Wędkarstwo

Tutaj można porozmawiać na tematy niezwiązane z naszą gminą i wyżej wymienionymi działami. Dyskusje, konwersacje, rozmowy - ze wszystkimi i o wszystkim.
    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez arogantka » 2 lis 2008, 11:27

Dalej się nie rozumiemy. Akceptuję potrzebę zdobywania pożywienia, jako konieczność do przetrwania. Nie akceptuje jednak robienia tego dla przyjemności. Jesteśmy w wątku hobby przypominam i z tego wnioskuję, że zabijanie czy polowanie daje wędkarzom satysfakcję i radość. A to już dla mnie patologia.
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez Biały » 2 lis 2008, 18:36

Wiem że nie powinienem ale jestem zmuszony zapytać, czy jesteś pełnoletnia???? Znacznie by mi to pomogło odpisywanie do Ciebie. Bo jak tak mówisz o atawiźmie i o tych mordach to nie wiem czy jesteś w dobrym humorze czy tylko tak się nie masz na kim wyżyć :mrgreen:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez arogantka » 3 lis 2008, 13:39

Brawo! Zdemaskowałeś mnie. Tak, nie mam się na kim wyżyć - nie wędkuję, nie poluję, nie zabijam, nie ucinam głów, nie wydłubuję oczu czy bebechów. Muszę sobie zatem radzić inaczej - dowalę komuś czasem na forum, zdenerwuję, zirytuję, sprowokuję i od razu mi lepiej. Powinieneś mnie zrozumiec - sam przecież to samo robisz.
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez Biały » 3 lis 2008, 20:53

No wiesz, ja wale sam siebie mimo lat daje jeszcze rade :lol: :oops: :lol: Przyznam Ci się w tajemnicy że grywałem w GTA i całkiem fajnie było :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez Gość » 4 lis 2008, 07:56

Naprawdę dziwi mnie arogantka twoje podejście do wędkowania , a nawet do innych form jak nazywasz ,,polowań,, , w porównaniu do Ciebie, My dajemy wybór zwierzynie (rybie), gdyż nie jest do końca prawda ze na każdym ,,polowaniu ,, udaje sie nam coś upolować , jest to odwieczne prawo człowieka od czasów kamienia łupanego :P chcemy żyć z godnie z natura ,, masz pretensje do garbatego ze ma dzieci proste ,, a sama obojętnie przechodzisz koło tematu - rzezi kurcząt lub bydła, zgadzasz się na tworzenie sztucznych koncernów przetwarzając twoje jedzenie , czy TY!! widziałaś jak to się odbywa i właśnie tak nazywamy nieludzkie zachowanie, gdyż natura ludzka od pocztu przejawiała sie do zdobywania jedzenia po przez polowania , i dlatego z przykrością muszę napisać ze i twoja osoba tez zalicza się do ludzi którzy przyczyniają się do zmodyfikowanego twojego jedzenia i tu wiemy czym to się kończy :-(
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez arogantka » 8 lis 2008, 19:00

Boże, widzisz i nie grzmisz a ....
Ile mozna tłumaczyć jedno i to samo? Wykażę się jednak cierpliwością:
Drogi gościu, doskonale zdaję sobie sprawę z tego co jem i jak odbywa sie produkcja pozywienia. Wiem, że jajka z onaczeniem 3 na przykład pochodzą od kury z obciętym dzióbkiem, przebywającej całe życie w klatce na 40 cm2 bez możliwości obrócenia się. Wiem jak odbywa się prokucja mięsa wieprzowego czy wołowego. Przykro mi z tego powodu i za każdym razem kiedy konsumuję mam poczucie winy i żal do matki natury, że jesteśmy konstrukcjami mięsożernymi, a co za tym idzie jesteśmy ZMUSZENI zabijać.
Jednak wędkarstwo czy polowania jako HOBBY oznacza zabijanie nie z konieczności ale dla PRZYJEMNOŚCI. Róznica polega na tym, że ja pośrednio MUSZĘ zabijać - a Ty LUBISZ zabijać. Wszystko jasne?
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez Biały » 9 lis 2008, 10:16

Matka natura, jak to pięknie nazwałaś, też zabija, np. dzieci - białaczką i to jest ok według Ciebie????? :-/
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez arogantka » 12 lis 2008, 20:43

A kto powiedział że życie jest fair? Że rzeczywistość sprawiedliwie nas obdziela szczęściem czy nieszczęściem? Zresztą nie dyskutujemy tu o dysproporcjach w podziale dóbr i zasobów natury, o tym czy to ok czy nie. To temat wędkarstwo. A jakoś nie potrafię połączyć wędkarstwa z białaczką. No chyba że matka natura poskąpiła mi inteligencji...
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez Biały » 12 lis 2008, 21:30

No to skoro życie nie jest fair w stosunku do ludzi to kompletnie nie rozumiem o czym Ty do mnie rozmawiasz, z tym że ja na pewno nie jestem inteligentem :lol: :mrgreen: :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez Gość » 14 wrz 2009, 06:10

wedkarstwo to sport, a wiec rywalizacja. nikt z prawdziwego wedkarza nie zabierze malej rybki do domu, z duzymi jest czesto podobnie - fotka i do wody... a ci ktorzy zabieraja do domu na obiad to zycze smacznego
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez Gość » 14 wrz 2009, 06:14

a i jeszcze jedno do Arogantki... przestan jesc mieso jak masz zal i zacznij jesc zielsko...ale i ono jest zywe...rosnie, rozwija sie, kwitnie, przekwita, rozrasta sie...wiec pomysl sama co piszesz ...
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez arogantka » 14 wrz 2009, 11:27

Gość napisał(a):fotka i do wody


A po co Ci to zdjęcie jeśli można wiedzieć? Uwieczniasz moment triumfu nad rybą? Będziesz je pokazywał potomkom, żeby byli dumny jaki to tato odważny, zdolny, przebiegły?

Gość napisał(a):wedkarstwo to sport, a więc rywalizacja

Skoro polowanie na muchy, motyle czy żaby nie jest sportem, to dlaczego na ryby jest.. Wyjaśnij proszę bo nie rozumiem. A jeśli sam łowisz to z kim rywalizujesz, bo nie bardzo potrafię to sobie wyobrazić?
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez tojfel » 21 sty 2010, 07:37

Biały napisał(a):Może ktoś lubi wędkować? Jeśli tak zapraszam do ciekawych opowiadań, spostrzeżeń, a może ktoś zdradzi fajowe miejsca z medalowymi rybkami?? Kiedyś wędkowałem w Szczodrem na "polarowskim" stawie i nie powiem zeby mi nie dostarczył wrażeń, ciekawe jak jest teraz? Moze ktoś wie więcej?


odswiezam pytanie bo sam wedkuje a temat troche sie przekierowal w inna strone

tak wiec tez wedkowalem w szczodrem ale to kaluza z karpiami,jak byl dobry dzien to pare karpikow bylo - i cichaczem do wody bo strasznie sobie cenia te karpie...ale ciepelko, piwko i mozna pomoczyc kija w kaluzy ;-)
na rybki zawsze jezdzilem do puszczy noteckiej gdzie jezior i lasow nie brakuje.
niestety budowa domu, przeprowadzka i obecna grzebanina bo cos trzeba zawsze dokaczyc - przerwala mi moje hooby...
bylem tez na zwirowni kolo chrzastawy ale tam jakis dziwny klimat ( nie wedkarski )
halas, krzyki wypoczywajacych, gry, zabawy.
Avatar użytkownika
tojfel
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11 sie 2009, 12:22

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez CONAN » 23 sty 2010, 14:40

Staram sie nie jeździć na komercyjne łowiska, bo jaki ma sens łowić i płacić za rybe jak sie opłaciło kartę wędkarską . Jakis czas temu bywałem w Chrząstowie (możliwość wyboru łowiska, i cena ) ale od jakiegoś czasu to zrobił sie z tego miejsca kurort dla miłośników pływania i grillowania- skończył sie klimat wędkarski , dla mnie pozostała tylko Odra
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Wędkarstwo

Postprzez Biały » 26 sty 2010, 07:44

Nie cierpię wędkować w rzece, a komerc to komerc, całe życie szukam spokojnego jeziorka blisko domu.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na każdy temat



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników