Festyn "U Progu Wielkiej Nocy"

Rozrywka, filmy, muzyka itp..
    Nieznany Nieznana

Festyn "U Progu Wielkiej Nocy"

Postprzez Gok w Długołęce » 23 mar 2010, 15:00

Szanowni Państwo!
27 marca w świetlicy wiejskiej w Bykowie odbędzie się Festyn Wielkanocny „U Progu Wielkiej Nocy” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Długołęce.

Jak co roku festynowi towarzyszyć będzie kiermasz ozdób świątecznych. Dla mieszkańców gminy Długołęka i wszystkich gości będzie to okazja do podziwiania i zakupu pisanek wykonanych różnymi technikami, a także tradycyjnych świątecznych i nie tylko ozdób szydełkowych.

W czasie festynu młodzież realizująca projekt „O Mocy Wielkiej Nocy” dofinansowywany z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach programu „Równać szanse”, zaprezentuje efekty swoich badań w formie krótkich inscenizacji przedstawiających tradycyjne formy świętowania Wielkiej Nocy. Zobaczymy nie tylko kultywowane współcześnie tradycje i obrzędy, ale także te, które już w większości domów zanikły. Co więcej poznamy znaczenie zwyczajów świątecznych, o którym często się dziś już nie pamięta.

Festyn „U progu Wielkiej Nocy” uatrakcyjni koncertu zespołu „Nie to nie”, wykorzystującego tradycyjne akustyczne instrumenty muzyczne i czerpiącego z polskiego folkloru muzycznego. Muzycy grają głównie tańce pochodzące z różnych części świata i tradycji kulturowych. Charakteryzują się ich żywiołową i spontaniczną interpretacją. Ponadto wystąpi znany i lubiany przez wszystkich zespół „Sąsiadeczki”.

Tradycją już stało się, że festynowi „ U Progu Wielkiej Nocy” towarzyszy konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”, a w tym roku dodatkowo mieszkańcy i przyjaciele gminy Długołęka mogą zaprezentować swoje umiejętności w zdobieniu pisanek uczestnicząc w konkursie na „Najpiękniejszą Pisankę”. Ponadto postawiliśmy przed radami sołeckimi gminy nie lada zadanie – przyrządzenie najsmaczniejszej tradycyjnej potrawy wielkanocnej, która zachwyci podniebienia gości festynu, ale przede wszystkim jury, w którym zasiądą radne Barbara Sułek oraz Barbara Król – Sobocińskaj.

Doroczny Festyn Wielkanocny to impreza dla całych rodzin, kultywująca tradycyjne formy świętowania Wielkiej Nocy. Zapraszamy więc dzieci, rodziców i dziadków 27 marca do Bykowa życząc wielu niezapomnianych wrażeń.

Sponsorami imprezy są firma Volvo Truck Center Polska oraz firma Nawrot Sp. z o.o, którym serdecznie dziękujemy.
Gok w Długołęce
 

Reklama

Powrót do Rozrywka, kulturaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników