ankieta o szkole

Dyskusje na temat oświaty w gminie oraz pochodne.

co sądzisz o ZLG w Długołęce?

Ankieta wygasła 7 lis 2008, 14:02

najlepsza szkoła pod słońcem!
0
Brak głosów
miła, przyjazna, rewelacyjna!
0
Brak głosów
ok
3
15%
szkoła jak szkoła
6
30%
beznadziejna
8
40%
totalny koszmar!!!
3
15%
 
Liczba głosów : 20

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Gość » 31 paź 2008, 14:23

Nie można opierać spostrzeżeń na faktach ponieważ to właśnie fakt można spostrzec...
Znam znakomitą absolwentów gimnazjum z ostatnich 3 lat i podtrzymuje moje zdanie na ich temat. Znam również część osób które w tym roku ukończą gimnazjum i prognozuje, że sytaucja wróci do normy (zeszły rok był od niej odbiegnięciem). To są oczywiście tylko przypuszczenia ale potencjał intelektualny da się wyczuć bardzo szybko. Czy, jeśli w tym roku okaże się, że młodzież osiąga słabsze wyniki w nauce niż w poprzednim, to będzie znaczyło, że to ja mam rację, czy to może nauczyciele stracili dar, a może tylko go wypożyczyli? Tak aby pokazać, że potrafią.
Gość
 

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Gość » 31 paź 2008, 14:28

kotow7 napisał(a): Rozumi?<ę>? , że oparłeś swoje spostrzeżenia na faktach, a nie dlatego, że tak było najłatwiej i wygodnie? Posiadam wiedzę na ten temat i jesteś w błędzie!


Czyli utrzymujesz, że absolwenci 2007/2008 nie byli wyjątkowi pod względem potencjału?
Skoro posiadasz wiedzę na ten temat :?: skąd :?: to prosze podaj mi średnie wyniki z testów gimnazjalnych ostatnich 3 lat. To nie jest żądania, to prośba o długo wyczekiwany argument.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Marli » 31 paź 2008, 15:29

kotow7 napisał(a):Gość-u jakie oszczerstwo!!! Sam Lewy pisze, że takich jak on jest niewielu.


Lewy doskonale wie, że są gorsi, jak i lepsi od Niego. Wiem, bo znam jego stosunek do własnej osoby. Jednak nawet gdyby, to chyba dobrze, że się ceni i ma świadomość jakim jest człowiekiem. Wie czego chce, jest pewny siebie, ma świadomość własnych możliwości. Każdy człowiek jest na swój sposób wartościowy. Więc moim zdaniem ten komentarz był zbędny.
Ostatnio edytowano 31 paź 2008, 15:55 przez Marli, łącznie edytowano 1 raz
Marli
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 maja 2008, 19:46
Lokalizacja: Szczodre

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez gość2 » 31 paź 2008, 15:33

Wszelkie dane z tego i poprzednich lat (wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej, egzaminu gimnazjalnego i maturalnego) można znaleźć na stronie
http://www.cke.edu.pl
w zakładce "wyniki szkół".
gość2
 

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez karmel » 31 paź 2008, 16:56

Może wyłamie się z "rozmowy" ale chcę wyrazić swoje zdanie. Prawdopodobnie spotkam się z krytyką ze stron paru osób ale co mi tam :)

Osobiście uważam ze zLg, a szczególnie Liceum to miejsce dla samobójców albo osób, którym nie zależy na przyszłości. Powiecie, ze to nie prawda, że wyniki same za siebie mówią, ale to są tylko jakieś liczby, które w dodatku nie przekładają się na realny poziom szkoły. No fakt, wiejskie szkoły zawsze miały niższy poziom , ale w XXI wieku?. Doceniam starania całego zarządu zlg i uważam, ze naprawdę dobrze chcą i dużo robią dla dobra szkoły. W każdej szkole zdarzają się osoby "ponad przeciętne" i to właśnie one kreują te "wspaniałe" cyferki. A reszta uczniów to ofiary tego systemu. Żeby naprawdę wynieść coś z lekcji muszę chodzić na 'korki' i uczyć się samemu, bo nauczyciele nie potrafią poradzić sobie z klasą. Prowadzą lekcje tylko dla tych "promowanych" i mają w nosie resztę, która nie rozumie. Nauczycielom nie zależy na tym, żeby nas nauczyć. Myślą, ze jak przyjeżdzają do jakiejś szkoły poza miastem to mogą sie nie starać. Nie czują sie zagrożeni. Co innego Wrocław, gdzie znaleźć zastępstwo nie jest trudno. Zresztą gimnazjum wcale nie jest lepsze. Nauczyciele cieszą się ze swoich "gwiazdek", a reszta cierpi. Zapytacie czemu dyrektor nic nie robi? Prawdopodobnie nawet nie wie, albo nie wierzy. Trzyma stronę swoich , co zresztą jest bardzo prawdopodobne.

Podsumowanie.
ZLG to placówka dla osób bez perspektyw, coś al'a życie w państwie totalitarnym. Żeby być kimś trzeba sie umieć podlizywać i być zdolnym. Jeden mały błąd i jesteś skreślony. Ale kto by się tym przejmował, skoro wokół jest pełno bardziej wartościowych szkół. Jedyny plus tej placówki jest taki, że wszyscy się znają. Wśród uczniów panuje miła atmosfera, ale czy twoja edukacja jest tego warta?
Dziękuje :)
karmel
 

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Lust » 31 paź 2008, 20:58

kotow7 napisał(a):I odpowiedz mi ile jest we Wrocku takich elitarnych szkół jak XIV LO? 2? 3? A wiesz czemu nie ma więcej? Bo nie ma takiej potrzeby, nie ma na więcej zapotrzebowania.

Gdyby elita liczyła 70%, to co by to była za elita?

kotow7 napisał(a):W ZLG jest miejsce i dla dobrych i słabych, tym różni się ono od XIV.

NIE MA czegoś takiego, jak liceum i dla dobrych, i dla słabych. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

kotow7 napisał(a):A że jesteś sam z ZLG w XIV? Nie dlatego, że jedyny się tam dostałeś, wiesz, że nikt inny nie składał tam podania ;-)

A dlaczego nikt nie składał tam podania? Bo kto by sobie zadał trud złożenia podania do szkoły, w której próg punktowy jest dla niego nieosiągalny? Z Twojego argumentu nic nie wynika.

kotow7 napisał(a):A jakie są Twoje zwiazki ze szkołą, że takie opinie o niej piszesz? Teoretyk?

A jakie są Twoje związki z jakąkolwiek wrocławską szkołą? Uczęszczałes do każdej z nich? 14, 13, 5? Teoretyk? A może turysta?

kotow7 napisał(a):A to Lewy co ma oznaczać?: "Jeśli według Ciebie loo-la ponad 50% wrocławskich uczniów chodzi na korki to śmiem twierdzić, że w ZLG jest to około 60-70% Nie będę już dochodził co rozumiesz pod pojęciem "korki" bo to temat rzeka". Albo: "Nie ma co się oszukiwać. W ZLG nie ma przyszłości dla osób chcących się dalej kształcić po liceum (chyba, że ktoś ma ambicje i wiele samozaparcia)". I jeszcze to: "Zbierze się kilku takich i poziom szkoły się obniża, zbierze się grupa takich i powstaje ZLG". No i ostatnie: "A co do poziomu Liceum w Długołęce to zdania nie zmienię, bo poziom stwarzają uczniowie, a jeśli ktoś miał około 30pkt rekrutacyjnych to poziomu raczej nie podniesie, bo z tyloma pkt, było by mu trudno dostać się do dobrego Technikum..."

I według Ciebie to jest dowód na co? Że Lewy stawia siebie ponad innymi? W ani jednym z podanych przez Ciebie cytatów nie pojawia się odniesienie do jego osoby.

kotow7 napisał(a):Rozumię, że oparłeś swoje spostrzeżenia na faktach, a nie dlatego, że tak było najłatwiej i wygodnie? Posiadam wiedzę na ten temat i jesteś w błędzie! I tyle tylko mogę powiedzieć.

No to mi ulżyło. Skoro kotow7 posiada wiedzę na ten temat, to jest niepodważalny argument i nie trzeba go popierać jakimikolwiek konkretami.

kotow7 napisał(a):Trudno się polemizuje z kimś, kto uważa że jego argumenty są tylko trafne, innych nie.

To prawda. A jeszcze trudniej się polemizuje z kimś, kto wytyka innym błędy, które sam popełnia.
Avatar użytkownika
Lust
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 paź 2008, 12:03
Lokalizacja: inąd

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez kotow7 » 31 paź 2008, 23:27

Marli, przecież napisałem, że Lewy jest ponadprzeciętny, że ma talent. Nigdzie tego nie podważałem. Ty wiesz, że ja tak myślę. Ja tylko pisałem, że każdy talent potrzebuje pokierowania, pomocy. Przecież nie odbieram Mu jego zasług. A polemizuje z Nim tylko dlatego, że to On odbiera ludziom z ZLG uznania: "A co do poziomu Liceum w Długołęce to zdania nie zmienię, bo poziom stwarzają uczniowie, a jeśli ktoś miał około 30pkt rekrutacyjnych to poziomu raczej nie podniesie" On przecież wie, że nie wszyscy w ZLG mieli po 30 pkt, bo są i tacy po 80. To dlaczego generalizuje? I o tym ta dyskusja, nie o Nim :-)
Gość-u, w poprzednich latach też wyniki były wyższe niż w kraju, województwie czy gminie :-) Jasne, że są od ZLG lepsze szkoły, ale bez kompleksów można patrzeć na te różnice. Absolwencji 2007/2008 byli wyjątkowi :mrgreen: , ale przede wszystkim wykorzystali swoją szansę, szkoda, że nie wszyscy. Wyniki podam w poniedziałek :-)

Sukces uczniów jest sukcesem nauczycieli, ich porażka - porażką nauczycieli. Dla mnie to oczywiste. I nie przyjmuję argumentów, że to wina tylko ucznia. Nigdzie też tak nie pisałem.

Karmel, na wstępie to nie krytyka ;-) Problem ile uczeń wyniesie z lekcji to nie tylko problem ZLG, każda szkoła z tym ma kłopot. Założenie, że szkoły wrocławskie są lepsze, bo to duże miasto jest błędem. Jak wytłumaczysz fakt, że licea ze Świdnicy, Wałbrzycha czy Bolesławca są lepsze od wielu renomowanych liceów z Wrocka (ranking Perspektyw)? Przewaga szkół z Wrocka jest taka, że jest tam więcej uczniów zdolnych, bo wielu z miejscowości pod Wrocławiem myśli tak jak Wy i zasila te szkoły, i jest tam więcej klas więc i proporcje są inne. Problem "gwiazdek" jest problemem wszystkich szkół. Ale nie generalizuj, to nie tylko ZLG ma problem, a już na pewno nie wszyscy nauczyciele. Bo inaczej ZLG by już nie istniało :-D

Lust, byli tacy w tym roku, którzy dostaliby się do XIV obok Lewego. Może bali się ciężkiej pracy. Lewy nie i da radę ;-) Moje związki ze szkołami z Wrocka? Rozległe :-D I te dobre i te słabsze miałem okazję poznać. Nie pisałem, że Lewy stawia się ponad innymi. Wyjaśniłem to już wyżej. I nie oczekuję, że będziesz mnie popierał, skończyłaby się dyskusja, a ona wiele mi daję- uczę się (to bez sarkazmu, złośliwości, tylko prawda) Jasne że popełniam błędy. Ale chciałbym by dyskusja była bardziej merytoryczna. Tu dominuje teza, że ZLG to szkoła wiejska a więc z założenia gorsza od wrocławskich. A ja się z nią nie zgadzam. Mogę przecież.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Gość » 1 lis 2008, 15:57

Pisząc o towazystwie miałem raczej na myśli ich wartość towarzyską. Wkręcając się w takich znajomych, po kilku latach twoje życie towarzyskie będzie kilkakrotnie razy mniej atrakcyjne, od tego, które mógłbyś mieć wybierając sobie przyjaciół z 1000 osób. Może niektóym to pasuje, mi by nie pasowało. Oczywiście, przyjaciół nie znajduje się tylko w szkole, ale tam przecież też trzeba z kimś rozmawiać, czyż nie?
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez kotow7 » 1 lis 2008, 20:44

Te 8 pkt to oczywiście plota :-D Nie było takich, nawet w ZLG :-)
Powołanie? Hym... coś w tym jest, ale bardziej powinno się mówić o tym czy lubi się tą pracę czy nie. Kolejność naboru nie ma znaczenia, bo i w trzecim trafiają się tacy z 60 i więcej pkt. Zachowanie na lekcji to tylko problem nielicznych szkół? Wszystkich, niestety :-/ Cóż, to czy Lewy dostał wsparcie od nauczycieli ocenicie po latach, tak jest zawsze :-D Dla jednych to tylko słowa dla innych mantra- ja twierdzę, że sukces, porażka zawsze jest przy współudziale nauczyciela i nie przekonasz mnie, że jest inaczej. Mogę? ;-)
Wyniki matur? A ile osób zdaje rozszerzoną fizykę, matematykę w IV, XII LO? Jednostki, tak jak i w ZLG. A jednak w tym roku zdali matmę rozszerzoną i to lepiej niż średnia krajowa, słaby argument wyszedł :-) Typ, charakter, profil szkoły decyduje co i jak zdają uczniowie. ZLG nie rywalizuje z wrocławskimi szkołami, nie ma takich ambicji, ma inna rolę do spełnienia, pisałem wcześniej juz o tym. Tak jak XVII, XXIV czy inne LO we Wrocławiu. I tyle.
O pracy nauczyciela niewiele wiesz, sorki, i uogólniasz, powtarzasz zasłyszane frazesy. Ale spoko, tak robią wszyscy, niestety.
Oby tylko takie wpadki zaliczały szkoły jak przerywanie balu, zawsze można załatwiać sprawy inaczej. Szkoda tylko, że nie przedstawiłeś przyczyn przerwania balu :cry:
Gość-u, Tobie nie odpiszę :mrgreen: Dyrdymały piszesz :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Lewy » 1 lis 2008, 21:14

Oby tylko takie wpadki zaliczały szkoły jak przerywanie balu, zawsze można załatwiać sprawy inaczej. Szkoda tylko, że nie przedstawiłeś przyczyn przerwania balu :cry:

Przyczyna przerwania? Była wręcz idiotyczna! Z samochodu stojącego przed aulą ukradziono lusterka podajże. A, że był to samochód nauczycielki to wpadła na sale i narobiła dymu. Oczywiście całą winą obarczyła bawiących się na sali 3-cio gimnazjalistów. Nie podając przy tym, żadnych konkretnych argumentów("Bo tak!", "Ja nie będę dochodzić kto to zrobił, koniec zabawy!"). Najbardziej ciekawi mnie to, czy sprawcy zostali złapani i czy kamery na, które wydano tyle kasy się sprawdziły, czy może było za ciemno i nie było nic widać? 8-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez kotow7 » 1 lis 2008, 21:28

Lewy, nie tylko dlatego. Lusterka zostały wyłamane. Ciekawe jak Ty byś zareagował, gdyby Twoje auto zdemolowano. Cieszyłbyś się pewnie... Wiadomo kto to zrobił. Reszta to już robota policji. Osoba która to zrobiła była wcześniej na sali, tak jak i osoby, które nie miały być. Stąd decyzja o końcu balu.
Ciekawa jest Twoja opinia o kamerach. Bardzo widzę urażony jesteś. Cóż, mogę tylko prosić byś poczytał jeszcze raz swoje i moje posty, na "zimno". Zakumasz, że dyskusja nie była o Tobie, tylko o ZLG. Do Ciebie nic nie mam, do Twoich niektórych opinni tak :mrgreen:
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Obrońca-ZLG » 1 lis 2008, 22:15

Wiesz co Lewy.bys sie wstydzil tak mowic o szkole w ktorej sie wychowales! Powiem ci tak! szkola w Dlugolece jest na takim samym poziomie jak wiekszosc szkol we wrocławiu. Poszedles do wrocławskiej szkoly i odstajesz od innych z tego powodu ze masz braki a braki masz przez nie systematyczna prace.A co do szkoly to jest dobra co swiadcza o tym wyniki ostatnich matur. Nie jedna wroclawska szkola moze pozazdroscic!!! :-) :-) :-) :-)
Obrońca-ZLG
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lis 2008, 22:09

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez kotow7 » 1 lis 2008, 22:54

Przecież pisałem, że podam konkrety w poniedziałek, jeszcze jeden dzień tylko, cierpliwości :-)
Nie odpowiedzialność zbiorowa tylko istniało podejrzenie, że sprawca zniszczeń jest na sali tak jak wcześniej to miało miejsce. Poczekaj, jeszcze w swojej nowej szkole spotkasz się z problemami. Ciekawe jak je rozwiążą. Obyś nie przestał w nową szkołę wierzyć- to Ci życzę szczerze :mrgreen:
W jedej szkole jest "jazda na lekcji" w innej są inne problemy np narkotyki, nieobecności. To znowu specyfika szkoły. I nie przesadzaj, ZLG nie odbiega w tym od innych szkół. Byłeś, widziałeś i nic nie zrobiłeś? Tylko krytykujesz. Przecież byłeś jednym z uczniów. To co? Sam o sobie źle piszesz? Co za samokrytyka :-)
Jasne, że w szkołach pracują nauczyciele, którzy nie powinni. Ale to mniejszość, nie generalizuj.
Czy kamery przyczyniły się do złapania "palaczy"? Tam gdzie one są oni nie palą :-D Konkrety? Np złapanie uczniów, którzy "ręcznie" próbowali sobie wyjaśnić problemy, pisanie po samochodach nauczycieli ;-) Bardziej kamery działają profilaktycznie i taka jest ich rola. Znowu powinienem zacytować statystykę, ogólnie powiem około 50% mniej zniszczeń, zdarzeń w szkole i w dni wolne na dworze. Niby nic, ale zawsze coś :-D
Lepiej trzy razy napisać i mieć pewność, że Lewy zakumał, niż mieć wątpliwości, po starej znajomości ;-)
Obrońco ZLG, Lewy chciał dobrze, niezgrabie Mu tylko wyszło :-P
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez gość2 » 1 lis 2008, 23:09

Widzę, że nikomu nie chce zajrzeć się pod podany przeze mnie link.
Zatem proszę bardzo:

rok średnia szkoły średnia kraju
2008 32,0 / 29,8 30,8 / 27,1
2007 30,7 / 26,0 31,5 / 25,3
2006 31,6 / 25,6 31,4 / 23,9

Pierwszy wynik to egzamin gimnazjalny humanistyczny, a drugi - matematyczno-przyrodniczy.
gość2
 

    Nieznany Nieznana

Re: ankieta o szkole

Postprzez Tiberias » 1 lis 2008, 23:12

Już widzę że fanatycy zaczynają odwiedzać to forum :roll:
Obrońca-ZLG napisał(a):Poszedles do wrocławskiej szkoly i odstajesz od innych z tego powodu ze masz braki a braki masz przez nie systematyczna prace.

Wszystko zostało opisane kilka postów wyżej, no ale czego się spodziewać po fanatykach, że przeczytają cały temat zanim coś napiszą? Takie gadanie jednak dokładnie pokazuje prawidłowość opisaną przez Pazureus-a.
Obrońca-ZLG napisał(a):A co do szkoly to jest dobra co swiadcza o tym wyniki ostatnich matur.

Może i nie były takie złe, ale najprościej napisać to jako pusty komunał zamiast podać jakiekolwiek konkrety. No ale może w końcu się pojawią.
Edit: No dobra, Gość już podał, za co dziękujemy. ;-)

Osobiście nie uważam ZLG za taką złą szkołę, ma plusy i minusy które właściwie się równoważą. Jednak jedną rzeczą, która bardzo mnie denerwuje jest to całe lizusostwo i fanatyzm. Na tym forum rozpoczyna się dyskusja na temat szkoły, kilka różnych poglądów na jej temat ale każdy jest w stanie poprzeć swoje teorie jakimiś argumentami. I nagle pojawia się ktoś kto zauważa że to świetne miejsce do "podlizania" się komuś kto to czyta i stoi, że tak to ujmę, po stronie ZLG. Nie wnosi on kompletnie nic do dyskusji, tak naprawdę pisze tego posta tylko po to żeby zademonstrować komuś, jaki to nie jest dzielny i popiera swoją ukochaną szkołę. Forumowy "nick" też stworzony jest tylko dla tego celu.
Tak w ogóle, to forum nie jest pierwszym miejscem gdzie widzę oznaki tego fanatyzmu. Podobne rzeczy widziałem już na szkolnym forum portalu nasza-klasa, tak samo, do, w sumie nawet krótkiej, wymiany zdań dwóch osób musiało dołączyć się od razu trzydziestu "wielkich obrońców". Tak naprawdę tylko po to żeby się podlizać.
Według mnie takie osoby nie reprezentują sobą kompletnie nic...
Zapewne nie jest to przypadłość obecna tylko w Długołęce, ale tak czy inaczej...

PS.
Z tymi palaczami to jak walka z wiatrakami. Kamery raczej nie wiele tu pomagają.
Ostatnio edytowano 1 lis 2008, 23:25 przez Tiberias, łącznie edytowano 1 raz
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Edukacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników