Wójtowa - tak czy nie?

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Nieznany Nieznana

Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez Demostenes » 25 cze 2008, 19:08

Czy Waszym zdaniem nasza p.Wójt jest osobą na właściwym miejscu czy nie?

Czy podczas jej kadencji niektóre miejscowości nie są spychane na margines?

Dlaczego gmina potrafi wydać na tzw. "Dni Gminy" około 80 tys. PLN (Maryla + okoliczności) a na Piknik Lekkoatletyczny (w tym roku odbył się III bieg na 5km o puchar Wójta) stać ją tylko na 1000zł?!

Komu potrzebny jest nowy Urząd Gminy - ja w starym bywam mniej więcej raz na rok!

Co o tym sądzicie?
Avatar użytkownika
Demostenes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 20 cze 2008, 17:54
Lokalizacja: stoned

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez Lewy » 26 cze 2008, 13:43

Staram się na bieżąco przeglądać wiadomości z naszej gminy(gazetka gminy, strona gminy, ustne przekazy) i do tego tematu podchodzę sceptycznie. Z jednej strony gmina rozbudowuje swoją *infrastrukturę we wszystkich miejscowościach, z czego jestem zadowolony. Jednak wiele pieniędzy jest moim zdaniem źle wydawanych. A co do faworyzowania miejscowości, to moim zdaniem występuje to zjawisko. Do 2012r. w każdej gminie mają powstać przynajmniej dwa boiska sztuczne do piłki nożnej. I to moim zdaniem przesądzi o tym czy faktycznie jest faworyzacja miejscowości. Moim zdaniem boiska takie powinny powstać w Długołęce(Bo to stolica gminy, a poza tym to największa miejscowość) i w Łozinie lub Siedlcu bo tam jest wiele małych miejscowości obok siebie w których gra wielu zdolnych chłopaków. Ale znając życie boiska powstaną w Borowej(każdy wie dlaczego) i w Łozinie.

To co napisałem wynika z moich obserwacji ;-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez Tiberias » 26 cze 2008, 15:01

Gdy spojrzy się na poczynania pani Wójt z ostatnich lat można niestety dostrzec "faworyzowanie", na przykład Borowej. Wystarczy spojrzeć ile pieniędzy zostało zainwestowanych w tamtejszą szkołę podczas gdy uczęszcza do niej mniej dzieci niż w innych miejscowościach.
Nie krytykuję poczynań pani Wójt, podczas jej kadencji powstało wiele dobrych inwestycji, jednak chyba nie wszystkie pieniądze są wydawane we właściwy sposób.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez arogantka » 28 wrz 2008, 19:33

Faworyzowanie Borowej jakoś szczególnie mnie nie bulwersuje - przecież to rodzinna miejscowość Wójtowej. Po Gosiewskim i Włoszczowej nie robi to na mnie większego wrażenia. Teoretycznie wszytskie miejscowości powinny być rozwijane równomiernie. Na forum jest silna reprezentacja Długołeki i też oczywistyścią jest lobbowanie na rzecz inwestowania właśnie tam. Pamiętajmy też,że gmina liczy 41 miejscowości, w tych małych - Zaprężyn, Skała, Oleśniczka itd. też żyją mieszkańcy gminy i też chętnie skorzystali by z nowych dróg, szkół, boisk itd. Więc to nie lada dylemat zdecydować gdzie, w co i w jakiej wysokości lokować środki.
Co do osoby Wójtowej - Wszyscy kandydaci byli do d..y, a najlepszą z najgorszych była Iwona Agnieszka Łebek i na nią głosowałam.
Jeszcze jedna uwaga. Nalezy pamiętać, że wójt gminy jest organem wykonawczym, a Rada Gminy organem stanowiącym i kontrolnym. Więc w zasadzie wszelkie pretensje powinniśmy kierować do Radnych (bo to Oni podejmują decyzje). Co prawda w naszej gminie role są trochę odwrócone, a to za sprawą tego że członkowie organu stanowiącego znajdują się w strefie wpływu organu wykonawczego. Tak mniemam przynajmniej. No chyba że jest inaczej - wtedy proszę o polemikę.
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez Booty » 28 wrz 2008, 19:56

Wchodząc na temat naszego Wójta jestem zdecydowanie 'ZA' Od czasu pierwszej kadencji wiele się zmieniło. Wszystko na korzyść mieszkańców. Tego nie było widać za czasów poprzednich 'władców'. W dalszym ciągu nasza gmina się rozwija i idzie do przodu dlatego też chwalę prace wójta na terenie naszej gminy.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez Bray » 28 wrz 2008, 20:13

Jaka by nie była wójtowa, gdzie byśmy nie żyli i tak wszystkim nie dogodzisz. Zawsze się znajdzie powód chociażby "Bo zupa była za słona".
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez arogantka » 29 wrz 2008, 19:30

majler napisał(a):Wchodząc na temat naszego Wójta jestem zdecydowanie 'ZA' Od czasu pierwszej kadencji wiele się zmieniło. Wszystko na korzyść mieszkańców. Tego nie było widać za czasów poprzednich 'władców'. W dalszym ciągu nasza gmina się rozwija i idzie do przodu dlatego też chwalę prace wójta na terenie naszej gminy.


Pierwsze skojarzenie - scena z Misia: Zawodniczka do szafy: "To nieprawda, że dach przeciekał, miałyśmy świetną opiekę, wszyscy są zadowoleni, wszystko dzięki naszemu kochanemu Prezesowi", "Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje Prezes naszego klubu... - to mówiłem Ja - ...".
Avatar użytkownika
arogantka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lip 2008, 10:11

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez Biały » 29 wrz 2008, 20:30

Czy aby nie kandydydujesz na następną kadencję????? :lol:
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez LOLO » 8 paź 2008, 17:28

borowa dugolenka mirkow wilczyce kielczuw
to som wioski pani wojt :!: a reszte iest bardzo stylu :!:

@edit
Proszę strać się pisać poprawnie w języku polskim, aby nie stwarzało innym użytkownikom problemu z rozczytaniem. Każdy błędnie napisany wyraz jest podkreślany czerwonym szlaczkiem. Proszę je wyeliminować.
Pozdrawiam! majler


[ Dodano: 2008-10-08, 22:49 ]
PSZEPRWSZAM WAS ALE DOPIERO SIE UCZE PISAC NA KOMPIE
Ostatnio edytowano 8 paź 2008, 18:28 przez LOLO, łącznie edytowano 1 raz
LOLO
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 wrz 2008, 18:23

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez molik » 13 paź 2008, 09:23

Zgadzam się z obserwacjami Arogantki. Szanowna P.Wójt proszę nie zapominać o innych miejscowościach w naszej gminie.Cóż , moja miejscowość swego czasu przeciwstawiła się bardzo mocno i głośno poczynaniom władz gminy :roll: Niestety skutki tego odczuwamy do dnia dzisiejszego :cry: jesteśmy traktowani "po macoszemu"..pomimo że nie jesteśmy malutką wioseczką.Zgadzam się z opinią, że w naszej gminie istnieje zjawisko faworyzowania miejscowości- jest to bardzo,bardzo widoczne.. :-/
molik
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 lip 2008, 16:26

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez Biały » 13 paź 2008, 11:12

Gmina Długołęka-poczta Mirków - nie śmieszne???????? To tak na marginesie jeśli o gloryfikację chodzi
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez Lust » 31 paź 2008, 19:52

arogantka napisał(a):Faworyzowanie Borowej jakoś szczególnie mnie nie bulwersuje - przecież to rodzinna miejscowość Wójtowej. Po Gosiewskim i Włoszczowej nie robi to na mnie większego wrażenia.

W porównaniu do Gosiewskiego nasza wójtowa jest ok, a w porównaniu do stołka kura mojego sąsiada jest geniuszem.

Gmina Długołęka-poczta Mirków - nie śmieszne???????? To tak na marginesie jeśli o gloryfikację chodzi

Dokładnie. Konia z rzędem temu, kto mi poda chociaż jeden sensowny powód, dla którego to przeniesienie miało miejsce.

Inna sprawa, że oceniać wójtową to my sobie możemy, ale przez brak konkurencji jesteśmy na nią skazani...
Avatar użytkownika
Lust
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 paź 2008, 12:03
Lokalizacja: inąd

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez Anika » 20 sty 2009, 20:41

swoją stroną zawsze jak komuś podaję adres pocztowy...to ludzie bardzo się dziwią dlaczego Długołęka ma pocztę w Mirkowie...
Ja ogólnie oceniam p.Wójt na dobrego gospodarza, chodź z pewnymi wyjątkami - w tej kadencji troszkę sobie na laurach spoczęła ale.. jak już pisałam ogólnie na plus
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez kajteczek » 22 sty 2009, 16:11

ja sadze że wójtowa czasami przesadza i nie potrafi lub nie chce załatwić lub zainteresować sie sprawami naszej gminy!!! zapomina o niektórych wioskach takich jak jaksonowice, Węgrów skała. ciekawe czy wie jakie my mamy problemy z dojazdami i powrotami do szkół pracy itp. raczej nie bo jeśli by wiedziała to załatwiła by nam 903 albo 904. Były pisane podanie, pismo z prośbą o puszczenie tych autobusów przez pana Mroza z Jaksonowic ale nie poskutkowało ponieważ zostało umorzone. w weekendy nie mamy w ogóle pks, w tyg do Wrocławia nie jedzie żaden!!!!! tylko rano po 6 i koniec a z Wrocławia. do Oleśnicy tylko 4 po godz. 9,12,17 i 22 co to jest w ogóle !!!! prosimy o pomoc bardzo!!!!!

I jeszcze chciała bym dodać ze pksem ludzie nie chcą za bardzo jeździć ponieważ są za drogie a mpk są o wiele tańsze!!!!!!!!! wiec ludzie wolą lub muszą iść na stopa co w tych czasach jest bardzo niebezpieczne!!! ludzie z Januszkowic Skały Węgrowa nie mają jak lub czym dojeżdżać na cmentarz do jaksonowic lub kościoła i idą na stopa!! nawet nie wiecie jakie to przykre kiedy starsza kobieta po60 np. idzie do kościoła na stopa ;(
w imieniu wiosek
kajteczek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 gru 2008, 10:16
Lokalizacja: jaksonowice

    Nieznany Nieznana

Re: Wójtowa - tak czy nie?

Postprzez Anika » 22 sty 2009, 18:55

a to rzeczywiście się gmina nie popisała......
A interweniujecie dalej w tej sprawie?
i umarł anioł bowiem wzbić się nie mógł i wolność jego zabrano...
Anika
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 maja 2008, 10:24

Następna strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

trencz damski