Wybory 2010

Wyniki, dyskusja na temat wyborów.
    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez antek_emigrant » 20 gru 2010, 20:24

W pierwszym zdaniu chodziło mi o post NIE ISTNIEJĄCY, przepraszam za błąd!
antek_emigrant
 

Reklama

    Windows XP Chrome

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Walter Kurtz » 20 gru 2010, 21:10

kotow7 napisał(a):....
Nigdy też nie mówiłem, że kampania była przeprowadzana przez sztabowców PO. Wiem, że nie oni po śniegu od domu do domu pukali. Jak czytałeś, broniłem ich nawet, gdy zarzucano im np. "pompowanie" wyborców. Z tą fajna agitacją też bym uważał, bo niektórzy z tych, którzy pukali do domów niekoniecznie miłe rzeczy mówili o ludziach. Ale to powiem Ci na PW lub jak się spotkamy.

Słyszałem o paszkwilach na Dytkę w Łozinie rozdawanych w przedwyborczy piątek, rozumiem, że druga strona też coś równie szkaradnego robiła?
kotow7 napisał(a):....Dyskusja dotyczy pomocy finansowania przez PO i doradztwa w prowadzeniu Kampanii przez Pana Dytkę i Jego Klub Radnych. I tworzących się zależności, bo wiesz, ze takie się rodzą. Nie ma nic za darmo, dla idei. Fajnie było to widać, jak ktoś już poruszył wątek "węzła łozińskiego". Ktoś już "przygotowuje" nas do konkretnych kroków Rady. A popytaj się w Łozinie, dowiedz się, kto ta ziemię do przekształcenia posiada, kto ja kupił za czasów "wójta z Łoziny". Powiesz zbieg okoliczności, może i tak. Ale ja już pisałem, że w takie zbiegi okoliczności nie wierzę.

Ja wierzę, że ktoś kto ma szansę się dorobić - dorabia się. Wierzę, że jak ktoś popełnia przestępstwo to dostaje w efekcie wyrok. Wierzę, że ten co ma pieniądze stara się je pomnożyć i nie przepuszcza okazji. Wiem, że każdy kto jest blisko tzw. koryta zawsze stara się bardziej lub mniej wykorzystać swoją wiedzę, możliwości etc. po to by załatwić jakiś partykularny interes (większy, czy mniejszy). To normalne skrzywienie każdej władzy bez względu na jej kolor.
kotow7 napisał(a):Zobaczysz za kilka miesięcy, jeżeli nie zmieni się układ w radzie. Może się mylę, oby, ale coś mi mówi, że nie... Tam gdzie inwestuje się pieniądz, obcy nie lokalny, zawsze liczy się na zwrot kosztów. Na różne sposoby ale jednak. Te 36 mln PO to nie działalność charytatywna, tylko chęć przejęcia władzy również na szczeblu samorządowym.

Ale to chyba nie scjentolodzy? Bo tego obawiam się najbardziej:) .Wygranie wyborów przez partię w samorządzie nie jest czymś strasznym. Nie wiąże się z wieszaniem innowierców. Partia to ludzie. Ja ich znam i nie których bardzo lubię. Nie są bezwolnymi idiotami. To fajni ludzie. Uwierz mi. Nie należą do sekty i nie mają wszczepionych czipów, nie są też poddawani hipnozie przez Tuska:). To normalni ludzie, jak ty i ja.
kotow7 napisał(a):Zgadzam się z Tobą, że nie każdy kandydat musi utożsamiać się z programem partii. Ba, patrząc na kandydatów PO i ich wcześniejsze działania, widać tam też ludzi związanych wcześniej z PiS czy Samoobroną. Zatem masz rację, ich celem był wybór do rady, na wójta. Tylko znowu rodzi się pytanie jak wiele potrafią oni poświecić za wybór. Bo brak kręgosłupa widoczny. Nie ważne z kim, ważne ze się uda. Mam mieszane uczucia. Pisałem też o tym podając przykład Pana Czarneckiego.

Wskazujesz brak kręgosłupa u tych ludzi. Pal licho już uniwersalność Twoich wniosków do wszystkich 21 radnych, ale sam fakt jak łatwo przychodzi Ci oskarżanie tych ludzi o MAŁOŚĆ. Delikatnie rzecz ujmując to również jest śmieszne. Przyznam, że w popieranym przez Ciebie komitecie jest kilka kwiatków do których tego typu zarzuty pasują bardziej. Ale ja takowych nie wysuwam, bo wierze w szczere intencje wszystkich 21 radnych, a nawet p. Wójt.
kotow7 napisał(a):To, że liczę, że ich powstała zależność od PO (bo powstała, nie oszukujmy się) szybko się skończy, pisałem już. Mam nadzieję, że zobowiązania wobec wyborców okażą się najważniejsze, również w przypadku Pani Ani. Tego już nie zauważyliście w moich postach... A ja pisząc tak, chciałem powiedzieć, że nie ważne pod jakim kto szyldem wszedł do rady gminy, ważne by chciał pracować na jej rzecz. Szkoda, że jak zawsze Wam to umknęło. No wiem dlaczego, bo pisałem o współpracy z Panią Wójt, to boli....

No i ten akapit jest ok. Piszesz często o zgodzie, po czym przez większość posta jedziesz po nich jak po łysej szkapie, a w finale dziwisz się reakcji innych forumowiczów i jesteś taki koncyliacyjny. Ech kotow7, bez Ciebie dawno bym już opuścił to forum......
Gdy rozum śpi, budzą się demony
Avatar użytkownika
Walter Kurtz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 3 lis 2010, 13:57

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 20 gru 2010, 23:12

Walterze moje posty nie są oderwane od tego forum. Piszę odnosząc się do wcześniejszych moich przedmówców. Nie skupiam się na jednej wypowiedzi. Zatem konstrukcja postu jest prosta - polemizuję z wcześniejszymi wypowiedziami, by na końcu postawić własną "diagnozę" poruszanego wątku. Nie jestem doskonały, niestety...
Zauważyłeś też zapewne, że większość tu piszących jest przeciwnych przekonań niż moje. Zatem siłą rzeczy odnosząc się do ich postów odnoszę się do ich poglądów, "opcji" politycznych. Stąd wrażenie, że mówię tylko o jednej stronie. Ale na koniec piszę do wszystkich i o wszystkich. Mam nadzieję, że Twoje stwierdzenie, że bywasz na forum ze względu na moje tu pisanie, nie jest złośliwością, ale chęcią prowadzenia dalszej polemiki ze mną... Bo prywatnie, mam nadzieję, lubimy się i szanujemy :) A już na pewno łączy nas "wspólna sprawa" :)

Walterze wierzę, że przykrości w kampanii spotkały Pana Piotra, to było nieuniknione przy sposobie prowadzenia przez Niego kampanii. Nic nie tłumaczy tego, ale to były skutki, niestety, i wstyd za nie. Tak jak za to co spotkało Wójtową. Sam wiesz, że Ją też nie oszczędzono.
Tak, masz rację, wierzyć trzeba... Tylko zastanawia aktywność "po latach". Może my jesteśmy jednak naiwni? Może nie należy tłumaczyć pewnych postaw zawsze bezinteresownością? Pisałem, za dużo zbiegów okoliczności.
To, że to porządni ludzie to niewątpliwe, tyle ludzi na nich głosowało. Dlatego pisałem, że będą o tym pamiętać, że partia przestanie być dla nich celem, że wyborcy nim się staną. Przecież temu nie zaprzeczałem. Napisałem to samo, tylko inaczej.
I nie oceniałem 21 radnych, tylko wyrażałem obawy co do niektórych. Mam złe skojarzenia i doświadczania, takie życiowe "dolegliwości". Lubię ludzi "czytelnych", przewidywalnych. Sam napisałeś, że ten fragment posta jest uniwersalny... I tyle...
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez esperanto » 21 gru 2010, 08:46

na zarzuty (którę są tak głupie , że aż śmieszne) antka miałem nie odpowiadać, zgodnie z zasadą aby nie karmić trola, więc ograniczę się do udzielenia jednej rady: "nie" z przymiotnikami piszemy razem! Te zawiłe zasady gramatyki polskiej były tłumaczone chyba gdzieś w 5. klasie szkoły podstawowej (może nawet wcześniej). Aby zwrócić uwagę osób które dyskutują w ramach tego wątku na sprawy istotne dla gminy, proponuję pytanie: co sądzicie o początku roku 2011 w Gminie Dlugołęka? Czego się spodziewacie ze strony p. wójt? Będzie współpracowała z Radą?
Jak to jest? Jak człowiek przepisze jedną książkę, to jest to plagiat. Jak trzydzieści - praca magisterska :)
esperanto
 
Posty: 180
Dołączył(a): 26 lis 2010, 15:51

    Windows XP Chrome

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Walter Kurtz » 21 gru 2010, 08:54

Oczekujemy od naszych radnych zakończenia konfrontacji totalnej, z jaką mieliśmy do czynienia. Dlatego trzeba dać im szansę, bez dolewania oliwy do ognia. Każdy ma swój punkt widzenia i ok. Jeśli oczekujemy od nich dialogu i odrzucenia uraz, to sami musimy też spasować. Nie oczekuje tego od antka, bo konflikt to jego pokarm, ale od nas, którzy przyczyniliśmy się do tych niedługo dwustu zakładek tego wątku. To wszystko. Nie ma we mnie złośliwości, czy drugiego dna. Po naszym "coming oucie":) kwestia zaufania, czy szacunku jest chyba oczywistą oczywistością.
Gdy rozum śpi, budzą się demony
Avatar użytkownika
Walter Kurtz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 3 lis 2010, 13:57

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez (nie)wierny sluchacz watku :) » 21 gru 2010, 09:29

Walter Kurtz napisał(a):No widzę że gorąco. Kotow7 jak zwykle omiata ze swojego CeKaeMu szturmowane wzgórze...

:mrgreen:
Bardzo ladnie powiedziane..bardzo ladnie.. :-D Westerplatte broni sie jeszcze... :-D
(nie)wierny sluchacz watku :)
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez antek_emigrant » 21 gru 2010, 20:32

No i dałeś się złapać w siatkę cytując klasyka ESPERANTO. Wiedziałem,że jak Dużymi podkreślę takiego babola to odezwie się w tobie błysk zarozumiałości. W tym zdaniu padają tez przeprosiny za błąd, ale może nie zauważyłeś pułapki. Widzisz straciłeś dziewictwo, odpisałeś Antkowi. Wiem - nie karmisz trolla. A troll pojechał z tobą jak z dzika świnią. Nie przyszło ci do główki ,że błędy są zamierzone,że wcale nie zależy mi na odpisywaniu. Zresztą co mógłbyś odpisać poza biadoleniem. Kotow nie nadąża prostować twoich postów. Mi by się nie chciało. Każdy z was geniuszy POpełnia błędy( str 152 większy mędrzec większy od ciebie esperanto niejaki mm-kiełczów pisze: piszecie że wynik wyborów nie został WYPATRZONY). Widziałem to , uśmiechnąłem się, nie poprawiałem, nie odsyłałem do szkoły , bo nie kabluje , nie donoszę. Taka drobna zasada, która odróżnia mnie ,trolla internetowego od ciebie esperanto, geniusza internetowego. Moje zarzuty są w 100% prawdziwe, donosisz adminowi gdy razi cię jakiś post, czasami nawet odpisujesz, a dopiero później donosisz tak jak na LAWE........Aby zwrócić uwagę osób, które dyskutują w ramach tego wątku na sprawy istotne dla Gminy, proponuje pytanie co sądzicie o początku roku 2011 w Gminie Długołęka? Czego spodziewacie się ze strony Radnych PO. Czy będą współpracować z Wójtem?.........PS nie gniewaj się esperanto trochę cię zmasakrowałem, ale sam się prosiłeś.
antek_emigrant
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez mleko dla dzieci » 21 gru 2010, 21:03

antek_emigrant napisał(a):W pierwszym zdaniu chodziło mi o post NIE ISTNIEJĄCY, przepraszam za błąd!


esperanto napisał(a):na zarzuty (którę są tak głupie , że aż śmieszne) antka miałem nie odpowiadać, zgodnie z zasadą aby nie karmić trola, więc ograniczę się do udzielenia jednej rady: "nie" z przymiotnikami piszemy razem! Te zawiłe zasady gramatyki polskiej były tłumaczone chyba gdzieś w 5. klasie szkoły podstawowej (może nawet wcześniej). Aby zwrócić uwagę osób które dyskutują w ramach tego wątku na sprawy istotne dla gminy, proponuję pytanie: co sądzicie o początku roku 2011 w Gminie Dlugołęka? Czego się spodziewacie ze strony p. wójt? Będzie współpracowała z Radą?


antek_emigrant napisał(a):No i dałeś się złapać w siatkę cytując klasyka ESPERANTO. Wiedziałem,że jak Dużymi podkreślę takiego babola to odezwie się w tobie błysk zarozumiałości. W tym zdaniu padają tez przeprosiny za błąd, ale może nie zauważyłeś pułapki. Widzisz straciłeś dziewictwo, odpisałeś Antkowi. Wiem - nie karmisz trolla. A troll pojechał z tobą jak z dzika świnią. Nie przyszło ci do główki ,że błędy są zamierzone,że wcale nie zależy mi na odpisywaniu. Zresztą co mógłbyś odpisać poza biadoleniem. Kotow nie nadąża prostować twoich postów. Mi by się nie chciało. Każdy z was geniuszy POpełnia błędy( str 152 większy mędrzec większy od ciebie esperanto niejaki mm-kiełczów pisze: piszecie że wynik wyborów nie został WYPATRZONY). Widziałem to , uśmiechnąłem się, nie poprawiałem, nie odsyłałem do szkoły , bo nie kabluje , nie donoszę. Taka drobna zasada, która odróżnia mnie ,trolla internetowego od ciebie esperanto, geniusza internetowego. Moje zarzuty są w 100% prawdziwe, donosisz adminowi gdy razi cię jakiś post, czasami nawet odpisujesz, a dopiero później donosisz tak jak na LAWE........Aby zwrócić uwagę osób, które dyskutują w ramach tego wątku na sprawy istotne dla Gminy, proponuje pytanie co sądzicie o początku roku 2011 w Gminie Długołęka? Czego spodziewacie się ze strony Radnych PO. Czy będą współpracować z Wójtem?.........PS nie gniewaj się esperanto trochę cię zmasakrowałem, ale sam się prosiłeś.


antek, nie pojechałeś z esperanto jak z dziką świnią (świnia jest wyrazem obraźliwym) raczej pojechałeś z nim jak z furą gnoju. A tak w ogóle to antek, życzę Ci Wesołych Świąt. Myślę sobie, że jakby Ciebie nie było na tym z lekka stronniczym forum, to trzeba by było Ciebie wymyślić. Pozdrawiam
mleko dla dzieci
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 23 gru 2010, 01:02

Gdybym nie miał okazji...
Życzę Wam spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, ciepłych i rodzinnych. Takich, gdzie będziecie mogli - dumni - popatrzeć na to co już za Wami i z wiarą na to co przed Wami. Niech będzie to czas wygaszania sporów, czas refleksji, pojednania.
Życzę Wam udanego wypoczynku, bo zasłużyliście na niego w tej gonitwie dnia codziennego.
Samych miłych chwil... :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez babazewsi » 26 gru 2010, 08:41

Walter Kurtz napisał(a):
kotow7 napisał(a):....
Nigdy też nie mówiłem, że kampania była przeprowadzana przez sztabowców PO. Wiem, że nie oni po śniegu od domu do domu pukali. Jak czytałeś, broniłem ich nawet, gdy zarzucano im np. "pompowanie" wyborców. Z tą fajna agitacją też bym uważał, bo niektórzy z tych, którzy pukali do domów niekoniecznie miłe rzeczy mówili o ludziach. Ale to powiem Ci na PW lub jak się spotkamy.

Słyszałem o paszkwilach na Dytkę w Łozinie rozdawanych w przedwyborczy piątek, rozumiem, że druga strona też coś równie szkaradnego robiła?

Paszkwile na Dytkę to obiły się nawet o plebanię i kościół. Kto był to wie, co było na kazaniu na rekolekcjach w poniedziałek po wyborach (dla innych ksiądz rekolekcjonista bardzo ostro odniósł się do osób roznoszących paskwile),

kotow7 napisał(a):....Dyskusja dotyczy pomocy finansowania przez PO i doradztwa w prowadzeniu Kampanii przez Pana Dytkę i Jego Klub Radnych. I tworzących się zależności, bo wiesz, ze takie się rodzą. Nie ma nic za darmo, dla idei. Fajnie było to widać, jak ktoś już poruszył wątek "węzła łozińskiego". Ktoś już "przygotowuje" nas do konkretnych kroków Rady. A popytaj się w Łozinie, dowiedz się, kto ta ziemię do przekształcenia posiada, kto ja kupił za czasów "wójta z Łoziny". Powiesz zbieg okoliczności, może i tak. Ale ja już pisałem, że w takie zbiegi okoliczności nie wierzę.

Ja wierzę, że ktoś kto ma szansę się dorobić - dorabia się. Wierzę, że jak ktoś popełnia przestępstwo to dostaje w efekcie wyrok. Wierzę, że ten co ma pieniądze stara się je pomnożyć i nie przepuszcza okazji. Wiem, że każdy kto jest blisko tzw. koryta zawsze stara się bardziej lub mniej wykorzystać swoją wiedzę, możliwości etc. po to by załatwić jakiś partykularny interes (większy, czy mniejszy). To normalne skrzywienie każdej władzy bez względu na jej kolor.
[quote="kotow7"]

Odsyłam do ewidencji gruntów lub ksiąg wieczystych - ta ziemia jest obecnie na sprzedaż (i bynajmniej "były wójt" jej nie sprzedaje) , ale nikt jej nie kupi, bo po co komu działka rolna przy węźle drogowym, radioaktywne buraki będzie tam sadził?
Uchwalenie planu, który przewiduje teren rolny w sąsiedztwie węzła drogowego, co blokuje pozysklanie inwestorów w tak strategicznym miejscu (na terenie gminy są przewidziane tylko dwa węzły - Łozina (S8) i Długołęka (AOW))jest ewidentnym działaniem na niekorzyść gminy powodowanym prywatnymi animozjami. Żenada...Radzę sprawdzić, co Kobierzyce robią przy węzłach,
babazewsi
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez renia » 27 gru 2010, 18:57

dzisiaj 27.12.2010r Pani WÓJT została zaprzysiężona.GRATULUJĘ
renia
 
Posty: 56
Dołączył(a): 29 lis 2010, 19:30

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez (nie)wierny sluchacz watku :) » 28 gru 2010, 09:41

renia napisał(a):dzisiaj 27.12.2010r Pani WÓJT została zaprzysiężona.GRATULUJĘ


tak tak reniu, zapomnialas jeszcze tylko dodac swojego textu, ze jest ona najlepszym kandydatem na wojta... :rotfl: :lmao:
(nie)wierny sluchacz watku :)
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez renia » 28 gru 2010, 10:40

myślałam że o tym już wiesz skoro wygrała to jest najlepsza
renia
 
Posty: 56
Dołączył(a): 29 lis 2010, 19:30

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez esperanto » 28 gru 2010, 16:02

wygrala, bo uzyskała wiecej glosów niż inni kandydaci. To jakiego Długołęka ma wójta można się dowiedzieć obserwując stan gminy.
Jak to jest? Jak człowiek przepisze jedną książkę, to jest to plagiat. Jak trzydzieści - praca magisterska :)
esperanto
 
Posty: 180
Dołączył(a): 26 lis 2010, 15:51

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez antek_emigrant » 28 gru 2010, 21:30

Cześć KO.......... Jestem wszędzie tam gdzie PO pcha się do władzy!...Renia.....Esperanto , jak zwykle bredzi ...."wygrała, bo otrzymała, najwięcej głosów, ALE.....chodzi gościowi,że nie jest najlepsza" . A kto jest lepszy? Ci co przegrali z nią w I turze, czy może CI co przegrali z nią w II turze. Czy może CI co przegrali z nią 4 lata temu. A możne Ci co przegrali z nią 8 lat temu. Praca Wójta poddaje się weryfikacji wyborców co 4 lata. Ktoś kto tego nie rozumie i nie potrafi docenić,że wygrywa najlepszy ,jest potrzebny demokracji jak ZADRA W TYŁKU. Amerykanie mówią,że ten kto zajmuje drugie miejsce, jest pierwszy na liście przegranych. Rzadko się zgadzam z Jankesami, ale tu muszę im przyznać racje. Rozumiem,że dla Esperanto p Wójt nie wszystkich przekonała, ale cóż tak to w życiu bywa. Na koniec kilka cyfr,żeby nie mówili ,że antek stosuje za mało merytoryki. Zwycięstwo p Wójt w II turze z Kandydatem PO było najwyższą wygraną w II turze w naszym Powiecie( jeżeli się mylę POprawcie proszę). KOLOS Kiełczów dwa obwody plus rodzinny obwód kandydata PO Łozina( przy prawie 200 głosach przeciw p Dytce w rodzinnej parafii) 1958 głosów p. Dytko........331 głosów p.Łebek. Wiem, już to pisałem, ale wciąż martwi mnie te prawie 200 głosów przeciw p.Dytce w Łozinie 200 . Dla POrównania Siedlec...Pasikurowice plus rodzinna Borowa... 1806 głosów p.Łebek......396 głosów p. Dytko. Dla wielbicieli Kiełczowa to porównanie wypada blado. Dalej jest już tylko gorzej. Za kandydatem PO głosowały jeszcze Wilczyce i minimalnie Brzezia Łąka. Kto był przeciw: Januszkowice, Węgrów, Kamień, Byków, Mirków, Szczodre,Długołęka....tak wiele obwodów,aż boje się,że jakiś obwód POminąłem. Wnioski....był to pojedynek Kiełczów reszta Gminy( są wyjątki,ale chodzi o zasadę). Pani Wójt wygrała większością głosów, a także terytorialnie, to znaczy( specjalnie tłumacze dla ciebie Esperanto), na zdecydowanie większej powierzchni( czyli ziemi, która jest dumą jej mieszkańców) naszej Gminy Kandydat PO przegrał. Większość glosujących mieszkańców uznała ,że Gmina jest zarządzana lepiej ,niż wydaje się to mniejszości. Oczywista oczywistość - cytując klasyka.
antek_emigrant
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory Samorządowe 2010



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników