ankieta o szkole

Dyskusje na temat oświaty w gminie oraz pochodne.

co sądzisz o ZLG w Długołęce?

Ankieta wygasła 7 lis 2008, 14:02

najlepsza szkoła pod słońcem!
0
Brak głosów
miła, przyjazna, rewelacyjna!
0
Brak głosów
ok
3
15%
szkoła jak szkoła
6
30%
beznadziejna
8
40%
totalny koszmar!!!
3
15%
 
Liczba głosów : 20

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Biały » 7 paź 2008, 15:13

Pomozesz?? poszukac?? kompletnie sie na tym nie znam
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Bray » 7 paź 2008, 15:25

Ja ci mogę polecić stronę http://absolwenci.wroclaw.pl/. Jest na niej wiele informacji o szkołach, punktach itp.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez kotow7 » 27 paź 2008, 00:28

Lewy witam :-D Toż te punkty rekrutacyjne, które zdobyłeś, i które dały Ci przepustkę do XIV LO uciułałeś w ZLG. A moze sie mylę? Tak geialny jesteś, że to tylko Twoja zasługa? No no.... Oczywiście osoby krytykujące ZLG znają wyniki matur w szkole z ostatnich np 3 lat i znają wszystkich absowentów liceum? Ci to absolwenci studiują na "miernych" kierunkach, bo byli "miernymi" uczniami? Dobrze Lewy, że nie wszyscy znaja to forum, bo wieczorami po Długołece byś się spokojnie nie przechadzał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A tak między nami rozczarowałeś mnie... "Bogiem" to tylko Ty sie czułeś, przypomnij sobie nasze rozmowy. I temat "idiotycznych zakazów" No ręce opadają, moja córka chodzi do dobrego wrocławskiego liceum ( jest na Twojej liscie ) tam liczba zakazów i nakazów bije ZLG na głowę. Ale zaraz powiesz, że to słabość ZLG, bo renomowane licea...
Pisanie Gościu o tym "że nauczycielom się nie chce palem ruszyć" oczywiście jest poparte własnym doświadczeniem, a nie zarzutem ogólie stosowaym w stosunku do nauczycieli?
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Luke » 27 paź 2008, 18:15

:nerd:
I Lewy i pan kotow7 oraz loo-la mają swoje racje :)
Osobiście nie mogę porównać poziomu zlg do innych szkół bo jestem dopiero w 3 gim.
Ale również mam wyższe aspiracje niż nasza szkoła , wkońcu wrocław to wrocław wielkie miasto i napewno ma szkoły które zapewnią wyższy poziom nauki niż w długołęce. To jest pewne.
Avatar użytkownika
Luke
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2008, 17:21
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Lewy » 27 paź 2008, 18:17

Na wstępie wyjaśnię jedną kwestie bo widać, że nie wszyscy czytający zrozumieli. Używając w powyższych postach słowa "ZLG" miałem na myśli liceum, a nie gimnazjum. Z resztą nie wiem, dlaczego atak jest skierowany tylko w moją stronę :-/

Toż te punkty rekrutacyjne, które zdobyłeś, i które dały Ci przepustkę do XIV LO uciułałeś w ZLG. A moze sie mylę? Tak geialny jesteś, że to tylko Twoja zasługa? No no....

Tak, skończyłem gimnazjum w zlg w Długołęce i tam zdobyłem te punkty. ;-) Nie rozumiem tylko dlaczego, pisze Pan, że uważam, że jestem genialny i to tylko moja zasługa, skoro nigdzie tego nie napisałem i tak nie uważam :-/

Dobrze Lewy, że nie wszyscy znaja to forum, bo wieczorami po Długołece byś się spokojnie nie przechadzał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W, którymś poście wspominał Pan o pomówieniu, to podchodzi pod groźbę :-P
:-D :-D :-D

A tak między nami rozczarowałeś mnie... "Bogiem" to tylko Ty sie czułeś, przypomnij sobie nasze rozmowy. I temat "idiotycznych zakazów" No ręce opadają, moja córka chodzi do dobrego wrocławskiego liceum ( jest na Twojej liscie ) tam liczba zakazów i nakazów bije ZLG na głowę. Ale zaraz powiesz, że to słabość ZLG, bo renomowane licea...

Pisząc "Bogiem" miałem na myśli to, że byłem dobry z tych przedmiotów i miałem z nich 5-6. A co do idiotycznych zakazów, to nie twierdzę wcale, że w ZLG jest ich najwięcej, ale były i są pewnie nadal(np. co do stylu i ubioru ucznia).

Poza tym, radze czytać dokładniej moje posty, a nie tylko powierzchownie, bo później wychodzi na to, że "Lewy skończył, zlg i wypiął się na wszystkich...". A wcale tak nie jest... ;-)

Mówię jakie są realia, ale poza tym nie mam nic do tej szkoły. Chodziłem do niej przez 5 lat i poznałem tam wielu nowych kolegów i koleżanek. Miałem okazje poznać wielu ciekawych ludzi w tym nauczycieli. Atmosfera w szkole była "rodzinna" bo każdy każdego znał, ale były tego plusy i minusy.


A co do poziomu Liceum w Długołęce to zdania nie zmienię, bo poziom stwarzają uczniowie, a jeśli ktoś miał około 30pkt rekrutacyjnych to poziomu raczej nie podniesie, bo z tyloma pkt, było by mu trudno dostać się do dobrego Technikum... ;-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Gość » 28 paź 2008, 23:13

kotow7 napisał(a):Lewy witam :-D Toż te punkty rekrutacyjne, które zdobyłeś, i które dały Ci przepustkę do XIV LO uciułałeś w ZLG. A moze sie mylę? Tak geialny jesteś, że to tylko Twoja zasługa? No no.... Oczywiście osoby krytykujące ZLG znają wyniki matur w szkole z ostatnich np 3 lat i znają wszystkich absowentów liceum? Ci to absolwenci studiują na "miernych" kierunkach, bo byli "miernymi" uczniami? Dobrze Lewy, że nie wszyscy znaja to forum, bo wieczorami po Długołece byś się spokojnie nie przechadzał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


1.Oczywiście, że tylko jego - bo niby kogo? Nie mówcie mi, że pod okiem kogoś innego miałby mniej punktów, bo takich wypowiedzi nawet się nie powinno komentować.
2.Taka jest naga prawda, a wyjątki (jeśli takie wogóle istnieją) tylko potwierdzają regułę.
Ja definiuje miernego ucznia jako takeigo, który chodzi na merny kierunek, a mierny kierunek to taki, na który najłatwiej się dostać, więc nie da się ukryć, że jest tak jak jest. Niektórzy pogodzili się z tym, w przeciwieństwie do ciebie jak mniemam i właśnie daltego Lewy czuje się bezpiecznie i może przechadzać się wzdłuż wszerz, czołgać i zataczać kiedy tylko chce.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez kotow7 » 30 paź 2008, 22:30

"Mierny kieruek to taki na który najłatwiej się dostać" Czyli np matematyka na Uniwersytecie? Bo tam łatwo się dostać, zawsze miejsca są wolne we wrześniu. Przecież wiadomo, że tak nie jest.
Lewy sobie tylko zawdzięcza sukces? Nie! To że jest nieprzeciętny to wiem, i nie jest to tajemnicą. Ale bez odpowiedniego "prowadzenie" nie miałby sukcesów. To że Małysz ma talent każdy wie, ale ile lat 50-ty był konkursach? Pojawili się ludzie, "poprowadzili go" i był sukces. Zawsze tak jest. I tak jest z Lewym. Talent to nie wszystko.
Lewy- czytałem ze zrozumieniem, przeczytaj sobie jeszcze raz swoje i moje posty. I odpowiedz mi ile jest we Wrocku takich elitarnych szkół jak XIV LO? 2? 3? A wiesz czemu nie ma więcej? Bo nie ma takiej potrzeby, nie ma na więcej zapotrzebowania. XII LO jest świetne, super przygotowuje na prawo, ale to tylko 2 klasy, inne to ogólne, średnie. XIII -matematyka! Super szkoła, a inne profile? Szłyszał ktoś o innych profilach z tej szkoły? Dalej wymieniać? Uczniów bardzo zdolnych jest 10-15%, reszta to średniozdolni i dla nich są inne licea, nie te renomowane. ZLG? Lewy, zdawalność i wyniki matury z przedmiotów są wyższe bądz równe krajowym. Sztuką jest z ucznia z 40 pkt rekrutacyjnymi zrobić przyszłego studenta. Dać mu szansę, nie odbierać im jej. W ZLG jest miejsce i dla dobrych i słabych, tym różni się ono od XIV. Daj taka klasę do ZLG, a wyniki nie będą gorsze niż w XIV, bo kadra jest lux, sam to wiesz. A że jesteś sam z ZLG w XIV? Nie dlatego, że jedyny się tam dostałeś, wiesz, że nikt inny nie składał tam podania ;-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Gość » 30 paź 2008, 23:02

Ty Kotek co się tak zaciąłeś na ten Wrocław? Każdemu pasuje inna szkoła, ale jakby nie patrzeć poziom nauczania w ZLG zdecydowanie odbiega od tego w większości innych - wiem od znajomych, którzy nie mają powodów by zmyślać. Nie wiem może się mylą, a może im po porstu pasuje tak, jak jest tam. Tak samo jest ze mną. W gimnazjum w Długołęce np. chemia wogóle nie była ciekawa, nie mówiąc już o przystępności- a teraz? Bajka, wiedza i dobre oceny! Krajowy poziom to nie wszystko. Umówmy się, że jeśli jesteś taki kompetenty w podawaniu śedniej zdawalności to podaj jedno LO we Wrocławiu, w którym są byli uczniowie Gimnazjum w Długołęce, które ma niższą zdawalność, a przyznam racje i się schowam.

Może to idiotyczny powód, ale towazrystwo jakie czeka w ZLG na potencjalnego ucznia (nie obrażając nikogo) nie jest zbyt wyszukane ani interesujące. Wiem, bo znam. To oczywiście tylko moja opinia - no może nie tylko moja. Właściwie jest to opinia każdego kogo dobze znam, któy nie uczęszcza do ZLG.

Podsumowując, uważam ze ZLG to zaściankowe liceum, do którego nie posłałbym sowich dzieci. Nie oferuje nic więcej od Wrocławskich liceów, a od większości nawet zdecydowanie mniej.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Gość » 30 paź 2008, 23:15

Kotow7. Chyba troszeczke się zagalopowałeś porównując kadrę nauczycielską w ZLG do wielkiego trenera jakim jest Apoloniusz Tajner. Rzekłbym nawet, że jest to oszczerstwo. Ciągle twardo stoję przy zdaniu, że kto by kimś takim jak Lewy nie pokierował, wynik byłby bardzo podobny. Z jednego prostego powodu - jemu zależało. Gdyby mu nie zależało pomóc musiałby ktoś taki jak wspomniany wyżej trener. Takich właśnie ludzi można do niego porównywać, bo nie sztuką jest zrobić piękną ozdobę z diamentu - sztuka to zrobić ją z drewna.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez kotow7 » 30 paź 2008, 23:31

Gość-u masz rację!!! Tajner genialny jest w skokach!!! Ale na matmie nie musi sie znać, prawda? Oszczerstwo? Hehe, dobre :-) Przecież ja ich nie porównuję. Podałem tylko przykład. Ciekawe jak u Tajnera z angielskim? :lol:
Lewemu zalezało? Oj ciekawe, myślę, że go na więcej stać. On sam by mógł coś o tym powiedzieć :mrgreen: Przyznajesz jednak, że gdyby "nim ktoś inny pokierował". A wcześniej była to tylko Lewego zasługa :-P No ja właśnie o tym :-D Nie odbierałem Mu jego zasług i talentu, wręcz przeciwnie, ale upomiałem sie o tych "kierujących" ;-)
I pisalem przecież, że atutem ZLG jest to, że daje szanse innym, tym słabszym. A to sformuowanie -"Takich właśnie ludzi można do niego porównywać, bo nie sztuką jest zrobić piękną ozdobę z diamentu - sztuka to zrobić ją z drewna"- potwierdza moją tezę i potrzebę istnienia takich szkół jak m.in. ZLG.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Gość » 30 paź 2008, 23:48

Oczywiście, że oszczerstwo! Zasadnicza różnica pomiędzy kadrą w ZLG, a Tajnerem jest taka, że on jest dobry w tym co robi i potafi zobić z drewna piękną ozdobę, dodatkowo nie szczycąc się tym. Z nauczycielami w ZLG jest zupełnie odwrotnie. Mam nadzieje, że nie są aż takimi idiotami żeby nie widzieć z kim mają doczynienia, a szczycą się właśnie zrobieniem dobrej ozdoby z diamentu!

Zgadzam się, że misja ZLG jest właśnie taka jak napisałeś, ale zrozum do @#%%@ Krystyny zasadniczy problem polega na tym, że Mission Still Not Accomplished!!!

I przestań bronić tej szkoły, nie wiem jaki masz w tym interes, może jesteś z nią jakoś specjalnie związany, a może wysłałeśtam swoje dziecko i na siłe próbujesz udowodnić, że nie popełniłeś błędu. Jeśli to drugie to ja ci mówie: POPEŁNIŁEŚ GO i to w kurcze najgorszym momencie!

Aha! Obrońco uciśnionych. Szczególnie zależałoby mi na skontrowaniu mojego argumentu (jeśli takowym dla ciebie jest) dotyczącego wątpliwej jakości towarzystwa w ZLG. Żeby uściślić moje i znajomych doznania, zacytuje wypowiedź bardzo dobrego znajomego, który może nie ma zbyt szerokiego zasobu słownictwa, ale za to potafi trafićw sedno.

"Zmuły, ciule i pedały oraz ludzie, których matka natura nie obdażyła wrodzoną inteligencją(innymi słowy bezmózgi)"

Edit: Post pod postem pod postem, scalono w jeden. - Tiberias
Ostatnio edytowano 31 paź 2008, 00:13 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez kotow7 » 31 paź 2008, 00:30

Gość-u jakie oszczerstwo!!! Sam Lewy pisze, że takich jak on jest niewielu. Małysz jest "drewniany"? Toż to talent jeden na milion!!! I Tajner się tym nie szczycił!!! No co TY? Zawsze podkreślał jaką rolę odegrał w "odbudowaniu" talentu Małysza!!! Piszesz, że wszyscy uczniowie są "diamentami". Bzdura!!! Niemożliwe i nie jest tak!!! A niby czemu nauczyciele nie maja szczycić się wynikami? W tym roku "wyroblili" średnią powyżej krajowej, wiele wrocławskich gimnazjów może zazdrościć wyników. Długołęka jest lux, ale czy są w niej same "diamenty"? Żart, prawda?

Jestem powiazany z Długołęką, ze szkołą, przecież tego nie kryję. Lubię i szanuję ludzi z tej Gminy. A jakie są Twoje zwiazki ze szkołą, że takie opinie o niej piszesz? Teoretyk?

Nie uważasz, że podany cytat: "Zmuły, ciule i pedały oraz ludzie, których matka natura nie obdażyła wrodzoną inteligencją(innymi słowy bezmózgi)" - jest uwłaczający i chamski, na poziomie rynsztoka? Kogo on ma obrazać? Rodziców? Uczniów? Nauczycieli? Świadczy tylko o Tobie, niestety. To są te argumenty?
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Lewy » 31 paź 2008, 00:44

Gość-u jakie oszczerstwo!!! Sam Lewy pisze, że takich jak on jest niewielu.

Kolejna rzecz wyssana z palca. Proszę mi pokazać w którym miejscu to napisałem :-/ Brak mi słów do ludzi, którzy wyciągają z kapelusza argumenty...
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Gość » 31 paź 2008, 06:46

tylko i wyłącznie zdolna młodzież w tym roku zapewniła GIMNAZJUM w Długołęce tę średnią. A jak było widać niewielu z absolwentów gimnazjum zdecydowało się na dalszą naukę w ZLG. W poprzednidch latach było inaczej z 1 postego powodu - potencjał uczniów był duuużo mniejszy. Po 1 wyraźnie zaznaczyłem, że jest to cytat, może nie górnolotny ale trafiajacy w sedno. Nie mów mi, że nie znasz znaczenia słów w nim użytych. Odrzucasz argument tylko dlatego, że jest poparty 'rynsztokowym' cytatem?

Wiadomo, że arguemnt o towarzystwie jest drugorzędny, ale stwierdziłem, że jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na te poważniejsze, bo na nie po prsotu nie ma odpowiedzi, to może chociaż towarzystwo z ZLG obronisz. No niestety...
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez kotow7 » 31 paź 2008, 13:38

A to Lewy co ma oznaczać?: "Jeśli według Ciebie loo-la ponad 50% wrocławskich uczniów chodzi na korki to śmiem twierdzić, że w ZLG jest to około 60-70% Nie będę już dochodził co rozumiesz pod pojęciem "korki" bo to temat rzeka". Albo: "Nie ma co się oszukiwać. W ZLG nie ma przyszłości dla osób chcących się dalej kształcić po liceum (chyba, że ktoś ma ambicje i wiele samozaparcia)". I jeszcze to: "Zbierze się kilku takich i poziom szkoły się obniża, zbierze się grupa takich i powstaje ZLG". No i ostatnie: "A co do poziomu Liceum w Długołęce to zdania nie zmienię, bo poziom stwarzają uczniowie, a jeśli ktoś miał około 30pkt rekrutacyjnych to poziomu raczej nie podniesie, bo z tyloma pkt, było by mu trudno dostać się do dobrego Technikum..."

Nie "Bóg"? a to co? :"W swojej szkole jestem jednym ze słabszych, a na przedmiotach, gdzie w Długołęce czułem się jak bóg, teraz jestem przeciętniakiem"

I gdzie tu oszczerstwa? Przecież to powiedziałeś. Niedosłownie? Przecież kazałeś mi czytać uważnie :mrgreen:

[ Dodano: 31 Październik 2008 ]
Gość-iu jestem pod wrażeniem Twojej głębokiej analizy : "tylko i wyłącznie zdolna młodzież w tym roku zapewniła GIMNAZJUM w Długołęce tę średnią. A jak było widać niewielu z absolwentów gimnazjum zdecydowało się na dalszą naukę w ZLG. W poprzednidch latach było inaczej z 1 postego powodu - potencjał uczniów był duuużo mniejszy" Rozumię, że oparłeś swoje spostrzeżenia na faktach, a nie dlatego, że tak było najłatwiej i wygodnie? Posiadam wiedzę na ten temat i jesteś w błędzie! I tyle tylko mogę powiedzieć. Trudno się polemizuje z kimś, kto uważa że jego argumenty są tylko trafne, innych nie.
Towarzystwo w ZLG jest ok. Ilu ludzi znasz z ZLG? Ja zapewne duuuużo więcej. Ale jak przekonać Cię do tego, kiedy Ty nie chcesz być przekonany. Stąd tylko komentarz.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Edukacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników