Uciec w plener

    Nieznany Nieznana

Uciec w plener

Postprzez Bray » 13 sie 2008, 13:08

Po co od razu jechać w góry albo nad morze, skoro tuż pod Wrocławiem można znaleźć oazę ciszy i spokoju albo aktywnie wypocząć. Na terenie gminy Długołęka znajdziemy nie tylko malownicze szlaki rowerowe, stadniny koni, ale również miejsca nad licznymi stawami, gdzie leniwi mogą popalać się w słońcu lub po prostu urządzić sobie grilla z rodziną czy znajomymi.

Obrazek

Pozostałości po „Śląskim Windsorze”. Jedna z pałacowych oficyn.

W parku w Szczodrym

Po pałacowy zespół w Szczodrym z pięknym i rozległym parkiem, a także stawami rybnymi to miejsce, gdzie można wypocząć i zrelaksować w czasie letniego weekendu. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy pieszych wędrówek szlakami historii, a także wielbiciele wędkowania czy grillowania nad wodą.

Na tych pierwszych czeka pałac w Szczodrem, który powstał w XVII wieku. Jednak prawdziwą perełką wśród dolnośląskich rezydencji stał się po przebudowie w latach 1851-67, kiedy też mówiono o nim „Śląski Windsor”. Niestety, ze względu na zniszczenia wojenne i powojenne rozbiórki z pałacu do tej pory zostały tylko dwie oficyny. Nie mniej jednak park otaczający, to co pozostało z rezydencji nadal wydaje się wspaniały.

- To świetne miejsce na grilla wraz z rodziną czy przyjaciółmi. Tuż obok jest staw, zawsze można rozłożyć się także w cieniu jednego z wielu drzew. Miejsca jest dużo, dlatego bez obawy można wybrać się tu w weekend na grilla – mówi Adam, który mieszka na wrocławskim Psim Polu.

W parku w Szczodrym znajdą coś dla siebie również zapaleni wędkarze. – Złowi pan w tym stawie leszcze, karpie, szczupaki, sandacze, a nawet węgorza. Pływają tu całkiem spore rybki, ostatnio jedna mało nie wciągnęła mnie do wody. Oczywiście, żeby łowić legalnie trzeba zapłacić składki (w sumie około 200 zł rocznie), jednak to się naprawdę opłaca – mówi pani Helena, miłośniczka wędkowania. – Dwa razy w miesiącu robimy sobie zawody połączone z grillowaniem. Zatrudniamy na nich profesjonalnego sędziego. Każdy losuje miejsce i zaczynamy łowić. Najbliższe zawody o Puchar NSZZ Solidarność już 7 września – kontynuuje pani Helena.

Więcej na:
http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.php?id=12711&rodzaj=1
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

Powrót do SzczodreKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Paznokcie żelowe krótkie