Sky Tower wyrasta już zza płotu

Wrocław, Oleśnica, sąsiednie gminy, powiat. Co się dzieje obok nas? Miejsce na wiadomości z regionu, dyskusje.
    Nieznany Nieznana

Sky Tower wyrasta już zza płotu

Postprzez Bray » 21 paź 2008, 15:25

Wrocławski drapacz chmur Sky Tower wyrasta już zza płotu

Pierwsze fragmenty szkieletu wieżowca Sky Tower już wystają ponad ogrodzenie. Ciekawscy nie muszą już zatem odginać blachy z ogrodzenia okalającego plac budowy, by zobaczyć, jak idą prace.

Do tej pory takie zachowania sprawiały wiele problemów budowlańcom, bo codziennie musieli naprawiać uszkodzony płot.
Na jednym z fragmentów przyszłego drapacza chmur robotnicy skończyli fundamenty i budują parter - tam znajdą się sklepy, banki czy restauracje. Ten fragment ma być udostępniony klientom już w listopadzie 2010 roku.
Cała budowa znacznie się jednak opóźni. Sky Tower początkowo miał być gotowy w 2011 roku. Termin oddania do użytku został przesunięty na grudzień 2012. W biurze Sky Tower zapewniają, że podczas mistrzostw Euro budynek będzie już stał. Do wykończenia pozostaną natomiast mieszkania i biura.
Sky Tower ma mieć 220 metrów wysokości. Będzie prawdopodobnie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Za metr kwadratowy mieszkania trzeba tu zapłacić przynajmniej 11 tysięcy złotych.

Na razie daje newsy o samych budowach żeby podnieść nas na duchu :)
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Sky Tower wyrasta już zza płotu

Postprzez Booty » 4 lis 2008, 17:53

Taka nowa informacja:

Stop Tower, czyli największa w mieście inwestycja wstrzymana!

Budowa Sky Tower przestała się opłacać. Nowy symbol Wrocławia szybko nie powstanie.

Fachowcy od rynku nieruchomości spodziewali się tej decyzji od kilku tygodni. W poniedziałek wrocławski milioner Leszek Czarnecki oficjalnie ogłosił, że wstrzymuje budowę ponad 200-metrowego wieżowca Sky Tower przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Wcześniej za 119 mln zł sam kupił cały powstający budynek od swojej spółki LC Corp. Spłaci też 170 mln zł jego zobowiązań.
Chodzi m.in. o to, by losy drapacza chmur nie obniżały cen akcji LC Corp. Tylko w piątek, gdy pojawiły się pierwsze informacje o wstrzymaniu budowy, spadły one o osiem procent. W poniedziałek ich cena zaczęła już rosnąć.
A miało być tak pięknie. By wybudować Sky Tower, Leszek Czarnecki kupił, a następnie wyburzył inny symbol Wrocławia, Poltegor - największy do niedawna budynek w mieście. Wtedy zapewniał jednak, że nowego drapacza chmur będą nam zazdrościć wszyscy - miał być najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Dziś mówi już, że wysokość może być jednak mniejsza.

Kiedy na początku kwietnia budowa startowała, zapewniano, że wieża będzie gotowa w 2011 r.
- To będzie znak nowych czasów dla Wrocławia. Dlatego rzeźba Salvadora Dalego, która stanie przed drzwiami Sky Tower, nazywa się Profil Czasu - mówił wtedy Czarnecki. Rzeźba tymczasowo stanęła w holu Arkad Wrocławskich, innej inwestycji milionera. I postoi tam dłużej niż zakładano. Bo czas stał się przekleństwem kolosa.
Najpierw okazało się, że wieżowiec nie powstanie w 2011 r., ale pod koniec 2012 r. Teraz wiadomo, że doczekamy się go nie wcześniej niż w połowie 2013 r.
A przecież projektowi wróżono wielkie powodzenie.
- Z jednej strony ulica Wielka, z drugiej Gwiaździsta, z trzeciej Szczęśliwa, a niedaleko Trwała. Niech to sąsiedztwo będzie dla budynku znaczące - mówił w kwietniu tego roku, podczas wmurowywania kamienia węgielnego, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Budowie towarzyszyły też plotki. Mówiło się, że w Sky Tower, na ostatnim piętrze, w najdroższym apartamencie, może mieszkać amerykańska piosenkarka pop Britney Spears, a kolejni znani chętni będą dobijać się tu drzwiami i oknami.
Teraz Czarnecki przyznaje, że ostatnio mało kto decydował się na zakup apartamentu w jego wymarzonym wieżowcu. Zapewnia jednak, że prędzej czy później drapacz chmur powstanie.
- Jego budowę traktuję ambicjonalnie, ale biznes musi się opłacać - mówi.

Wielkie liczby
Sky Tower miał mieć 55 pięter, czyli ponad 250 metrów wysokości. Jego budowa miała kosztować około miliarda złotych. Oprócz mieszkań, biur i sklepów, miały tam powstać baseny, zimowe ogrody, a nawet przedszkole dla małych mieszkańców wieżowca. Do budowy wieży miano użyć 30 tysięcy ton zbrojonej stali i 70 tys. mkw. szkła.

źródło: http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/917945.html

Więc chyba nie doczekamy się symbolu Wrocławia :-x
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka


Powrót do Z regionuKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników