Święto Konia w Siedlcu Trzebnickim

    Nieznany Nieznana

Święto Konia w Siedlcu Trzebnickim

Postprzez Bray » 8 maja 2009, 15:35

Święto Konia w Siedlcu Trzebnickim

Pokaz dżygitówki i woltyżerki oraz parada rasowych klaczy - w niedzielę w Siedlcu Trzebnickim rozpoczyna się Święto Konia

Kaskaderskie umiejętności zaprezentowała przed rokiem w Siedlcu grupa z Bukowca Górnego w Wielkopolsce
To przede wszystkim pokaz hodowlany, na którym w tym roku będą oceniane roczne i dwuletnie klacze: szlachetnej półkrwi, śląskie, małopolskie, wielkopolskie, arabskie, folbluty, zimnokrwiste, hucuły i kuce, w sumie ponad pół setki z całej Polski. Sędziowie, m.in. Henryk Geringer z Uniwersytetu Przyrodniczego, ocenią ich wygląd, kondycję, stan zdrowia, chody - każdy koń musi zaprezentować się w stępie i kłusie.

- Wygrana w niedzielnym konkursie sprawia, że ich wartość rośnie dwukrotnie - opowiada Włodzimierz Molenda, wiceprezes wrocławskiego koła hodowców koni, które wspólnie z gminą Długołęka organizuje Święto. Kardiolog, kierownik kliniki chorób wewnętrznych w szpitalu wojskowym, pasjonuje się końmi od dziecka; sam jest właścicielem hodowli i klubu jeździeckiego.

Imprezie towarzyszy pokaz zaprzęgów, dżygitówki (popisy akrobatyczne w pełnym galopie), naturalnych metod pracy z koniem oraz woltyżerki w wykonaniu Grupy Woltyżerskiej Akademii Jeździeckiej z Ząbkowic Śląskich na czele z Adamem Susłowskim - finalistą Mistrzostw Europy i wielokrotnym mistrzem Polski. Wrocławska straż miejska w mundurach kawalerii amerykańskiej odtańczy konnego kadryla, a Zbigniew Golonka, dowódca szwadronu konnego SM, pokaże elementy jazdy western.

Niedzielna impreza potrwa w godz. 10-17; dojazd ulicą Kamieńskiego do końca, dalej drogą przez Krzyżanowice i Pasikurowice.

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... ickim.html
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

Powrót do SiedlecKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników