Zadaj pytanie Pani Wójt!

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Windows 7 Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez kotow7 » 24 sty 2011, 23:12

Tiberias nie mówię, że jest to tylko wina jednej strony, mijałbym się z prawda, ale owi obrońcy na forum są mniejszością, nie przeceniaj ich roli. Moderacja się bardzo przyda. Przykre, ale będziecie musieli być konsekwentni, może wtedy uda się przywrócić znaczenie temu tematowi. I tyle w tej sprawie, każdy inny post nie na temat usuwać (tego jeszcze nie), nawet mój. :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Reklama

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez pan » 25 sty 2011, 11:17

podlacze sie do zapytania kolegi OWCY. poniewaz jest to duze utrudnienie z dojazdem i mieszkancy nawet pracujacy nieopodal musza jezdzic na okolo i to duze kilometry. to nie jest powodz tylko coroczny problem, a jak bedzie gmina podchodzic do tematu w pajacowy sposob jak pan BIALY to rzeczywiscie nic nie robmy, a takich jak BIALY dopuscic do wladzy i mamy sajgon w kraju
pan
 

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez gosc » 27 sty 2011, 10:21

W jakim celu pojawiło sie ograniczenie w Kiełczowie na ul Wrocławskiej do 30km?
Zamiast naprawiać drogę robić chodniki wprowadza się chyba tylko po to aby nie płacić odszkodowania za uszkodzenia.

Czy ktoś kontroluje przestrzeganie tego przepisu bo nic sie nie zminiło auta pedzą nadal.
Przy szkole teraz mamy sytuacje gdzie prędkość jest wyższa niż na pozoastałej cześci drogi
gosc
 

    Windows 7 Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez kotow7 » 27 sty 2011, 22:48

Tak Powiat zabezpieczył się od ewentualnych skutków braku remontu ulicy.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt! - Działania Pilne

Postprzez pavciu » 28 sty 2011, 21:00

Pani Wójt.

Ja nie angażuje się w sprawy polityczne/publiczne ale tym razem wychodzę z propozycjami i pytaniami:

1.Redukcja bezrobocia
-proszę się zainteresować jakie firmy są w promieniu 50km. Są duże przyjęcia. Wystarczy wysłać delegata który porozmawia z Kadrami takiej firmy, zorganizuje transport i około 100 ludzi znajdzie pracę (są i większe możliwości). Jeżeli są potrzebne namiary to proszę się ze mną skontaktować.

2.Kiedy wreszcie będziemy mieć dostęp do gazu ziemnego?
Dla mnie to jest sprawa priorytetowa. Od tego uzależniam mój byt w Długołęce.

3.Czy dostaniemy pomoc w sprawie montażu alternatywnych źródeł energii (ciepła) gdyby gmina jako projekt (np. dla Długołęki ) wystartowała z taką inicjatywą może otrzymalibyśmy dofinansowanie z Unii w wysokości 70% ? Zarówno ja i moi sąsiedzi szukamy takiej pomocy.

4.Tragedia. Gwarancja Bezpiecznej Prędkości.
-Na ulicy Wiejskiej zginął człowiek. Droga wyremontowana. ALE:
z jednej strony jest tylko chodnik, mieszkańcy którzy nie mają tego udogodnienia wychodzą z posesji (wyjeżdżają ) wprost pod koła rozpędzonych ciężarówek ( głównie z B....) i samochodów osobowych. Przekraczanie prędkości tutaj to norma. Wyprzedzanie z zawrotną prędkością na podwójnej ciągłej to norma. Znak ograniczenia nic nie daje! Potrzebne są progi zwalniające, policja...objazd dla ciężarówek. Dzieci przechodzą przez tą jezdnię w drodze do szkoły! Litości!

5.Urząd Gminy.
Oświetlony wewnątrz nawet po godzinach pracy w 100%. Stać nas!
Dla dozorcy wystarczy 1/4 tego oświetlenia. Dbajmy o środowisko - oszczędność energii, świetlówek..

6.Remont Drogi.

Zrobione ale:
dlaczego pobocza wysypali odpadami - pokruszonym asfaltem ? Kto to usunie? Nie chcę mieć pod płotem jakiś trujących odpadów. Wolałem zielona trawę. Na pewno w projekcie tego nikt nie wpisał a skoro tak to kto na to pozwolił?

7.Gzie jest Policja?

Sytuacja nie jest tragiczna ale nie widziałem aby nasze ulice patrolowali Policjanci. Gdzie się podziały patrole piesze lub na rowerach? Dojazd autem służbowym pod sklep spożywczy to jedyny "patrol" jaki widziałem.

8.Przejazdy Kolejowe.

Wszyscy wiedzą w jakim są stanie obecnie i ile razy i w jaki sposób były łatane. Czy można wywrzeć presję aby zrobić to porządnie?



Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.
pavciu
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 wrz 2009, 07:24

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Jan » 3 lut 2011, 16:35

Jaki był powód/powody zatrudnienia przez panią drugiego zastępcy wójta?
Jan
 

    Windows XP Internet Explorer 8

Budowa S8

Postprzez Bukowina » 4 lut 2011, 19:27

Witam!
Czy w jakikolwiek sposób mieszkańcy gminy, a w szczególności miejscowości w okolicy których trwa budowa S8 uzyskają informacje, jak gmina dba o swoje interesy, o wydane przez siebie pieniądze? Na moje pismo do gminy i powiatu o niszczeniu przez ciężarówki dróg powiatowych i gminnych nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Czyżby była to normalna sytuacja, że na wiosnę nie będzie możliwości poruszania się drogami na terenie gminy. Powiat zadbał ostatnio ale nie o nas. Na drodze z Pasikurowic do Bukowiny umieścił informację, że zakaz wjazdu nie dotyczy obsługi budowy S8. Jednak logika dalej nijak ma się do interesu gminy, bo ciężarówki omijają budowę S8 i zamiast jechać drogą techniczną kierują się dalej praez Bukowinę, Bąków, Łozinę w głąb gminy. Co na to Pani Wójt, Starosta itd??????
Bukowina
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 gru 2010, 11:27

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez marceliw » 7 lut 2011, 18:05

Minął bez mała rok o mojego postu w sprawie Wiosennej i... jest jeszcze gorzej... nie da sie nia przejechac, szoruje sie podwoziem, zakopuja sie auta, nie da sie dojechac do posesji... MASAKRA!!!!

Pani Łebek- zapraszam na wizję lokalna, niech pani sama zdoła najpierw dojechać do Wiosennej a potem przejechać wzdłóż niej!!!!!
Dlaczego ekipa robiąca kanalizację nie pozostawia nawierzchni takiej jaka była? Dlaczego Wy jako gmina nie kontrolujecie deweloperów, którzy sukcesywnie rozwalają ciężkim sprzętem drogę? Dlaczego nie możemy dojeżdżać do domu nie mówię po asfalcie, bo tego z obecnymi rządami ja nie doczekam, ale "suchą nogą".
bardzo proszę, wręcz nalegam by w trybie pilnym została REANIMOWANA ul. Wiosenna, to co się tu dzieje prosi się tylko o prasę, radio i telewizję. Myślę, że Pani jako wójt nie chciałaby takiego rozgłosu.
marceliw
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez antek_emigrant » 7 lut 2011, 19:19

.....Cześć.....Jestem wszędzie tam gdzie PO pcha sie do władzy.......Mam pytanie do Pani Wójt, (jednak nie w swoim imieniu, tylko pana Tadeusza)...........TEMAT:.... DROGA.... : mineło 45 lat od mojego ostatniego listu, odkąd wprowadziłem się do jednej z miejscowości na terenie Gminy Długołęka.Założyłem rodzinę, wychowałem dzieci, teraz wnuki przedzierając się przez błota. Władze się zmieniały, a ja regularnie pisałem. Od 15 lat mam samochód , ale nie zawsze udaje mi się zaparkować pod swoim wciąż tym samym domem. Najgorzej jest jesienią i wiosną, ale nie narzekam, bo dzięki pani w najbliższej okolicy maja już drogi moi sąsiedzi( z tych co doczekali i nie POmarli). Teraz ma być robiona moja droga, ale boje się,że Radni PO przesuną z niej środki, do Kiełczowa i Wilczyc ( gdzie ludzie w POrównaniu ze mną czekają chwilkę), tak jak to zrobili w Mirkowie z 2 ulicami gdzie ludzie mieszkają od 24 lat. Nie zadzwonię po prasę, telewizje, bo wiem,że są jeszcze staruszkowie którzy są w jeszcze gorszej sytuacji od mojej. Moja żona gdy dowiedziała się o sytuacji w Mirkowie od swojej znajomej z ul rzemieślniczej pani Heni, to się rozchorowała . W akcie desperacji chciała napisać nawet list do nowych panów w naszej Gminie z PO z prośbą ,żeby nas nie spotkało to co w Mirkowie. Na szczęście jej to wybiłem z pustego łba. Fircyków z PO nie będziemy się prosić o łaskę, basta. Mam do pani prośbę czy może nas pani poinformować kiedy sesja? Wnuczek obiecał,że nas zawiezie. Chcemy tylko spojrzeć Radnym PO w oczy, nic więcej...Pozdrawiam
antek_emigrant
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Auris » 8 lut 2011, 14:06

Czy jest prawdą że dokończenie budowy dróg w Mirkowie ,pomimo rozpoczętych prac projektowych, zostało wstrzymane głosami radnych z koalicji PO w której jest również radna z Mirkowa? Jeśli tak to proszę nie przywozić nam już więcej tłucznia na te ulice bo to pomaga na 2 tygodnie ,a poziom rośnie i woda zalewa posesje,bo są już niżej niż drogi , a w chwili budowy domów kilkanaście lat temu,były pół metra wyżej.Dziękuję z góry za ustosunkowanie się do tego tematu.
Auris
 

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez marceliw » 8 lut 2011, 18:40

marceliw napisał(a):Minął bez mała rok o mojego postu w sprawie Wiosennej i... jest jeszcze gorzej... nie da sie nia przejechac, szoruje sie podwoziem, zakopuja sie auta, nie da sie dojechac do posesji... MASAKRA!!!!

Pani Łebek- zapraszam na wizję lokalna, niech pani sama zdoła najpierw dojechać do Wiosennej a potem przejechać wzdłóż niej!!!!!
Dlaczego ekipa robiąca kanalizację nie pozostawia nawierzchni takiej jaka była? Dlaczego Wy jako gmina nie kontrolujecie deweloperów, którzy sukcesywnie rozwalają ciężkim sprzętem drogę? Dlaczego nie możemy dojeżdżać do domu nie mówię po asfalcie, bo tego z obecnymi rządami ja nie doczekam, ale "suchą nogą".
bardzo proszę, wręcz nalegam by w trybie pilnym została REANIMOWANA ul. Wiosenna, to co się tu dzieje prosi się tylko o prasę, radio i telewizję. Myślę, że Pani jako wójt nie chciałaby takiego rozgłosu.


Ludzie jest coraz gorzej, na prostych odcinkach
grzęźnie się w błocie, co rusza samochód zawisa w koleinach. Nie wiem co musi sie stac by ktokolwiek i cokolwiek zrobil w tej sprawie... Mamy XXI wiek a drogi jak w sredniowieczu. Nie moge dojechac do domu, zona boi sie codziennej jazdy do i z pracy. KOSZMAR!!! Kto bedzie placil za szkody, ktore powstaja w samochodach? Dzisiaj rozmawiałem z Pania Stępkowską w Urzedzie Gminy- to osoba odpowiedzialna za nadzor nad firma robiaca kanalizacje. Skrzyzowanie Wiosenna/Modrzewiowa mialo byc poprawione i co? I nic...
marceliw
 

    Windows Vista Chrome

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Paweł Wawryla » 11 lut 2011, 16:18

Witam,
Chciałem jeszcze nawiązać do tematu dróg w Kiełczowie.
Jestem Mieszkańcem Kiełczowa, mój dom znajduje się na ul. Polnej. Dziś chciałem podpisać umowę z firmą świadczącą usługi wywozu śmieci w Kiełczowie, po przyjeździe kierownika firmy, Pan Kierownik stwierdził, że nie ma drogi dojazdowej! Jest to jeden z przykładów, można by było ich wymieniać mnóstwo, od wywozu śmieci po nie dojechanie listonosza. Toniemy w błocie... Problemem jest przejechać a o chodzeniu nikt nawet nie marzy. Jest to ulica do, której wszystkie media zostały doprowadzone. Nie ma tu większych prac budowlanych, więc nie jeździ ciężki sprzęt tylko My mieszkańcy.
Apelujemy do Pani Wójt o zainteresowania się tą i innymi drogami w naszej miejscowości .

Pozdrawiam
Paweł Wawryła
Paweł Wawryla
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Katruszka » 23 lut 2011, 21:50

no to może ja za Pawła skomentuje w bardziej przystępny dla niektórych sposób: czy może ktoś fachowy odpowiedzieć chociaż na jedno z powyższych pytań?
fachowy mam na myśli- ktoś z urzędu (a więc Ty kotow nie) , bo nie wiem czy Pani Wójtowa sama tu zawita przy nawale pracy...
Katruszka
 
Posty: 23
Dołączył(a): 6 gru 2010, 13:26

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez ana » 27 lut 2011, 13:30

Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska (Dz.U. nr 229, poz. 1498) wchodzi w życie 21 grudnia 2010 r. Nowelizacja umożliwia mieszkańcom gminy skorzystanie z pomocy samorządów, nie tylko w zakresie montażu kolektorów słonecznych, ale także przy budowie przydomowej oczyszczalni ścieków, instalacji pompy ciepła, usunięcia azbestu oraz prac termomodernizacyjnych. :)

Jak Pani Wójt odniesie sie do tego tematu? Czy gmina Długołęka umożliwi jej mieszkańcom skorzystanie z tego przywileju? Czy są już jakieś konkretne plany z tym związane, czy jednak tylko obejdziemy sie smakiem?

Pani Wójt, trzeba to wykorzystać!! Dla dobra Nas Wszystkich.
Czekamy z niecierpliwością.
Powodzenia.
ana
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 wrz 2009, 09:49

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Brzezia Łąka - mieszkaniec » 28 lut 2011, 22:19

Witam,
1. Jak wygląda kwestia budowy kanalizacji w Brzeziej Łące i czy jest coś robione w tym kierunku?
2. Co z budową wschodniej obwodnicy Wrocławia(od Długołęki do Widawy)?
3. Kiedy gmina zacznie przejmować drogi wewnętrzne prowadzące do kilku posesji? Czy jedynym sposobem jest zapisanie tej ziemi w spadku dla gminy?
4. Czy są plany gazyfikacji Brzeziej Łąki?
Brzezia Łąka - mieszkaniec
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników