Znakowanie posesji

Czujecie się bezpiecznie w gminie? Co sądzicie o działaniach policji?
    Nieznany Nieznana

Znakowanie posesji

Postprzez Bray » 28 kwi 2009, 19:42

Znakowanie posesji

Policjanci apelują o widoczne oznakowanie posesji. Brak widocznych numerów na budynkach w znaczny sposób utrudnia pracę służbom ratunkowym. Zgodnie z art. 64 kodeksu wykroczeń: za nie zawieszenie przez właściciela, administratora, dozorcy lub użytkownika nieruchomości tabliczki z numerem porządkowym grozi 100 zł kary.

Stare, zardzewiałe, z wyblakniętymi cyframi lub ich zupełny brak. Niewidoczny numer domu może zagrozić życiu jego mieszkańców. Za brak tabliczki grozi też mandat karny. Tymczasem właściciele posesji lekceważyli sprawę.
W związku z tym, policjanci z Komisariatu Policji w Długołęce, prowadzą działania, zmierzające do poprawy sytuacji oznakowania posesji i domów w gminie Długołęka
W ramach tych działań, przypominano również o obowiązku prawidłowego oznakowania posesji, czytelną i podświetlaną numeracją. Często brak tabliczki z numerem domu lub brak podświetlenia, powoduje, że służby ratownicze mają oczywiste trudności z dotarciem na czas na miejsce interwencji celem udzielenia pomocy. Również w tym zakresie odczuwalna jest poprawa, co wskazuje na zrozumienie problemu przez mieszkańców gminy Długołęka.
Zgodnie z Ustawą, za brak numeru na domu grozi mandat karny. Zgodnie z art. 64 kodeksu wykroczeń: za nie zawieszenie przez właściciela, administratora, dozorcy lub użytkownika nieruchomości tabliczki z numerem porządkowym grozi 100 zł kary.


http://www.wroclaw.policja.gov.pl/www/index.cgi?numer=14&menu=3
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Znakowanie posesji

Postprzez CONAN » 30 kwi 2009, 11:11

Jeśli poruszony jest temat znakowania posesji , ja chce poruszyć problem z tabliczkami z nazw ulic.
Zauważyłem ze opis nazw ulic są tylko z jednej strony widoczne na wjeździe, tak np w Brzeziej Łące jak jedziemy w kierunku Olesnicy widać nazwy ulic, ale jak jedziemy z Olesnicy do Brzeziej Łąki jedynie co możemy zobaczyć to tył tabliczki tyle ze tam nazwy nie ma.
Mam pytanie, czy muszę sam zamówić tabliczkę z nazwa ulicy i nr domu u prywaciarza, czy to można załatwić w gminie.
Avatar użytkownika
CONAN
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 lip 2008, 11:41
Lokalizacja: Brzezia Łaka

    Nieznany Nieznana

Re: Znakowanie posesji

Postprzez Booty » 30 kwi 2009, 16:32

W tym problemie Ci nie pomogę, bo nie znam rozwiązania. Ale może lepiej i skuteczniej byłoby zapytać samą panią wójt - w tym temacie: http://dlugoleka.net/topics74/271.htm
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka


Powrót do BezpieczeństwoKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników