PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘCE

W tym dziale rozmawiamy o wszystkich sprawach, które dotyczą naszej gminy
    Windows XP Firefox

PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘCE

Postprzez HB » 22 sty 2011, 13:31

Drodzy mieszkańcy Długołęki!
Jesteśmy rodzicami dzieci, które są uczniami Zespołu Szkół w Długołęce. Z radością przyjęliśmy decyzję poprzedniej Rady Gminy ogłoszeniu przetargu na projekt rozbudowy naszej szkoły. Nasze dzieci na co dzień doświadczają skutków ciasnoty i popieramy w 100% wszelkie działania mające na celu jak najszybszą rozbudowę.
Zgodnie z warunkami ogłoszonego przetargu na projekt (bez konsultacji społecznych) ma on zostać wykonany do lipca 2011. Jednym z przedmiotów przetargu jest budowa nowego przedszkola wzdłuż ulicy Szkolnej w kierunku Kwiatowej (obecnie teren boiska trawiastego) o powierzchni użytkowej ok. 1700 m2 (na parterze i piętrze). Na podstawie aktualnej koncepcji zagospodarowania oznaczać to może zajęcie przez ten obiekt 50% do 65% tego terenu. W związku z tym zwracamy się z apelem o poparcie wniosku o sporządzenie alternatywnej/nowej koncepcji rozbudowy, która uchroni sportowy teren przyszkolny od zabudowy i pozostanie rezerwą na przyszłe inwestycje sportowe
Drodzy mieszkańcy Długołęki, przygotowanie nowej koncepcji, na bazie której ogłoszony zostanie przetarg, nie musi oznaczać opóźnienia rozbudowy Zespołu Szkół. W szczególności apelujemy do ludzi, dla których nadanie kilka lat temu imienia Polskich Olimpijczyków Zespołowi Licealno-Gimnazjalnemu do czegoś zobowiązuje. Nie pozbawiajmy naszych dzieci szansy grania w piłkę nożną, biegania w przyszłości po bieżni, czy też marzeń o pływaniu w basenie obok szkoły. Pozostawmy ten teren SPORTOWI.
Protestujemy przeciwko obecnej koncepcji rozbudowy Zespołu Szkół kosztem terenów sportowych. Apelujemy o wstrzymanie działań, których negatywne konsekwencje będą odczuwały przyszłe pokolenia uczniów i mieszkańców Długołęki. Oczekujemy wzięcia pod uwagę innych wariantów rozbudowy, które nie będą ingerować w teren boiska.

Stowarzyszenia START:

Henryk Benkowski Joanna Sroka (Radna Gminy Długołęka)
Rafał Barański Anna Benkowska

http://www.stowarzyszeniestart.org

Jednocześnie apel o wyrażenie opinii w tej sprawie został wysłany do:
- Polskiego Komitetu Olimpijskiego,
- Ministerstwa Sportu,
- Ministerstwa Edukacji Narodowej,
- Urzędu Marszałkowskiego woj.dolnośląskiego,
- Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki,
- Dolnośląkiej Federacji Sportu
oraz do mediów.


Zwracamy się z prośbą o interwencję i opinię w sprawie planów rozbudowy Zespou Szkół w Długołęce (przedmieścia Wrocławia), kosztem obecnego boiska trawiastego. Kompleks szkół stanowią: Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz Zespół Licealno-Gimnazjalny, do których uczęszcza ponad 800 uczniów.

Z radością przyjęliśmy decyzję poprzedniej Rady Gminy o ogłoszeniu przetargu na projekt rozbudowy naszej szkoły (29.10.2010r.) Nasze dzieci na co dzień doświadczają skutków ciasnoty i popieramy w 100% wszelkie działania mające na celu jak najszybszą rozbudowę szkoły.
Zgodnie z warunkami ogłoszonego przetargu na projekt (bez konsultacji społecznych) ma on zostać wykonany do lipca 2011. Jednym z przedmiotów przetargu była budowa nowego przedszkola wzdłuż ulicy Szkolnej w kierunku Kwiatowej (obecnie teren boiska trawiastego) o powierzchni użytkowej ok. 1700 m2 (na parterze i piętrze). Na podstawie aktualnej koncepcji zagospodarowania oznaczać to może zajęcie przez ten obiekt 50% do 65% tego terenu. W związku z tym zwracamy się z apelem o poparcie naszego wniosku o sporządzenie alternatywnej/nowej koncepcji rozbudowy, która uchroni sportowy teren przyszkolny od zabudowy i pozostanie rezerwą na przyszłe inwestycje sportowe. Zdajemy sobie sprawę, że dla deski kreślarskiej zaprojektowanie budynku na boisku jest proste. Naszym zdaniem jednak nie chodzi tu o ułatwienie pracy projektantowi, lecz o ideę krzewienia sportu wśród dzieci i modzieży. To po to powstają programy wspierania, wspófinansowania budowy infrastruktury sportowej przy szkołach, by poprzez sport, jego dostępność dla najmłodszych, wychowywać nie tylko nowe pokolenia olimpijczyków, ale także zwykych ludzi, zahartowanych i uszlachetnionych duchem sportowej rywalizacji.
Przygotowanie nowej koncepcji, nie musi oznaczać opóźnienia rozbudowy Zespołu Szkół . Nasz apel ma szczególne znaczenie w kontekście nadanie kilka lat temu imienia Polskich Olimpijczyków Zespołowi Licealno-Gimnazjalnemu. Naszym zdaniem fakt ten jest podjęciem zobowiązania wobec SPORTU. Poświęcanie terenu dedykowanego sportowi jest jaskrawym jego niedotrzymaniem. Nie pozbawiajmy naszych dzieci szansy grania w pikę nożną, czy biegania w przyszłości po bieżni. Pozostawmy ten teren SPORTOWI. Stowarzyszenie START od 6 lat organizuje Pikniki Lekkoatletyczne dla dzieci na terenie wspomnianego boiska. Ideą tej cyklicznej imprezy jest krzewienie ducha sportowej rywalizacji wśród najmłodszych oraz zwrócenie uwagi władz lokalnych na potrzebę budowy infrastruktury sportowej na tym terenie (bieżnia, rozbieg do skoku w dal etc.).
Protestujemy przeciwko obecnej koncepcji rozbudowy Zespołu Szkół kosztem terenów sportowych.
Apelujemy o pomoc i wyrażenie opinii na temat działań, których negatywne konsekwencje będą odczuwały przyszłe pokolenia uczniów i mieszkańców Długołęki. Oczekujemy od władz gminy wzięcia pod uwagę innych wariantów rozbudowy, które nie będą ingerować w teren boiska.

Stowarzyszenia START:

Henryk Benkowski Joanna Sroka (Radna Gminy Długołęka)
Rafał Barański Anna Benkowska

DLACZEGO PROTESTUJEMY:

Od 2006 roku na terenie boiska trawiastego przy Zespole Szkół organizujemy Pikniki Lekkoatletyczne dla dzieci oraz biegi ulicami Długołęki na dystansie 5 km. Dlaczego to robimy? Chcieliśmy zaszczepić w dzieciach sport jako fajny pomysł na spędzanie czasu, sport jako coś mogącego konkurować z grami komputerowymi, czy telewizją. Jednocześnie chcieliśmy zasygnalizować władzom gminy i Zespołu Szkół konieczność budowy infrastruktury sportowej na tym mało zagospodarownym terenie. Zarówno dyrekcja obu szkół jak i władze gminy wykazywały zrozumienie dla tej inicjatywy, wspierały nasze pikniki i w lepszej przyszłości finansowej deklarowały podjęcie tego pomysłu...
Aby dzieci chciały uprawiać sport my dorośli powinniśmy im dać ku temu warunki. Marzyła nam się bieżnia na terenie obecnego boiska. Na zdjęciach obok możecie zobaczyć (zapraszam na stronę http://www.stowarzyszeniestart.org), czy z naszym pomysłem trafiliśmy na podatny grunt. Możecie zobaczyć, czy dzieci z Długołęki korzystałyby z bieżni, czy skłonne by były biegać dla własnej przyjemności i zdrowia, radości rodziców i dumy z osiaganych rezultatów na chwałę naszej lokalnej społeczności.
Tu z boku widać prawdziwych wojowników i wojowniczki, walczących do końca, bez oszczędzania się.
Mamy nadzieję, że pomysł odebrania tym dzieciom areny ich sportowej rywalizacji zostanie zweryfikowany. Mamy nadzieję, że dzięki podjętej dyskusji na ten temat, nie tylko nie stracimy tego terenu, ale powstanie plan jego zagospodarowania infrastrukturą sportową.
Co roku na naszym pikniku goszczą biegacze startujący w biegu głównym na 5 km. Przyjeżdżają z całego Dolnego Śląska. To prawdziwi pasjonaci biegania, którzy nasz pomysł postanowili wesprzeć swoją obecnością. Szanujmy ich wylany pot na naszych ulicach i powalczmy o to by podejmowane decyzje dotyczące naszych dzieci były nie tylko najprostsze, ale i najmądrzejsze.
Osoby, które chcą poprzeć nasz protest prosimy o kontakt: http://www.stowarzyszeniestart.org
HB
 

Reklama

    Windows 7 Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez kotow7 » 22 sty 2011, 22:44

Propagowanie sportu to nie tylko zasługa Stowarzyszenia, chociaż robi Ono wspaniałą robotę. Nie pomniejszajcie Państwo roli szkoły, która o imię Olimpijczyków Polskich zabiegała. Również i roli władz Gminy, która wybudowała obok szkoły boisko wielofunkcyjne i sponsorowała 3 duże imprezy sportowe w 2010 roku (2 turnieje Stan Up Basketball oraz Halowy Turniej Piłki Nożnej Fan Klubów WKS Śląsk Wrocław), dała fundusze na remont części socjalnej bloku sportowego.

I tak nie do końca wiem skąd Państwa szacunkowe obliczenia % zajęcia terenów boiska trawiastego. Oglądałem wstępne plany rozbudowy szkoły (wizualizację). Szacunkowo to około 30-35%. Fakt, nie byłoby to już boisko do piłki nożnej (młodzieżowe 30x60) ale tak jak istniejące wielofunkcyjne (20x40).
Koncepcja budowy w miejsce obecnej biblioteki była wcześniej. Tylko gdzie przenieś funkcjonującą tam bibliotekę i GOPS ? Macie Państwo jakiś pomysł?
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez jad » 23 sty 2011, 09:22

Kotow dlaczego Ty nie startowałeś na urząd wójta? Ty wszystko wiesz, na wszystkim się znasz, znasz wszystkie przepisy, znasz wszystkie dokumenty, projekty. Jesteś najlepszym kandydatem na Wójta. Czasu też masz bardzo dużo, bo bez przerwy siedzisz na tym forum, to chyba nie masz innego zajęcia. Kotow na Wójta!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jad
 

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez Henryk Benkowski_ » 23 sty 2011, 15:31

kotow7:
Myślę, że czas burzliwych debat między nami nad tą kwestią mamy już za sobą. Dyskutowaliśmy na tym forum o tym problemie cały listopad. Mimo to odniosę sie do Twoich uwag i poruszę ponownie kilka kwestii.
1. Nigdy nie twierdziłem i nie twierdzę, że propagowanie sportu to wyłącznie zasługa naszego stowarzyszenia. Nie pomniejszam też roli szkół w tym zakresie. Co do zabiegania o imię olimpijczyków to rozumiem że chodzi o pracedurę? Czy też o 3 duże imprezy w 2010 roku (byłem na nich i gratuluję pomysłu i organizacji)? Trudno jednak uznać Stan Up Basketball za dyspcyplinę olimpijską, tym bardziej z sukcesami polskich olimpijczyków (może szkoła imieniem Michaela Jordana:). Halowy Turniej Piłki Nożnej Fan Klubów WKS Śląsk Wrocław - fajnie, ale j.w. A może prościej: potrzebny jest utwardzony rozbieg do skoku w dal, piaskownica i miarka, do tego odcinek utwardzonej nawierzchni (np. z mączki) i stoper (i mamy sprint), a na okrasę dłuższy odcinek utwardzonej nawierzchni np. z mączki, w kształcie owalu i też stoper (mamy biegi dłuższe). Z takim potencjałem może zorganizować mini olimpiadę międzyszkolną, albo otwartą w lekkiej atletyce, królowej sportu, z olbrzymimi tradycjami polskiego olimpizmu. Chęć - to kluczowe pojęcie, które ułatwia przezwyciężanie problemów.
2. Legendarna wizulizacja, która jest w gablocie przed szkołą i była prezentowana na Dniu Nauczyciela. Obaj już wiemy, że to materiał marketingowy, nie zaś podstawa na której oprzeć się mieli uczestnicy przetargu, czy też firma projektowa, która juz pracuje (z informacji sprzed kilku tygodni wiem, że nie wykupiono praw autorskich do niej więc prowadzenie dyskusji z jej udziałem jest bezzasadne). Co do powierzchni. Koncepcja zagospodarowania boiska trawiastego na poczet budowy nowego przedszkola wraz z jego otoczeniem zakłada obszar podany przez nas w proteście. Więc dużo większy od tego który podajesz. Nie wszyscy o tym wiedzą, a informacja bardzo cenna. Czy projektant zajmie cały ten obszar - nie wiem. Wiem, że może.
3. Gdzie GOPS, gdzie biblioteka, inne koncepcje. Nie muszę wiedzieć gdzie GOPS (może w nowym budynku gminy jako jednostka jej podległa - ciekawe dlaczego wszystkie jednostki organizacyjne podległe gminie nie znalazły się w nowym budnku). Nie mam dostępu do planów szkoły, nie wiem ile jednostek gminnych, ilu ludzi, jakie sa możliwości lokalowe urzędu etc. Nie muszę tego wiedzieć. Od tego są urzędnicy gminni nie ja. i to znowu: Chęć - to kluczowe pojęcie, które ułatwi przezwyciężanie problemów.

Co jest kluczem całej tej sprawy. Otóż, boisko w swej naturze jest teren niezabudowanym. Taka jego uroda, jakieś bramki itd. Nie ma na nim budynków. Piszesz o koncepcjach. Jaki pryzmat patrzenia przyjęli ci którzy postanowili zabudować boisko. Mieli wybór, albo postawić przedszkole na płaskim równym terenie, albo może coś zburzyć, coś "dokleić" do istniejących budynków etc. Jeśli spojrzę na tą sprawę poprzez pryzmat najprostrzego rozwiązania to również jestem za: budować na boisku! Jeśli
natomiast boisko jest dla mnie wartością z konkretnym przeznaczeniem, a nie tylko łąką to mówię nie. Boisko to tak samo ważny obiekt jak każdy inny. W tym miejscu różnimy się i dalsze różnice są konsekwencją tej subtelności. Ale kto jak nie szkoła imieniem olimpijczyków powinna murem stać za obroną terenu boiska? Ta szkoła, powinna ode mnie - rodzica, prezesa organizacji pozarządowej o profilu sportowym oczekiwać wsparcia w tej obronie, a ja tej pomocy powinienem udzielać ile wlezie. To nie ja powiniem Wam tłumaczyć jak ważny jest ten teren. Sami powinniście to wiedzieć. Boisko to obiekt jak każdy inny. Jego zaletą jest to że to duży płaski teren przy szkole, gdzie te 800 dzieci powinno biegać, skakać, fikać koziołki i grać w piłkę. To nie ma być łatwy kąsek pod zabudowę. Idąc tym tokiem rozumowania zlikwidujmy Park Szczytnicki bo tam łatwo coś postawić, łatwiej niż wciskać się między kamienice, czy bloki. Tu nie ma być łatwo! Tu ma być mądrze.

Kotow7 - cztery lata temu byłem u wice dyrektora liceum/gimnazjum i rozmawialiśmy o bieżni. Przynosiłem foldery, kosztorysy, chcieliśmy wesprzeć szkołę w pozyskiwaniu środków na jej budowę. Powiedział: mamy plan, będziemy się starać o fundusze z dotacji etc. Nie chciał naszej pomocy, ale stwierdził że sami dadzą radę. Co pozostało z tej rozmowy? Gdzie te fundusze. Gdzie bieżnia? Gdzie boisko? Gdzie jesteśmy dziś? Dziś już nie mówimy o bieżni. Dziś bronimy tego terenu przed zabudową.

Nie jestem architektem, choć w naszym gronie mamy takowych. Można to zrobić inaczej. Nie będzie może tak pięknej bryły budynku wolnostąjącego, ale może być ta sama powierzchnia i ta sama funkcjonalność. A za kilka lat, na tym boisku będziemy oglądać uczniów, którzy walczą na zawodach, a my będziemy mieli i boisko i bieżnię i przedszkole i większą szkołę. Można to jeszcze zrobić. Ale trzeba zmienić perspektywę patrzenia na ten teren. To boisko, nie łąka.
Henryk Benkowski_
 

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez Biały » 23 sty 2011, 17:36

Heniek, w 100% popieram, bywam na imprezach, które organizujesz czy współ obojętnie. Gdzieś tu już pisałem żeby gops wygopsować???? Heh, kiedy się zorientowali że mogą zostać wydupceni (a mogliby) wzięli na siebie obowiązek płacenia świadczeń rodzinnych, Ciekawe ile biurw dostało pracę drogą kumoterstwa. Te to dopiero pracują w np selgrosie podczas etatu, najlepsze że mogą się wytłumaczyć pracą dla podopiecznych. Taka komuna jest mi znana :D
:lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez michariam » 24 sty 2011, 21:32

Dlaczego nie przenieśli jeszcze tego dops-su na budę do gminy...
Przecież tam tylko hula wiatr po korytarzach i pustych pokojach,,,

Przychodzi jeden petent na godzinę a urzędasów cała chmara,,,,,
Pani wójt jakby mogła to zatrudniłaby wszystkich tych ,, którzy na nią głosowali wtedy zawsze byłaby pewna zwycięstwa bez żadnych przekrętów.....
ochhh...scyzoryk sam się otwiera w kieszeni..............

edycja: Proszę nie krzyczeć Caps lockiem.
michariam
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 wrz 2010, 16:08

    Windows 7 Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez kotow7 » 24 sty 2011, 23:00

michariam piszesz nie na temat, bo mowa tu o innym wątku niż polityka kadrowa Wójtowej.

Biały GOPS to jedna sprawa, a biblioteka to druga. Gdzie planujesz ja przenieś? Dyskutując o lokalizacji szkoły trzeba tez i to mieć na uwadze. Nie można biblioteki zamknąć na 2 lata, bo nie ma dla niej miejsca. Jedna sprawa to ustawowy obowiązek, by w gminie ona funkcjonowała, a druga sprawa musi być ona dostępna dla uczniów. Dziś pełni ona również rolę biblioteki szkolnej. Przeniesienie jej gdzieś tam, narusza kolejne prawo. Na terenie szkoły nie ma miejsca na jej lokalizację, niestety... To nie jest prosta sprawa.

Panie Henryku tak pisząc o organizowanych imprezach w szkole, że nie mają charakteru sportów olimpijskich zaprzecza Pan sobie w sprawie promocji sportu w jego istocie. Bardzo bym chciał by lekka atletyka była powszechna wśród młodzieży, ale na dzień dzisiejszy inne sporty cieszą się ich zainteresowaniem. Będąc na tzw. "czasie" propaguje się to co bardziej działa na wyobraźnie młodych ludzi. Hasło Gortat, WKS Śląsk są dla młodych ludzi bardziej chwytliwe, stąd takie a nie inne działania. Tak jak propagowanie wśród uczniów wrocławskiego żużla, sponsorowanego przez "gminną" firmę Betard. W szkole podstawowej działa sekcja judo, zapewne Pan to wie. Ale czy wie Pan, która szkoła podpisała umowę i gwarancję materialną na 20 tys zł. na pozyskane dla potrzeb sekcji maty? Szkoła, która za patrona ma Olimpijczyk Polskich. Bo nie ważne czy z tej sekcji są dzieci z SP czy gimnazjum, ważne by dla dzieciaków dać wszystko to co jest potrzebne by zarazić w nich ducha sportu.
Piknik lekkoatletyczny, który Pan z Małżonką i Panem Barańskim organizujecie cieszy się już należną rangą. Imprezy, które zaczęły być organizowane w szkole w 2010 o tą rangę ubiegają się. Ich zasięg nie ogranicza się jak Pan wie tylko do naszej Gminy. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W listopadzie odbył się turniej piłki halowej. Tak przypadł do gustu uczestnikom min. z Kątów Wrocławskich, że jego druga edycja odbędzie się 12 lutego właśnie w Kątach. Pierwszą drużyną, która została zaproszona na tą imprezę są chłopaki z Długołęki. Powie Pan, że to niewiele, że to nie impreza masowa. Dla nas dorosłych może tak, ale trzeba było zobaczyć jak młodzi się cieszą. Tak jak wtedy gdy Pani Wójt ufundowała im flagę w barwach Ślaska z napisem Długołęka.
I dobrze Pan wie, że wicedyrektor ZLG nigdy nie powiedział, że działalność Stowarzyszenia i zbieranie środków na bieżnię są niepotrzebne, że on sam załatwi środki finansowe. Mowa o dotacjach była w kontekście szukania innych źródeł finansowania, a nie podważania Państwa działalności. Bo nieważne kto, z kim, o jakich opcjach politycznych i wizjach, ważne by wspólnie dla dobra wszystkich. Pan kocha sport, ja też. I wszystko jasne :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez Biały » 25 sty 2011, 18:06

Gdy ja chodziłem do podstawówki, biblioteka mieściła się przy Robotniczej, fakt "szkolna" była w szkole, z tym że ze szkolnej korzystało się z musu. Wtedy mogło być z naruszeniem prawa?? Zresztą guzik mnie to obchodzi. Problem z lokalizacją szkoły i jej "ogromem" jest chyba nie od dziś. Wiadomo było że wcześniej czy później Długołęka się rozwinie, rozbuduje, przybędzie mieszkańców więc osoba(y) odpowiedzialne za pomysły mogły by się do pracy zabrać a nie sugerować moimi domysłami gdzie by tu bibliotekę umieścić, albo czy skasować boisko, czy nie.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez sportowiec » 25 sty 2011, 22:12

Kotow7 napisałeś: „Bardzo bym chciał by lekka atletyka była powszechna wśród młodzieży, ale na dzień dzisiejszy inne sporty cieszą się ich zainteresowaniem. Będąc na tzw. "czasie" propaguje się to co bardziej działa na wyobraźnie młodych ludzi”.

Lekkoatletyka to królowa sportu, dlatego wstydzić się powinna dyrekcja szkoły imienia olimpijczyków, że od tylu lat nie znalazła tyle zapału, aby wybudować 100m bieżnię mając tak piękne boisko. I jeszcze jedno, kotow7 skąd wiesz, jakim zainteresowaniem cieszy się wśród młodzieży lekka. Przecież w naszej szkole nie można tego sprawdzić, nie ma żadnej infrastruktury do jej uprawiania. Piaskownica bez rozbiegu to zdecydowanie za mało.
To czy dzieci interesują się lekkoatletyką widać świetnie na pikniku, o którym pisze Heniek. Jeśli nie wiesz o czym mówię wejdź na stronę tego stowarzyszenia. Aż miło popatrzeć.

Kotow7 napisałeś :”Bo nie ważne czy z tej sekcji są dzieci z SP czy gimnazjum, ważne by dla dzieciaków dać wszystko to co jest potrzebne by zarazić w nich ducha sportu.”

Tu się z Tobą zgadzam. Tylko, dlaczego szkoła wspiera, jeśli się nie mylę, zajęcia, za które trzeba płacić? Mata za 20 tyś – ile dzieci z niej skorzysta? A ile kosztowałaby żużlowa bieżnia na boisku. Tu nie trzeba tartanu, a wszystkie dzieci będą mogły z niej korzystać na lekcjach w-f. Nie mam nic przeciwko judo, ale to sport zamknięty w hali. Ten wątek dotyczy obrony boiska szkolnego przed zabudową. Moim zdaniem dyrekcja szkoły powinna zabiegać o jego utrzymanie, bo to jeden z największych atutów otoczenia szkoły.

Nie można się zasłaniać brakiem biblioteki, jako jedynego powodu dla powstania na boisku szkolnym przedszkola. Na czas budowy bibliotekę można przenieść np. do GOK. Skoro w ramach dowozu do szkoły (gimbus) dzieci z Kamienia mogą maszerować z pod kościoła, to do biblioteki też można się przejść w druga stronę. W wyznaczone dni można by dostarczać lektury, albo pozostawić je w gabinetach polonistycznych, po inne książki można się przespacerować w inne miejsce. Nie mówmy o łamaniu prawa. Reforma szkolnictwa miała na celu oddzielenie młodzieży w wieku gimnazjalno-licealnym od dzieci z podstawówek. Jak widzimy w naszej szkole maturzyści mogą mieszać się z przedszkolakami i nikomu z władnych tej gminy to nie przeszkadza.

Trzeba chcieć trochę się postarać i można mieć i rozbudowane przedszkole (może bez zielonego dachu -ogrodów na dachu, jak mówi zamówienie na projekt przedszkola) i nienaruszone boisko.
sportowiec
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez kotow7 » 26 sty 2011, 00:08

Tak zapytam, czemu wymieniacie tylko dyrekcje szkoły ZLG i jej stawiacie jakieś zarzuty? Przecież ona nie jest stroną w w/w inwestycji? To nie jej szkołę będą rozbudowywać? Na Wasze pytania pewnie dogłębniej potrafi odpowiedzieć dyrekcja SP. Powołujecie się na imię szkoły. Czyli przy okazji budowy nowej SP, dyrekcja powinna zadbać o budowę, jeżeli już nie kościoła, to kaplicy? (patrząc na ich patrona).
Dla mnie jest jasne, że szkoła ma wiele zadań: uczyć, wychowywać, opiekować się dziećmi. Musi określać swoje priorytety. Środowisko Długołęki kładzie duży nacisk na edukację, jej poziom, na warunki w jakich ich dzieci chodzą do szkoły. Dla Dyrektora SP budowa nowego przedszkola to konieczna konieczność. I przy całym szacunku do Państwa, zrobi wszystko, by maluchy miały godne warunki do rozwoju, edukacji, by SP spełniała swoja misję. A dyrekcja ZLG będzie zawsze wspierać starania SP w tej dziedzinie, nie będzie swoich ambicji, również tych sportowych, przedkładać nad interes dzieci.
Gdyby nie było już istniejącej przyzwoitej bazy sportowej zapewne stanowisko ZLG byłoby stanowcze, by nie zabudowywać boiska trawiastego, które to ta szkoła poddała renowacji (nie wiem czy zauważyliście Państwo, ze teren jest zniwelowany, obsiany trawą do boisk, systematycznie koszony i nawadniany w okresie letnim). Wybudowanie boiska wielofunkcyjnego, remont zaplecza socjalnego sali gimnastycznej i inne prace remontowe poprawiły warunki sportowe. Projekt budowy nowej szkoły zakłada budowę sali gimnastycznej o powierzchni ok. 360 m2 połączonej ze starą salą gimnastyczna. Ta część boiska trawiastego, która pozostanie, większy % niż podano wyżej, można spokojnie zagospodarować jako mini stadion lekkoatletyczny, z zrzutnia, skocznią w dal i wzwyż, bieżnią 4- 5-cio torową, taką jak w halach sportowych o wymiarze ok 200 m, a np wzdłuż ul. Kwiatowej (przy płocie), gdzie nie będzie stał budynek szkoły, wybudować bieżnię do biegów sprinterskich czyli 60 m.
Wiem, że takie orientacyjne plany są i rozmowy o tym też.
Może wystarczy spotkać się, wszystkie strony, porozmawiać? A nie zakładać złe intencje dyrekcji i to dziwnym trafem tylko jednej szkoły.

ZLG za maty nic nie zapłaciła, dała tylko gwarancję materialna za wypożyczony sprzęt.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez Henryk Benkowski_ » 26 sty 2011, 09:11

Kotow7, masz rację, adresatem naszego protestu/apelu są dyrekcje obu szkół, nie tylko ZLG. Zakładam jednak, że wspólnie pracowaliście nad koncepcją rozbudowy i obecna koncepcja jest wypadkową waszych wspólnych oczekiwań, tym bardziej że budynek ten poza usytuowaniem na "wspólnym terenie" ma zawierać także stołółowkę, która jak wskazuje treść przetargu ma stanowić "......łącznik pomiędzy budynkami szkolnymi, w celu umożliwienia korzystania z niej osobom z pozostałej części szkoły". Rozumiem przez to, że jedna z funkcji budynku w części ma być dostępna również dla ZLG. Dyrekcja ZSP została przez nas poinformowana o naszym proteście. Dla mnie jednak poza uniwersalnymi argumentami jakie podałem wyżej (dotyczyć one mogą nawet szkoły imieniem "Siedzącego trybu życia"), bardzo ważna kwestią jest stosunek do tej koncepcji i brak odporu dla niej (ja o takim nie słyszełem) ze strony ZLG, gdyż oni jako współgospodarz terenu i współużytkownik nowego budynku i oczywiście posiadacz tak znakomitego patrona, powinni być bastionem ukierunkowania na sport i nie powinni godzić się na takie rozwiązanie. Wsperanie ZLG starań ZSP o jak najszybszą rozbudowę jest nie tylko przejawem przyzwoitości, ale i obowiązkiem, gdyż zachowanie obecnego status quo gdzie maluchy mogą się mijać z dorosłymi uczniami trwa już zbyt długo i trzeba z tym skończyć. Bardzo mnie cieszy, że dyrekcje obu szkół współpracują i razem walczą o lepszą szkołę. Problem, który wskazaliśmy nie dotyczy jednak "CZY BUDOWAĆ", tylko "JAK BUDOWAĆ". Zdaję sobie sprawę, że orędownicy obecnej koncepcji będą mieli nieodpartą chęć wskazania, że jesteśmy hamulcowymi rozbudowy szkoły. To nie jest jednak prawdą. Trójka z moich dzieci chodziła, bądź chodzi do Naszej Szkoły. I jeśli ktoś zadzwoniłby do mnie i powiedział: weź łopatę i w te pędy biegnij kopać dół pod fundamenty nowej szkoły/przedszkola to ja biegnę i po drodze biorę z sobą kilku sąsiadów i znajomych.
Nie zakładam złych intencji stron. Wierzę jednak w mądrość ludzi, w uniwersalne wartości, w moje prawo do wyrażania swoich poglądów i w to, że czasami lepiej zrobić krok do tyłu, żeby wybrać lepszą ścieżkę, niż marsz za wszelką cenę do przodu.

W deklaracje nie wierzę. W spotkanie i rozmowy, które może przyniosą coś więcej niż deklaracje - wierzę.
Henryk Benkowski_
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez kotow7 » 26 sty 2011, 12:11

Panie Henryku koncepcja rozbudowy SP jest tylko wyłącznym autorstwem tejże szkoły. To Dyrektor zaplanował ilość sal, pomieszczeń. Stołówka "nie wspólna" tylko dostępna,gdyż część dzieci z gimnazjum, w ramach dożywiania (GOPS) je obiady.
Jeżeli poinformowaliście Państwo SP o proteście, a równacie w odpowiedzialności za koncepcję również ZLG, może wypadałoby i ich o proteście powiadomić, tym bardziej, że podając argumenty "pijecie" tak naprawdę tylko do nich. A tu na forum stawiacie ZLG zarzuty, a nie np ZSP. Powiem tak dziwne to dla mnie, bo niby czemu tylko jedna szkoła ma odpowiadać za sport i jego rozwój, wysłuchiwać krytyki z Państwa strony, kiedy to nie dla niej budynek będzie budowany, to nie ona planowała ilość sal toalet, pomieszczeń itd.
Panie Henryku, jesteśmy dorośli i zarówno Pan jak i ja wiemy dlaczego taka forma w treści protestu, dlaczego pominęliście Państwo dyrekcję ZLG w poinformowaniu o jego złożeniu, dlaczego takie a nie inne posty na tym forum. Przykro...

Propozycja rozmów to nie deklaracja. Przewodnicząca Rady Rodziców SP jest tez radną. Należy to wykorzystać. Ale by to zrobić trzeba rozmawiać, a nie pisma tworzyć.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez Henryk Benkowski_ » 26 sty 2011, 12:33

no przepraszam... protest złożyliśmy tego samego dnia u p. dyrektora ZSP i Pani dyrektor ZLG (do rąk własnych), było to kilka dni temu - w poniedziałek. A protest nie dotyczy wyłącznie ZLG, ale wszystkich pracujących nad koncepcją. Mój dialog na tym forum z dyrekcją ZLG nie wynika z tego ich obarczam ich wszystkim i za wszystko, tylko dlatego że uznałem ich z racji na patrona szkoły za najbardziej rozumiejących nasz protest partnerów w dyskusji.
Henryk Benkowski_
 

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez Henryk Benkowski » 26 sty 2011, 13:06

i jeszcze jedno: nie rozumiem insynuacji pod tym tytułem "wiem dlaczego taka forma , dlaczego tylko ZGL etc." Nie mam prywatnych relacji, a tym bardziej niechęci do dyrekcji ZLG. Nie mam powodów traktować ich inaczej niż dyrekcję ZSP. Dla mnie POWTÓRZĘ PO RAZ enty: posiadanie patrona w postaci Polskich Olimpijczyków to zobowiązanie. Kropka. I proszę Kotow7 nie mieszać w to moich odmiennych sympatii politycznych, bo dla mnie władze sprawować może kubek do mleka, pod warunkiem że będzie to robić zgodnie z moim oczekiwaniem. Nigdy nie wplatam i nie wplatałem w organizowane imprezy polityki, nie interesuje mnie ona. Tym bardziej nie oceniam ludzi i nie różnicuję ich poprzez pryzmat upodobań polityczynych. Cenię mądrych ludzi i to jedyne kryterium jakim się posługuje przy doborze tych których szanuję. Nie tworzę hecy z klucza politycznego, tylko jest to naturalnym następstwem mojej i moich przyjaciół działalności od kilku lat. Nie szukam winnych i nie obwiniam. Ja apeluję i protestuję. Jeśli oczekujesz ode mnie bardziej wyrazistej deklaracji to proszę:
Uważam, że dyrekcja ZLG wpadła na wspaniały pomysł aby nadać szkole imię Olimpijczyków Polskich. Jestem dumny z tego, że taka szkoła jest w mojej miejscowości. Doceniam i szanuję, każdą incjatywę krzewiącą sport w tej szkole. Z przyjemnoscią przychodzę na imprezy sportowe orgazniowane przez ZLG. Są bardzo fajne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Apeluję jednak do dyrekcji ZLG, tak samo jak do ZSP, jak do p. Wójt i do Rady Gminy. Spróbujcie zmodyfikować obecną koncepcję. Przemyślcie to jeszcze raz. Robię to publicznie, gdyż moje prywatne stanowisko w tej sprawie to raczej za mało, aby skłonić powyższych do refleksji.

Nie ma w moim proteście nic nie stosownego, nikogo nie zwalniam, nie obrażam.
Niestety nie mogę się powstrzymać więc dodam: ZSP im. Jana Pawła II nie musi budować kościoła, czy też kaplicy jak piszesz, bo to nie ich gestia i kościół w Długołęce już jest, a dzieci jak chcą się pomodlić to poprostu do niego idą. Kto natomiast ma zadbać, by nasze dzieci nie musiały biegać na lekcjach W-F dookoła ogrodzenia boiska, skacząc przez murki i lawirując między samochodami i zadbać żeby dzieci miały utwardzony rozbieg do skoku w dal, a nie biegać po trawie?
Budowanie kościołów przez szkoły nie jest normą , ale bieżnie przy boiskach szkolnych są dość powszechne i nie są oznaką fanaberi.
Henryk Benkowski
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 sty 2011, 15:23

    Windows XP Firefox

Odp.: PROTEST W SPRAWIE ZABUDOWY BOISKA SZKOLNEGO W DŁUGOŁĘC

Postprzez lteamRafal » 26 sty 2011, 21:12

Witam was serdecznie i pozwólcie, że również się wypowiem w tej sprawie.
Ogólnie rzecz biorąc każda inicjatywa będąca skierowana do młodzieży pod względem sportowym jest dobra jak nie bardzo dobra. Nie ma sensu wyliczanie, która impreza przynosi więcej korzyści, kto zakupił matę do judo itd. Ważny dla mnie jest fakt, że ktoś chce zabudować zielone boisko, piękny teren przy szkole na zajęcia z wychowania fizycznego, który bez żadnej infrastruktury ( bieżnia, rozbieg ) jest już wspaniałym obiektem. Ja jestem ciekawy co na ten temat sądzą nauczyciele wf ? Przecież to oni wychodzą z dziećmi i młodzieżą na lekcje, oni organizują tam zajęcia. Rozbudowa szkoły w tą stronę moim zdaniem będzie dużą stratą. Bo gdzie w upalne dni będą się odbywać lekcje wf? Ile wejdzie klas na boisko wielofunkcyjne? Gdzie nauczyciele będą mogli przygotować młodzież do zawodów la ? Dlatego popieram protest, który ma na celu ponowne przemyślenie sprawy i poszukanie alternatywnego rozwiązania. Musimy pamiętać ,że taka inicjatywa nie dotyczy tylko nas lecz jeszcze wielu pokoleń.
ps
A może przedszkole w Długołęce można wybudować w ogóle w innym miejscu. Nie patrzmy dzisiaj na koszta lecz w przyszłość.
lteamRafal
 

Następna strona

Powrót do Gmina Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników