Śmieci

Tutaj rozmawiamy o segregacji śmieci, dzikich wysypiskach i podobnych tematach.
    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez Biały » 24 paź 2008, 20:57

Te śmieci co wymieniłaś się akurat rozkładają i mnie osobiście nie boli jak kawałek jabłka leży w trawie czy nawet chusteczka, poleży do pierwszego deszczu i zniknie, niestety torba foliowa lub flaszki szklane czy plastikowe bedą gnić latami, a takowe właśnie leżą czy to w parku, choć tu szkoła zorganizuje "sprzątanie świata" raz w roku, ale w pobliskich lasach są chałdy i nie przesadzam pisząc chałdy śmiecia które nie znikną za mojego życia a przypuszczam że za życia moich dzieci też nie.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez Bray » 24 paź 2008, 21:57

Tak, tylko szkoda, że sprzątanie świata jest tylko raz w roku a przez resztę roku jest syf. Do którego lasu by nie pójść (w gminie) i jak głęboko, to zawsze znajdzie się jakieś wysypisko, śmieci, butelki, pralki itp. Myślę, że trzeba zacząć od źródła, czyli wyszukać te osoby, które nie płacą za wywóz śmieci (chyba cały rok nimi nie palą?) i namówić/zmusić do płacenia. To jest szansa na pozbycie się choć części śmieci. (od czegoś trzeba zacząć) A butelki itp to raczej problem, który się nie skończy póki nie będzie kubłów i ludzie nie będą mieli poukładane odpowiednio w głowie. Może by gmina kiedyś pomyślała o jakiejś firmie sprzątającej lub np. ludziach wykonujących prace społeczne za drobne przewinienia itp, którzy by mogli posprzątać jakąś część gminy. Choć 41 miejscowości to jednak trudno było by utrzymywać w porządku. W końcu mamy gminę z tytułem fair play. Raj dla inwestorów itp. a co dla zwykłych ludzi?

P.S
Do tej pory ludzie zdają się nie wiedzieć, że tylko niewielka część naszych śmieci rozkłada się niczym jesienne liście. Kuchenne odpady organiczne stanowią zaledwie 30 procent wszystkich śmieci, pochodzących z gospodarstw domowych. Reszta utkwi w ziemi na setki lat. Do grupy tej należą przede wszystkim metale (aluminium, zawarte w odpadach przemysłowych: rtęć, cynk, ołów, zawarte w farbach, lakierach i środkach ochrony roślin: arsen, rtęć, kadm), żużle, popioły, pyły z kominów i hałd, kwasy i zasady, odcieki z wysypisk przemysłowych. Bardzo trudno i długo rozkładają się tworzywa sztuczne oraz papier. Niebezpieczne są także odpady z przemysłu chemicznego, z produkcji leków, ze szpitali, środki ochrony roślin (herbicydy i pestycydy) i wiele innych. Ciężkie odpady, składowane w nieodpowiednich warunkach, mieszają się, czasem wchodzą z sobą w niebezpieczne reakcje chemiczne. W ten sposób powstają toksyczne substancje, które szybko przesiąkają do gleby. A stąd przedostają się do wód gruntowych (stanowiących w dużej mierze źródło wody pitnej), rzek, strumieni, czy stawów. Tymi szkodliwymi substancjami są głównie: chlorki, azot, węgiel organiczny, siarczany i siarczki, sód, potas, fosforany, oraz związki żelaza i manganu.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez Gość » 20 paź 2009, 07:22

witam

w wiekszosci wiosek sa kontenery na plastyk, szklo i w niektorych wiekszych na papier.

mozna przeciez posegregowac odpady i tam wyrzucic np. raz w tygodniu ( u mnie sie tak zbiera i robi )

odpadki organiczne ida na kompostownik - wiosna jest ladny nawoz

no i pozostaje reszta niesklasyfikowana - do wlasnego kubla.

jak ktos produkuje duze smieci zawsze moze wsadzac w wory i na wysypisko 16 zl netto za 1m3

no i teraz smutne - osobiscie widzialem gospodarza ktory sie buduje niedaleko mnie...jedzie traktorem a z tylu na palecie wory z odpadami...po 20 min wraca i juz paleta pusta...to jest mala swiadomosc wiesniakow ( nie obrazajac prawdziwych wiesniakow ) bo tam nie widac wiec mam piekna okolice i widok z okien
no i ma jeszcze wlasny beczkowoz jak wiekszosc...ciagnie gluty z szamba i na pole lub do lasu...

zwroc uwage takiemu to masz przkichane...wrocisz z pracy a tam okien nie bedzie albo zgliszcza
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez Gość » 20 paź 2009, 07:28

a i jeszcze jedno...w wilczycach jest mostek na ktorych ktos zostawil wor smieci...rozpadl sie i byl syf...dzisiaj rano to samo ale 3 razy wiecej....kto to robi jak nie pobliscy mieszkancy...czesto mieszczuchy...brudne swinie ktore sobie postawily chate ka kreche i nie maja na kubel...od czasu kiedy buduje sie coraz wiecej jest coraz wiecej syfu...kto to robi jak nie mieszkancy

dorwac takiego i mu skopac dupsko...
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Problem wszystkich.

Postprzez Karina » 20 paź 2009, 15:34

Śmieci są ogólnym problemem,wszystkie kubły prawie pozamykane na kłódkę ,gdzie mają ludzie wyrzucić papierki po lodach ,gdy jadą na przejażdżkę rowerową z miasta?Wszystko ląduje w pobliskim rowie,ile ja już śmieci powybierałam z rowu ,akurat mieszkam przy głównej drodze i proszę mi wierzyć ,gdy tak stoję w tym rowie to jest mi wstyd .....że tam stoję ,bo spojrzenia przejeżdżających kierowców są szydercze,a to przecież nie ja powinnam się wstydzić .
Karina
 

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez Gość » 21 paź 2009, 06:53

jezdze duzo rowerem z rodzina i na kazdy wyjazd zabieramy cos do zjedzenia i do picia...wszystkie papierki laduja u nas w placaku i sa wyrzucone w domu, a lody jemy przed sklepem bo sie nie da jechac z dzieciakami i lizac...papierki zostaja w sklepowym koszu

mozna ?

pewnie ze mozna tylko trzeba chciec i pozostawic cos dla naszych dzieci czystego...a nie syf bo jeden z drugim twierdzi ze sluzby posprzataja

zycze takim zeby ich dzieci spotkal taki los i zeby sie oni wstydzili za swoje wychowanie wlasnych dzieci

w koncu beda mieli prace :-) i niech brodza w tym syfie bo moze ich dzieci beda inne
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez Gość » 21 paź 2009, 06:55

a i gdyby mandaty byly tak od 1000 zl w gore to chamy by sie nauczyly
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez madwoman » 21 paź 2009, 21:27

Czego by się nauczyły? Nauczyć to się powinna gmina, że chociaż wiocha,to kubły by się przydały. Ludzie, jak mamy dbać o środowisko bez tak podstawowej rzeczy jak kubeł na śmieci? :roll: Oszczędzają, ale nie na tym co trzeba :roll:
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez Lewy » 22 paź 2009, 09:45

To prawda, brak kubłów aż razi. Idąc przed wczoraj przez centrum Długołęki(koło sklepów) szukałem wzrokiem jakiegoś kubła, niestety nic nie znalazłem. A przecież przez to miejsce przewijają się dziennie setki osób. I gdzie one mają wyrzucić drobne śmieci?
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez t-tas » 24 paź 2009, 21:57

Brak ogólnodostępnych śmietników, tzw publicznych, przydrożnych czy jak je tam zwać podyktowany jest zapewne po części tym, że mieszkańcy zamiast śmieci wyrzucać do swoich kubłów, zapychali by te publiczne. Ja mam taki nawyk, że albo znajdę taki kubeł publiczny albo rzucę papierek czy jakiś inny śmieć na podłogę w samochodzie- ot tak siedząc za kierownicą rzucam za siebie do tyłu- fakt, że zazwyczaj przez to mam chlew w samochodzie, ale leprze to niż wywalić coś za okno do rowu. Auto co jakiś czas się posprząta i jest git- tylko kolega narzeka, że zepsułem to na co pracowaliśmy tyle czasu :mrgreen:
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez madwoman » 29 paź 2009, 21:58

Wiesz co, mi conajmniej głupioby było wielki wór śmieci wpychać na chama do niewielkiego kubła miejskiego, jeszcze gdzieś na ulicy. Wydaje mi się, że ten podany przez Ciebie 'problem' nie ma szansy zaistnienia :roll: Ludzie, niewielkie śmietniki! A nie odrazu mega kubły. No nic, ten apel to przydałoby się wystosować do Pani Wójt. O ile jest rozsądną kobietą i mądrym wójtem, to napewno wyłuska jakieś pieniądze na ten cel.
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

'Wystawka"

Postprzez Karina » 30 paź 2009, 10:26

Chwalę Gminę za to ,że co roku jest akcja sprzątania piwnic ,ludzie wówczas wystawiają niepotrzebne rzeczy ,w tym roku prawie przy każdej posesji była "wystawka".Wszystko tam było ,od starych mebli po ogumienie,a gabaryty przytłaczające,śmieciarka musiała jeździć cały dzień ,bo asortyment szybko zapełniał ciężarówkę .Akcja jest przeprowadzana już od kilku lat i bardzo popieram i chwalę inicjatywę urzędu!
Karina
 

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez Gość » 4 lis 2009, 06:34

calkowicie popieram, nie kubly gminne tylko wlasne ( trzeba zaplacic jak za wszystko ) i bedzie po problemie...no i segregacja to bedzie wiecej miejsca we wlasnym smietniku...kompostownik, plastik, szklo i papier...i co zostaje prawie nic, no i przerzucic sie na piwo w butelce...smaczniejsze i nie ma puszek ( zawsze mozna oddac do skupu :lol: )
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez Gość » 4 lis 2009, 09:19

proponuje zeby gmina udostepnila wysypisko bezplatmie raz w tygodniu...moze to cos pomoze!?!?!? moze ... albo dalej smieci w las lub gdzie popadnie bo noc i nie widac... ĆWOKÓW nie brakuje.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Śmieci

Postprzez Gość » 4 lis 2009, 22:26

Który Mądrala usunął wczorajszy post!!!Krytykować innych z łatwością Wam przychodzi ale na swój temat to już nie bardzo się zdania chce słuchać!!!
POWTARZAM SŁODKO PIERDZĄCE GRONO!!!
NIECH KAŻDY WYSYPUJE SWOJE SYFY DO WŁASNEGO KONTENERA!
a nie jak jedna z "szanowanych" obywateli, matka jednego z tu bazgrzących debili zapierdziela z woreczkiem przez pół Długołęki żeby go wy***rzyć do cudzego śmietnika oszczędne śc***wo,ale na tyle głupie żeby recepty od ginekologa zostawić w środku,póki co nazwiska nie wymienię!
I po jaka cholerę pytam to forum skoro cenzurę Ćwoki wprowadzacie!
Jak demokracja to demokracja i jak wolność słowa to wolność słowa!

Bray przemyśl Sprawę czy trzymać matoła w zespole!
Po co kosze na śmiecie żeby ćpuny miały w co kopać, po co segregacja żeby Alberci mieli co rozp****zać!Bezpłatna wywózka za wszystko trzeba płacić śmieciarze za darmo nie pracują ani śmieciarki na siki nie jeżdżą!!!



@EDIT
Boimy się zarejestrować? Obrażanie osób nie będzie tu tolerowane, szczególnie ubliżanie administracji. Pisząc swoje posty, proszę o zachowanie zasad netykiety i pozorów kultury osobistej. Posty nic nie wnoszące do tematu będą usuwane. Posty "Gości" zawierające treści obrażające innych, będą w przyszłości kasowane w całości od razu!

Administrator
Ostatnio edytowano 4 lis 2009, 23:08 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czystość, środowisko



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników