Telefony Stacjonarne - WTF?

    Nieznany Nieznana

Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez Luke » 13 cze 2008, 21:11

Wielką bulwersacje wzbudza u mnie zachowanie operatorów sieci telefonii stacjonarnej !!!
Otóż nowi mieszkancy długołęki w rejonach robotniczej ,brzozowej,polnej,wschodniej itp. gdzie osttanimi czasy buduje sie masa nowych domów i osedl nie mają możliwośći założenia telefonu stacjonarnego !! Co także zmusza ludzi którzy chcą mieć internet to łącza radiowego ;/ co jest SHIT , a wiadomo ze bez kabla z tpsy nie ma neostrady ....
I to jest wlasnie kuwa to !
Niezwykle mnie to wkurza ....
Jak jest u was ??
Avatar użytkownika
Luke
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2008, 17:21
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez Bray » 13 cze 2008, 21:58

Ja mieszkam w starszej części Długołęki (Zawadzkiego) i nie mam z tym problemu (mam Netie). Długo czasu jednak miałem internet radiowy i wiem co to za "shit". Jeden z moich kolegów mieszka na Bukowej i też nie ma linii przez co też jest uzależniony od radiówki. Ale pewnie jeszcze długo nie będzie kabli bo zapewne TP nie opłaca się to.
Może kiedyś się to zmieni?
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez Pazureus » 13 cze 2008, 22:14

Z tego co wiem (i tak chyba jest) TP S.A. jako głowny dostawca usług telekomunikacyjnych jest w obowiązku dostarczyc wszystkim swoje usługi.
Jednak nigdzie nie jest napisane w jakim czasie ma to zrobic i tak jak Bray wspominał, nasz kolega z Bukowej po rozmowie z TP dowiedzial sie ze linie zrobia i... i nic, zrobia jak im sie to bedzie oplacac, czyli jeszcze troche poczeka.

Co do internetu to faktycznie jedyna wmiare normalna opcja jest radiowka, bo iPlus itp to sa conajmiej nieopłacalne.

Jesli chodzi o telefon stacjonarny to jest juz lepiej. Np. Era domowy ma ciekawa oferte.
Dziala to nazasadzie aktywowanie w miejscu zamieszkania telefonu i od tego miejsca mamy chyba dany zasieg (w zupelnosci wystarczy na potrzeby domowe) i mozemy dzwonic. Ceny sa umiarkowane.
Pazureus
 
Posty: 46
Dołączył(a): 23 maja 2008, 18:45
Lokalizacja: Dłk

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez Luke » 14 cze 2008, 19:13

No właśnie też chodzi tutaj o to i chyba nie tylko mi ,że razem z telefonem mieć dobre łącze internetowe i co najważniejsze nie radiowe !
Era co prawda oferuje ciekawe oferty telefonów i internetu naprzykład 7,2 mb/s ale to jest jeszcze większy SHIT niż naprzykład frankostrada lub też TeleMedia , sygnał prawie nie dochodzi i to 7 mb/s jesczze bardziej muli niż łącze 512 z frankostrady .
A TP nie wiem na co czeka gdyż koło mnie powstało podajże 12 nowych domów osiedlowych i nowe pojedyncze i również składają petycje do zarządu tp i nic.
Ile jeszcze będziemy czekać ? 10 lat ? aż im sie zachce ?
Avatar użytkownika
Luke
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2008, 17:21
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez Tiberias » 14 cze 2008, 22:50

Takie petycje mogą w jakiś sposób, co najwyżej zwrócić uwagę na ten problem. Ale i tak telekomunikacja najpierw zapewne będzie się zajmować najbardziej opłacalnymi inwestycjami. Niestety, dopóki TP SA posiada monopol na instalowanie linii telefonicznych i nie ma w tej kwestii konkurencji, oczekiwanie kilka lat jest bardzo realne. Chociaż skoro buduje się w tym rejonie Długołęki coraz więcej domów, możliwe że Tepsa wkrótce wybuduję tam linie gdyż będzie to dla niej opłacalne.
Do tego czasu nie ma raczej innego wyjścia jak korzystać z internetu z łącza radiowego.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez kasztanka » 25 cze 2008, 08:06

witam mieszkam na ptasiej
w grudniu podpisalam z tepsa "umowe" ze w ciagu 10miesiecy zobowiazuja sie doprowadzic linie telefoniczna..... ciekawe co im z tego wyjdzie

maja czas do konca wrzesnia
kasztanka
 

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez Demostenes » 25 cze 2008, 18:52

Mieszkam na Słonecznej - w domu mam dwa numery TP + neostrada 1MB - ostatnio pod jeden z nich podłączono mi drugi aparat (3 piętra niżej) za 25 zł - na TP nie narzekam.
Avatar użytkownika
Demostenes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 20 cze 2008, 17:54
Lokalizacja: stoned

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez Lewy » 26 cze 2008, 14:12

ja na TP ogólnie nie mogę teraz narzekać. Od jakiegoś czasu internet chodzi mi bez zarzutów i videostrada i inne usługi także działają ;-) W gwoli ścisłości mam telefon w TP i internet 1MB z livebox'em -> tzw. multipakiet TP.

Kiedyś jednak różnie to bywało. Internet raz był, raz go nie było. czasem strasznie laggował, ale na szczęście mam już to za sobą :-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez kasztankia » 8 wrz 2008, 13:28

no i sie doczekalam ...... tpsa odpowiedziala ze ma mnie w nosie ... i nie podlaczy lini....

brak technicznych mozliwosci czy jakos tak .... a obok sasiedzi maja tepse.... szkoda gadac
napisalam skarge do urzedu komunikacji elektronicznej ... zobaczymy ... pozdro
kasztankia
 

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez Lewy » 8 wrz 2008, 17:47

Widziałem większe "jaja". Moi sąsiedzi zakupili pakiet "wideostrada tp" i poprosili, mnie żebym im podłączył. Zaznaczę, że korzystam w domu z wideostrady bez żadnych problemów. Podczas podłączania wyskakiwały mi błędy na ekranie i zastanawiałem się o co chodzi. W końcu poprosiłem sąsiadkę by zadzwoniłem do pomocy technicznej i zapytała się o co w tym wszystkim chodzi. Facet od obsługi powiedział, że centrala jest zapełniona i usługa jest niedostępna dla tego regionu(przyp. Ja korzystam normalnie, a mieszkam 15m dalej.). Ale najlepszy był tekst tego gościa, że "Można poczekać 1,5 roku jak rozbudują centrale i wtedy spróbować". :-D Oczywiście płacąc za usługę z, której nie będzie można korzystać :-D Ogólnie odlecam kupowania i pakowania się w nerwostradę ;-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez cioklid » 12 paź 2008, 14:25

Witam.
Moja historia. Działka jest uzbrojona w kabel TP. Sądziłem, wiec że, problemu nie bedzie. Wystapiłem o warunki dostawy. Panowie przyjechali sprawdzili. ( dziwiłem się, co oni chcą spraqwdzać, nie wiedzą gdzie kable połozyli, ale nic ) Wszystko wygladało ok, dostaliśmy papier, że gra. Za miesiąc chcemy się podłączać. Okazuje się, że papier nie warzny, trzeba jeszcze raz. Po dwóch tygodniach przychodzi papier brak możlwości świadczenia usługi. TP nie mam do dziś dnia. Po prostu sobie darowałem.
cioklid
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 paź 2008, 11:57

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez Biały » 12 paź 2008, 17:11

Kiedyś monopolistą był "polmos" dziś ludzi mniej pije ale za to więcej telefonuje i tepsa jest górą :lol: :lol: ale cóż takie czasy :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez Luke » 4 gru 2008, 12:50

Temat dawno nie był poruszony ale ja go znowu poruszę :D
Już ponad 6 lat czekam aż będzie techniczna możliwość xD
15m ode mnie jest szyknka TP :D
Ale nic
Coraz więcej domów buduje się koło mnie, małe osiedle wybudowane przez prezesure Betardu czyli państwa D. :D
Oraz inne domy jedno rodzinne , jest ich już dość sporo...
A z tego co się orjentuje to na tych takich małych uliczkach w pobliżu zawadzkiego , w tamtych rejonach , też buduje się mnóstwo domów....
Może jest jakaś szansa na to że TPSA zacznie interesować się Długołęką ....
Avatar użytkownika
Luke
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2008, 17:21
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez Biały » 4 gru 2008, 21:47

Ehh, pamiętam jak tepsa była miła, kiedy w Długołęce były tylko trzy telefony a oni wchodzili w rynek, sqr.. syny popodpisywali z naiwniakami umowy bo brak konkurencji i teraz płacz i płać. Monopolista-kapitalista tyle że z naszych kapitałów znaczy ..uj złodziej eeaatam szkoda słów na bydlaków :-?
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Telefony Stacjonarne - WTF?

Postprzez czeslaaw » 27 sty 2009, 21:25

Dzisiaj otrzymałem od TPSA takie pismo:
http://img504.imageshack.us/img504/370/pismoso7.gif

Zachęcam wszystkich którym TPSA odmawia założenia łącza o podpisanie z nimi takiej umowy. Może gdy TPSA będzie musiała wypłacać pieniądze większej liczbie osób to zdecydują się na założenie linii.
czeslaaw
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sty 2009, 20:33

Następna strona

Powrót do Długołęka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników