox

Odp.: Protest zbiorowy 10.01.2011 dot. dostawy prądu w Mirko

Postprzez kotow7 » 14 sty 2011, 23:18

Ale to zadanie gminy to chyba elektryfikacja? Bo chyba nie interweniowanie w sprawie awarii w poszczególnych miejscowościach. Ale nie zaszkodzi i Gminie dać znać, im też prąd "skacze", będą mieć więcej argumentów do interwencji.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18


Powrót do Mirków



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników