Wybory 2010

Wyniki, dyskusja na temat wyborów.
    Windows 7 Opera

Odp.: Wybory 2010

Postprzez SpyBreak84 » 26 paź 2010, 20:44

podatnik napisał(a):Witam wszystkich ot ciekawostka, w naszym województwie, w naszym regionie zawiązała się nietypowa koalicja i tak:

Pan Rafał Dutkiewicz - kandydat na radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Pan Andrzej Wąsik - kandydat na radnego powiaty (obecny starosta) Porozumienie dla Powiatu
Pani Iwona Łebkową - kandydat na wójta gminy Długołęka

Nawzajem się popierają, co ciekawe p. Dutkiewicz startuje na prezydenta miasta Wrocław, po co startuje na radnego Sejmiku z naszego regionu ... hmmm

Co najważniejsze sami się nawzajem popierają!!!!!
Także władza się boi o stołki, wasza sprawa co z tym zrobicie.
podatnik


Moim zdaniem mina.

Jeżeli się nawzajem popierają, to znaczy, że pozostają w dobrych stosunkach wzajemnych.
A jak się to ma o programu PD "Nawiązanie ścisłej współpracy z Miastem Wrocław, Powiatem Wrocławskim i Województwem Dolnośląskim"
- z powyższego wynika, że to już ma miejsce i nie trzeba żadnych zmian :-)
SpyBreak84
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 paź 2010, 13:46

Reklama

    Windows 7 Opera

Odp.: Wybory 2010

Postprzez SpyBreak84 » 26 paź 2010, 20:57

mrrrrr22 napisał(a):Odnośnie kandydata na wójta Pana Kani chciałabym aby zwrócili Państwo uwagę na to że jest to dobry, stary znajomy Pani wójt (faceebook), ponadto ten Pan nigdy nie interesował się samorządem terytorialnym, nie próbował zostać radnym czy działać w lokalnych organizacjach społecznych, dopiero teraz miesiąc przed wyborami ,,wpadł'' na pomysł aby zostać wójtem jestem przekonana że to zasługa Pani wójt, która próbuje się zabezpieczyć na wypadek gdyby miała przegrać wybory,- wstawiając do Gminy swojego człowieka. Pan Kania na spotkaniu z wyborcami pokazał że nie ma elementarnej wiedzy na temat samorządu terytorialnego i żeby się nie pogubić w tym co chce powiedzieć musiał korzystać ze slajdów :lmao:
Dlatego do wszystkich chcących zmian apeluję żeby postawili na młodego wprawdzie człowieka, ale wszechstronnie wykształconego, mającego doświadczenie w pracy w radzie gminy i innych organizacjach społecznych (Dobra Widawa) pana PIOTRA DYTKO


Jak można mówić o doświadczeniu w pracy w Radzie Gminy, jeżeli twierdzi się, że przez 4 lata nic sie nie udało zrobić?!
A może wprowadzimy termin "doświadczenie przez zasiedzenie" i wtedy przyznam "piątka wspaniałych Dydków" to mistrzowie w tej dziedzinie!
SpyBreak84
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 paź 2010, 13:46

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 26 paź 2010, 21:02

a takie coś znalazłem

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz na 3 h przed pęknięciem wałów na Kozanowie zapewnia, że mieszkańcom nic nie grozi.

http://www.youtube.com/watch?v=-6oiVB0jRfE

podatnik
podatnik
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Lewy » 26 paź 2010, 21:25

SpyBreak84 napisał(a):
mrrrrr22 napisał(a):Odnośnie kandydata na wójta Pana Kani chciałabym aby zwrócili Państwo uwagę na to że jest to dobry, stary znajomy Pani wójt (faceebook), ponadto ten Pan nigdy nie interesował się samorządem terytorialnym, nie próbował zostać radnym czy działać w lokalnych organizacjach społecznych, dopiero teraz miesiąc przed wyborami ,,wpadł'' na pomysł aby zostać wójtem jestem przekonana że to zasługa Pani wójt, która próbuje się zabezpieczyć na wypadek gdyby miała przegrać wybory,- wstawiając do Gminy swojego człowieka. Pan Kania na spotkaniu z wyborcami pokazał że nie ma elementarnej wiedzy na temat samorządu terytorialnego i żeby się nie pogubić w tym co chce powiedzieć musiał korzystać ze slajdów :lmao:
Dlatego do wszystkich chcących zmian apeluję żeby postawili na młodego wprawdzie człowieka, ale wszechstronnie wykształconego, mającego doświadczenie w pracy w radzie gminy i innych organizacjach społecznych (Dobra Widawa) pana PIOTRA DYTKO


Jak można mówić o doświadczeniu w pracy w Radzie Gminy, jeżeli twierdzi się, że przez 4 lata nic sie nie udało zrobić?!
A może wprowadzimy termin "doświadczenie przez zasiedzenie" i wtedy przyznam "piątka wspaniałych Dydków" to mistrzowie w tej dziedzinie!


A byłeś może na jednej z sesji rady gminy? Pan Dytko to opozycja działająca w mniejszości. Trudno więc mówić o jakiś spektakularnych osiągnięciach gdy nie ma się poparcia większości, które swoją drogą w radzie stanowiła większość popierająca Panią Wójt. A będąc na sesji zauważyłem, że ta większość raczej nieprzychylnie wyrażała się o pomysłach opozycji. Według mnie to z pustego nawet i Salomon nie naleje.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Gość » 26 paź 2010, 22:11

mrrrrr22 napisał(a):Odnośnie kandydata na wójta Pana Kani chciałabym aby zwrócili Państwo uwagę na to że jest to dobry, stary znajomy Pani wójt (faceebook), ponadto ten Pan nigdy nie interesował się samorządem terytorialnym, nie próbował zostać radnym czy działać w lokalnych organizacjach społecznych, dopiero teraz miesiąc przed wyborami ,,wpadł'' na pomysł aby zostać wójtem jestem przekonana że to zasługa Pani wójt, która próbuje się zabezpieczyć na wypadek gdyby miała przegrać wybory,- wstawiając do Gminy swojego człowieka. Pan Kania na spotkaniu z wyborcami pokazał że nie ma elementarnej wiedzy na temat samorządu terytorialnego i żeby się nie pogubić w tym co chce powiedzieć musiał korzystać ze slajdów :lmao:
Dlatego do wszystkich chcących zmian apeluję żeby postawili na młodego wprawdzie człowieka, ale wszechstronnie wykształconego, mającego doświadczenie w pracy w radzie gminy i innych organizacjach społecznych (Dobra Widawa) pana PIOTRA DYTKO


Moja droga forumowiczko używasz tego forum do bardzo nieprzyjemnego oczerniania Pana Kani. Ja jako jego zwolennik nie mogę tego tak pozostawić, bowiem:
-po pierwszwe Pan Kania nie jest chłopcem na posyłki ani niczyim poplecznikiem czego dowodem jest jego życiorys a konto na facebooko to raczej element promocji i dotarcia do większej grupy młodych ludzi oraz łatwy sposób na przedstawienie im swojej wizji gminy (nie każdy ma poparcie materialne dużej partii politycznej)
- po drugie o jakie spotkanie chodzi bo z tego co sie orientuję, a orientuję się dobrze to Pan Kania bardzo ściśle i precyzyjnie odpowiada na pytania, jest to człowiek na poziomie nie wdaje się w przepychanki i nie buduje swojej kampanii wyborczej na ataku obecnej władzy co robi pani pupil
- po trzecie na litość boską mamy XXI wiek i to raczej dobrze świadczy o tym że człowiek który stara się o ten poważny urząd podchodzi do swojej kampanii profesjonalnie i przedstawia wyborcom prezentację multimedialną wraz z prezentacją kandydatów na radnych
- po czwarte Pan Kania wprawdzie nigdy nie był radnym to jednak wiele lat kierował i zarządzał jednostkami komendy straży pożarnej, prowadził również gospodarstwo rolne (prowadzi je po dziś dzień), w moim przekonaniu jest człowiekiem doświadczonym i merytorycznie przygotowanym do tego aby objąć Urząd Wójta naszej Gminy do tego zna problemy mieszkańców naszej gminy

Także proszę sobie darować te wyssane z palca DYRDYMAŁY i przedstawiać sensowne argumenty a nie zaśmiecać forum.
Gość
 

    Windows 7 Opera

Odp.: Wybory 2010

Postprzez SpyBreak84 » 26 paź 2010, 22:13

Lewy napisał(a):
SpyBreak84 napisał(a):
mrrrrr22 napisał(a):Odnośnie kandydata na wójta Pana Kani chciałabym aby zwrócili Państwo uwagę na to że jest to dobry, stary znajomy Pani wójt (faceebook), ponadto ten Pan nigdy nie interesował się samorządem terytorialnym, nie próbował zostać radnym czy działać w lokalnych organizacjach społecznych, dopiero teraz miesiąc przed wyborami ,,wpadł'' na pomysł aby zostać wójtem jestem przekonana że to zasługa Pani wójt, która próbuje się zabezpieczyć na wypadek gdyby miała przegrać wybory,- wstawiając do Gminy swojego człowieka. Pan Kania na spotkaniu z wyborcami pokazał że nie ma elementarnej wiedzy na temat samorządu terytorialnego i żeby się nie pogubić w tym co chce powiedzieć musiał korzystać ze slajdów :lmao:
Dlatego do wszystkich chcących zmian apeluję żeby postawili na młodego wprawdzie człowieka, ale wszechstronnie wykształconego, mającego doświadczenie w pracy w radzie gminy i innych organizacjach społecznych (Dobra Widawa) pana PIOTRA DYTKO


Jak można mówić o doświadczeniu w pracy w Radzie Gminy, jeżeli twierdzi się, że przez 4 lata nic sie nie udało zrobić?!
A może wprowadzimy termin "doświadczenie przez zasiedzenie" i wtedy przyznam "piątka wspaniałych Dydków" to mistrzowie w tej dziedzinie!


A byłeś może na jednej z sesji rady gminy? Pan Dytko to opozycja działająca w mniejszości. Trudno więc mówić o jakiś spektakularnych osiągnięciach gdy nie ma się poparcia większości, które swoją drogą w radzie stanowiła większość popierająca Panią Wójt. A będąc na sesji zauważyłem, że ta większość raczej nieprzychylnie wyrażała się o pomysłach opozycji. Według mnie to z pustego nawet i Salomon nie naleje.


Problem polega na tym, że jeżeli ktoś mówi, że wszystko jest złe a do tego dodaje, że nie będzie się odzywał, bo musiałby wszystko krytykować, to jest do dla mnie objaw choroby.

Jeżeli ktoś chce ukamienować Panią Wójt, Radnych, Urzędników, etc. bo nad Gminą padał wczoraj deszcz a w czasie wakacji trawa mu uschła, bo do takich wniosków można dojść będąc na którymkolwiek ze spotkań, to powinien się zastanowić nad sensem istnienia w społeczeństwie, gdzie podstawą jest dialog wiodący nie tylko do kompromisu, który nie jest optymalnym rozwiązaniem, bo prowadzi do rezygnacji z części postulatów ale do współpracy - zdolności do współdziałania z innymi.

Teraz trochę górnolotnie: Przepaść dzieli bycie w społeczeństwie od pełnienia funkcji publicznej, która powinna być formą posługi drugiemu.

Nie rozumiem jak można ludziom, zaryzykuję, że wykształconym i posiadajacym minimalne tchnienie logicznego myślenia, wmawiać, że przez ostatnie 4 lata nie udało mi się niczego dokonać, ale jak mnie wybierzecie na Wójta to moją czarodziejską różdżką uczynię Gminę Długołęka krainą mlekiem i miodem płynącą?! BREDNIE WAŚĆ!

Gruszki na wierzbie już dawno nie rosną, krasnoludków nie ma, św. Mikołaj nie istnieje, baa nawet Maria Skłodowska-Curie była kobietą
a demagogia, populizm nigdy nie będa budulcem ani do dobrej pracy organicznej a tym bardzie pracy u podstaw.
SpyBreak84
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 paź 2010, 13:46

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 26 paź 2010, 23:35

Po dzisiejszym spotkaniu z P. Dytko powiem tak. Sprawnie unika trudnych pytań, 3 razy dał się zagiąć, nie był najlepiej przygotowany, a niekiedy wcale. Ale zrobił bardzo dobre wrażenie. Jako polityk. I tak powinno zostać. Jako radny? Tak. Gospodarz - wójt? Dla mnie nie.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Opera

Odp.: Wybory 2010

Postprzez SpyBreak84 » 27 paź 2010, 08:13

kotow7 napisał(a):Po dzisiejszym spotkaniu z P. Dytko powiem tak. Sprawnie unika trudnych pytań, 3 razy dał się zagiąć, nie był najlepiej przygotowany, a niekiedy wcale. Ale zrobił bardzo dobre wrażenie. Jako polityk. I tak powinno zostać. Jako radny? Tak. Gospodarz - wójt? Dla mnie nie.


Ja jednak mam bardziej krytyczne zdanie:
Umiłowani, doszli i niedoszli Radni oraz OMC Wójcie-Gospodarzu, jak już się organizuje spotkania to prosiłbym, żeby traktować ludzi, którzy na nie chodzą jako bytu obdarzonego inteligencją!
Jak można 3 godziny nawijać samymi ogólnikami?
Będą drogi - pytanie: Gdzie, jakie formy finansowania?
Ściągnięcie ekstra kadry nauczycielskiej - pytanie: Kto zapłaci za dodatkowe etaty, jeżeli nikt, to kto zostanie zwolniony?
Rewitalizacja Parku Szczodre - pytanie: Który konserwator wyda pozwolenie na budowę bazy hotelowej, restauracji, chodników, czy nawet jakiegoś bajkowego wyciągu wodnego w "rezerwacie kumaka"?;
no i do jasnej ... komu, jakiej miejscowości zostaną odebrane środki, żeby tego doknać?

W reporterskim skrócie: Jak zostaną przesunięte środki w budżecie i w którym tysiącleciu będzie to realizowane?!

No i rzecz, która mnie bardzo wkur...
"Mój ukochany Dziadek, Ludwik Pater, nauczył mnie szacunku dla innych ludzi i wrażliwości na ich problemy."
po prezentowanej na spotkaniu postawie roszczeniowej wobec Urzędniczki, która tłumaczyła pozyskiwanie środków unijnych
oraz aroganckiej wypowiedzi na pytania Pana Kryspina - osoby, która pracuje w UG !!!SPOŁECZNIE!!! i jest 3x starsza,
stwierdzam, że nauka Dziadka poszła w las!

Dlaczego Pan Piotr Dytko traktuję urzędników a czasem także swoich oponentów jak podludzi?! WSTYD I HAŃBA!
SpyBreak84
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 paź 2010, 13:46

    Windows Vista Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez JT » 27 paź 2010, 10:13

To ja Wam opowiem dowcip na rozluźnienie...

"- Dlaczego wójtowa w gminie Długołęka nie zgodziła się na transmisje on-line z posiedzeń rady gminy w nowym gotowym na to budynku urzędu?
- Bo nie mogłaby płakać i tupać podczas głosowań nie po jej myśli"

pozdrawiam ciepło
JT
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Zniesmaczony » 27 paź 2010, 10:34

Jakich podludzi? Nie interesują mnie za bardzo te wybory,ale gdyby ktoś chciał się przyjrzeć temu DYTKO wyczuł by, że to mocno zaangażowany człowiek, który nie zasłużył sobie na takie określenia. Nie pojmuję! Rozumiem, że to taki sposób na dehumanizację kontrkandydata Pani Wójt...
Zniesmaczony
 

    Windows Vista Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Wyborca » 27 paź 2010, 10:54

Wczoraj ponownie prowadzona była ankieta telefoniczna wśród mieszkańców Długołęki (czy innych miejscowości tez nie wiem) na moje pytanie kto zleca to badanie pani zaczęła coś kręcić- domyślam się więc, że na zlecenie Pani Wójt - ciekawe kto za to płaci - czy znowu my z naszych podatków?
I jeszcze coś :
Droga Pani Wójt jeśli chce się Pani czegoś dowiedzieć na temat przedwyborczych nastrojów to proszę mieć odwagę spotkać się z ludźmi osobiście a nie używać PODSTĘPNYCH metod!
Pozdrawiam
Wyborca
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Robert Bagiński » 27 paź 2010, 10:56

SpyBreak84

"Jak można mówić o doświadczeniu w pracy w Radzie Gminy, jeżeli twierdzi się, że przez 4 lata nic sie nie udało zrobić?!
A może wprowadzimy termin "doświadczenie przez zasiedzenie" i wtedy przyznam "piątka wspaniałych Dydków" to mistrzowie w tej dziedzinie!"

Powinieneś czytać tyle razy swoje dwa zdania aż wreszcie zrozumiesz różnicę :hihi:
Złote usta dla ciebie w nagrodę :kiss:
Robert Bagiński
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 paź 2010, 09:12

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez A. Studziński » 27 paź 2010, 11:11

Witam serdecznie.
niedługo przeprowadzam sie do gminy Długołęka i jestem żywo zainteresowany sytuacją polityczną w tym rejonie. Po kilku rozmowach z mieszkańcami na w/w tematy polecono mi, bym uważnie przyjrzał sie sytuacji panującej obecnie w gminie za pośrednictwem m.in. tego forum.
Stwierdzam, Panie i Panowie, iż nie potrzebnie oczernia sie tutaj Pana Piotra Dytko. Myślę, że we wszystkich strukturach, a przede wszystkim prawniczych, przyda sie powiew świeżości, którą niewątpliwie reprezentuje Pan Piotr. Stare, skostniałe szeregi gospodarcze(w tym opozycji) we wszystkich prężnie rozwijających się regionach odchodzą już do lamusa, ustępując miejsca nowym, wykwalifikowanym kadrom.
Doskonale pasuje w tym miejscu cytat:
"Doskonałość osiąga się nie wtedy, kiedy nie można już nic dodać, ale kiedy nie można już nic ująć" - Antoine de Saint-Exupery.
Według mnie Pan Piotr mówi dostatecznie wyczerpująco, nie wdając się w niepotrzebną polemikę na spotkaniach. Gdyby powiedział choćby o jedno słowo za dużo, nie pozostawiono by na Nim suchej nitki na tym forum. Myślę, że to tylko dobrze świadczy o Panie Piotrze Dytko. Ma swoje zasady, priorytety i na pewno osiągnie zamierzony i obiecany mieszkańcom cel.
Ja liczę właśnie na niego!
A. Studziński
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Mieszkaniec Łoziny » 27 paź 2010, 11:28

Witam, moja obserwacja jest taka : Dwoje się "bije" o dwóch się pisze a Pan Kania wygra wybory :) no i w sumie dobrze, ktoś całkiem nowy będzie miał szansę się wykazać :)
Mieszkaniec Łoziny
 

    Windows XP Opera

Odp.: Wybory 2010

Postprzez SpyBreak84 » 27 paź 2010, 11:33

Robert Bagiński napisał(a):SpyBreak84

"Jak można mówić o doświadczeniu w pracy w Radzie Gminy, jeżeli twierdzi się, że przez 4 lata nic sie nie udało zrobić?!
A może wprowadzimy termin "doświadczenie przez zasiedzenie" i wtedy przyznam "piątka wspaniałych Dydków" to mistrzowie w tej dziedzinie!"

Powinieneś czytać tyle razy swoje dwa zdania aż wreszcie zrozumiesz różnicę :hihi:
Złote usta dla ciebie w nagrodę :kiss:


Dla mnie sprawa jest prosta:
Radni, którzy twierdzą, że przez 4 lata nie potrafili przebić się przez "beton" ze swoimi pomysłami nie nadają się na to stanowisko!
Najlepiej jest rozłożyć ręcę i powiedzieć: Chciałem dobrze, ale mi nie pozwolili.
Czy ktoś jeszcze raz chce zmarnować swój głos i w 2014 znowu słyszeć ten sam płacz?!
Litości wystarczy!

Proszę nie wmawiać ludziom, że wszystkie pomysły "aktywnej opozycji" były torpedowane! Może nie było rozsądnych projektów albo chociaż koncepcji a aktywność odbywała się na innym polu?
SpyBreak84
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 paź 2010, 13:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory Samorządowe 2010



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników