Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Anika » 20 sty 2009, 17:13

ale nadal mi nie powiedzieliście czy Gmina zamierza nam tę stratę jakoś zrekompensować ?

można zrobić wycięcia w chodnikach i posadzić nowe drzewka
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez bikero » 20 sty 2009, 18:08

Anika napisał(a):ale nadal mi nie powiedzieliście czy Gmina zamierza nam tę stratę jakoś zrekompensować ?

można zrobić wycięcia w chodnikach i posadzić nowe drzewka

To pytanie raczej do Starosty Powiatu Wrocławskiego. Zarówno droga jak i inwestycja są powiatowe. Gmina nic do tego nie ma. ;-)
Nowego kłamstwa słucha się chętniej niż starej prawdy.
Avatar użytkownika
bikero
 
Posty: 38
Dołączył(a): 15 paź 2008, 23:04

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Anika » 20 sty 2009, 20:30

ale nikt nic na ten temat nie wie?
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 20 sty 2009, 22:14

Serdecznie pozdrawiam Gościa, chyba niewielu jest ludzi którym tak jak i Jemu leży na sercu ochrona przyrody i potrafią dostrzec jej piękno.
Niestety drzewa już wycięto i nikt nie zapytał mieszkańców o zdanie w tej kwestii. Nic już nie powetuje tej staty, nawet gdy posadzi się nowe drzewa, na ten efekt który był, czekać trzeba kilkadziesiąt lat.
Remont ulicy Broniewskiego jest konieczny, ale nie kosztem drzew. Po co tę drogę poszerzać, skoro można zrobić objazd dla tirów do Kamienia. Po co w ogóle remontować skoro nowa nawierzchnia wkrótce po remoncie zostanie zniszczona przez tiry.

Treść posta przemieszczona - Tiberias
Ostatnio edytowano 20 sty 2009, 22:23 przez robur, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 20 sty 2009, 22:32

Przybyło ludzi, przybyło aut, z tirami czy bez i tak jest ciasno, rozbudowa infrastruktury (której nie ma , więc mowa o budowie) jest wpisana w rozwój, z uporem maniaka będę twierdził że jakby park uprzątnąć po samych sobie było by git a tak czepiliście sie tych parunastu drzew a nie widzicie co sie nad stawem dzieje czy nawet już parę metrów od szosy, narozpie....rdalane śmieci i nikogo to nie razi. Do kościoła sie chodzi w niedziele i tylko na godzine!!!!!!!!!!! A na spacer moż na na kilka godzin i to w przyjemniejszym miejscu niż nawet okolice kościoła, ksiądz jak wyciął kasztany ni uj sie nikt nie odezwał :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Tiberias » 20 sty 2009, 22:45

Biały napisał(a):ksiądz jak wyciął kasztany ni uj sie nikt nie odezwał :lol:


Wtedy nie było jeszcze tego forum :-P :-P
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez madwoman » 20 sty 2009, 23:19

Gdybym wiedziała, ze ksiądz wycina kasztany to osobiscie bym sie do tego kasztana przykuła, uwierz ;-)
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Anika » 21 sty 2009, 00:51

ja tak samo - jeżeli chodzi o kasztany
Jest Biały, wiele problemów ale tutaj akurat wyrażamy niezadowolenie z braku drzew - może ty nie mieszkasz w tej okolicy ale ja tak - i jak już pisałam to był jeden z głównych powodów dla których kochałam te miejsce - pewnie pomyślisz, ze jako można kochać teren koło GSu... ale nawet i ten teren i drzewa niedaleko...a teraz będzie hulało wiatrem na prawo i lewo ..i po raz kolejny piszę brak cienia latem--- ja bardzo silnie reaguję na słońce i muszę się przed nim chować bo od razu mdleję - a teraz co ?
Mam przestać chodzić po ulicach?
bo jak nie dotrwam do kościoła to padnę...
Zwróć uwagę jak jest Msza latem - ci co są na dworze uciekają pod drzewa- przenosząc to na grunt problemu drogi - może mam odwiedzać domostwa po drodze w celu ochłody...
szkoda, ze nikt o tym nie pomyślał... przecież , tę drzewa widziały całą historię Długołęki
a co do
robur, przeszło 2 lata temu - betoniarni (bez nazw) dano limit 2 lat na wybudowanie przez łąki własnej drogi... i co ??
teraz gmina im przedłużyła okres użytkowania Broniewskiego i Wiejskiej -a tamcie przez dwa lata nic nie zrobili...
I dlaczego ja mam z tego powodu cierpieć i ty ?
Szok

A poza tym masz rację to absurd robić drogi po których i tak te tiry będa jeździć ...trzeba im zabronić i niech jadą sobie 8ką i zawracają w Bykowie - może to ich skłoni do wybudowy własnej drogi a nie same negatywne efekty zewnętrzne z ich powodu są.

Wiecie co mi się skojarzyło....sytuacja kiedy położono asfalt na części Wiejskiej i (tej koło kościoła ulicy Xzawadzkiego ?) piekniuśki gładziuśki asfalcik -- po czym rozwalili go i pół roku później położyli kanalizację ....Polska rzeczywistość...
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 21 sty 2009, 13:00

Anika napisał(a):....Polska rzeczywistość...
nic dodać nic ująć :mrgreen:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez robur » 22 sty 2009, 20:37

W tej sytuacji jaka zaistniała należy się spodziewać, że inwestorzy posadzą nowe drzewa wzdłuż drogi.
Pytanie tylko jakie?
Moim zdaniem nie powinny to być sadzonki zbyt małe i cienkie, a więc łatwe do zniszczenia, raczej kilku metrowe duże drzewka. W niektórych szkółkach można dostać takie drzewa alejowe i jest specjalny sprzęt do ich wysadzania. Oczywiście cena drzewka jest wysoka, ale skoro zniszczono coś co dla wielu ludzi było bezcenne, nie należy oszczędzać na próbie powetowania tej straty.
Przykladem jest ulica Grunwaldzka we Wrocławiu gdzie w wyniku przebudowy wycięto ogromne topole. W ich miejsce posadzono platany o wysokości około pięciu metrów. Myślę że, na Broniewskiego odpowiednie władze powinny się postarać o podobne nasadzenia.
Mieszkańcy powinni mieć możliwość wypowiedzenia się jakich gatunków drzew chcieliby na tej ulicy.
Pozdrawiam wszystkich, szczególnie Anikę i podobnie myślących.
Avatar użytkownika
robur
 
Posty: 116
Dołączył(a): 7 lis 2008, 22:10
Lokalizacja: długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Anika » 22 sty 2009, 22:26

a co myślicie żeby zrobić petycję w sprawie drzew?
Aby dopilnować posadzenia nowych ?
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Biały » 22 sty 2009, 22:46

Psy będą miały co olewać :rotfl:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez madwoman » 23 sty 2009, 01:17

Ja napewno się pod nią podpisze ;-) Ja bylabym za platanami lub klonami.
madwoman
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 paź 2008, 17:01

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Anika » 23 sty 2009, 11:22

tak sobie pomyślałam- ze przecież nikt nie ma z nas czasu zeby chodzić od domu do domu - może w Sklepie (tym spożywczym) w "centrum :d" Długołęki zostawić taką petycję -co wy na to ?
Ludzie przyjdą na zakupy i będą się mogli wpisać - a później mogę ją odebrać i zanieść do p. Wójt lub jak mnie przekieruje do starostwa to tam równiez :)
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

    Nieznany Nieznana

Re: Przebudowa ul. Broniewskiego, Wiejskiej i Wschodniej

Postprzez Booty » 23 sty 2009, 11:24

Bardzo dobry pomysł. Popieram. Lecz pod taką petycją potrzebny będzie również pewnie numer dowodu. Nie wiem jak to się odbywa :) Ale jakieś uwiarygodnienie musi być bodajże.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników