Zadaj pytanie Pani Wójt!

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Zapomniana wieś Bąków

Postprzez Bukowina » 11 sty 2011, 19:36

wiolasna napisał(a):Witam serdecznie Panią Wójt.
Mieszkam w Bąkowie kilka lat i tak się zastanawiam nad polityką Urzędu Gminy. Okolice Urzędu - Psie Pole, Mirków i okoliczne miejscowości są od kilku lat modernizowane.
Bąków - zapomniana wieś, nic nie robione, nawet nie ma bezpiecznej drogi dzieci do szkoły, oznakowania terenu po prostu katastrofa. Wieś piękna, ale tylko dzięki mieszkańcom.
Na gminę płacimy słone podatki i widzimy jak dookoła wiele się dzieje, a u nas - kompletnie nic.
Teren, który miał być przeznaczony na rekreację - ten temat został przez gminę zaniedbany i nawet tego w naszej wsi nie będzie.
Jestem zszokowana brakiem zainteresowania i jak pamiętam pierwszy raz jak byłam w Gminie , jedna z pracownic nie mogła na mapie znaleźć Bąkowa i zadała mi pytanie czy to aby na pewno wieś należy do tej gminy.
Chciałabym się dowiedzieć co będzie robione w naszej wsi. Szczerze, jak widzę gazetkę, którą przynosi listonoszka - przeglądam szybko szukając słowa BĄKÓW, po czym wyrzucam do śmieci. Irutują mnie te gazetki, mnóstwo zdjęć, ile to jest robione w naszej Gminie - i co , a u nas nic.
Bąków leży przy głównej trasie powiatowej i jest wizytówką Gminy, to dlaczego nic tu się nie realizuje.
Nie ma kanalizacji, gazu, chodników, latarni - to zaledwie kilka kilometrów od Wrocławia. Pozdrawiam.

Normalnie jakbym czytał o Bukowinie. To samo jest na stronie http://www.nasza-bukowina.pl
Są jednak różnice; w Bąkowie jest oświetlenie pod lasem i maszyny z S8 nie rozjeżdżają Wam wioski.
Bukowina
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 gru 2010, 11:27

Reklama

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez juz prawie wicewojt » 15 sty 2011, 19:02

Dlaczego pani wójt ma głęboko gdzieś mieszkańców gminy nie odpowiadając na ich pytania? Czy przeżywa pani jeszcze utratę władzy w radzie gminy i kiedy będziemy mogli liczyć na wybudzenie się pani z letargu?
juz prawie wicewojt
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez pan » 17 sty 2011, 06:31

ignorujac nasze pytania ignoruje sie nas mieszkancow jako ludzi, mieszkancow. czy to objaw wyzszosci nad innymi ? tylko jaki ? a moze po prostu strach ? brak inteligencji czy tez wychowania ? no bo po co to forum i proba odpowiedzi tylko na wygodne pytania, te trudniejsze sa pomijane lub odpowiedz jest taka zeby nic z niej nie wynikalo a tym bardziej nie obciazalo w jaki kolwiek sposob osoby odpowiedajacej.
pan
 

    Windows XP Internet Explorer 6

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez wilk » 19 sty 2011, 11:38

Pytanie.

Czy temat rzeczek Widawy, Kanału Młyńskiego, Kanału Granicznego jest wogóle podejmowany w gminie ?
Czy Pani Wójt zastanawia się nad wydawaniem pozwoleń na budowę na terenach które są obecnie lub też były w przeszłości zalewane ?
Kiedy wkońcu ruszą się włodarze tej jakże bogatej gminy, i zaczną wydawać rozsądnie pieniądze nie tylko na upiększanie ulic, czy innych jednostek, ale również na ochronę bezpieczeństwa mieszkańców gminy ?
Czy Pani Wójt zdaje sobie sprawę iż jeżeli nie zostanią wyregulowane cieki wodne i nadal będą występować podtopienia, to ukruci się napływ nowych mieszkańców do gminy - a co za tym idzie ukruci się budget.
Czy Pani Wójt zamierza coś z tym fantem zrobić, czy też czeka na palenie opon przed gmachem w Długołęce , bo to już nie jest budynek na miarę gminy ?
Czy mogę liczyć na odwagę i uzyskac odpowiedź na temat rzeczek ?
Many thanks
wilk
 

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez owca » 19 sty 2011, 15:01

Witam

Czy w miejscowości Wilczyce nie da się podnieść drogi żeby była wyżej za mostem i przed mostem od strony dworskiej lub wybudować wał w tym miejscu żeby woda nie przelewała się przez ulice. Znak przejazdu jest stawiany co roku w tym miejscu jak pamiętam i nie da się przejechać i co z mieszkańcami tam mieszkającymi głównie chodzi mi o osiedle przy młynie a może nazwa powinna być ,,na wyspie’’ kto daje tam pozwolenia na budowę domów ??
owca
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Biały » 19 sty 2011, 23:19

Odra też czasem wylewa i nikt tak nie płacze z tego tytułu jak tu przy rozlanej kawałek kałuży. Dajcie spokój.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows XP Internet Explorer 6

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez wilk » 20 sty 2011, 11:23

Biały napisał(a):Odra też czasem wylewa i nikt tak nie płacze z tego tytułu jak tu przy rozlanej kawałek kałuży. Dajcie spokój.


Biały;

1) zadałem pytania do Pani Wójt i oczekuje odpowiedzi, więc nie pisz prosze że temat jest blachy, bo nie wiem nawet czy wiesz jak wygląda temat
2) niegdy ludziom źle nie życzę ale qrwa jak bym wiedzial że tak w gminie długołęka dba się o bezpieczeństwo ludzi to na pewno bym tu nie zamieszkał.
3) w kwesti zameldowania, tak mieszkam tu i płacę podatki do gminy, stąd moje oczekiwania są takie iż szanowne włodarze ruszą 4 litery i podejmą działania. 2 powodzie w przeciągu 9 miesięcy to już trochę za dużo.
Nie kupiłem domu w tej gminie aby się co chwilę przeprowadzać do rodziny i znajomych

Tyle w temacie
wilk
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Biały » 21 sty 2011, 20:15

Szkoda mi Ciebie, jesteś pewien że tylko w gminie Długołęka dotyka ludzi (Ciebie przede wszystkim) nieszczęście ??? Aaaa i jeszcze to wina wójtowej??? A temat jak wygląda wiem, bo miałem przyjemność widzieć, zresztą widziałem nie tylko błache rzeczy, bo i prawdziwe tragedie, dlatego moja ocena taka a nie inna.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez owca » 21 sty 2011, 23:06

Sorry Biały ale nie mogę temat jest chyba zadaj pytanie Pani Wójt a nie do ciebie chyba że masz ambicje nim zostać, tu nikt jej nie atakuje a swoją postawą mam odczucie że jesteś delikatnie mówiąc jej przy..upasem. Kurde są problemu to trzeba o nich mówić pisać czasu komuny się skończyły i raczej nie wrócą. Po ilości postów na forum powinieneś świecić przykładem.

Ja osobiście nie twierdze że mamy złą wójtową jeśli coś przeoczyła trzeba o tym pisać, mówić może zajmie się tą sprawą rozumiem również że są inne sprawy ważne w gminie.
Ale może wójtowa stwierdzi ludzie o tym piszą więc faktycznie jest jakiś problem może warto go sprawdzić może da się coś z tym zrobić nie wielkim kosztem.

Chcesz komentuj sobie dalej ja nie będę popierał tego w tym dziale bo zrobi się zaraz syf a chyba nie o tym chodzi tutaj. Przykro patrzeć że są takie osoby w gminie jak Biały niby powinien świecić przykładem bez komentarza.
owca
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez kotow7 » 21 sty 2011, 23:24

owca - Biały "...upasem" Wójtowej? Hahaha... Czy każdy, kto ma inne zdanie musi być tak oceniany?
Pani Wójt na prośbę administratorów forum wyraziła zgodę na udzielanie na nim odpowiedzi. Nie zaciągnęła zobowiązania. Czytając Twój post wilk można odnieść wrażenie, że ma obowiązek na niego odpisać. A aktywiści PO zaraz powiedzą, że zamiast pracować to na forach siedzi.
Mnie nie zdziwiłoby gdyby w ten temat został zamknięty. Po atakach z ostatnich tygodni w tym i innych tematach chęć współpracy przeszłaby każdemu.
Mogła Pani Chmielewska może i Wójtowa.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Biały » 23 sty 2011, 17:21

Nie pierwszy raz zaznaczam że forum minęło się z celem, jeśli ja mógłbym o tym decydować, wyje... bałbym wszystkie "polityczne" tematy w PiSdu. Zobaczcie jak nas różnią (kłócą). Założę się że nie o to chodziło twórcom forum. A w tych tematach odzywam się tylko wtedy gdy jestem sprowokowany, potem tego żałuję. Jeśli tylko będę umiał, więcej do politycznych się nie wtrącę.
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Tiberias » 23 sty 2011, 21:46

Biały napisał(a):Nie pierwszy raz zaznaczam że forum minęło się z celem, jeśli ja mógłbym o tym decydować, wyje... bałbym wszystkie "polityczne" tematy w PiSdu. Zobaczcie jak nas różnią (kłócą). Założę się że nie o to chodziło twórcom forum.


Forum miało być z założenia miejscem gdzie mieszkańcy gminy będą mogli wypowiedzieć się dokładnie na te tematy, na które chcą, więc jeśli ludzie chcą dyskutować o polityce to w naszym interesie (adminów) leży raczej ułatwienie im tego niż zabranianie. Co poradzić na to, że w każdej społeczności, małej czy dużej, akurat polityka jest jednym z tych tematów, które wzbudzają bardzo dużo emocji, co często odbija się na treści poszczególnych postów i tematów.
Doświadczenie pokazuje, że ingerowanie w dyskusje polityczne (które od czasu do czasu przy zbyt dużej ilości frustratów, jest potrzebne) skutkuje tylko w oskarżeniach o cenzurę, oraz o rzekome opanowanie forum przez tę czy inną opcję polityczną.
Ten specyficzny temat miał akurat służyć zadawaniu konkretnych pytań i otrzymywaniu na nie konkretnych odpowiedzi. Powiedziałbym że spełniał swoją rolę całkiem dobrze przez dłuższy czas... no ale im bliżej wyborów tym większy bałagan się zrobił... prośby o wyrażanie pytań w sposób zrozumiały, bez zbędnej ironii i unoszenia się, oraz o nie dyskutowanie na temat zadanych już pytań najwyraźniej nie przyniosły efektu...

Na dniach postaramy się przeprowadzić drobną reorganizację, która przy odrobinie szczęścia pomoże co nie co ogarnąć tę kwestię.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Windows 7 Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez kotow7 » 23 sty 2011, 21:55

Ten temat stał się miejscem nie zadawania pytań Wójtowej ale miejscem ataków na Nią. Stąd ten temat przestał spełniać swoja funkcję i rolę.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Tiberias » 23 sty 2011, 22:25

Generalnie, Kotow7, napisałeś o tej samej rzeczy tylko w trochę inny sposób. Przez owo unoszenie się w wypowiedziach niektórych zacierał się w ogóle sens zadawanego pytania, czego efektem było raczej formułowanie oskarżeń niż pytań. Tu mogę uderzyć się w pierś, bo moderacja pod tym względem zawiodła.

Ale osobiście uważam, że cały ten bałagan jest podwajany przez użytkowników - obrońców, którzy nie mogąc się powstrzymać od polemizowania z tymi postami tworzą tylko większy off-top.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Lisek » 23 sty 2011, 22:29

Witam, rzeczywiście denerwujące są niezadbane czyli nieoczyszczone rowy melioracyjne. Od czasu, jak gospodarowali tu Niemcy minęło wiele lat, tymczasem możemy z podziwem obserwować resztki ich infrastruktury przeciwpowodziowej. Niestety, pod tym względem nawet za komuny było lepiej. Ale wtedy obowiązek oczyszczania rowu spadał na właściciela gruntu, z który rów sąsiadował.
Nie wiem, jak to teraz wygląda prawnie, ale pewnie jak z odśnieżaniem chodnika, jak jest dobry gospodarz, to odśnieża nawet gdy nie jest do tego zobligowany. Nie wolno podłączać deszczówki do kanalizacji? Wszyscy o tym wiedzą, a przy każdych większych opadach wybija studzienki. Nie wolno palić śmieci w piecach? Przecież to moja sprawa, co palę. A że potem w okolicy ktoś zachoruje na raka? Ma pecha...

Wracając do melioracji. Wzdłuż rowu nie wolno stawiać ogrodzenia w odl. 4 m od korony rowu (czyli wypłaszczenia) żeby odpowiednie służby mogły przyjechać i oczyścić rów. Kto tego przestrzega? Ile osób zarurowało swój odcinek rowu bez uzyskania pozwolenia?
To są drobne sprawy, ale składają się na jakość naszego życia w gminie.
Lisek
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 gru 2010, 10:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników