Zadaj pytanie Pani Wójt!

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez t-tas » 3 wrz 2009, 17:38

Gość napisał(a):Tadeusz Luty
Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska

Dziękuję za odpowiedź.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Booty » 3 wrz 2009, 18:04

Anonymous napisał(a):
Booty napisał(a):Nowy komisariat policji w miejscu starego ośrodka zdrowia w Długołęce miał zostać oddany do użytku 24lipca 2009r. Termin minął, a komisariat jest w tym miejscu co był. W jakim miejscu wszystko się zatrzymało? Kiedy przenosiny dojdą do skutku?


A skąd dysponuje Pan informacją o takim terminie? Nigdy, nikt nie ustalał takiej daty.Przykro mi bardzo, ale cały czas trwają formalności związane z umożliwieniem zagospodarowania budynku na cele Komisariatu.

Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek


Informacja o oddaniu do użytku nowego komisariatu została zawarta w Gazetce Gminy Długołęka, w poprzednim roku w odpowiednim temacie . Auterem tego artykuły był p. Przemysław Hanzel.
cytuję: "nowy komisariat zostanie oddany do użytku 24 lipca przyszłego roku."
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez gość » 4 wrz 2009, 16:28

Condor napisał(a):Moje pytanie:

Co władze gminy są w stanie zrobić w przypadku gdy właściciele nieruchomości nie wywożą regularnie ścieków, szambo się przelewa co kilka dni, nieczystości przedostają się do gleby, spływają do rzeki Dobrej oraz na moją posesję. Czy można tu liczyć na pomoc ze strony gminy.

Pozdrawiam


W każdym takim przypadku pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska podejmują działania. Pierwszym krokiem jest kontrola posiadania przez właścicieli umów i rachunków za wywóz nieczystości ciekłych. Dalsze działania zależą od kilku czynników - wyników kontroli, postawy właścicieli, możliości ustalenia bezpośredniego sprawcy lub sprawców w przypadku np współwłasności itp. Podstawą przystąpienia do działania jest zgłoszenie nieprawidłowości do tut. Urzędu

Tadeusz Luty
Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska
gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 8 wrz 2009, 11:54

Witam .Mam działkę rolną czy mogę na niej postawić jakąś halę przemysłową ,czy należy ją przekształcić .
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Tequil » 17 wrz 2009, 09:38

Jako iż planuję dojazd do pracy do Wrocławiu szynobusem, tudzież wielu moich znajomych zamierza dojezdzać szynobusem , czekam z utęsknieniem na szynobus (najpóżniej w grudniu ma ruszyć)
Nasuwa się pytanie gdzie powstanie przystanek w Siedlcu??? w Pierwoszowie i Taczowie już robią przystanki z parkingiem a w Siedlcu kiedy????!!!
To samo się tyczy Pasikurowic.
Dlaczego Gmina Długołęka nic w tym temacie nie robi?
Tequil
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 wrz 2009, 09:37

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez RobertP. » 21 wrz 2009, 14:36

Tequil napisał(a):Jako iż planuję dojazd do pracy do Wrocławiu szynobusem, tudzież wielu moich znajomych zamierza dojezdzać szynobusem , czekam z utęsknieniem na szynobus (najpóżniej w grudniu ma ruszyć)
Nasuwa się pytanie gdzie powstanie przystanek w Siedlcu??? w Pierwoszowie i Taczowie już robią przystanki z parkingiem a w Siedlcu kiedy????!!!
To samo się tyczy Pasikurowic.
Dlaczego Gmina Długołęka nic w tym temacie nie robi?


Dokładnie, czekaliśmy na to połączenie a tu taka lipa.
Ale wygląda na to że Siedlec jest za daleko od siedziby gminy, bo jakieś inwestycje to głównie Długołęka, Mirków czy Kiełczów/Wilczyce. A w takim Siedlcu nawet nie zanosi się na kanalizajcę.
RobertP.
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Wójt Gminy » 23 wrz 2009, 08:43

Tequil napisał(a):Jako iż planuję dojazd do pracy do Wrocławiu szynobusem, tudzież wielu moich znajomych zamierza dojezdzać szynobusem , czekam z utęsknieniem na szynobus (najpóżniej w grudniu ma ruszyć)
Nasuwa się pytanie gdzie powstanie przystanek w Siedlcu??? w Pierwoszowie i Taczowie już robią przystanki z parkingiem a w Siedlcu kiedy????!!!
To samo się tyczy Pasikurowic.
Dlaczego Gmina Długołęka nic w tym temacie nie robi?


Informuję, iż obecnie trwają prace nad zagospodarowaniem terenu pod przyszłe przystanki w miejscowościach Siedlec i Pasikurowice (na istniejących stacjach kolejowych - nie są one własnością Gminy Długołęka!). Planujemy ustawienie wiat przystankowych oraz doświetlenie i utwardzenie peronu. Zgodnie z ustaleniami z DSDiK oraz Urzędem Marszałkowskim przystanki mają zostać uruchomione od grudnia 2009 r.


Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek
Wójt Gminy
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 23 wrz 2009, 11:18

Witam ponawiam pytanie czy na działce rolnej mogę postawić hale przemysłową ,lub na własny rachunek odrolnić ?
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 25 wrz 2009, 07:03

Anonymous napisał(a):Witam .Mam działkę rolną czy mogę na niej postawić jakąś halę przemysłową ,czy należy ją przekształcić .



Niestety na tak postawione pytanie nie mogę udzielić rzetelnej odpowiedzi.

Przeznaczenie poszczególnych terenów zostało określone w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, opracowanych dla poszczególnych obrębów wsi.

Aby odpowiedzieć na pytanie dot. możliwości zagospodarowania konkretnej działki należy ustalić, jakie jest przeznaczenie terenu, na którym działka jest położona.
Bez wskazania numeru działki i obrębu wsi nie jest to możliwe.

Pozdrawiam
Joanna Adamek
Kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 28 wrz 2009, 11:22

Witam mam grunt rolny klasy 4/5 we wsi Byków numer działki 346-347 chciała bym postawić tam hale przemysłową ,czy mogę na własny koszt przekwalifikować czy zrobi to gmina.W pobliżu znajduje się asfaltownia ,betoniarnia .
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Co z przedzkolami w gminie?

Postprzez RobertP. » 1 paź 2009, 10:01

Witam,
Jakoś do tej pory nie widziałem, żeby ktoś poruszył ten temat, więc może tylko ja mam z tym problem. No ale do rzeczy.

Czy gmina zamierza zrobić coś odnośnie sytuacji z przedszkolami? Coraz więcej młodych ludzi osiedla się w gminnych wsiach, nie tylko w Długołęce i Mirkowie. A nawet gdyby chcieć dowozić dzieci do tych miejscowości, to nie ma szans na przyjęcie (pierwszeństo dla mieszkających w tych miejscowościach, najlepiej pięciolatków). Babcia niestety z reguły daleko (tak jak w moim przypadku), opiekunka to spory wydatek, a nawet gdyby była, to nie jest to samo co przebywanie z rówieśnikami w grupie. I jeszcze dobijają reklamami w TV typu "daj dziecku szansę, wyślij je do przedszkola". Chętnie, tylko nikt mojego dziecka nie chce (jakieś gorsze od tych z Długołęki czy Mirkowa, czy co?)
RobertP.
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 4 paź 2009, 09:55

Bardzo dobry temat został poruszony w sprawie przedszkoli. Ja niedługo przenoszę się do Łoziny i tam też zostałem poinformowany przez mieszkańców, że nie ma i na razie nie zapowiada się, żeby przedszkole powstało. Podobno pani Wójt nie wyraziła zgody, więc chciałbym zapytać - czy gmina Długołęka to TYLKO Długołęka, Mirków i na tym koniec? Proszę o odpowiedź w tej sprawie.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez PiK » 5 paź 2009, 09:45

Jest! Proste rozwiązanie niech się gmina dogada i przyjmują nasze dzieci np. do Wrocławia.
Gmina rozwiąże problem a i Wrocław nie będzie zaskoczony przy zapisach, że nagle przybyło dzieci. Ludzie z Wrocławia migrują na obrzeża wraz z dziećmi gdzie nie ma szkół, przedszkoli. W większości nadal pracują we Wrocławiu i tam szukają miejsca dla pociech.
Dodatkowo gmina na tym traci bo jak ktoś ma np. mieszkanie we Wrocławiu to "nie przeniesie" sie do gminy bo co zrobi z dzieckiem i swoje podatki zostawia tam gdzie ma to co potrzebuje. Podobnie sie ma komunikacji. Obecnie uruchomili szynobus do Trzebnicy i jest możliwość rozszerzenia biletu miejskiego o tą opcje. My mamy swoje ekstra autobusy. Dlaczego nie możemy kupić miesięcznego w granicach i poza granicami miasta !! A potem wszyscy zdziwieni dlaczego tyle aut jeździ.
A wracając do tematu oczywiście lokalne przedszkola też są potrzebne ale w tym przypadku może okazałoby się że mogą być znacznie mniejsze bo byłaby alternatywa dla niektórych.
Może wyjdzie za jakiś czas temat dotyczący Metropoli, gdzie na pewne sprawy patrzy się wspólnie nieco szerzej.
PiK
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 wrz 2009, 09:48

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez zatroskany » 6 paź 2009, 13:50

Szkoła Podstawowa w Długołęce od dawna nie jest w stanie pomieścić wszystkich chetnych dzieci. Dzieci nie maja do dyspozycji "swoich" klas ponieważ każda sala jest zaplanowana na 2-3 klasy. Dzieci czesto rozpoczynaja lekcje nawet po 10 godz. Brak jest sali na osobna zorganizowana swietlice szkolna. Swietlica jest czynna tylko w wybranych godzinach (poza tym nigdy przed 8 rano!!!! - a wiekszosc nas zaczyna prace od 7). Dzieci nie maja zapewnionych szafek na materialy szkolne w zwiazku z tym codziennie dzwigaja po kilka grubych ksiazek. Jakie są plany gminy w sprawie rozbudowy szkoly podstawowej w Dlugolece?
zatroskany
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 paź 2009, 13:43

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 7 paź 2009, 07:33

witam.

czy mozemy liczyc na gaz z rurek w miejscowosci olesniczka ? czy jest jakis plan ? ewetualna czas realizacji ?

pozdrawiam

pawel
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników