Ranking Najlepszy sklep!!!

    Windows XP Firefox

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez podatnik » 28 sty 2011, 20:51

Kawus napisał(a):
zapraszam na jeden dzień do nas aby zobaczyć ile mamy opłat, podatków, zus-ów itp. Wspierajcie nas bo jak ktoś powiedział to my płacimy podatki na gmine, a Biedronka przez 5 lat będzie zwolniona z podatku




tutaj się zgadzam, podatek tak, ale niewielki i równy dla wszystkich

na was zarobi a wasze pieniążki wyjadą za granice.


I niech wyjadą, ktoś zarobił to zabiera gdzie chce

podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez Kawus » 2 lut 2011, 11:23

Biały napisał(a): Ale gdy mam iść do jedynki to nadkładam drogi i podbijam do Ciebie ;-)


Dzięki za uznanie Biały, zapraszam i pozdrawiam:)

na was zarobi a wasze pieniążki wyjadą za granice.


I niech wyjadą, ktoś zarobił to zabiera gdzie chce

podatnik[/quote]

Kochany podatniku, powiem ci tak że masz racje pieniądze ten kto zarabia wydaje gdzie chce i robi z nimi co chce. Ale myślę że powinieneś pomyśleć o prostej zasadzie ekonomii, że jeśli pieniądze zostają w kraju (bo wydajesz je u mnie np. i ja płace podatki), to wpływają one na rozwój naszej gospodarki i nie na rozówj gospodarki innego kraju w tym przypadku Hiszpanii bo Biedronka należy do hiszpańskiego koncernu. Jeśli chcesz wspierać polską gospodarkę to wspieraj polskich przedsiębiorców:) P.S ja niczego nie sugeruje i wiem że to wolny kraj więc zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam :)
Kawus
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 lip 2009, 13:55

    Windows XP Firefox

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez podatnik » 2 lut 2011, 19:01

Kochany podatniku, powiem ci tak że masz racje pieniądze ten kto zarabia wydaje gdzie chce i robi z nimi co chce. Ale myślę że powinieneś pomyśleć o prostej zasadzie ekonomii, że jeśli pieniądze zostają w kraju (bo wydajesz je u mnie np. i ja płace podatki), to wpływają one na rozwój naszej gospodarki i nie na rozówj gospodarki innego kraju w tym przypadku Hiszpanii bo Biedronka należy do hiszpańskiego koncernu. Jeśli chcesz wspierać polską gospodarkę to wspieraj polskich przedsiębiorców:) P.S ja niczego nie sugeruje i wiem że to wolny kraj więc zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam :)

[/quote]

Drogi Kawus,

Widzę, że się nie zrozumieliśmy.
Gdzieś tam napisałeś, o zwolnieniach z podatku Biedronki, których ty nie masz.
I tutaj jest sedno sprawy, w obciążeniach podatkowych (podatek w tym wypadku rozumiem jako wszystkie daniny ściągane pod przymusem, np. podatek dochodowy, ZUS, akcyza etc. etc.). Nie ulgi, tylko niskie daniny są podstawą rozwoju gospodarczego.
Ulgi podatkowe, to domena socjalnych polityków, mają coś żeby obiecywać i mamić :lmao:

Nie ma znaczenia czyj jest kapitał, ważne aby fiskalnie jak i biurokratycznie były równe szanse na rynku.
Nie oznacza to że w sposób równy kapitałowo, taka Biedronka pewnie tego kapitału ma więcej.

Jestem nawet za tym żeby przedsiębiorstwa bankrutowały, ale nie od decyzji polityków czy urzędników, tylko w wyniku uczciwej konkurencji.

Przecież twój sklep będzie zawsze droższy od Biedronki i OK, niech będzie droższy, tylko ze względu na twoje wyższe marże (Biedronka ma większe obroty, przez co może stosować niższe marże).

Natomiast taki sklep jak twój, to inny segment rynku: tutaj klient zna właściciela sklepu z imienia i nazwiska, jest inaczej traktowany niż w molochu, może się "wygadać", zawsze miło mu doradzą i o to chodzi.

A to czy firma będzie Polska, Niemiecka, Chińska nie ma żadnego znaczenia. (samochodów polskich nie mamy, ale czymś musisz jezdzić ;-) )

pozdrawiam
podatnik
Pamiętajmy, że aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
podatnik
 
Posty: 260
Dołączył(a): 2 wrz 2010, 14:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez madan » 16 lut 2011, 13:29

Tak jak ktoś tam wyżej zaznaczył tylko kawus. Zawsze świeże pieczywo, np te pączki z tym pysznym nadzieniem albo bułki z cebulką. Chociaż mieszkam bliżej ozgi to wolę nadłożyć i pójść do kawusa, bo artykuły spożywcze są naprawdę godne uwagi i adekwatne do ceny,a i obsługa też jest bardzo miła i pomocna, a nie to co u ozgi...
madan
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 lut 2011, 12:00

    Windows XP Firefox

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez Bray » 18 mar 2011, 16:14

Słyszał ktoś coś więcej o rzekomym powstaniu Biedronki, Żabki czy czegoś podobnego w Długołęce? Czyżby w byłym gospodarczym?
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows Vista Firefox

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez Lewus » 22 sie 2011, 14:28

Na ulicy Słonecznej w Handlowym otwierają "Żabkę", no to konkurencja się zaostrza :-) No ciekawe sklep wygląda na duży!
Ja się bym tam cieszył gdyby w okolicy pojawiłaby się Biedronka,momentalnie zakończyłaby się era Selgrosu ;-)
Lewus
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 cze 2011, 13:54

    Windows XP Firefox

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez Bray » 22 sie 2011, 16:17

To co powstaje to Freshmarket (http://www.freshmarket.pl/), którego właścicielem jest Żabka. Gdyby była BIedronka Selgros raczej dalej miał by ruch, bo to hurtownia, spory asortyment itp.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows Vista Firefox

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez Lewus » 23 sie 2011, 13:30

Bray jaka z Selgrosu hurtownia, jak ceny mają większe niż w sklepach detalicznych na przykład ceny drobiu to jakieś konkretne nieporozumienie, dla Hurtowników nie ma żadnego wyboru, wszyscy zaczynają gnać do makro dzięki obwodnicy, tam jest wybór i ceny rzeczywiście hurtowe!
Ale jakby tak jakimś cudem powstała Biedronka, Lidl albo inny tańszy dyskont to wszystkie długołęckie sklepiczki leżą :->
Lewus
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 cze 2011, 13:54

    Windows Vista Firefox

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez Lewus » 2 wrz 2011, 11:38

No i otworzyli Fresch, jakie wrażenia ludzie co się tak tu nagle cicho zrobiło,jak makiem zasiał?!
Lewy, Booty tyle zawsze do powiedzenia macie, zdradźcie jakieś nowe mądrości ludowe!!
Nowy sklepik zdaje się że przypadł do gustu ludziom, duuuużoooo klientów tam wczoraj było, faktycznie duży wybór produktów!
Lewus
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 cze 2011, 13:54

    Windows XP Opera

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez Booty » 2 wrz 2011, 20:39

Konkurencyjny sklep to dla nas konsumentów najlepsze z możliwych rozwiązań.. Jestem jak najbardziej ZA!
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Windows 7 Chrome

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez Pinki » 4 wrz 2011, 18:01

Biedronka FTW!

Co do Rancza to niestety kiedyś mieli lepszą pizzę :(
"Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
Avatar użytkownika
Pinki
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 cze 2011, 21:11

    Windows XP Firefox

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez Bray » 4 wrz 2011, 19:51

Obecność kolejnego sklepu to pozytywna rzecz dla mieszkańców, od razu pozostałe sklepy pozmieniały godziny otwarcia, liczę na rywalizację cenową, jakieś promocje itp. Konkurencja to dobra rzecz.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows 7 Firefox

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez madan » 7 wrz 2011, 09:48

ojj konkurencja rośnie, my jako konsumenci zyskujemy:) co bardzo mnie cieszy. Ale podsumowując..,fresz i tak zrobi swoje,
może rozpatrzmy sklepy w Długołęce według kryterium:
- dobrze zaopatrzony? (nie tak jak u kawusa ciągle czegoś brakuje to tego nie ma to tamtego, a
z papierosami to już tragedia i rozpacz jest... ozge ocenił bym na równi z freszem w tej kategorii)
- miła obsługa ?( tutaj liderem jest kawus, we freszu jest ok, natomiast ozga odpada według mnie)
- niskie ceny/ (tutaj oczywiście konkurencja rośnie, z tego co zauważyłem to kawus ma najniższe ceny ale nie zawsze cena idzie w parze z jakością, ozga jest porównywalna,we freszu jak w każdej żabce oprócz promocji i tak jest drogo)
- jakość? Liderem jest ozga, co prawda ma trochę wyższe ceny ale zawsze wszystko jest super jakości, kawus odpada, o freszu nie mam zdanie bo jeszcze nie robiłem tam większych zakupów
wystrój i czystość???
madan
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 lut 2011, 12:00

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez emate » 12 wrz 2011, 06:05

Jak dla mnie to sklep pana ozgi juz stracił wielu klijentów i pewnie wielu jeszcze straci,na pewno w Frsz markecie jest większy wybór towaru i na pewno jest o wiele milsza i młodsza obsługa.Z ostatnich dni kiedy pamiętałem zakupy u p. Ozgi to najwiekszym problemem była tzw. pani kierowniczka która zamiast zajmować się swoimi sprawami to szukała tylko plotek i opierdzielała przy klijentach swoje pracownice co moim zdaniem powinna załatwiać na osobności.Jak coś to ja jestem za Fresz Marketem.
emate
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 wrz 2011, 19:08

    Windows XP Opera

Odp.: Ranking Najlepszy sklep!!!

Postprzez obywatel » 21 wrz 2011, 10:22

madan napisał(a):- miła obsługa ?( tutaj liderem jest kawus, we freszu jest ok, natomiast ozga odpada według mnie)

No tutaj to się całkowicie nie zgadzam. Moim zdaniem obsługa u Kawusa leży i jak nic się nie zmieni to konkurencja ich przeskoczy (jeżeli już to nie nastąpiło).
obywatel
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 wrz 2010, 20:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników