ankieta o szkole

Dyskusje na temat oświaty w gminie oraz pochodne.

co sądzisz o ZLG w Długołęce?

Ankieta wygasła 7 lis 2008, 14:02

najlepsza szkoła pod słońcem!
0
Brak głosów
miła, przyjazna, rewelacyjna!
0
Brak głosów
ok
3
15%
szkoła jak szkoła
6
30%
beznadziejna
8
40%
totalny koszmar!!!
3
15%
 
Liczba głosów : 20

    Windows 7 Firefox

Odp.: ankieta o szkole

Postprzez kotow7 » 15 sie 2011, 10:25

dodiada tak właściwie w swojej wypowiedzi oceniłaś system oświaty w Polsce a nie szkołę w Długołęce...
Przy całym szacunku trudno nie odnieść się do kilku Twoich wypowiedzi, które mnie praktykowi, jednoznacznie kojarzą sie z oceną faktów z tylko jednej strony.
1. Sprawa jeżyka polskiego. Nie ulega wątpliwości, ze czytanie lektur i pisemne formy wypowiedzi maja rozwijać młodego człowieka - intelektualnie, społecznie, psychologicznie... Tylko w myśl zasady "klient nasz pan" rodzice posyłając dzieci do szkoły na końcu cyklu oczekują efektu końcowego, czyli dobrze zdanego egzaminu zewnętrznego. Zatem nauczyciel musi przygotować ucznia do zdania tego egzaminu jak najlepiej. I w swojej pracy stosuje kryteria wymagań na tym egzaminie, czyli liczba znaków, słów, treść ... Że to zuboża edukację? Tak, jasne! Ale czy genialne dziecko zdające maturę na 30% i nie dostające się na studia, jest lepszym od średniaka z wynikiem 60% i tatulem mgr? Idealnym rozwiązaniem byłoby połączyć jedno z drugim... I często udaje się, ale jednak za mało, by zadowolić wszystkich. Zatem prosta metoda, zmiana zasad egzaminu, powrót do sprawdzonych lata temu metod. Ja zdawałem maturę na zasadach takich jak Ty i cenię sobie to.
Wiesz jakie było zdziwienie uczniów w tym roku, kiedy kazałem im w kilku zdaniach wyjaśnić "Dlaczego ogórek nie śpiewa" :-D
2. Słyszałaś kiedyś, by ten, który ma udzielać korepetycji i zarabiać przez miesiące dodatkowe pieniądze powiedział, że podsyłany uczeń jest super przygotowany i nie potrzebuje dodatkowych lekcji? Jeżeli osoby udzielające tych korepetycji są dla Ciebie autorytetami to przynajmniej podziel ich wypowiedz na 2. Może wtedy zbliżysz się do faktycznego poziomu jaki posiadał siostrzeniec. Dla korepetytora to idealne rozwiązanie: jak beznadziejny poziom to uzasadnienie brania kasy i ewentualnego słabego wyniku maturalnego (mimo to zdał, dobry jestem), jak zdał dobrze to świadectwo "mojego geniuszu".
3. Pani psycholog ma rację. Tylko, że ona jest teoretykiem. Znałem ucznia - technikum, genialny matematyk, fizyk, chemik, z przedmiotów zawodowych (geodezyjnych), totalna klapa z języka polskiego, historii. Wypowiedzi na wysokim poziomie. Nie był w stanie napisać kilku sensownych zdań złożonych. A matura pisemna... Poziom inteligencji, zapewniam Ciebie, dużo powyżej średniej. I bezradność jego i nauczycieli... Zamknęliśmy oczy i zdał... :-) Przedmioty ścisłe zdał na 6, wszystkie. Dziś ma doktorat już. Komputer pomaga pisać. :-) Zatem?
4. Prywatne szkoły powiadasz? Hym, no tak. Polecisz jakieś? Te gwarantujące rozwój ucznia, a nie tylko pobieranie comiesięcznego czesnego... Bo jakoś, mnie osobie z branży nie znane są takie, które jestem w "ciemno" w stanie polecić. Nasze prywatne szkoły to nie to co w USA czy innych krajach.
5. Szkoły są uwikłane w istniejący system oświaty, w "produkcję" maturzystów, studentów, a nie jednostek wybitnych. Ta "produkcja" jest najczęściej powodowana presją rodziców, oczekiwań uczniów, środowiska, rodziny, uczelni, instytucji państwowych (np. CKE). Zwróć uwagę, dziś ucznia ocenia się w %, tak jak wskaźniki produkcji. Im wiecej % tym lepszy "produkt", brrrr... masakra.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Reklama

    Windows XP Chrome

Odp.: ankieta o szkole

Postprzez Solstice » 16 sie 2011, 15:13

Swoją drogą to ciekawe, że osoba, która nie szanuje czytelnika na tyle, żeby używać wielkich liter i polskich znaków oraz ładuje znaki interpunkcyjne gdzie popadnie, wypowiada się w kilku postach wypocin na temat poziomu edukacji w Polsce. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji przeczytać postów diodady, to odradzam. Tym bardziej, że niewiele postulatów jest poparte jakimikolwiek argumentami. Nie bronię tu szkoły w Długołęce, bo wiem, że jest słaba, ale do stwierdzenia tego trzeba czegoś więcej niż opinia pierwszego lepszego korepetytora.
Avatar użytkownika
Solstice
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 kwi 2010, 18:38

    Windows 7 Firefox

Odp.: ankieta o szkole

Postprzez kotow7 » 17 sie 2011, 19:40

Solstice ujmujące w Twojej ocenie jest to, że stwierdzasz, "że szkoła w Długołęce jest słaba". Czym popierasz swoje zdanie? Tym, że wiesz? A co wiesz? Ja w przeciwieństwie do Ciebie mam dowody. Jakie? Np że w stosunku do wyników uczniów przychodzących do liceum (gimnazjum) z jakimś wynikiem egzaminu gimnazjalnego (sprawdzianu po szkole podstawowej) , u każdego następuję wzrost wiedzy i umiejętności powyżej proporcji jakie każdy uczeń powinien osiągnąć. Dowód? Proszę.... Tzw EWD dla szkół... Poszukaj sobie w necie info. Jak nie dasz rady, pomogę. Powiem tylko tyle, że w tej klasyfikacji, niezależni eksperci określili szkolę jako "szkołę sukcesu". Gorąco polecam...
I porównaj sobie wyniki innych wrocławskich liceów (gimnazjów). Też polecam, ciekawe spostrzeżenia...
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Poprzednia strona

Powrót do Edukacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników