Zadaj pytanie Pani Wójt!

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Wujas » 28 lip 2009, 14:10

Wójt Gminy napisał(a):Obecnie trwają negocjacje z jeszcze jednym właścicielem gruntu, jednakże na chwilę obecną stawiane przez niego warunki nie są do przyjęcia.


Zastanawiam się jakiego typu są to warunki. Coś mi mówi, że właścicielowi chodzi o przekształcenie okalających boisko gruntów należących do niego na działki budowlane.
Jeśli się nie mylę (a rzadko to robię 8-) ) to mam jeszcze 1 pytanie : Co w tym warunku jest nie do przyjęcia? Czy rozwój zabudowań w tamtym kierunku jest nie do przyjęcia? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby uchyliła Pani rąbka tajemnicy, a także odpowiadała na wszytkie zdane pytania.

Pozdrawiam
Wujas
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 maja 2008, 22:23
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez gość » 28 lip 2009, 14:28

Wójt Gminy napisał(a):
CONAN napisał(a):do 2015 roku gminy maja obowiązek skanalizować sie w 80% , ciekaw jestem którzy to mieszkańcy będą szczęśliwcami tej , jak to delikatnie napisać ,,śmierdzącej ,, przyjemnostki i tu pytanie do Pani Wójtowej , czy sa jakieś plany/wytypowane miejscowości które skorzystają z tej dotacji od uni europejskiej


W celu sprostowania informacji udzielonej na powyższe pytanie w zakresie prac projektowych budowy kanalizacji dla miejsowości Łozina, Łosice, Bierzyce, Budziwojowice, Kępa, grupowa oczyszczalnia ścieków zlokalizowana będzie w miejscowości Łosice a nie Łozina. Za błąd przepraszamy.

Biuro Obsługi Wójta
gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez pianola » 29 lip 2009, 07:28

Chciałbym zapytać czy w miejscowości Łozina jest w planach budowa chodnika z prawdziwego zdarzenia i co z remontem nawierzchni w tejże miejscowości, która jest w bardzo złym stanie?
pianola
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 lip 2009, 07:23

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez CONAN » 30 lip 2009, 11:09

Dziękuje bardzo na wyczerpująca wypowiedz w temacie oczyszczalni ściekowej i projektów budowy kanalizacji ściekowej w miejscowościach gminnie Długołęka.
Z tych informacji wnioskuje ze Brzezia Łąka nie jest ujęta tym programem, a szkoda !! przecież wiemy ze Brzezia Łąka posiadała status Gminy siedzibą władz gminy.
Czy jest szansa ze i Ja doczekam sie kanalizacji do 2015 r ?
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Wójt Gminy » 31 lip 2009, 09:59

pianola napisał(a):Chciałbym zapytać czy w miejscowości Łozina jest w planach budowa chodnika z prawdziwego zdarzenia i co z remontem nawierzchni w tejże miejscowości, która jest w bardzo złym stanie?

Jeśli chodzi o główną drogę w miejscowości Łozina jest to droga w zarządzie powiatu wrocławskiego i tam należy kierować wszelkie zapytania i wnioski dotyczące zarówno remontu, przebudowy drogi jak i budowy chodnika. Natomiast jeśli chodzi o nasze tzn. gminne drogi , sytuacja wygląda następująco. Trwają właśnie prace projektowe w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łozina, Łosice, Bierzyce, Budziwojowice, Kępa wraz z grupową oczyszczalnią ścieków dla tych miejscowości, a zatem wykonanie w chwili obecnej nawierzchni dróg w Państwa miejscowości, byłoby nieuzasadnione technicznie.
Niezwłocznie po otrzymaniu dokumentacji projektowej zamierzamy przystąpić do realizacji robót budowlanych polegających na budowie kanalizacji sanitarnej – a zatem dopiero po ułożeniu, m.in. w drogach, infrastruktury technicznej (tj. sieci kanalizacyjnej), uzasadnionym ekonomicznie i technicznie będzie rozpoczęcie procedury kompleksowej budowy i przebudowy dróg.
A zatem konkretnej informacji na temat perspektywy budowy i czy też przebudowy dróg gminnych w miejscowości Łozina będę mogła udzielić dopiero po rozpoczęciu prac budowlanych związanych z ułożeniem kanalizacji sanitarnej.

Z poważaniem
Iwona Agnieszka Łebek
Wójt Gminy
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Wójt Gminy » 31 lip 2009, 14:45

Wujas napisał(a):
Wójt Gminy napisał(a):Obecnie trwają negocjacje z jeszcze jednym właścicielem gruntu, jednakże na chwilę obecną stawiane przez niego warunki nie są do przyjęcia.


Zastanawiam się jakiego typu są to warunki. Coś mi mówi, że właścicielowi chodzi o przekształcenie okalających boisko gruntów należących do niego na działki budowlane.
Jeśli się nie mylę (a rzadko to robię 8-) ) to mam jeszcze 1 pytanie : Co w tym warunku jest nie do przyjęcia? Czy rozwój zabudowań w tamtym kierunku jest nie do przyjęcia? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby uchyliła Pani rąbka tajemnicy, a także odpowiadała na wszytkie zdane pytania.


Staram się odpowiadać na wszystkie pytania, jeśli nie ja osobiście to moi pracownicy. Ale każda odpowiedź jest ze mną konsultowana i nie jest zamieszczana bez mojej zgody i wiedzy. Jeśli jakieś z pytań zostało pominięte to przepraszam … oczywiście zweryfikuje, czy rzeczywiście na któreś z pytań nie została udzielona odpowiedź.… Jeśli tak jest oczywiście zostanie uzupełniona.

Wracając do tematu negocjacji. Przekwalifikowanie kilku ha ziemi (w chwili obecnej trwają negocjacje mające na celu zmniejszenie ilości tych gruntów) na działki budowlane to tylko jeden z warunków. Niestety nie mogę „uchylić rąbka tajemnicy”, dopóki negocjacje nie zostaną zakończone. Aby jednak przedstawić Panu w miarę wyczerpująco dlaczego nie są one do przyjęcia informuję, że zarówno ze względów prawnych jak i ekonomicznych a wreszcie społecznych ( publiczne pieniądze) zamiany mogę dokonywać wyłącznie jeśli przedmioty transakcji mają porównywalną wartość…. Warunki obydwóch stron muszą być ekwiwalentne. Na ten moment niestety nie są. Druga strona żąda znacznie więcej niż wart jest teren , który chciałabym pozyskać dla Gminy.

A zatem nie o kierunki rozwoju mieszkalnictwa w Długołęce chodzi a jedynie o uczciwe warunki.. Ewentualna umowa musi być zawarta tak , aby nie budziła jakichkolwiek wątpliwości, że nie zabezpiecza interesu Gminy. Mam nadzieje, że zaspokoiłam choć trochę Pan ciekawość. Wierzę jednak , że negocjacje uda się zakończyć sukcesem.

Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek
Wójt Gminy
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Wujas » 31 lip 2009, 14:59

Dziękuję. Zaspokoiła Pani. Też mam nadzieje na jak najszybsze zakończenie negocjacji.
Wujas
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 maja 2008, 22:23
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez t-tas » 1 sie 2009, 23:56

Witam. W związku z tym, że Brzezia Łąka może się spodziewać kanalizacji w najbliższym czasie w takim samym stopniu jak meczów w Euro 2012 mam pytanie odnośnie przydomowych oczyszczalni- czy są jakieś ograniczenia (np wielkość działki czy liczba mieszkańców w domu), które uniemożliwiają wykonanie takiej oczyszczalni? Swoją drogą jeśli budowa kanalizacji ma zostawić po sobie taki ślad jak w Kiełczowie przy ul. Wrocławskiej- zmotoryzowani zapewne wiedzą o który odcinek chodzi- to nie wiem czy bym chciał kanalizacji.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Wójt Gminy » 3 sie 2009, 09:20

CONAN napisał(a):Dziękuje bardzo na wyczerpująca wypowiedz w temacie oczyszczalni ściekowej i projektów budowy kanalizacji ściekowej w miejscowościach gminnie Długołęka.
Z tych informacji wnioskuje ze Brzezia Łąka nie jest ujęta tym programem, a szkoda !! przecież wiemy ze Brzezia Łąka posiadała status Gminy siedzibą władz gminy.
Czy jest szansa ze i Ja doczekam sie kanalizacji do 2015 r ?


Na dzień dzisiejszy szansa, aby do 2015 r. powstała kanalizacja w Brzeziej Łące jest znikoma. Dopiero po rozstrzygnięciu przetargów na budowę kanalizacji dla obecnie opracowywanych projektów będę mogła udzielić wiążącej, rzetelnej i konkretnej odpowiedzi dotyczącej realnych szans kanalizacji w Brzeziej Łące. Dodatkowo informuję, iż istnieje możliwość skorzystania z programu dofinansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach nie posiadających kanalizacji. Gmina refunduje koszty poniesione w tym zakresie do kwoty 1000 zł. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Długołęka www.dlugoleka.bip.wroc.pl oraz w jednej z odpowiedzi na forum umieszczonej dnia 22 lipca 2009r.

Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek
Wójt Gminy
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Wójt Gminy » 7 sie 2009, 06:47

t-tas napisał(a):Witam. W związku z tym, że Brzezia Łąka może się spodziewać kanalizacji w najbliższym czasie w takim samym stopniu jak meczów w Euro 2012 mam pytanie odnośnie przydomowych oczyszczalni- czy są jakieś ograniczenia (np wielkość działki czy liczba mieszkańców w domu), które uniemożliwiają wykonanie takiej oczyszczalni? Swoją drogą jeśli budowa kanalizacji ma zostawić po sobie taki ślad jak w Kiełczowie przy ul. Wrocławskiej- zmotoryzowani zapewne wiedzą o który odcinek chodzi- to nie wiem czy bym chciał kanalizacji.


Jedynym ograniczeniem ze strony gminy jest warunek, aby teren na którym ma być budowana przydomowa oczyszczalnia nie był przewidziany do skanalizowania w ciąg najbliższych 2 lat. Istnieją również ograniczenia wynikające z przepisów prawa np. poziom wód gruntowych w przypadku oczyszczalni typu drenaż rozsączający powinien wynosić 1,5 m poniżej drenażu, odległość posadowienia zbiornika - np. min 5 m od zabudowań, odległość ułożenia drenażu - np. 2 m od granicy działki, istotna jest również wielkość współczynnika filtracji gruntu czyli przepuszczalność. Trudno jest określić minimalną powierzchnię działki, gdyż jest ona zależna od wielu elementów, takich jak: ilość osób, które korzystają z oczyszczalni a co się z tym wiąże pojemność zbiornika i długość drenażu rozsaczającego, przepuszczalności gruntu itp. Ze względu na różnorodność rozwiązań w zakresie przydomowych oczyszczalni istotnym elementem są również wymagania stawiane przez producenta.

Bliższych informacji udziela Tadeusz Luty pod nr tel 071 315 26 60 wew.118

Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek
Wójt Gminy
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Biały » 7 sie 2009, 23:37

z tym że przywidzenie jest i kasa jest, Także kolego : kraczesz jak i my
Avatar użytkownika
Biały
 
Posty: 519
Dołączył(a): 8 lip 2008, 16:14

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Booty » 10 sie 2009, 09:19

Witam, kto jest odpowiedzialny za dbanie o teren (skracanie trawy, wykaszanie chwastów..) między przejazdem kolejowym (ul. Broniewskiego) a drogą krajową '8'. Chodzi o Długołękę. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez agnieszkabbb » 10 sie 2009, 09:37

Witam. Mam pytanko. W jaki sposób przeksztłcić działkę przemysłową w działkę budowlaną???
agnieszkabbb
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 sie 2009, 09:33

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez t-tas » 10 sie 2009, 23:24

Teraz już mam jako-taki obraz sytuacji. Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Zgłębiając temat oczyszczalni przydomowych moją uwagę zwróciły oczyszczalnie działające na zasadzie osadu czynnego, które jak podają producenci dają wodę oczyszczoną w takim stopniu, że można ją odprowadzać do rzeki czy rowu melioracyjnego. Temat samych urządzeń jest na tyle obszerny, że nie będę go zgłębiał w tym dziale, jednak interesuje mnie czy są jakieś ograniczenia związane z odprowadzaniem takiej wody do instalacji melioracyjnej (nie w całości, bo w większości woda taka była by zapewne wykorzystana do podlewania trawników czy żywopłotów). Pozwoliło by to na zmniejszenie zużycia wody, a , że spora część mieszkańców korzysta z wodociągów, pozwoliło by to obniżyć rachunki za wodę ( podlewając swoją z oczyszczalni, a nie płatną z sieci wodociągowej). Dodam, że taka oczyszczalnia dla 6-ciu osób oddaje do 25 litrów wody na godzinę.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez kamil » 11 sie 2009, 12:07

Mam pytanie jeżeli mam zamiar się budować czy gmina dofinansuje mi dociągnięcie wody do działki budowlanej?
kamil
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

https://www.metalico.pl/kategoria/stojaki-rowerowe/