Wybory 2010

Wyniki, dyskusja na temat wyborów.
    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Dorotaa » 26 paź 2010, 08:01

Pragnę wyrazić swój sprzeciw,protest oraz niechęć do sposobów agitacji jaki Pani wójt Łebek prowadzi za pomocą swych popleczników.
Mam na myśli Panią Sułek która chodzi po domach i wskazuje aby głosować na Panią Łebek.
Można zachęcać ale nie wymuszać, wręcz na granicy groźby i zastraszania.Tak właśnie wyglądało gdy była u mnie i moich rodziców.
Moi rodzice nie znają się za bardzo na polityce i nie chcieli podpisywać listy poparcia z którą chodziła Pani Sułek, to co usłyszałam aż mnie wmurowało. Dobrze że byłam w domu i to zobaczyłam bo teraz wiem co ma do zaoferowania obecna Pani Wójt Łebek.Co to za argument wyborczy w oparciu o zastraszania, ja nie chcę takiego Wójta.
Dla świętego spokoju moi rodzice powiedzieli jej że będą głosować na jej kandydata jednak po rozmowie w domu i odsapnięciu po tym co zaszło na pewno na Panią Łebek nie zagłosujemy !
Moi drodzy sąsiedzi, jeśli tak mają wyglądać rządy Pani Łebek wyraźmy swoją niechęć nie popierajmy jej , ja na pewno .
Jak chcą to niech biegają z tymi swoimi listami poparcia a i tak zróbmy swoje idąc do głosowania.
Dorota
Dorotaa
 

Reklama

    Windows Vista Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Józef Tkacz » 26 paź 2010, 09:30

ad. mieszkaniec Mirkowa - brednie wypisujesz o podwójnym kandydowania Piotra Dytko, znajdź go gdzieś na tej liście:
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/020 ... 7b7c5d1543

ad. Dorotaa - ładne kwiatki, ale ciekawe są dopiero ruchy Iwony Łebek w oficjalnych rozporządzeniach wójta.
Rozporządzenie z dnia 14 października oraz aneks do tego rozporządzenia z dnia 19 października oba docierają do jednostek podległych najczęściej na dzień przed spotkaniami kontrkandydatów. Oczywiście BIP Gminy jest nieaktualny i ostatnie opublikowane rozporządzenia mają datę wrześniową. Ciekawe co na to powie PKW???
Józef Tkacz
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 26 paź 2010, 11:18

Radna z Kiełczowa napisał(a):Gwoli wyjaśnienia ... Po pierwsze wszystkie osoby, które twierdzą że kampanię Piotra Dytko sponsoruje PO są w błędzie. Każdy kandydat na wójta, czy radnego sam "sponsoruje" swoją kampanię . Tak to niestety czy stety jest. I jeśli ktoś mówi inaczej to albo się nie zna albo chce wprowadzić innych specjalnie w błąd. Dlatego mówiac że nie zaciagnęliśmy w PO żadnych zobowiazań jest prawdą . To straszne jak niektórzy mogą w swojej głowie zbudować teorie "spiskowe" .Tak prawdę mówiąc jestem zadziwiona, że zamiast rozmawiać o tym co się dzieje, czy o tym co moze się zdarzyć rozmawiacie tu o zarobkach czy o "zobowiazaniach" . I to w kontekście tego, ze uważacie że my prowadzimy "brudną" kampanię przeciwko obecnej Pani wójt. Moje zdanie jest takie, jak ktoś dobrze pracuje ma też dobrze zarabiać . I nie oczekuję aby "urzędasy" pracowały za darmo. Bo wtedy taka praca jest byle jaka i odchodzą ludzie dobrzy. Taka prawda. I to tyle o zarobkach. Co do wynagrodzenia radnych ? Dla mnie mogłoby być za darmo ... ale też mam wiele argumentów przeciwko takiemu stwierdzeniu. ALE KURCZE NIE O TO CHODZI >>> czy będzie dla gminy fajnie jak będą dla gminy pracowali ludzie ?(wójt i rada) za darmo ? Może tak ... ale prosze mi powiedzieć czy gmina się przez to bardziej będzie rozwijała ? A dla mnie o to chodzi !!!!!
jestem ciekawa czy stuff kiedykolwiek się zainteresował moją pracą ? pracą radnego ? czy kiedykolwiek był na spotkaniu z mieszkańcami corocznym w szkole ? czy był na sesji ? Czy przed "moją kadencją" działo się świetnie w Kiełczowie i nagle nastąpiło załamanie inwestycji przeze mnie ?


Szanowna Pani
proszę nie wciskać mi w usta słów które nie powiedziałem.
Co do urzędników nie gdzie nie powiedziałem że za darmo, większość szarych urzędników zarabia marnie ale to nie ci urzędnicy
mają publikowane oświadczenia majątkowe.
Żeby więcej mi nie insynuować wyjaśnię raz na zawsze mój pogląd na temat zarobków urzędników:
Dla mnie radny powinien pracować za słowo dziękuje, wtedy można powiedzieć że jest radnym społecznym.
Wójt to co innego to jego praca zarobkowa, pytam tylko czy musi dostawać podwyżkę w czasie kryzysu prawie 1000PLN! i czy jego zarobki są adekwatne do sytuacji finansowej panującej w gminie.
Dobry urzędnik to nie urzędas ale profesjonalista a co do dużej ilości urzędników nie tylko w naszej gminie można powiedzieć jedno URZĘDAS, wsadzony na stanowisko politycznie nie merytorycznie.
I najważniejsza kwestia jeżeli urzędnik ma zarabiać przyzwoicie to trzeba wywalić na zbity pysk URZĘDASÓW.
To że startujecie z list PO to wasza sprawa, czy to wam pomoże czy zaszkodzi to pewnie skalkulowaliście przed wyborami, tylko nie ma co zaprzeczać oczywistym rzeczą.
podatnik
podatnik
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 26 paź 2010, 11:19

przepraszam za błędy stylistyczne, teraz zobaczyłem, ale pisałem w pośpiechu.
podatnik
podatnik
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 26 paź 2010, 13:20

Rozumiem oburzenie Doroty, nachalna agitacja nie pomaga a szkodzi. Nikt nie lubi czuć się ubezwłasnowolniony. Działania Pani Sułek, nawet jeżeli Jej wydają się słuszne, nie mogą wykraczać po za ramy wolności naszego wyboru. Tylko dlaczego od razu utożsamiamy problem z kandydatem na wójta. Ja pisząc nawet krytycznie o P. Dytce, nie utożsamiam z Nim kandydatów z jego listy. Każdy odpowiada za siebie. Pani Sułek startuje w wyborach, działa zatem na swoją korzyść. Nie oceniajmy innych poprzez pryzmat wystąpienia jednej lub drugiej osoby.
Dorotaa jak tak zachowa się Pani Wójt - zero skrupułów! Teraz oceń tak kandydatkę na radną - Panią Sułek!
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 26 paź 2010, 13:36

kotow7 napisał(a):Rozumiem oburzenie Doroty, nachalna agitacja nie pomaga a szkodzi. Nikt nie lubi czuć się ubezwłasnowolniony. Działania Pani Sułek, nawet jeżeli Jej wydają się słuszne, nie mogą wykraczać po za ramy wolności naszego wyboru. Tylko dlaczego od razu utożsamiamy problem z kandydatem na wójta. Ja pisząc nawet krytycznie o P. Dytce, nie utożsamiam z Nim kandydatów z jego listy. Każdy odpowiada za siebie. Pani Sułek startuje w wyborach, działa zatem na swoją korzyść. Nie oceniajmy innych poprzez pryzmat wystąpienia jednej lub drugiej osoby.
Dorotaa jak tak zachowa się Pani Wójt - zero skrupułów! Teraz oceń tak kandydatkę na radną - Panią Sułek!



A tutaj kotow nie masz racji:
Kandydat na radnego reprezentuje zaplecze polityczne kandydata na wójta.
PKW nie zarejestruje kandydata na wójta bez rejestracji komitetu który go popiera.
Ponadto jak wcześniej już pisałem, byłem na spotkaniu z Panem Dytko i widziałem co robi klakierstwo (czytaj obecni radni Pani wójt), z takimi spotkaniami.
Przyznałbym ci racje gdyby w Polsce były okręgi jednomandatowe, tzn. głosujemy na człowieka nie na partie
podatnik
podatnik
 

    Windows XP Opera

Odp.: Wybory 2010

Postprzez SpyBreak84 » 26 paź 2010, 13:48

No bardzo fajne pomysły mają wszyscy kandydaci na Wójta, chwała Im za to!
Tylko pytanie podstawowe pozostaje nadal bez odpowiedzi - skąd brać pieniądze?

Można budować żłobki, przedszkola, kilometry dróg, setki punktów oświetleniowych, place zabaw, parki, baseny, cuda, wianki, tylko za co?

Czytałem laurke Pana Piotra Dytko, którą nazwano PROGRAMEM, i obawiam się, że budżet RP mógłby nie podołać - więc po co pisać takie brednie? Proszę powiedzieć otwarcie: Zrobimy Przedszkole w byłym UG zamiast np. rozbudowy Szkoły.

Jak można mówić że wszytko jest źle robione w Gminie, siedząc 4 lata w Radzie?!

Z Protokołów Sesji wynika, że Pan Piotr od roku nie pragnie być merytryczny albo chociaż twórczy, ba nawet zauważam wzrost arogancji poprzez ubarwianie swoich pytań ironicznymi wycieczkami (często poniżającymi) pod adresem Pani Wójt.
A to uważam, za rzecz naganną ze względu tylko na samą różnicę wieku!

Czy tak ma to wyglądać nadal?
Czy czasem 4 lata temu nie byliście jedną "wielką rodziną" na współnej liście?
SpyBreak84
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 paź 2010, 13:46

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez mrrrrr22 » 26 paź 2010, 14:42

Odnośnie kandydata na wójta Pana Kani chciałabym aby zwrócili Państwo uwagę na to że jest to dobry, stary znajomy Pani wójt (faceebook), ponadto ten Pan nigdy nie interesował się samorządem terytorialnym, nie próbował zostać radnym czy działać w lokalnych organizacjach społecznych, dopiero teraz miesiąc przed wyborami ,,wpadł'' na pomysł aby zostać wójtem jestem przekonana że to zasługa Pani wójt, która próbuje się zabezpieczyć na wypadek gdyby miała przegrać wybory,- wstawiając do Gminy swojego człowieka. Pan Kania na spotkaniu z wyborcami pokazał że nie ma elementarnej wiedzy na temat samorządu terytorialnego i żeby się nie pogubić w tym co chce powiedzieć musiał korzystać ze slajdów :lmao:
Dlatego do wszystkich chcących zmian apeluję żeby postawili na młodego wprawdzie człowieka, ale wszechstronnie wykształconego, mającego doświadczenie w pracy w radzie gminy i innych organizacjach społecznych (Dobra Widawa) pana PIOTRA DYTKO
mrrrrr22
 
Posty: 20
Dołączył(a): 5 paź 2010, 13:23

    Windows 7 Opera

Odp.: Wybory 2010

Postprzez SpyBreak84 » 26 paź 2010, 15:37

Przekazuję trochę historii, wybory 2006:
Łebek Iwona Agnieszka - 4808 głosów,

Chmielewska Anna - 405 głosów,
Azarewicz Stanisław - 401 głosów,
Węglowska Jolanta - 345 głosów,
Lobka Arkadiusz Marek - 339 głosów,
Król-Sobocińska Barbara - 329 głosów,
Sułek Barbara - 303 głosów,
Miziniak Ludwik - 257 głosów,
Duda Mirosław - 204 głosy,
Augustynowicz Lidia Ewa - 201 głosów,
Partyka Kazimierz - 201 głosów,
Kubik Anna - 193 głosów,
Muzyka Artur - 169 głosów,
Dytko Piotr - 155 głosów,
Wołowiec Jolanta - 152 głosów,
Sejfert Robert - 130 głosów,

Okręg Nr1:
1) Dytko Piotr - 155 głosów,
2) Fedyk Jan - 145 głosów.

I moje pytania do rozważań:
Czy polityka negacji i bycia w całkowitej opozycji do tego co mamy dzisiaj wystarczy, żeby uzyskać lepszy wynik lub nie spaść ze stołka?

Dlaczego we "własnym" okręgu wyborczym, wśród znajomych i siąsiadów "znając autentyczne potrzeby" (cyt. ze strony) Pan Piotr nie uzyskał znaczącej przewagi (różnica 10 głosów)?

Dlaczego Radni z dzisiejszej grupy P.D. (5 osób - stan z wyborów 2006) przez 4 lata pracy nie zroblili nic, czym mogliby się pochwalić,
oprócz tego, że byli w opozycji do "Grupy ŁEBKÓW" ;-) i "przyczynili się do trwonienia publicznych pieniędzy na nieprzemyślane działania" (cyt. ze strony) będąc w Radzie Gminy Długołęka?
SpyBreak84
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 paź 2010, 13:46

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 26 paź 2010, 15:56

No dobra podatniku, znowu muszę Ci po części przyznać rację :-D
A te jednomandatowe okręgi to moje marzenie, może dlatego tak napisałem :-)

SpyBreak84 ale zajechałeś :mrgreen: A ze mnie Panią Wójt robili :-)
No ale powiedzcie, coś w tym jest, nie? :-P
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez JT » 26 paź 2010, 15:59

> Dlaczego Radni z dzisiejszej grupy P.D. (5 osób - stan z wyborów 2006) przez 4 lata pracy nie zroblili nic, czym mogliby się pochwalić

No tak jasne przy 1/3 głosów w radzie gminy i mogli pewnie wg Ciebie zmienić konstytucję?
JT
 

    Windows 7 Opera

Odp.: Wybory 2010

Postprzez SpyBreak84 » 26 paź 2010, 17:24

JT napisał(a):> Dlaczego Radni z dzisiejszej grupy P.D. (5 osób - stan z wyborów 2006) przez 4 lata pracy nie zroblili nic, czym mogliby się pochwalić

No tak jasne przy 1/3 głosów w radzie gminy i mogli pewnie wg Ciebie zmienić konstytucję?


Powiem tak:
Odsyłam do Protokołów z Sesji Rady Gminy Długołęka (dostępne BIP)

Rok 2007/8/9 - głosowania praktycznie "jednomyślne",
Rok 2010 - zmiana frontu, (Pytanie: Czy wtedy narodził się pomysł kandydowania?)
W poprzenich latach mogli zmienić nawet Konstytucję, co się stało?
Zajadę trochę patosem: Sensowne projekty, wnioski do budżetu, a nawet pojedyncze punkty w porządku obrad Rady znajdą swoich popleczników.

I jescze jedno zadanie dla ciekawych:
Proszę prześledzić debatę nt. uchwalenia wysokości "wynagrodzeń" dla Radnych i Sołtysów.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze... czekam na możliwość powiedzenia: "A nie mówiłem?!"
SpyBreak84
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 paź 2010, 13:46

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 26 paź 2010, 18:05

SpyBreak84 napisał(a):
JT napisał(a):> Dlaczego Radni z dzisiejszej grupy P.D. (5 osób - stan z wyborów 2006) przez 4 lata pracy nie zroblili nic, czym mogliby się pochwalić

No tak jasne przy 1/3 głosów w radzie gminy i mogli pewnie wg Ciebie zmienić konstytucję?


Powiem tak:
Odsyłam do Protokołów z Sesji Rady Gminy Długołęka (dostępne BIP)

Rok 2007/8/9 - głosowania praktycznie "jednomyślne",
Rok 2010 - zmiana frontu, (Pytanie: Czy wtedy narodził się pomysł kandydowania?)
W poprzenich latach mogli zmienić nawet Konstytucję, co się stało?
Zajadę trochę patosem: Sensowne projekty, wnioski do budżetu, a nawet pojedyncze punkty w porządku obrad Rady znajdą swoich popleczników.

I jescze jedno zadanie dla ciekawych:
Proszę prześledzić debatę nt. uchwalenia wysokości "wynagrodzeń" dla Radnych i Sołtysów.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze... czekam na możliwość powiedzenia: "A nie mówiłem?!"


a co to znaczy proszę prześledzić uchwałę etc. wystarczy zamieścić link do konkretnej uchwały, proste...
podatnik
podatnik
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez podatnik » 26 paź 2010, 18:50

Witam wszystkich ot ciekawostka, w naszym województwie, w naszym regionie zawiązała się nietypowa koalicja i tak:

Pan Rafał Dutkiewicz - kandydat na radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Pan Andrzej Wąsik - kandydat na radnego powiaty (obecny starosta) Porozumienie dla Powiatu
Pani Iwona Łebkową - kandydat na wójta gminy Długołęka

Nawzajem się popierają, co ciekawe p. Dutkiewicz startuje na prezydenta miasta Wrocław, po co startuje na radnego Sejmiku z naszego regionu ... hmmm

Co najważniejsze sami się nawzajem popierają!!!!!
Także władza się boi o stołki, wasza sprawa co z tym zrobicie.
podatnik
podatnik
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Młody Obywatel » 26 paź 2010, 19:19

mrrrrr22 napisał(a):Odnośnie kandydata na wójta Pana Kani chciałabym aby zwrócili Państwo uwagę na to że jest to dobry, stary znajomy Pani wójt (faceebook), ponadto ten Pan nigdy nie interesował się samorządem terytorialnym, nie próbował zostać radnym czy działać w lokalnych organizacjach społecznych, dopiero teraz miesiąc przed wyborami ,,wpadł'' na pomysł aby zostać wójtem jestem przekonana że to zasługa Pani wójt, która próbuje się zabezpieczyć na wypadek gdyby miała przegrać wybory,- wstawiając do Gminy swojego człowieka. Pan Kania na spotkaniu z wyborcami pokazał że nie ma elementarnej wiedzy na temat samorządu terytorialnego i żeby się nie pogubić w tym co chce powiedzieć musiał korzystać ze slajdów :lmao:
Dlatego do wszystkich chcących zmian apeluję żeby postawili na młodego wprawdzie człowieka, ale wszechstronnie wykształconego, mającego doświadczenie w pracy w radzie gminy i innych organizacjach społecznych (Dobra Widawa) pana PIOTRA DYTKO


Sądzi P. że jeżeli są znajomymi na Facebook to w rzeczywistości też? Ja się mogę pochwalić, że w znajomych mam Katy Perry ale jakoś w życiu prywatnym nam się nie układa;/... Podobno Pani Wójt ma romans z Panem Dytką. - WŁAŚNIE NAPISAŁEM GŁUPOTĘ I KŁAMSTWO i proszę tego samego nie robić, Pan Kania deklarował na spotkaniu, że nie zna osobiście Pani Łebek, więc skąd te pomówienia? Trochę kultury...

Młody Obywatel
Młody Obywatel
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory Samorządowe 2010



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników