PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘCE

W tym dziale rozmawiamy o wszystkich sprawach, które dotyczą naszej gminy
    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez Henryk Benkowski » 4 lut 2011, 10:12

również żegnam, a pomysł z karierą w tańcu na lodzie przemyślę i popracuję też nad moim pieniactwem, poziomem moich postów, faktycznie są napastliwe, obrazliwe i generalnie słabe merytorycznie. Pozostała jeszcze kwestia mojego wyglądu, czy wszystko ok? czy coś do zmiany?
Henryk Benkowski
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 sty 2011, 15:23

Reklama

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez erni » 4 lut 2011, 15:04

Powracając do naszych sportowców, myślę że w naszej szkole powinna zostać utworzona klasa o profilu sportowym tj, w SP i GL byłby to duży plus dla szkoły. Dużo dzieciaków musi iśc do gimnazjum we Wrocku bo tu nie ma możliwści rozwoju.
erni
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 lut 2011, 18:44

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez beraer (frequent » 4 lut 2011, 17:49

Z tego co mi wiadomo, żadna ze szkół w Długołęce nie jest szkołą mistrzostwa sportowego ze specjalnością judo. Super, że mamy taki wyniki Erni. Potwierdzają one jedną bardzo prosta zasadę: stwórzmy dzieciom możliwości, a będziemy zbierać dzięki temu wysokie plony. Czy przed powstaniem tej sekcji ktoś myślał, że mamy takie uzdolnione dzieci?. To pytanie oczywiście jest retoryczne i nie oczekuję na nie odpowiedzi. Pytam natomiast jeszcze raz o wyniki w innych dyscyplinach. Przeglądałam strony ZSP i ZGL i z ich analizy wynika, że nie mamy się do końca czym pochwalić - oprócz halowej piłki nożnej kobiet - niezależnie od tego, że dyscypliny tej w wykonaniu kobiet nie można nazwać narodową i budzącą szerokie zainteresowanie widzów. Potwierdza to dobitnie tezę: jeśli jakiejś dyscyplinie stworzy się minimalne warunek do uprawiania, sukcesy przyjdą, bo dzieci i młodzież mamy bardzo zdolną i chętną do pracy. Dbajmy więc o szanse rozwoju dla naszych dzieci, nie tylko w sportach halowych, ale również w dyscyplinach na wolnym powietrzu.

Kreatot7 napisała: "Do szkoły uczęszczają moje dzieci i dla mnie najważniejszym priorytetem jest jej rozbudowa." Nikt nie zabiera ci prawa do takiego sądu. Nie obrażaj natomiast innych nie podzielających twojej opinii. Zresztą, tu nie chodzi o protest przeciwko budowie szkoły, tylko protest przeciwko zabudowie boiska. To dwie różne kwestie.

Kreator 7 napisała: "Wczytując się w Państwa dyskusję,to mogę powiedzieć, że toczy się ona na dość niskim poziomie-poziomie ze strony koalicji …." (nie użyłam nazwisk bo to nie wycieraczki) i dalej" Jeżeli ma Pan ochotę zabłysnąć to proszę się wybrać na casting." Poziom twojej dyskusji jest poniżej wszelkiej krytyki. Łotwo tykać ludzi, którzy mają odwagę występować z imienia i nazwiska. Kreator7 wydaje się, że to tobie zależy na zabłyśnięciu, zgaśnij już proszę i nie zaniżaj poziomu debaty.
beraer (frequent
 

    Windows XP Opera

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez obserwatorka » 4 lut 2011, 18:16

przeciw
Twój post nie wniósł do dyskusji nic nowego. Powtórzyłaś wszystko z postu poprzedniego, dodawajac dowolna interpretacje mojego.
Reasumując: Jesteś przeciw bo mozesz byc, bo mozna przedszkole wybudować gdziekolwiek indziej, i nalezy sprzeciwiac sie zagospodarowaniu miejsca z którego niewiele osób korzysta by dzieci miały w przyszłosci wybór..Biegac albo nie biegać.Oto jest pytanie...
Jesli nie bedą miały gdzie sie uczyć pozostanie im bieganie na super biezni!Przez ok 5 miesiecy w roku,pozostałe to albo okres zimowy albo wakacje. Owszem,nalezy stworzyć dzieciom warunki,dawac szanse i wspierac. Ale nie kosztem miejsca do nauczania i wizją popołudniowych zmian w szkole,które i tak juz są napiete do granic możliwości.
Zauważ,ze przybylo mieszkanców Długołęki w dosć krótki czasie,wiec brak miejsca w szkole to nie jest kwestia zaniedbania dyrekcji i władz lokalnych ale konsekwencja rozwoju Gminy. A jesli teraz RG odrzuci mozliwosc rozbudowy szkoły znów przesunie sie wszystko w czasie...rok,dwa. Jedyne co mozna zrobić to wnieśc poprawki do projektu tak by uwzglednic boisko i bieznie.

Propozycja likwidacji liceum zadana była w formie pytania-retorycznego z domieszką sarkazmu.
Nie oczekiwałam odpowiedzi na nie choć Twoja mnie rozbawila. Nawet nie pomyślałbym o rozprzestrzenianiu plotek "na wsi". Ale z doświadczenia wiem,ze zazwyczaj odniesieniem ocenach jest ich autor, zatem mniemam ,ze w materii rozpowszechniania plotek masz wieksze doświadczenie.

Dyplomatycznie przemilczałaś odpowiedzi na pytania które Ci zadałam. Rozumiem,ze nie znasz odpowiedzi badź nie chcesz mi ich udzielic . Nic nie szkodzi..
Najważniejsze by troche pokrzyczeć,prawda?
Pozdrawiam
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.
Avatar użytkownika
obserwatorka
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30 sty 2011, 21:04

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez Henryk Benkowski » 4 lut 2011, 18:45

Mam prośbę, jako gospodarz tego wątku. Proszę o powstrzymanie wszelkich kąśliwych uwag zarówno pod adresem zwolenników zabudowy kosztem bieżni, jak i przeciwników zabudowy kosztem bieżni. Wbrew temu co dzieje się w wielu tematach na innych wątkach, my i adresaci naszego apelu rozmawiamy ze sobą również poza forum, tj. w świecie rzeczywistym. Czasami bywa, że wszystkie strony jakiegoś sporu mają zbliżone intencje, ale w wyniku niezamierzonych niedopowiedzeń, niedousłyszeń, braku wiary, czy też zwykłego szumu informacyjnego spierają się mimo, że w praktyce może okazać się że nie ma powodów. I taką mam nadzieję w tym przypadku.
Henryk Benkowski
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 sty 2011, 15:23

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez erni » 4 lut 2011, 22:38

Z tego co wiem DZIECI urodzone(od 1996-2000) z naszej szkoły grają w piłkę nożną. drużyna została "zaadoptowana" przez klub długołęka 2000, a wcześniej radzili sobie sami, a to zawdzięczają tylko rodzicom bo kogo to interesuje, że chcą coś osiągnąc i się pokazać jako drużyna.
erni
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 lut 2011, 18:44

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez antek_emigrant » 6 lut 2011, 12:34

Cześć.................Panie Henryku podoba mi się pana stanowczość w sprawach polityki, rozumiemże nie chce się pan mieszać nawet do tej gminnej. W związku z tym ma pan u antka, kredyt zaufania. Mam nadzieje,że uda się panu zrobić tak ,że i wilk będzie syty i owca cała. A nawet , gdy wyczuje pan,ze ideał jest poza zasięgiem, to nie pozwoli pan by przeznaczone na tą inwestycje fundusze zostały tknięte. Wszak projekt i zabezpieczone środki to zasługa bezpartyjnego Wójta i Radnych którzy w poprzedniej kadencji mieli większość. Proszę pilnować by dzisiejsi większościowi Radni PO nic nie nabroili. Tego panu życzę, a także pana koleżance Radnej Sroce............. Zareklamował ją pan pięknie i ja przyjmuje ,że nie pomylił się pan co do tej pani. Są pewne wstydliwe fakty jak np głosowanie tej pani przeciw droga w sąsiednim Mirkowie czy Kamieniu( polecam post Daro- wątek Rada Gminy- str 26), ale jak kredyt zaufania to kredyt. Mogła nie wiedzieć w co wkręcają ją inni Radni PO( co się stało , to się nie odstanie). Nie w tym rzecz panie Henryku, to już przeszłość. W najbliższym czasie III sesja zostanie dokończona, a w niej głosowanie zgodnie z postulatami radnych PO (min pana koleżanki p. Sroki), za drastycznym obniżenie pensji wójta do 4 czy 5 tys brutto, jest to zmniejszenie wynagrodzenia o ponad połowę. Mówimy o Wójcie który jest po raz kolejny demokratycznie ,pozytywnie weryfikowany przez nasza społeczność. Jednocześnie pana koleżanka jest jedną z postulujących za podniesieniem diet Radnych PO. Sam pan napisał,że jest nowicjuszem w gronie Radnych, dopiero zaczyna pracować. Zapraszam pana na sesje, też będę, zobaczymy na własne oczy jak pana uczciwa koleżanka zagłosuje. Nie będzie to polityka rodem z Wiejskiej z Warszawy, raczej bliżej Wiejskiej w Długołęce. Bez żadnej formy, żadnego wychwalania, tylko czyny na których człowiek buduje swoje poważanie i autorytet. Ja i pan płacimy podatki, możemy zgodzić się, że w ramach oszczędności Rada tnie zarobki Wójta, i swoje( obniża o identyczny procent). Możemy zgodzić się,że zostawia je bez zmian, lub podwyższa, tu już można dyskutować. Poza dyskusja jest fakt podwyżki :dla siebie samych, przy jednoczesnej obnizce drugiej stronie, lub zostawienie swoich diet bez zmian przy drastycznym obniżeniu pensji drugiej strony. Jak takie działanie nazwać panie Henryku :świństwo, podłość, nikczemność, a może brak słów ? Jaki udział w tym działaniu będzie miała chwalona przez pana Radna PO Sroka? Czas pokaże, czyny , podnoszone ręce , najprostsze świadectwo, czy postawił pan na rasowego konia czy na chabetę ? Jeżeli klacz okaże się chabetą, pan wybaczy panie Henryku, mój kredyt zaufania się wyczerpie. Nie zostawię suchej nitki na pana koleżance. i nie będzie to obrażanie człowieka, nic osobistego tylko smutne fakty, bo" PO czynach ich POznacie"..................PS panie Henryku nie wydaje mi się,żeby czekał pan na wypowiedzenie się przed urną wyborczą aż 4 lata. Kandydat PO o nazwisku Dytko ma inne plany. Jeszcze tylko 6 miesięcy zadym , kłótni i znowu tym razem od zachrystii( referendum), zakradnie się PO władzę.........antek już tam na niego czeka!
antek_emigrant
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez kotow7 » 6 lut 2011, 15:12

Z antkiem... na poruszony temat nie rozmawiałem, z nikim innym tez... Ale się z nim zgadzam :)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Chrome

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez Gość » 8 lut 2011, 22:50

Widzę, że dyskusja nabrała mocnego oddźwięku politycznego. Przewijają się nazwiska radnych, nazwy partii politycznych itp. Moim zdaniem powinniśmy się tutaj wypowiadać w sposób jasny dotyczący przyszłej rozbudowy szkoły. Myślę, że każdemu z nas zależy na jak najlepszym rozwiązaniu i ja osobiście takiego rozwiązania oczekuje. Zgadzam się z wypowiedzią jednego z forumowiczów, że szkoła to nie tylko sport, lecz także edukacja, wychowanie i wiele innych celów które należy po drodze osiągnąć. Ale sport i wychowanie fizyczne to nie michałek ,lecz ważna część szkolnego życia i nie wątpliwie duży wkład w wychowanie dzieci i młodzieży. Pozwolicie, że odniosę się do wykorzystania boiska zielonego w dniu dzisiejszym. Fakt nie zbity, boisko jest mało wykorzystane przez dzieci i młodzież. Ale to nie znaczy, że trzeba je zaraz "zakopać". Budowa mini stadionu i boiska piłkarskiego (który się śmiało może zmieścić na tym terenie razem z mądrą rozbudową szkoły ) może się przyczynić do jego rozkwitu. Proszę zauważyć ile osób korzysta z boiska wielofunkcyjnego, proszę zapytać jak oblegane są orliki i obiekty temu podobne. Świat idzie do przodu i my również chcemy zażywać ruchu na nowych pięknych obiektach ( ot taka nasza natura). Dlatego myślę, że koncepcja rozbudowy szkoły powinna być ponad wszystkimi podziałami, bez wyliczanek POlitycznych. Do szkoły nam musi być wszystkim po drodze.
Gość
 

    Windows XP Chrome

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez Rafal-lteam » 8 lut 2011, 22:51

Przepraszam nie podpisałem się Rafal_lteam
Widzę, że dyskusja nabrała mocnego oddźwięku politycznego. Przewijają się nazwiska radnych, nazwy partii politycznych itp. Moim zdaniem powinniśmy się tutaj wypowiadać w sposób jasny dotyczący przyszłej rozbudowy szkoły. Myślę, że każdemu z nas zależy na jak najlepszym rozwiązaniu i ja osobiście takiego rozwiązania oczekuje. Zgadzam się z wypowiedzią jednego z forumowiczów, że szkoła to nie tylko sport, lecz także edukacja, wychowanie i wiele innych celów które należy po drodze osiągnąć. Ale sport i wychowanie fizyczne to nie michałek ,lecz ważna część szkolnego życia i nie wątpliwie duży wkład w wychowanie dzieci i młodzieży. Pozwolicie, że odniosę się do wykorzystania boiska zielonego w dniu dzisiejszym. Fakt nie zbity, boisko jest mało wykorzystane przez dzieci i młodzież. Ale to nie znaczy, że trzeba je zaraz "zakopać". Budowa mini stadionu i boiska piłkarskiego (który się śmiało może zmieścić na tym terenie razem z mądrą rozbudową szkoły ) może się przyczynić do jego rozkwitu. Proszę zauważyć ile osób korzysta z boiska wielofunkcyjnego, proszę zapytać jak oblegane są orliki i obiekty temu podobne. Świat idzie do przodu i my również chcemy zażywać ruchu na nowych pięknych obiektach ( ot taka nasza natura). Dlatego myślę, że koncepcja rozbudowy szkoły powinna być ponad wszystkimi podziałami, bez wyliczanek POlitycznych. Do szkoły nam musi być wszystkim po drodze.
Rafal-lteam
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez kotow7 » 8 lut 2011, 23:04

Dyskusja o rozbudowie szkoły nie miałaby (i mam nadzieję, że nie ma) politycznego wydźwięku, gdyby nie nowe realia jakie się po wyborach samorządowych wytworzyły. Część Radnych widzi w tym możliwość ugrania swoich, zupełnie nie związanych z rozbudową szkoły, celów. To wg. nich dobre narzędzie nacisku na Panią Wójt, ale tez i na członków swojego klubu.
Ja jestem przekonany, że znajdzie się rozwiązanie takie, które zadowoli prawdziwie zainteresowanych sprawą, a gierki części radnych zakończa się tak szybko jak się rozpoczęły. Bo mieszkańcem się jest a radnym się bywa i pewnego dnia będzie trzeba spojrzeć ludziom w oczy jako jeden z wielu "szarych" ludzi.
No i jest kilka osób, w tym decyzyjnych, którzy chcą by problem nie był problemem. :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Opera

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez wuwuzela » 9 lut 2011, 14:16

erni napisał(a):Z tego co wiem DZIECI urodzone(od 1996-2000) z naszej szkoły grają w piłkę nożną. drużyna została "zaadoptowana" przez klub długołęka 2000, a wcześniej radzili sobie sami, a to zawdzięczają tylko rodzicom bo kogo to interesuje, że chcą coś osiągnąc i się pokazać jako drużyna.

A kto jak nie rodzic ma kierować dzieciakiem. Wiadomo, że on musi zrobić pierwszy krok.
wuwuzela
 

    Windows Vista Internet Explorer 7

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez nie taki nowy » 9 lut 2011, 23:33

Witam,

Od niedawna jestem mieszkańcem Długołęki, (ale znam ją dobrze bo tu mieszkałem wcześniej przez 15 lat),
który ma 2 małych dzieci (jedno chodzi już do szkoły).
Mało jest merytorycznych wypowiedzi w tym temacie, do czego zachęcam, bo chętnie poznam merytoryczne argumenty za różnymi opcjami.

Moja opinia jest następująca :
1) Poprawa warunków lokalowych jest konieczna i to w szybkim czasie, chociaż śmiało można powiedzieć, że potrzebna jest na wczoraj.
2) Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zabudowy boiska nowymi budynkami.
a) Przy już obecnie dużej szkole, jej umiejscowieniu w środku miejscowości z bardzo wąskimi ulicami dojazdowymi do szkoły, brakiem parkingu, zabudowywanie wolnego miejsca i dokładanie tam dodatkowego ruchu jest krotkowzroczną bezmyślnością z logistycznego punktu widzenia. Wystarczy zobaczyć co się dzieje jak są wycieczki lub wywiadówki - nie ma się jak pomieścić w okolicy szkoły.
b) nie przypominam sobie (a byłem w szkołach w różnych krajach), aby gdziekolwiek jakaś szkoła cieszyła się prestiżem lub co najmniej dobrą opinią nie mając dobrych warunków do uprawiania sportu. Dobre zaplecze sprtowe, boisko, bieżnia, itp. są niezbędne dla szkoły
Obecne wykorzystanie boiska jest słabe, ale tu już rola Dyrekcji szkoły aby to poprawić - potrzeba nauczycieli WF z powołaniem
oraz Gminy - więcej zorganizowanych zajęć po szkole, nawet odpłatnych, aby uruchomić proces a sytuacja zmieni się b. szybko.
c) obecne umiejscowienie Liceum, Gimnazjum, Podstawówki i Przedszkola w jednym miejscu to już jest błąd.
Wystarczy trochę poobserwowac otoczenie szkoły i jej uczniów- (liceum, gimnazjum) papierosy, młodzieńcza moda - wymalowane dziewczyny, fryzury (takie czasy, taki wiek) -ale czy to dobre otoczenie dla młodszych dzieci ?
d) wybudowanie budynku np. na przedszkole w innej części Długołęki daje możliwość w przyszłości, gdy dzieci będzie mniej (niż demograficzny) np. sprzedać budynek lub wykorzystac go na inne cele gminy

Rozwiązania :
A) Szybkie - zlikwidować liceum (brak kolejnych roczników) i poprawić warunki pozostałym uczniom
B) Aternatywne (rzucam pomysł, ale tu potrzebna jest dobra analiza ilość dzieci w kolejnych latach z uwzglednieniem wzrotu ilości mieszkańców w sypialni Wrocławia, oczywiście przy zarzuceniu pkt C)
- Pytanie o obsadzenie w innych szkołach w sąsiednich miejscowościach (Byków, Szczodre, Mirków, inne ?) - może tam są nie wpełni wykorzystane możliwości lokalowe - obłożenie klas. Jeśli są takie możliwości, a rodzice którzy zdecydowaliby się na dowożenie dzieci oraz miejscowi na zwiększenie liczebności klas lub inne wynikające z tego faktu konsekwencje otrzymaliby coś atrakcyjnego dla swoich dzieci np. dodatkowe zajęcia sportowe lub/i naukę języka obcego w rozszerzonym zakresie lub tym podobne, to myślę, że chętni by się znaleźli na realokację
C) Budowa budynku, ale w nowej lokalizacji np. pod kątem przedszkola, jeśli w kolejnych latach wzrost liczby dzieci nastąpi, to nie ma się nad czym zastanawiać tylko trzeba znaleźć teren, który to umożliwi i tam budować, myśląc też o parkingu a może i miejscu na przyszły basen.

Każdy Radny Gminy Długołęki niezaleznie od swojej opcji politycznej, który nie zadba o dobre warunki do nauki i sportu dla moich dzieci może liczyć na moje aktywne działanie, które będzie zmierzało do jego wyeliminowania z Rady w możliwie najszybszym czasie i vice versa.
nie taki nowy
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez kotow7 » 10 lut 2011, 00:18

Jasne, lepiej zlikwidować liceum, aby zostawić boisko....
A może lepiej przy nowym boisku (stadionie) wybudować bieżnie i skończyć ten temat? Wtedy w miejscu obecnego boiska przy szkole można zrobić parking na 100 samochodów...

Przedszkole w innym miejscu... Jakiś pomysł to jest, tylko zwiększa to znacznie koszta budowy, a i roczne koszta utrzymania to też kilkadziesiąt % więcej. Biorąc pod uwagę, że przedszkola nie są objęte subwencją oświatową, to koszt dla Gminy bardzo duży, koło 1 mln rocznie. Teraz koszta, przynajmniej tzw rzeczówki rozkładają się na przedszkole i szkołę, np jedna stołówka, ścieki, woda, energia, przeglądy itd.
Dla rodziców tez utrudnienie, bo rozwozić musieliby dzieci w dwa miejsca. Ponadto tendencje są by łączyć przedszkola z podstawówkami w związku z reformą i wprowadzeniem obowiązku szkolnego dla sześciolatków.

Rozbudowa szkoły i wielkość inwestycji jest następstwem nie tylko obecnej sytuacji, ale i efektem analizy przyrostu liczby dzieci w obwodzie szkoły. Mirków jest odpowiednio obłożony, Byków podlega pod Borową.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez sirralf » 10 lut 2011, 08:24

@ nie taki nowy .

Zgadzam się z tobą praktycznie w całości. Też uważam, że liceum powinno być zlikwidowane. Jego jakość jest mocno wątpliwa. Większość jej uczniów to dzieciaki, które normalnie nie załapały by się do liceum. Poziom był wcześniej znacznie wyższy w tej chwili jest mizerny.

Masz 100% w twierdzeniu, że połączenie w jednym budynku liceum, gimnazjum, podstawówki i przedszkola to totalny bezsens. Młodsze dzieci mają bardzo zły przykład na każdej przerwie i po za nimi.

Myślę, że budowa nowego z prawdziwego zdarzenia przedszkola to tez dobry pomysł. Naszą Gminę na pewno stać na to. Myślę, że jest to ważniejsze niż duma z posiadania na siłę Liceum.

Terenu sportowego wcale nie jest za dużo, po prostu on jest nie wykorzystany ale to już wina dyrekcji i kadry. Dyrekcja powinna wywalczyć środki na działania w tej gestii, a kadra nauczycielska powinna bardziej przykładać się do swojego tzw. "powołania" . Sport na poziomie szkolnym to bardzo ważna sprawa dla dzieciaków. Nauczycieli z pasją jest niestety bardzo mało z reguły to zwykli wyrobnicy.
sirralf
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2 cze 2010, 07:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gmina Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników