betard

W tym dziale rozmawiamy o wszystkich sprawach, które dotyczą naszej gminy
    Windows XP Chrome

betard

Postprzez maro » 26 lip 2011, 19:54

Zupelnie przypadkiem weszlam na to furum,szukalam informacji na temat tego ,co sie dzieje ciekawego w Dlugolece.Przerazil mnie watek dotyczacy betardu,a to dla tego ,ze mam w poblizu dzialke i w niedalekiej przyszlosci zamierzam sie tam wybudowac.Czy ktos moze bardziej opisac problemy z ta firma?czytalam o tym,ze sa odczuwalne drgania?!!!
Bede wdzieczna
maro
 

Reklama

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: betard

Postprzez Bukowina » 27 lip 2011, 12:01

Firmę tą znam tylko z tego, że zbudowała osiedle w Pruszowicach, na którym zamieszkali "donosiciele". Donosili non stop na policję, że kierowcy jeżdżą za szybko przez ich miejscowość, aż w pewne lipcowe tygonie policja stała tam bez przerwy i wlemiała masowo mandaty. Tymczasem mieszkańcy ci to w większości osoby zameldowane we Wrocławiu (nie płacą podatków w Długołęce), chodzący po jezdni (brak chodników) niewłaściwą stroną, pomykający do sklepu w Domaszczynie nieoświetlonymi rowerami itd.
Bukowina
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 gru 2010, 11:27

    Windows XP Chrome

Odp.: betard

Postprzez maro » 27 lip 2011, 14:00

Mysle ze ludzie donosza pewnie w dobrych zamiarach(tzn.jezeli jezdza za szybko to pewnie grozi potraceniem kogos na drodze w szczegolnosci dzieci )ludzie w miescie tez chodza ulica ,az strach sie patrzec.Czytalam tu na forum,ze z betardu dochodz jakies drgania?inni pisza o lini wysokiego napiecia :O.Wiem,ze betard kupil tez obok kawal ziemi,ciekawe co zamierza tam wybudowac :mrgreen:
maro
 

    Windows 7 Chrome

Odp.: betard

Postprzez nenya » 29 lip 2011, 07:00

Mnie betard nic nie wybudował i pomimo płacenia podatków w gminie Długołęka, znam tę firmę głównie z tego, że przepięknie hałasuje. Również w nocy. I jeżdżę oświetlonym rowerem nawet dalej niż do sklepu, chodzę również chodnikami, a niestety - nie ocaliło mnie to przed hałasem :(
nenya
 

    Windows XP Chrome

Odp.: betard

Postprzez maro » 29 lip 2011, 22:14

no no nawet w nocy to mnie przeraza jeszcze bardziej :-(
placi podatki i ma wszystko jak w banku,ale my tez placimy!!!!!!!!!!!!
czy to tak mozna????? :oops:
maro
 

    Windows 7 Chrome

Odp.: betard

Postprzez nenya » 30 lip 2011, 11:43

Pewnie nie można, ale tym musiałby się ktoś przejąć. Swoją drogą, co za ironia losu - betard się chwali produkcją ekranów akustycznych :D
nenya
 

    Windows XP Chrome

Odp.: betard

Postprzez maro » 31 lip 2011, 15:08

No tak Betard to potega w porownaniu do mieszkancow dlugoleki.mam tylko nadzieje ,ze na tym kawale ziemi,ktorym zkupil od strony selgrosu nie wybuduje mi jakiegos molocha :eek:
maro
 

    Linux Chrome

Odp.: betard

Postprzez Teyla » 11 sie 2015, 21:48

Witam. Chciałabym podbić temat Betardu, a dokładniej hałasu.

Mieszkam w Długołęce, w środkowej części i co jakiś czas budzi mnie rano ok.4-5 strasznie irytujący dźwięk jakby kłucia czy wiercenia w betonie. Czasami zdarza się też, że te hałasy zaczynają się już późnym wieczorem i wcale nie kończą po 22. Jestem pewna, że wszelkie normy hałasu dopuszczalnego są przekroczone. Współczuję mieszkancom, którzy mieszkają bliżej Betardu, bo ja mam spory kawałek a ten halas robi się nieznośny! Żeby chociaż tam respektowali ciszę nocną.
Podobno była jakaś akcja zbierania podpisów w tej sprawie. Czy ktoś coś wie o rezultatach? Wczoraj o 3 nad ranem cała moja rodzina się obudzila a potem nie mogliśmy zmruzyć oka, bo od strony Betardu dochodziły monotonne irytujące hałasy wiercenia i drgania. Dodam,
że nawet teraz jak pisze tego posta czyli grubo po 22 słyszę kucie w betonie.. Czy można coś z tym zrobić?
Teyla
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 sie 2015, 20:54

    Windows 7 Firefox

Odp.: betard

Postprzez Tomex » 13 sie 2015, 09:44

Dnia 30.07.2015 Wójt gminy Długołęka wydał decyzję (202/2015) o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie hali produkcji kostki i galanterii budowlanej na terenie działki nr 667, obręb Długołęka.
Tak myślę; być może zaczęła się już budowa i te hałasy są z nią związane - zatem i tymczasowe.

Przepraszam - mieszkam na tyle daleko od Betardu, że nie słyszę i nie wiem od kiedy występują.
Tomex
 
Posty: 31
Dołączył(a): 17 sty 2010, 18:24

    Linux Chrome

Odp.: betard

Postprzez Teyla » 13 sie 2015, 20:13

Dziś byłam sprawdzić okolice Betardu, ale żadnej napoczetej budowy nie widziałam. Zresztą te wiercenie było też słyszalne zeszłego lata, no ale wtedy nie halasowali w nocy. Swoją drogą to decyzja wydana a czy przewidziane w niej zostaly ekrany akustyczne?
Teyla
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 sie 2015, 20:54

    Windows 7 Firefox

Odp.: betard

Postprzez Tomex » 14 sie 2015, 08:26

Tego nie wiem, ale dokumentacja całej sprawy jest dostępna do wglądu dla każdego zainteresowanego w Urzędzie Gminy w pokoju 121.
Gdyby komuś chciało się pofatygować, byłoby miło gdyby się tu podzielił.
Tomex
 
Posty: 31
Dołączył(a): 17 sty 2010, 18:24

    Windows Firefox

Odp.: betard

Postprzez Tomex » 29 gru 2015, 12:56

Jest zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu wsi Długołęka w sąsiedztwie Betardu.
Powstała mała działka na działalność usługową oraz duża zieleni parkowej.
Szczegóły na https://www.wrosip.pl/index.php/plany-miejscowe/realty/342-planalias342.html
Tomex
 
Posty: 31
Dołączył(a): 17 sty 2010, 18:24

    Windows 7 Chrome

Odp.: betard

Postprzez Teyla » 29 lut 2016, 12:52

Jest zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu wsi Długołęka w sąsiedztwie Betardu.
Powstała mała działka na działalność usługową oraz duża zieleni parkowej.
Szczegóły na https://www.wrosip.pl/index.php/plany-miejscowe/realty/342-planalias342.html

Niestety stamtąd do Betardu jest spory kawałek, więc nie sądzę żeby to miało wpływ na zmniejszenie hałasu. Ten zielony teren to trawnik za urzędem gminy.
Za każdym razem gdy powieje ze wschodu, nawet teraz zimą, Betard daje się we znaki całej Długołęce. Kiedy to się skończy? Może więcej ludzi kupi działki w okolicach Polnej (tam jest zdaje się największy hałas i drgania) i coś ruszy w temacie.
Teyla
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 sie 2015, 20:54

    Windows Firefox

Odp.: betard

Postprzez KasiaP » 24 maja 2016, 07:39

Witam,
mieszkam w Długołęce 15 lat a w tej chwili jestem na etapie budowy domu przy ul. Robotniczej. Poziom hałasu jaki osiągnął Betard w ostatnich 5-6 latach jest zdecydowanie poza progiem który jest dopuszczalny. Pozwolę sobie zauważyć że godziny hałasu również uległy zmianie( zapewne przez zwiększoną liczbę zleceń) Kiedyś było słychać ledwo burczenie w godzinach 8-18 teraz jest to dudnienie i wiercenie praktycznie 24/h na dobę. Rozumiem prowadzenie tak dużej firmy i zakupy nowych głośnych maszyn ale nie rozumiem dlaczego nie jest zabezpieczony komfort mieszkańców poprzez wyciszenie hali i zabudowę płyt akustycznych- które Betard m.in. produkuje. W związku z tym iż nikt nie dba o interesy mieszkańców spróbujmy sami wpłynąć na sytuację i zorganizujmy spotkanie aby móc rozważyć możliwe sposoby rozmów z Betardem. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: kdobrzynska@icloud.com pozdrawiam
KasiaP
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 maja 2016, 07:12

    Windows 7 Chrome

Odp.: betard

Postprzez Teyla » 24 maja 2016, 16:09

Odezwę się mailowo niebawem, póki co wkleję moją batalię:

DO INSPEKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA:
wios@wroclaw.pios.gov.pl

Szanowni Państwo,

Zwracam się w sprawie Betoniarni Betard przy ulicy Polnej 30 w Długołęce (powiat wrocławski).

Analizując AKTUALIZACJA PROGRAMU OCHRONY ŚRODOWISKA GMINY DŁUGOŁĘKA NA LATA 2012-2015 Z PERSPEKTYWĄ NA LATA 2016 - 2020, natrafiam na następujący zapis:

"Hałas generowany przez zakłady przemysłowe zaliczany jest do źródeł o zasięgu lokalnym, dotyczącym najbliższych mieszkańców, a więc stosunkowo niewielkiej liczby osób"

W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę, na nieprawdziwość tego zapisu, jako, że mieszkając ponad kilometr od granic Betoniarni Betard jej działalność jest w tym miejscu nad wyraz uciążliwa. Zjawisko nasila się w czasie ciepłych dni i nocy. Hałas przypomina wiercenie w regularnych odstępach (co około 5-10 sekund) do tego dochodzą odgłosy stukania. Zjawisko nasila się podczas wschodnich wiatrów. Poziom hałasu porównywalny jest do przebiegającej niedaleko linii kolejowej, jednak ze względu na swój charakter, jest dużo bardziej uciążliwy (nie pomaga zamykanie okien z powodu wibracji).

Ostatnim zaobserwowanym terminem tej działalności jest 06-05-2016 w godzinach od 05:00 do 07:00 rano, co stanowi dodatkowo złamanie ciszy nocnej.

Dodatkowo analizując archiwalne zdjęcia lotnicze:

http://www.wrosip.pl/index.php/componen ... golny.html

oraz zdjęcia dostępne przez serwis Google Maps:

https://www.google.pl/maps/@51.1785418, ... a=!3m1!1e3

Można zauważyć postępującą wycinkę drzew, wzdłuż wschodniego ogrodzenia betoniarni, drzewa te z pewnością stanowiły kiedyś element chroniący w jakimś stopniu mieszkańców przed hałasem.

ODPOWIEDZ:

Obrazek


Co mogę zasugerować każdemu, kto jest równie zły na obecną sytuację to wysłanie swoich skarg na wios@wroclaw.pios.gov.pl, raportując każde złamanie ciszy nocnej przez "INCYDENTALNE PRACE" hahaha...
Teyla
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 sie 2015, 20:54

Następna strona

Powrót do Gmina Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

kotwy producent | wiercenie w żelbecie