Rada Gminy 2010-2014

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Windows 7 Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 1 sty 2011, 21:38

Łukaszu dlaczego zbieżność interesu Guru i Twoje wypowiedzi i pisanie o tym jest bezczelnością? Podważyłeś moja opinię opierając się na własnej interpretacji, obśmiewając ją niejako. Podpowiedziałem byś poczytał (odrobił zadanie - zlecone przeze mnie :-) ) Stąd taka moja wypowiedź, może pewien skrót myślowy, ale zbieżność nie wydała mi się przypadkowa. Twoje wypowiedzi idealnie korelują z interesem Pana Dytki i radnych PO.
No dobra zabrzmiało to za dosadnie, bo tak jakbyś był uzależniony, a nie o to chodziło. Przepraszam.
Zabraniasz mi prawa wypowiedzi, nawet jeżeli jest ona sarkastyczna. A chwyt z zawodem wykonywanym przeze mnie niegodny komentarza...

Zacytowałeś tylko pkt 4 kompetencji wójta, zapomniałeś o 2 pkt.
O współpracy pisałem, nie o zależności służbowej....
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Ważka » 2 sty 2011, 17:52

mm kieł- dziwią mnie Twoje wypowiedzi. "Trzeba kogoś dobrze znać,żeby o nim mówić"-nie znasz mnie,a ferujesz wyroki! Poza tym, przestań obrażać innych,bo nie oto tu chodzi.Wyraźnie widać,że jesteś bojowo nastawiony/na do wszystkich,którzy nie "pieją zachwytem"o radzie gminy i jej wyczynach (jak do tej pory-nie ma się czym zachwycać).Również zastanów się co piszesz-jaka propaganda i kto kogo chce ogłupić??? Jest takie powiedzenie- "każdy sądzi według siebie"-dobrze zinterpretuj to powiedzenie!!!!
Ważka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 lis 2010, 13:50

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Ważka » 2 sty 2011, 18:39

Demostenes-dzięki,ale w zielonym kolorze jest mi nie do twarzy,a także za przypomnienie przepisów(znam je).Cóż "może i rada nie daje sobie zrobić koło przysłowiowej d..y"-Twoje słowa-ale w obecnej chwili,to robi swoim wyborcom.Uważam,że każda wojna nie niesie ze sobą dobroci-wręcz odwrotnie-niesie ze sobą całe zło.Tak też, ta wojna między radą a wójtową nie przysporzy chwały gminie ani ludziom,którzy tę wojnę podsycają.Pytam- po co ta nienawiść,złość,brak zrozumienia;czemu lub komu to ma służyć??
Ważka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 lis 2010, 13:50

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez mm_kielczow » 2 sty 2011, 21:46

kotow7 napisał(a):mm_kielczow nie rozpisywałbym się na temat roli Pana Dytki, bo po pierwsze wskazałbym swoje źródło informacji :-) , po drugie w ten sposób podnosiłbym rangę Jego znaczenia dla radnych, po trzecie wiem co wiem i dla mnie to "oczywista oczywistość".


Ja też wiem co wiem, nie będę zdradzał szczegółów ani swoich źródeł informacji, a pewne rzeczy są dla mnie oczywistościami :-) . No to sobie pogadaliśmy. Skoro chcesz rozmawiać bez rozmawiania, to po jakiego grzyba wywołujesz mnie w ogóle do tej dyskusji ? Tylko po to żeby napisac o tym 100 razy. Wtedy i klamstwo staje sie prawdą - prawda ;-).

kotow7 napisał(a):A Twoja postawa to z psychologicznego punktu widzenia tzw. "wyparcie" :-)


Tego typu teksty zostaw co marniejszym dyskutantom z twojego obozu - też muszą mieć czym "błysnąć".



kotow7 napisał(a):Ja nie o krawatach pisałem tylko o wekslach, czytaj uważnie...


No wiadomo. Napisałem skrótowo żeby wskazać do której części Twojej wypowiedzi się odnoszę. Chodziło o całość skojarzenia włącznie z wekslami. Że też ja takie rzeczy muszę Tobie staremu wydze tłumaczyć.

kotow7 napisał(a):Budżet jest, jest opracowany profesjonalnie, nie przez 2 księgowe, które nie były związane z samorządem gminnym, ale przez sztab ludzi, którzy od lat tym się zajmują. Moje obawy to "majstrowanie" przy nim przez ludzi, którzy nie mają doświadczenia, którym brak wiary w uczciwość i zaangażowanie owego zespołu ludzi.


Może i jest profesjonalnie, ale nie taki jak chce RG. A to ona uchwala budżet. Jakbym chciał zlecić zbudowanie samolotu, a Ty byś mi przyniósł plany budowy samochodu, to nawet jeśli byłyby one najprofesjonalniejsze na świecie, byłyby dla mnie kompletnie nieprzydatne. Niech więc ten sztab profesjonalistów opracuje budżet według celów, priorytetów, wytycznych i wskazówek Rady Gminy. Wtedy Rada go uchwali i będzie wszystko jak należy. To właśnie będzie współpraca o jaką chyba nam wszystkim chodzi - nieprawdaż ?

kotow7 napisał(a):Jak mantrę powtarzasz, ze rada ma rzadzić a wójt wykonywać jej polecenia.


Ty jak mantrę powtarzasz że Pan Dytko to Guru, że Radni pękną, a także to że ja coś jak mantrę powtarzam. Jesteś więc 3x bardziej omantrowany niż ja :-)


kotow7 napisał(a):Jeżeli tak jest jak piszesz, to dlaczego ustawodawca tak mocno umocowuje prawnie wójta/burmistrza/prezydenta? Wybory bezpośrednie to mandat najwyżeszego umocowania prawnego. Radni w naszej gminie wybrani zostali w wyborach proporcjonalnych, ich mandat jest o wiele mniej umocowany prawnie, ba są ciałem kolegialnym ( co jest dużą zaletą jak i wadą). Przykład? Jak ma się liczba głosów radnego 170 do 5100 Wójtowej? Powiesz mniejsza liczba głosujacych w danym okręgu? Może, ale to właśnie odniesienie do istoty wyborów bezpośrednich.
I poczytaj ustawę o samorzadzie gminnym, dowiedz się w ilu pkt jest mowa, że wójt wykonuje polecenia, a w ilu, że decyduje, prowadzi itd.


Jak chcesz to możemy sobie porozmawiać o systemie wyborczym. Wymienić nasze oceny o jego zaletach, wadach czy wręcz brakach. Co zamierzał (wg nas) ustawodawca, a co mu w ustawach wyszło. Nie ma sprawy. Ale proponuję to zrobić w jakim innym wątku, ponieważ jest to zupełnie inna dyskusja niż ta którą teraz toczymy. W obecnej sytuacji powinniśmy się skupić na faktach, czyli tym, jakie kompetencje przypisuje ustawa takim organom jak Wójt i Rada Gminy. Zgadzam się, że Wójt ma szerokie kompetencje. Natomiast w sprawie o której teraz rozmawiamy, czyli o budżecie, podział kompetencji jest właśnie taki jak napisałem, a nie inny. Więc po co zaciemniać ?
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez mm_kielczow » 3 sty 2011, 09:18

Ważka napisał(a):"Trzeba kogoś dobrze znać,żeby o nim mówić"
... przestań obrażać innych,bo nie oto tu chodzi...


Piękne morały mi tutaj prawisz. Jak to się ma do Twojej wcześniejszej wypowiedzi ? :

Ważka napisał(a):Mam wrażenie,że postępowanie rady gminy to nic innego, jak zabawy humorzastych i rozkapryszonych dzieci w piaskownicy! ...
Obrażona (obecnie wybrana) rada gminy "rzuca pod nogi kłody" wójtowej ....
... osobiste animozje w stosunku do wójtowej.....
... cóż to za przewodnicząca rady,która nie robi nic, żeby zażegnać tę żałosną,obrzydliwą sytuację? ..
...wybrana rada gminy- to jedno wielkie nieporozumienie!!!!...


"każdy sądzi według siebie" .... zanim polecisz mi to zinterpretować, sama to zrób i odnieś do swoich powyższych wypowiedzi.

Ktoś kto wymaga od innych moralnych zachowań, sam się do nich nie stosując to hipokryta.

Czy jesteś Anną Patyk ? Bo stylem wypowiedzi oraz sposobem myślenia bardzo mi ją przypominasz.
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Ważka » 3 sty 2011, 14:07

Daleko mi do hipokryzji,to nie ta droga. Prywatne animozje są przekładane na pole o szerokim zakresie społecznym.Postępując w ten sposób ,pokazuje się że do dorosłości jeszcze daleka droga.Przecież wszyscy zostali wybrani w dobrej wierze do pracy na rzecz gminy.Zdaje się,że zapomniano już o przedwyborczych obietnicach.
Ważka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 lis 2010, 13:50

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez esperanto » 3 sty 2011, 17:57

o jakich obietnicach mówisz Ważko? Uważam, że wyborcy powinni pilnować ludzi których wybrali, rozliczać ich z tego co robią dla gminy. A więc słucham, konkretnie, kto i jakich obietnic nie dotrzymał?
Jak to jest? Jak człowiek przepisze jedną książkę, to jest to plagiat. Jak trzydzieści - praca magisterska :)
esperanto
 
Posty: 180
Dołączył(a): 26 lis 2010, 15:51

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Ważka » 3 sty 2011, 19:24

Konkret-"Będziemy współpracować z każdym wójtem,który będzie wybrany".
Ważka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 lis 2010, 13:50

    Windows Vista Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Demostenes » 3 sty 2011, 20:34

Siema Dragonfly ;-) Czas wprowadzić tu chyba rock and roll!

Ważko nie wiem czy dobrze Ci w zielonym ale Antkowi Emigrantowi powinno być dobrze - wszak to nie do Ciebie miałem zarzuty tylko do niego.

kotow7 jedynie życzę dalszej dobrej współpracy z ustawą antynikotynową - oczywiście dla jego dobra, a jego podopiecznych to mam tam ich, gdzie i on ich ma ...
Avatar użytkownika
Demostenes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 20 cze 2008, 17:54
Lokalizacja: stoned

    Windows 7 Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 3 sty 2011, 22:59

Demostenes myślisz, że jak chowasz się pod nickiem to jesteś anonimowy? Czy Ty naprawdę nie domyślasz się, że ja wiem kim jesteś w realu? Ale nigdy tego nie wykorzystałem przeciwko Tobie, bo popadlibyśmy w paranoje. No Ty już popadłeś...
Powtarza się scenariusz sprzed 5 grudnia. Jak brak argumentów pojawia się atak.
Wara Tobie do mojej pracy, do moich relacji z ludźmi. Nie Tobie oceniać czy "gdzieś mam" ludzi z którymi pracuję. Obłuda, działanie na pokaz nie jest moim sposobem na życie. Mam słabości i nie będę udawał, że jestem doskonały. Nie podoba się to skargę napisz, donieś gdzie trzeba, ale przestań pod fałszywą anonimowością mnie atakować.
Na dzień dzisiejszy nie mamy ze sobą kontaktów w realu. Jak się pojawią wtedy możemy pogadać, Ty doskonały, ja ułomny... (admin sory za offtop'a)

mm_kielczow dobrze wiesz, że niby jesteśmy anonimowi, ale tak właściwie nie jest. Rożne plotki krążą po wsiach, podając niektóre z nich wskazywałbym ich ewentualne źródło. Ale jeżeli już wypominasz mi, że nie chcę podawać jakiś tam informacji/plotek no to podam jedną z nich- podobno przed ostatnia sesja rady gminy odbyło się spotkanie Guru z radnymi Klubu PO w jednej z knajpek gminnych. Stąd moje późniejsze wypowiedzi w tej sprawie. (tu źródła nie wydam, bo zwykły zbieg okoliczności przesadził :-) )
Nie zarzucaj mi kłamstwa, bo wiesz, ze nie kłamie. Może różnimy się w ocenie wydarzeń, ale nikt w moich wypowiedziach kłamstwa nie znajdzie. Dlaczego? Bo szanuję siebie i Was. Tak więc przykład z powtarzaniem kłamstw, które staja się prawda może razić.
Dlaczego "wyparcie" uważasz za marny argument? Tu na forum, wśród dużej grupy to zjawisko jest powszechne. U Ciebie się to też niekiedy pojawia. To moje zdanie. Nie zgadzasz się ok. Odpowiedz nie "dowalaj"
Jeżeli budżet nie będzie poprawiany ale wspólnie opracowany (współpraca) masz rację nie musi być zły. Jeżeli będzie budżetem np. kontynuacji podjętych inwestycji (np.Kiełczów - kanalizacja) i nowych przemyślanych działań - super. Ale ja pisałem o postawie Radnych PO, o ich braku zaufania do ludzi tworzących budżet, tu widziałem słabość, jakieś zagrożenie. A brak współpracy to tylko poprawianie a nie tworzenie budżetu.
Ty masz swoją a ja swoją mantrę, takie życie :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Demostenes » 4 sty 2011, 08:40

kotow7 napisał(a):Demostenes myślisz, że jak chowasz się pod nickiem to jesteś anonimowy? Czy Ty naprawdę nie domyślasz się, że ja wiem kim jesteś w realu? Ale nigdy tego nie wykorzystałem przeciwko Tobie, bo popadlibyśmy w paranoje. No Ty już popadłeś...

Dokładnie zdaję sobie sprawę z tej ułudy anonimowości i traktuję to jako oczywistość a jeśli ktoś popada w paranoję to chyba Ty bo ciągle tej oczywistości nie akceptujesz. Pisząc na forum zarówno Ty jak i ja stajemy się osobami publicznymi, których wypowiedzi i zachowania mogą podlegać ocenie i krytyce. Po prostu szalenie podoba mi się Twoja "praworządność" w wypowiedziach na forum, która kłóci się z postępowaniem w realu... Twojej pracy nie oceniam, nie czytaj między wierszami... Oceniam Cię moralnie i tylko tyle. Udzielasz się tu więc tym samym dajesz mi prawo do oceniania. Skargę to sobie sam napisz :) Ja nie mam takiego zwyczaju by z byle czym latać po sądach jak co niektórzy w naszej gminie...

Ciekawy artykuł:
http://prawo.gazetaprawna.pl/orzeczenia ... iczna.html

Edit: Sorry za OT, już nie będę
Avatar użytkownika
Demostenes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 20 cze 2008, 17:54
Lokalizacja: stoned

    Macintosh Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez ja » 4 sty 2011, 09:22

Przyglądam się dyskusji na forum, ale nigdzie nie mogę znaleźć wypowiedzi Pani przewodniczącej na temat obecnej patowej sytuacji w Radzie. Pani Anno - jako Pani zwolennik uważam, że jednak trzeba się jakoś publicznie odnieść się do obecnego stanu rzeczy. Jako wyborca czuję się trochę dziwnie :-/ . Proszę o jakiś komentarz w tej sprawie... również w imieniu tych wszystkich mieszkańców, którzy myślą podobnie jak ja.
ja
 

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez esperanto » 4 sty 2011, 10:16

@ja
o jakiej sytuacji patowej mówisz? z tego co wiem, stosunek głosów w radzie wynosi 11:10. jaki pat?
Jak to jest? Jak człowiek przepisze jedną książkę, to jest to plagiat. Jak trzydzieści - praca magisterska :)
esperanto
 
Posty: 180
Dołączył(a): 26 lis 2010, 15:51

    Macintosh Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez ja » 4 sty 2011, 10:58

To, że wójt jeszcze nie złożył ślubowania a współpraca Rady z Wójtem nie zapowiada się dobrze, nie wróży najlepiej. Nikt mi nie powie, że taka wojna jak teraz jest czymś dobrym. Chciałbym wiedzieć jak Przewodnicząca wyobraża sobie dalszą pracę
ja
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez mm_kielczow » 4 sty 2011, 11:17

kotow7 napisał(a):mm_kielczow dobrze wiesz, że niby jesteśmy anonimowi, ale tak właściwie nie jest.


Może i z ta pseudoanonimowością jest tak jak piszesz, ale nie wiem po co mi to piszesz, przecież ja nic w tym temacie do Ciebie nie miałem. Ale skoro zagaiłeś, to powiem Ci, że jeśli faktycznie jesteś, jak ktoś tutaj sugerował wicedyrektorem w jakiejś szkole, to taka funkcja jest wg mnie funkcją pośrednio podległą Wójtowi, i to by wiele tłumaczyło jeśli chodzi o Twoje zaangażowanie w obronę Wójta. To jesteś tym wicedyrektorem czy nie ? :-). Lub zadam pytanie w sposób bardziej otwarty. Czy jesteś pracownikiem na stanowisku kierowniczym w UG Długołęka lub jednostce oraganizacyjnej Gminy Długołęka ? Jeśli tak, to wg mnie nie powinieneś tutaj występować anonimowo, szczególnie w roli obrońcy Wójta. Gdybyś był w opozycji, to jeszcze możnaby było to tłumaczyć obawą przed konsekwencjami służbowymi, ale tak ....



kotow7 napisał(a):Rożne plotki krążą po wsiach, podając niektóre z nich wskazywałbym ich ewentualne źródło. Ale jeżeli już wypominasz mi, że nie chcę podawać jakiś tam informacji/plotek no to podam jedną z nich- podobno przed ostatnia sesja rady gminy odbyło się spotkanie Guru z radnymi Klubu PO w jednej z knajpek gminnych. Stąd moje późniejsze wypowiedzi w tej sprawie. (tu źródła nie wydam, bo zwykły zbieg okoliczności przesadził :-) )


Czyli jak słusznie sądziłem, nic na Pana Dytkę nie masz. Jeśli chcesz podyskutować o wiejskich plotkach to musisz sobie znaleźć innego adwersarza. Więc jeśli w przyszłości nie będę się do takich rzeczy odnosił, nie zarzucaj mi że unikam tematu czy też "coś musi być na rzeczy". Przyjmij po prostu że być może uznałem to za bzdurę do której nie warto się odnosić i nie wyciągaj jakiś dalszych wniosków, bo ich nie ma. Jeśli NIKT do Twoich "rewelacji" się nie odnosi, to być może po prostu wszyscy czytający uznali to za kompletne bzdury lub sprawy bez znaczenia - niestety, ale właśnie tak proste może być wytłumaczenie braku odzewu na niektóre Twoje wypowiedzi. Pisanie wtedy "Wow, nikt nic nie odpowiedział, więc wykryłem niewygodną prawdę !" jest nieporozumieniem.

Ja też znam wiele plotek o Wójtowej czy jej Radnych, niektóre są naprawdę pikantne i mówią o czynach już nawet niemoralnych, lecz karalnych. I co z tego ... mam tu robić magiel ?

kotow7 napisał(a):Nie zarzucaj mi kłamstwa, bo wiesz, ze nie kłamie. Może różnimy się w ocenie wydarzeń, ale nikt w moich wypowiedziach kłamstwa nie znajdzie. Dlaczego? Bo szanuję siebie i Was. Tak więc przykład z powtarzaniem kłamstw, które staja się prawda może razić.


Ależ ja nie zarzuciłem Ci kłamstwa, wczytaj się w to co napisałem. Wg mnie piszesz byle pisać, plotka, nie plotka, prawda, nie prawda, nieważne - zawsze coś się przyklei.

kotow7 napisał(a):Dlaczego "wyparcie" uważasz za marny argument? Tu na forum, wśród dużej grupy to zjawisko jest powszechne. U Ciebie się to też niekiedy pojawia. To moje zdanie. Nie zgadzasz się ok. Odpowiedz nie "dowalaj".


Stawianie pseudodiagnoz i przeprowadzanie pseudoanaliz psychologicznych przez domorosłych psychologów na forach wobec adwersarzy, uważam za marną sztuczkę. I wydawało mi się że trzymasz jakiś poziom i nie musisz się po takie marne chwyty sięgać. Sięganie po coś takiego, to jest właśnie dowalanie. Ja po prostu piszę Ci jak to odbieram, i że się tego po Tobie nie spodziewam.

A propo samego "wyparcia". Przyznaję, że plotki, rewelacje, pomówienia padające na tym forum traktuję z dużą rezerwą i bez większej wiary. Doświadczenia przedwyborcze pokazały, do czego jest w stanie posunąć się Wójtowa i jej ludzie. Przypomnę choćby manipulacje faktami w "Liście Radnych do Mieszkańców Kiełczowa". Zanim zacznę dyskutować o jakimś zdarzeniu czy sytuacji, chciałbym wiedzieć czy takie zdarzenie miało miejsce, czy przedstawione fakty są pełne i weryfikowalne.


kotow7 napisał(a):Ty masz swoją a ja swoją mantrę, takie życie :-)


No widzisz - to co się czepiasz :-D

pozdrawiam
mm
mm_kielczow
 
Posty: 199
Dołączył(a): 17 lis 2010, 12:15
Lokalizacja: Kiełczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników