Nowa produkcja na "Popiołkach"

W tym dziale rozmawiamy o wszystkich sprawach, które dotyczą naszej gminy
    Windows XP Internet Explorer 8

Nowa produkcja na "Popiołkach"

Postprzez wojt166 » 24 lis 2010, 23:45

Mieszkańcy Kamienia i Gminy Długołęka w urzędzie można zapoznać się z dokumentacją dotyczącą warunków powstania w Kamieniu instalacji do przepalania popiołów - bardzo proszę o zapoznanie się z nią!

edycja: Post został z edytowany. Proszę nie nadużywać Caps Locka w nazwie tematu jak i w samym poście. Dalsze niestosowanie się do regulaminu forum będzie karane. Czy teraz nie wygląda to czytelniej?
wojt166
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16 lis 2010, 21:35

Reklama

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Nowa produkcja na "Popiołkach"

Postprzez wojt166 » 1 gru 2010, 09:54

Witam mieszkańców Kamienia ,Długoleki i okolic zasmuciło mnie ze temat "Produkcja na popiolkach "nie wzbudzila zainteresowania wszyscy interesują sie wyborami . Pragne przedstawić mieszkancom w skrocie co ma powstac ,Na terenie"popiolek" wybudowana ma zostac poteżna kotlownia spalająca 7tys ton węgla , bedzie pracowac 24h na dobe wytwarzane cieplo będzie wykorzystane bo waloryzacji popiolu , przepalany popiol bębzie skladowany w zbiorniku załadunek ma sie odbywać podobno w hermetycznych warunkach z mojego doswiadczenia takie załadunki sa w cementowniach jak wyglada okolica cementowni ijej terenu nie musze opisywac po prostu pyl i kurz w całej okolicy . NIE moge zrozumiec dlaczego Urzad gminy nie prowadzi konsultacji społecznej dotyczacej budowy przepalarni popiolów .Mieszkancy przecież mamy przykre doświadczenia z firmami powstającymi z Kogeneracji (wybudowanie drugiego wezła ,,który działał prawie 2 lata bez pozwolenia ,mieszkancy nie byli poinformowni o powolaniu firmy która pod przykrywką upraw roślin na biomase i przywiezienie kilka tysiecy ton odpadow z oczyszczalni ściekow ,z materialow jakie otrzymałem w U G Dlugołeka wynika ż przybędzie nam dodatkowo 30 ciezarówek pędzących przez naszą wioske .TO TYLE W SKRÓCIE. Prosze o zainteresowne sprawą pania SOLTYS i Radę solecka ,Moje stanowisko jest niezmienne nie mogą powstawac przedsęwsięcia kosztem naszego zdrowia i bezpieczenstwa. Skótecznie sprzeciwilem sie powstwnia strefy dla przemyslu uciążliwego sąsiadującego prawie przy strefie zamiszkania,nielegalny wezęl też został zdemontowany ,fimy Ekopol -Grunt juz nie ma .Bardzo prosze o zainteresowanię sie tą sprawa do jutra można skladać zastrzeżenia tj 02 12 2010 tak pisze na tablicy ogloszeń w Urzedzie Gminy nie wiem dlaczego nie ma tego wywieszone na naszej tablicy ogłoszeń pozdrawiam wojtek
wojt166
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16 lis 2010, 21:35

    Windows XP Firefox

potezna spalarnia na terenie gminy!!!

Postprzez Gość » 2 gru 2010, 11:05

Uważam ze ten temat powinien się znaleźć na stronach dotyczących całej gminy gdyż spalarnia jest pomiędzy Długołęka/ Kamień/ Byków/ Bielawa.
Gość
 

    Windows XP Opera

Odp.: Nowa produkcja na "Popiołkach"

Postprzez qwerty » 4 gru 2010, 13:03

Zgadzam się z Gość. Niech admin przeniesie ten temat na główne forum!
Być może jest tak, że nikt się tym nie interesuje, bo nikt o tym nie wie ( brak konsultacji z mieszkańcami i brak info na tablicach ogłoszeń). Dopierio jak powstanie kotłownia to będzie wielkie halo, że nikt nic nie wiedział.
Szkoda że o takich informacjach można się dowiedzieć tylko z forum, na które zagląda kilka osób.
qwerty
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: Nowa produkcja na "Popiołkach"

Postprzez nenya » 29 cze 2011, 15:59

czy ktoś się orientuje co jest źródłem tego męczącego hałasu w Kamieniu?
Zanim się tu wprowadziłam, w UG obejrzałam dokładnie plany zagospodarowania przestrzeni i nic o "czymś co od 6 do 23 wydaje dźwięki zbliżone do młota pneumatycznego" nie było mowy. Pracuję głównie w domu, więc powoli trafia mnie szlag.
czy to pochodzi z tej spalarni? I czy nikomu więcej to nie przeszkadza? założę się, że te dźwięki przekraczają magiczne 60dB
nenya
 

    Windows XP Opera

Odp.: Nowa produkcja na "Popiołkach"

Postprzez obywatel » 5 lip 2011, 20:16

najprawdopodobniej słyszysz maszyny wibrujące z Betardu (do zgęszczania betonu). Też to słyszę i zastanawiam się, czy nie przekracza to jakiś norm czy przepisów. Czy te 60 dB to właśnie jakaś wartość graniczna?
obywatel
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 wrz 2010, 20:47

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Nowa produkcja na "Popiołkach"

Postprzez Matli » 5 lip 2011, 20:49

Ja proponuje to sprawdzić.
Matli
 

    Linux Chrome

Odp.: Nowa produkcja na "Popiołkach"

Postprzez tyrion » 6 lip 2011, 07:54

Dobrze, że trafłem na to forum. Teraz już wiem że nie tylko mnie to przeszkadza. Może wspólnie uda się zmusić firmę do np. postawienia ekranów akustycznych.
tyrion
 

    Windows 7 Chrome

Odp.: Nowa produkcja na "Popiołkach"

Postprzez nenya » 6 lip 2011, 11:04

A już myślałam, że tylko ja jestem taka drażliwa.
Podejrzewam, że to nie pochodzi z betardu.
nenya
 

    Windows 7 Chrome

Odp.: Nowa produkcja na "Popiołkach"

Postprzez nenya » 6 lip 2011, 11:10

(coś mi się kawałek posty tylko wysłał)
Bardziej wydaje mi się, że to ta fabryka naprzeciwko Kamienia I, za polami.
Co do 60 dB, to taka norma jest dla osiedli mieszkalnych, a przynajmniej była. Ale przekopię się przez przepisy i sprawdzę. Mimo wszystko, jest to uciążliwe i nie możemy sobie pozwolić na olewanie nas. Zmuszenie firmy do postawienia ekranów akustycznych nie powinno być trudne. Co prawda, jeśli to jest ta przepalarnia/żwirownia/co to tam jest, to posiada certyfikat o nieuciążliwości, jeśli chodzi o hałas. tylko ten dźwięk pojawił się niedawno. wcześniej tego nie było, więc podejrzewam, że to jakaś nowa maszyna i certyfikat mogą sobie wsadzić.
w każdym bądź razie bardzo się cieszę, że są inni, którzy podzielają moje zdanie. Razem można więcej :)
Proponuję wrzucać na forum pomysły, jak rozgryźć ten problem.
Pozdrawiam!
nenya
 

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Nowa produkcja na "Popiołkach"

Postprzez wojt166 » 8 lip 2011, 22:15

Witam na 200% hałas pochodzi z BETARDU ,tak hałasują wibratory, z tym halasem od kilku lat walczą mieszkańcy Długołęki ,może warto do nich się przyłączyc, co do spalarni aktualnie wylewają fundamenty ,ma być gotowa do końca roku,
wojt166
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16 lis 2010, 21:35

    Windows 7 Chrome

Odp.: Nowa produkcja na "Popiołkach"

Postprzez nenya » 10 lip 2011, 18:39

A to w takim razie przepraszam za upór;) byłam przekonana, że to właśnie jest spalarnia.
A wiesz może jak się można skontaktować z tymi , którzy już się użerają z Betardem?
pozdrawiam
nenya
 


Powrót do Gmina Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

http://fashionfactory.com.pl/2019/08/08/co-w-swojej-kosmetyczce-nosi-kosmetyczna-hedonistka/