żłobek w gmine Długołęka

Dyskusje na temat oświaty w gminie oraz pochodne.
    Windows XP Firefox

żłobek w gmine Długołęka

Postprzez marysienka » 20 kwi 2011, 21:56

Witajcie!

jestem mamą dwuletniej córeczki i musze wrócić do pracy i z przykrością widzę że w gminie długołece nie ma żlobka. Jest to bardzo przykre gdyż uważam że w każdej gmnie powinnien być żlobek. Co o tym sądzicie. Może ktoś wie czy będą plany utworzenia żlobka? To przykre, że taka bogata gmina nie ma żłobka.
marysienka
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 kwi 2010, 09:02

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: żłobek w gmine Długołęka

Postprzez madan » 11 maja 2011, 10:52

wstyd!!!
Ostatnio edytowano 11 paź 2011, 22:08 przez madan, łącznie edytowano 2 razy
madan
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 lut 2011, 12:00

    Macintosh Firefox

Odp.: żłobek w gmine Długołęka

Postprzez konsytor » 17 maja 2011, 10:21

Równie skandaliczny jest brak publicznego przedszkola w Kiełczowie (ok 5 tys. mieszkańców), gdzie większość to młode małżeństwa z dziećmi. Czy ktoś w ogóle myśli o tej sprawie, czy jesteśmy skazani na istne "kombinacje alpejskie"?
konsytor
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 gru 2010, 14:53

    Windows 7 Firefox

Odp.: żłobek w gmine Długołęka

Postprzez kotow7 » 18 maja 2011, 20:58

Żłobek dla 50 dzieciaczków powstanie w Długołęce, w nowo budowanym budynku przedszkola. Wcześniej, przed zmiana ustawy utworzenie żłobków było dla gmin prawie niemożliwe, obwarowania były bardzo duże, właściwie nie do spełnienia przez gminy.
Przedszkole w Kiełczowie? Oczywiście potrzebne, tak jak i w 20 innych miejscowościach Gminy. Tylko nie uda się na raz wybudować wszystkiego. Po ostaniach sygnałach od mieszkańców Kiełczowa można sądzić, że rozbudowa szkoły jest najważniejsza. I są plany jej rozbudowy.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Internet Explorer 9

Odp.: żłobek w gmine Długołęka

Postprzez mm_kielczow » 18 maja 2011, 22:38

kotow7 napisał(a):Żłobek dla 50 dzieciaczków powstanie w Długołęce [...] Przedszkole w Kiełczowie? Oczywiście potrzebne, tak jak i w 20 innych miejscowościach Gminy. Tylko nie uda się na raz wybudować wszystkiego. Po ostaniach sygnałach od mieszkańców Kiełczowa można sądzić, że rozbudowa szkoły jest najważniejsza. I są plany jej rozbudowy.


Może choć raz usłyszelibyśmy, że coś zostanie zrobione w Kiełczowie a nie że musimy poczekać. To samo z kanalizacją. To samo z drogami. To samo ze wszystkim. Może niech Długołeka poczeka jak 20 czy też 40 innych miejscowości a zróbcie w Kiełczowie ? W Długołęce też są plany rozbudowy szkoły co nie przekreśla budowy żłobka. To jest właśnie ten zrównoważony rozwój Gmniny. Nie dziwcie się potem, że macie u nas wyniki wyborcze jakie macie. No nic ... moj PIT zostanie we WRO bo dzieci jeszcze przez kilka lat muszę gdzieś dać do przedszkola.
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows Vista Firefox

Odp.: żłobek w gmine Długołęka

Postprzez Lewus » 7 lip 2011, 14:45

Racja jest w tym jakaś!Popieram!
Lewus
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 cze 2011, 13:54

    Windows XP Firefox

Odp.: żłobek w gmine Długołęka

Postprzez marysienka » 11 lip 2011, 19:29

Witam!
Również mam taki problem że mam dwuletnią córeczkę. Przykre jest to że gmina nie dysponuje lokalami które mogło by się przeksztaucić na miejsce na żłobek lub przedszkole. Wydaje mi się że długołeka nie jest pempkiem świata. W każdej wsi powinno być przedszkole lub punk przedszkolny
marysienka
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 kwi 2010, 09:02

    Windows Vista Firefox

Odp.: żłobek w gmine Długołęka

Postprzez Lewus » 13 lip 2011, 12:22

No tak tylko że zawsze można założyć własna działalność i taki żłobek czy też punkt przedszkolny założyć!Problem jest taki że większość opiekunek pracuje na czarno bo nie chce odprowadzać podatków, nikt też nie chce ich zatrudniać bo Zus-y są tak drogie że Hej(!!!), a przecież dostaje się pieniądze z Urzędu Pracy na taką działalność!Na przykład Pani która sama wychowuje dzidziusia I TAK SIEDZI W DOMU może przy okazji zaopiekować się cudzymi i przy tym zarobić no ale to trzeba do pracy się zabrać a nie tylko oczekiwać!
Lewus
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 cze 2011, 13:54

    Windows XP Firefox

Odp.: żłobek w gmine Długołęka

Postprzez madzia » 14 wrz 2012, 07:02

Nie każda pani mająca małe dziecko ma predyspozycje lub możliwości zdrowotne do opieki nad jeszcze jednym maluchem. bo wbrew pozorom to raczej nie jest "SIEDZENIE W DOMU" tylko ciężka praca. Poza tym dlaczego zawsze sama Długołęka jest wyróżniania jakimiś inwestycjami, a pozostałe miejscowości są jakby na drugim planie. Oddanie dziecka do przedszkola graniczy niemal z cudem, którego mi się nie udało zrealizować. Podoba mi się okolica, moja miejscowość, tereny bliskie mojego miejsca pracy, to są atuty, jednak mając małe dzieci mam problem co z nimi zrobić, aby móc spokojnie pracować. Prywatne żłobki, przedszkola nie na moją kieszeń, babci nie posiadam, a na prywatną opiekunkę mnie nie stać bo pensja nie w tym wymiarze.
Mam nadzieję, że (przedszkole, żłobek ruszy od września i że uda mi się tym razem dzieci w nim umieścić.
madzia
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 wrz 2012, 12:16

    Windows Firefox

Odp.: żłobek w gmine Długołęka

Postprzez Tomex » 2 kwi 2017, 21:12

Zrobiło się głośno o naszym żłobku, a dokładniej o tegorocznej rekrutacji do niego.
Tutaj:
http://www.radiowroclaw.pl/articles/vie ... -do-zlobka
a także tutaj:
http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/17040990 ... lobka.html
Szukajcie "Długołęka: Będą stać cały weekend w kolejce, by zapisać dziecko do żłobka" - może jeszcze gdzieś znajdziecie.
Tomex
 
Posty: 31
Dołączył(a): 17 sty 2010, 18:24

    Windows Firefox

Odp.: żłobek w gmine Długołęka

Postprzez angie88 » 3 kwi 2017, 10:57

Słyszałam też w Radio Zet, zdaje się w sobotę, ale nie widzę na ich stronie, aby coś było.
Znalazłam za to na TVN24 -
http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/trzy-dni-oczekiwania-i-komitet-kolejkowy-przy-zapisach-do-zlobka,728872.html

Współczuję rodzicom i mam nadzieję, że w przyszłym roku to zmienią.

Tu się jeszcze pokazało:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... ac-dzieci/
angie88
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 mar 2014, 13:35


Powrót do Edukacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników