Co zmienić na forum?

    Nieznany Nieznana

Co zmienić na forum?

Postprzez Bray » 17 paź 2008, 10:03

Piszcie w tym temacie co zmienić na forum. Może macie jakieś pomysły działów lub zmiany/usunięcie obecnych. Np. stworzenie działu "Problemy", bo obecnie np. temat "śmieci" jest dodany 2 razy a do tego działu by się nadawał.

Może np. zmiana kolejności miejscowości wg. rozmiarów?

Piszcie swoje propozycje!
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez CONAN » 7 lis 2008, 17:04

Cześć :D
co są dzidzie żeby uruchomić portal P2P - direct conect (DC++ ) , na pewno serwer postawiony byłby na (serwer) gminy Długołęka lub wykupione konto na hostingu , dla czego ? , jest to bezpośredni kontakt z ludźmi :D gminy Długołęka , nie zależnie od dostawcy internetowego.
Jeśli będzie zainteresowanie , mogę pomoc stworzy takie direct connect mam w tym jakieś doświadczenie ( ale tylko w Windowsie ale to nie problem mam kontakty z pomocą w Linuxie )
Mam kontakt i poparcie od ludźmi co żądza na DC++ w Polsce (możliwe i hostingiem )
jakieś info : http://dcmaniak.pl tam jest sama elita z tym związana . Jestem Opem w sieci Media 4 i Fine Media , oczywiście i na hubach publicznych , i na hubach wewnętrznych , postawionych przez zemnie (PtokaX , YnHub , WerliHub).
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez pich70 » 17 lut 2010, 12:35

Hmmm...
Forum jest wg mnie bardzo czytelne, zaimplementowana wyszukiwarka spełnia normy...
Brawo BRAY :-D

[ Dodano: 17 Luty 2010 ]
Aha!!! Proponuję w formularzu wejściowym dwie dodatkowe pozycje: ICQ oraz SKYPE. Ponadto proponuję ankietę jakich komunikatorów używa większość mieszkańców (SKYPE i ICQ to MOJE ulubione a należy być obiektywnym :-P

[ Dodano: 17 Luty 2010 ]
Staram się być lokalnym patriotą i w związku z tym może warto ruszyć z inicjatywą typu banner w temacie "płać podatki tam gdzie mieszkasz - zyskasz na tym". Wielu ludzi (m.i. i ja do pewnego momentu) jest nieświadomych tego że podatek płaci się temu samorządowi który odpowiada za nasz codzienny byt. Warto uświadomić ludziom korzyści z tego wynikające. Zauważyłem już, że drogi gminy Długołęka są często lepiej odśnieżone niż wrocławskie, instaluje się kanalizację i wykonuje inne prace ułatwiające nam życie, może więc czas dać szansę na, choćby, polepszenie komunikacji miejskiej w pomniejszych miejscowościach gminy oraz inne inwestycje, które mogą zaistnieć dzięki zwiększonym wpływom.
Avatar użytkownika
pich70
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 lut 2010, 10:38
Lokalizacja: Kamień

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez Bray » 17 lut 2010, 18:47

pich70, witaj na forum! Przemyślimy Twoje propozycje co do zmian i w wolnym czasie zobaczymy co da się zrobić. Pozdrawiam!
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez Gość » 19 lut 2010, 11:37

Ja bym zlikwidował okno szybkiej rejestracji a zamiast niego dal linka z tą opcją.
Mając zapamiętany login mi się on ciągle tam wstawia zamiast w okna gdzie się loguję
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez pich70 » 25 lut 2010, 10:10

[quote] *
Biuro Rachunkowe
Księgowość Podatki Deklaracje Obsługa Firm i Spółek (r.zał. 1992)
http://www.biurowkp.pl[/quote
Mam nadzieję że z z tego linku wpływa pewna kwota za reklamę !!!

[ Dodano: 25 Luty 2010 ]
Ale dążąc do sedna postu, klinijcie i ... :-P
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/350988,miasta_nie_zachecaja_do_placenia_podatkow.html

[ Dodano: 25 Luty 2010 ]
Szybkie pisanie i uciekł początek. Przepraszam admina, ale kontekst jest i tak wyraźny.

[ Dodano: 25 Luty 2010 ]
Głównie: Chcesz mieć - zapłać: ale tam, gdzie chcesz mieć!!! T.M.

[ Dodano: 25 Luty 2010 ]
Po prosu ucieka wiele pieniędzy, ludzie z "wygody" płacą podatki tam gdzie poprzednio mieszkali. W moim towarzystwie jest 5 osób które "płaczą" w temacie przedszkoli wrocławskich mieszkając w Kiełczowie. Normalne argumenty do tych - niby inteligentnych ludzi - nie trafiają. Po informacji, dalej wypełniają PIT-y do starego US ponieważ, cytuję: " musiałbym/musiałabym wypełniać DURNE formularze w US zmieniające adres..." Odrobina myślenia !!! Finansuję Wrocław, wymagam od Wrocławia.

[ Dodano: 25 Luty 2010 ]
UWAGA!!! CZYTAJ: A jeżeli mieszkam w Xxxxxx, to finansuję Xxxxxx!!!!! I nie dotyczy to tylko Długołeki
Avatar użytkownika
pich70
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 lut 2010, 10:38
Lokalizacja: Kamień

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez Gość » 1 mar 2010, 13:55

pich70 napisał(a):
*

[ Dodano: 25 Luty 2010 ]
Po prosu ucieka wiele pieniędzy, ludzie z "wygody" płacą podatki tam gdzie poprzednio mieszkali. W moim towarzystwie jest 5 osób które "płaczą" w temacie przedszkoli wrocławskich mieszkając w Kiełczowie. Normalne argumenty do tych - niby inteligentnych ludzi - nie trafiają. Po informacji, dalej wypełniają PIT-y do starego US ponieważ, cytuję: " musiałbym/musiałabym wypełniać DURNE formularze w US zmieniające adres..." Odrobina myślenia !!! Finansuję Wrocław, wymagam od Wrocławia.

[ Dodano: 25 Luty 2010 ]
UWAGA!!! CZYTAJ: A jeżeli mieszkam w Xxxxxx, to finansuję Xxxxxx!!!!! I nie dotyczy to tylko Długołeki


TO mam pytanie takie: przykład jeden z wielu ale dotyczy pewnie wielu rodzin. Posiadam mieszkanie w gminie i we Wrocławiu.
Płace podatki od nieruchomości tu i tu.
Od paru lat place podatki z "PIT" w gminie i liczę, że się coś zmieni. Nagle przychodzi potrzeba posłania dziecka do przedszkola i co mam zrobić??
Dobrze jest filozofować a ja widzę jedno, że nic moje podatki w gminie nie zmieniają !
Płacąc je tutaj robię dobrze dla gminy ale kosztem swoich przywileji, które dają inni ( we Wrocławiu za to mam np. przedszkole, szkoły, komunikacje... ).

Generalnie to gmina powinna zachęcić do przeniesienia się do nich a apelowanie do ludzi to jest tak jakby nakłanianie do płacenia komuś komu i tak nie zależy!! Czy autor wierzy, że to coś zmieni ??

Jeżeli gmina nie może zapewnić np. przedszkola to niech mi dofinansuje np. do prywatnego - o to jest zachęta. A gmina na razie dofinansowuje jedynie prywatne przedszkola gdzie i tak nie liczy sie to czy jestem z gminy czy nie. Dlaczego tą kasę dostaje prywatne przedszkole a nie jej mieszkaniec.

Komunikacja - parę autobusów na dzień, dziecko musi poruszać sie 1,5km główna ulicą bez chodnika bo przejazd mu sie do szkoły nie należy. Gdzie gimbusy ? (brak a miesięczne dla dzieci zabrano!!) Wysłać dziecko do szkoły na piechotę?? (może przeżyje drogę, może ubranie po jednej podróży nie będzie do prania...).

UWAŻAM ŻE TO GMINA POWINNA ZACHĘCAĆ DO PŁACENIA IM PODATKÓW A NIE MY SIĘ MAMY NARZUCAĆ!! A NAWET JAK TAK NAS TRAKTUJĄ NALEŻAŁOBY KASĘ ZABRAĆ !!!
JAK SIE ZROBI DZIURA TO MOŻE ZACZNĄC ZABIEGAĆ O MIESZKAŃCÓW !!

Wrocław zachęca i może zrobił dobra robot dla nas bo za PITa w tym roku jest dużo punków przy rekrutacji do przedszkola. Jak ludzie zabiorą kasę i się zrobi dziura to może gmina coś zrobi aby nas zachęcić. (Gdy jest konkurencja klient korzysta ;) )

Wiec ponawiam pytanie do autora gdzie mam "zapłacić PIT'a" ??
(Jeżeli w gminie to co mam zrobić z dzieckiem ?? )
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez Lewy » 1 mar 2010, 20:01

Komunikacja - parę autobusów na dzień, dziecko musi poruszać sie 1,5km główna ulicą bez chodnika bo przejazd mu sie do szkoły nie należy.

Mój ojciec miał do szkoły 3,5km i codziennie chodził do niej piechotą przez kilka lat. Jeśli uważasz, że 1,5km spaceru dla dziecka to za dużo to chyba jesteś przewrażliwiona. W Długołęce codziennie wielu ma do przejścia więcej, także wzdłuż głównych ulic i nikt nie narzeka. Jeśli nauczyłaś dziecko prawidłowych(bezpiecznych) zasad przechodzenia przez jezdnię to chyba nie powinnaś się martwić, że coś mu się stanie.

Twierdzisz, że w gminie jest zła komunikacja. Teraz zastanów się, kto ma dopłacać do autobusów, które będą jeździły prawie puste? Bo z tego co się orientuję autobusy w niektórych godzinach jeżdżą dosłownie prawie puste. Moim zdaniem nie ma sensu robić dodatkowych połączeń dla kilku osób.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez Gość » 2 mar 2010, 15:52

Lewy napisał(a):
Komunikacja - parę autobusów na dzień, dziecko musi poruszać sie 1,5km główna ulicą bez chodnika bo przejazd mu sie do szkoły nie należy.

Mój ojciec miał do szkoły 3,5km i codziennie chodził do niej piechotą przez kilka lat. Jeśli uważasz, że 1,5km spaceru dla dziecka to za dużo to chyba jesteś przewrażliwiona.


Taaaaak - kiedyś ludzie mieszkali w kurnych chatach a buty przed kościołem w niedzielę zakładali ( o ile je mieli).

Lewy to XXI wiek i jedna z najzamożniejszych gmin, która najzwyczajniej w świecie nie zdaje sobie z tego sprawy.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez Marli » 2 mar 2010, 19:59

i przez to, że jest jedną z najzamożniejszych gmin, ma wydawać pieniądze na autobus dla dzieci, które mają do przejścia zaledwie półtora kilometrowy odcinek?! przecież to nie jest koniec świata, ba, dziecku taki spacer przed szkołą nawet dobrze zrobi. fakt, istotna jest kwestia 'głównej ulicy', ale pomyśleć, że niektóre dzieciaki mają o wiele dłuższą drogę do szkoły..
Marli
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 maja 2008, 19:46
Lokalizacja: Szczodre

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez Gość » 2 mar 2010, 20:55

Marli napisał(a):i przez to, że jest jedną z najzamożniejszych gmin, ma wydawać pieniądze na autobus dla dzieci, które mają do przejścia zaledwie półtora kilometrowy odcinek?! przecież to nie jest koniec świata, ba, dziecku taki spacer przed szkołą nawet dobrze zrobi. fakt, istotna jest kwestia 'głównej ulicy', ale pomyśleć, że niektóre dzieciaki mają o wiele dłuższą drogę do szkoły..


O """""""głównej""""""drodze właśnie było. Zasady bezpiecznego poruszania sie hahahhahahhahahahhahahahahahahahahhaahhahahaha założe się o 1000 zł, że LEWY (?) dzieci nie ma.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez Gość » 2 mar 2010, 20:59

Marli napisał(a):i przez to, że jest jedną z najzamożniejszych gmin, ma wydawać pieniądze na autobus dla dzieci, które mają do przejścia zaledwie półtora kilometrowy odcinek?! przecież to nie jest koniec świata, ba, dziecku taki spacer przed szkołą nawet dobrze zrobi. fakt, istotna jest kwestia 'głównej ulicy', ale pomyśleć, że niektóre dzieciaki mają o wiele dłuższą drogę do szkoły..


A ja Pani Mali życzę z całego serca 1,5 km np przy - 20 rano , pomiędzy TIRami i innymi kierowcami co niczego poza czubkiem własnego nosa nie widzą, poboczem, którego nie ma.
Fakt w Kazachstanie ( z całym szacunkiem) dzieci chodza do szkoły po 20 km.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez Lewy » 2 mar 2010, 22:07

Anonymous napisał(a):
Marli napisał(a):i przez to, że jest jedną z najzamożniejszych gmin, ma wydawać pieniądze na autobus dla dzieci, które mają do przejścia zaledwie półtora kilometrowy odcinek?! przecież to nie jest koniec świata, ba, dziecku taki spacer przed szkołą nawet dobrze zrobi. fakt, istotna jest kwestia 'głównej ulicy', ale pomyśleć, że niektóre dzieciaki mają o wiele dłuższą drogę do szkoły..


O """""""głównej""""""drodze właśnie było. Zasady bezpiecznego poruszania sie hahahhahahhahahahhahahahahahahahahhaahhahahaha założe się o 1000 zł, że LEWY (?) dzieci nie ma.


Lewy ma z dziećmi więcej wspólnego niż Ci się wydaje i bardzo dobrze wie co mówi. Jeśli tak bardzo boisz się o dziecko to dlaczego nie wynajmiesz mu taksówki lub sama go nie zawozisz?

Myślę, że tu raczej chodzi o kwestię zaufania dziecku. Jeśli ktoś widzi, że dziecko jest mało odpowiedzialne to boi się o jego drogę do szkoły. Jeśli ktoś ma zaufanie do dziecka i świadomość, że nauczył go podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego to się nie martwi jak pierwszy rodzic - Ci rodzice także się martwią(bo to w końcu ich dzieci), ale w mniejszym stopniu.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez pich70 » 3 mar 2010, 10:48

Przepraszam za odpowiedź w częściach, ale chciałbym ustosunkować się do poszczególnych zagadnień:
Od paru lat place podatki z "PIT" w gminie i liczę, że się coś zmieni. Nagle przychodzi potrzeba posłania dziecka do przedszkola i co mam zrobić??
Dobrze jest filozofować a ja widzę jedno, że nic moje podatki w gminie nie zmieniają !
Płacąc je tutaj robię dobrze dla gminy ale kosztem swoich przywileji, które dają inni ( we Wrocławiu za to mam np. przedszkole, szkoły, komunikacje... ).

Pozazdrościć tego przedszkola we Wrocku!!! Ja starłem się usilnie przez 2 lata umieścić córkę w JAKIMKOLWIEK przedszkolu, w końcu zaoferowano mi (mieszkańcowi Karłowic pracującemu na miejscu) przedszkole na Nowym Dworze, dziękuję za takie łaski UM Wrocław!!! Może sami pracownicy wyślą swoje dzieci do Oleśnicy? Może dalej, ale za to szybsze połączenia!!! Wg mnie argument padł z hukiem!
Poza tym - w kwestii podatków - jedna jaskółka wiosny nie czyni, jeden podatek więcej... Ziarnko do ziarnka...
Generalnie to gmina powinna zachęcić do przeniesienia się do nich a apelowanie do ludzi to jest tak jakby nakłanianie do płacenia komuś komu i tak nie zależy!! Czy autor wierzy, że to coś zmieni ??

Wierzę, że tylko my możemy tutaj cokolwiek zmienić, poza tym to nie jest kwestia zachęcenia - prawo konkretnie reguluje US odpowiednie do składania zeznań.
Komunikacja - parę autobusów na dzień, dziecko musi poruszać sie 1,5km główna ulicą bez chodnika bo przejazd mu sie do szkoły nie należy. Gdzie gimbusy ? (brak a miesięczne dla dzieci zabrano!!) Wysłać dziecko do szkoły na piechotę?? (może przeżyje drogę, może ubranie po jednej podróży nie będzie do prania...).

Pomijając inne polemiki, tutaj akurat zgadzam się w całej rozciągłości zagadnienia!!! Komunikacja i chodniki są poza krytyką! Zakończono prace związane z budową chodników w Długołęce i Kamieniu ale co się stało z odcinkiem pomiędzy tymi miejscowościami? Zakupić katapulty i przemieszczać się w ten sposób? Zapraszam Panią Wójt i pracowników UG do spaceru tymże odcinkiem drogi po zmierzchu, szczególnie polecam spacer po dużym deszczu w czasie pochmurnej nocy!!! Trumny zafunduję z własnej kieszeni :-x
P.S.
Myślę, że i inni mieszkańcy bardzo chętnie się dorzucą :-P
Avatar użytkownika
pich70
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 lut 2010, 10:38
Lokalizacja: Kamień

    Nieznany Nieznana

Re: Co zmienić na forum?

Postprzez Gość » 3 mar 2010, 11:03

Lewy - zaufanie ok, zasady ok i cala reszta też.
Zmierzam jednak do czegoś innego - żyjemy w bogatej gminie, którą stac na imprezy z Filami i innymi bawidamkam, stać na nowy urząd - by się wygodniej pracowalo i na setki innych rzeczy, a nie stać by zrobić NORMALNY chodnik. To naprawde nie jest XIX wiek, by dreptać w syfie i brudzie poboczem, którego zresztą w wielu miejscach poprostu nie ma.
Zapraszam do Kielczowa. Weź te dzieci, którym tak ufasz i niech przejda si te 1,5 czy 2 km. Szczególnie teraz. Jeśli będzie ok i żaden idiota się nie trafi wrócą do domu ubłocone od stóp do glowy. Myślę, ze kwestia chodników jest znacznie ważniejsza od dni Długołęki.
P.S.
dzieci owszem transportuję do szkoły osobiście, jednak nie kazdy ma taka możliwość, poza tym szkoła o 7 jes często zamknięta, bo Panie się nie wyrabiają i jej nie otwierają na czas, a poźniej dowieźć nie mogę.
We Wroclawiu takich problemow nie było i naprawdę nie sadziłam, że nasza wykreowana wszem i wobec gmina, jest pod względem drogowym, zacofana.
W bieszczadach, gdzie gościłam kilka lat temu było znacznie lepiej.
Gość
 

Następna strona

Powrót do Miejscowości gminne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników