Wrocławianie, poznajcie okolice swojego miasta

Wrocław, Oleśnica, sąsiednie gminy, powiat. Co się dzieje obok nas? Miejsce na wiadomości z regionu, dyskusje.
    Windows XP Firefox

Wrocławianie, poznajcie okolice swojego miasta

Postprzez Bray » 1 lip 2010, 10:33

Wrocławianie, poznajcie okolice swojego miasta

Aglomeracja wrocławska to nie tylko stolica. Dobrze można bawić się także w sąsiednich gminach. Pokaże to kampania promocyjna, którą zaczyna Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.


Już w czwartek ruszy portal http://kolowroclawia.pl, który ma pomóc wrocławianom i turystom w zaplanowaniu wycieczki lub wypoczynku w okolicach miasta. Przez kilkanaście dni strona będzie działała w wersji beta. Internauci znajdą na niej wyszukiwarkę, dzięki której zorganizują wypad do jednej lub kilku spośród 12 gmin uczestniczących w projekcie. To m.in. Trzebnica, Oleśnica, Żórawina i Długołęka.

- Odpowiadając na pytania typu: jakim środkiem transportu chcesz się poruszać? Jak długi wyjazd planujesz? Sam czy z dziećmi? Ile miejsc chcesz odwiedzić? użytkownicy krok po kroku znajdą tam najlepsze rozwiązania dla siebie - opowiada Marcello Murgia z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. - Wybiorą, czy chcą jechać trasą rowerową, ścieżką konną a może szlakiem historycznym. Chcą spędzać czas aktywnie czy leżakować? Strona podpowie im, co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać.

Portal będzie także bazą obiektów gastronomicznych, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych.

Witryna ma być stale aktualizowana. Będą się tam ukazywać teksty o atrakcjach poszczególnych gmin i polecane przez innych turystów lub znanych Dolnoślązaków trasy wycieczek, będą też zapowiedzi różnych imprez, od dożynek, przez koncerty po zawody sportowe. Internauci będą mogli dodawać komentarze i polecać sobie trasy. Strona będzie działała w języku polskim, angielskim, niemieckim i prawdopodobnie także rosyjskim.

- Chcemy walczyć ze stereotypem gmin-sypialni - mówi Iwona Stach-Janyst, która przygotowuje portal. - Mamy nadzieję, że zachęcimy mieszczuchów, by poznali swoje okolice, bo naprawdę wiele jest tu do zobaczenia. Będziemy promować gminy m.in. przez różne ciekawostki i "smaczki", np. gmina Krośnice przygotowuje teraz zbiór opowiastek i legend związanych z jej miejscowościami.

Portal to tylko część kampanii dofinansowanej z unijnych pieniędzy. ARAW będzie także promował aglomerację na targach turystycznych, m.in. w Poznaniu i Warszawie oraz reklamował ją na plakatach w pociągach Przewozów Regionalnych. Powstaną też mapy i filmy promocyjne, a cały projekt zakończy konferencja, na której agencja będzie przekonywać inne aglomeracje, by inwestowały w promocję turystyczną swoich gmin. Kampania będzie kosztować ponad 500 tys. zł, z czego ponad 300 tys. dotuje Unia Europejska.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Więcej... http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,87072,8082364,Wroclawianie__poznajcie_okolice_swojego_miasta.html#ixzz0sQCL52VY
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

Powrót do Z regionuKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników