Odkryto ludzkie szczątki

Czujecie się bezpiecznie w gminie? Co sądzicie o działaniach policji?
    Windows 7 Firefox

Odkryto ludzkie szczątki

Postprzez Bray » 29 lis 2011, 19:54

Odkryto ludzkie szczątki: czy to poszukiwana Kasia?
Obrazek
Policja w lesie pod Długołęką (w lesie między Pasikurowicami a Siedlcem - przyp red.), niedaleko Wrocławia, znalazła czaszkę i szczątki kobiety. Prokuratura przyznaje, że mogą należeć do poszukiwanej od czerwca Katarzyny Kobieli z Sieradza. Sprawę wyjaśni badanie DNA. 20-letniej Kasi Kobieli szuka cała Polska. 21 czerwca kobieta opuściła swój dom w Sieradzu, informując rodziców, że spędzi noc u swojej koleżanki w Zduńskiej Woli. Od tego czasu słuch po niej zaginął. Rodzina, przyjaciele i kilkadziesiąt tysięcy osób w internecie od miesięcy apelują o jakiekolwiek informacje o miejscu jej pobytu, drukują i rozdają plakaty z jej wizerunkiem, czekają na jakikolwiek sygnał. Od tego czasu udało się ustalić kilka faktów: znajomym, których Kasia spotkała 21 czerwca powiedziała, że wybiera się do Wrocławia, ktoś widział ją w pociągu do tego miasta. I to właśnie Wrocław był ostatnim miejscem, w którym logował się jej telefon komórkowy.

W niedzielę, ok. godz. 14 policja w Długołęce dostała zgłoszenie od kobiety, która spacerując z psem po lesie znalazła torebkę z dokumentami i telefon komórkowy. Niedaleko znaleziska funkcjonariusze natknęli się na ludzkie szczątki. Nie wiadomo czyje. Wczoraj wieczorem "Gazeta Wrocławska" poinformowała, że znalezione w lesie dokumenty i telefon należały do poszukiwanej Kasi.

- Nie mogę potwierdzić tych informacji. Ze szczątków zostały pobrane próbki do badania DNA, co pozwoli na ustalenie tożsamości ofiary - mówi Małgorzata Klaus, rzecznik prowadzącej śledztwo w sprawie makabrycznego znaleziska Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Na wyniki badań DNA trzeba będzie zaczekać od dwóch do czterech tygodni. Dopytywana przez "Gazetę", Klaus nie chce ujawnić do kogo należały znalezione w lesie przedmioty. Ale przyznaje: - nie wykluczamy, że znalezione szczątki mogą należeć do poszukiwanej Katarzyny Kobieli.

Więcej... http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,10726567,Odkryto_ludzkie_szczatki__czy_to_poszukiwana_Kasia_.html#ixzz1f7cVZMud

i

http://www.otowroclawpowiat.pl/news.php?id=72004
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Windows 7 Firefox

Odp.: Odkryto ludzkie szczątki

Postprzez Bray » 5 sty 2012, 14:16

Zaginiona 20-latka z Sieradza nie żyje. To niestety była Kasia
Prokuratura potwierdziła dziś tragiczne wieści w sprawie zaginionej 20-latki z Sieradza. Znalezione kilka tygodni temu pod Wrocławiem szczątki to zwłoki zaginionej prawie pół roku temu dziewczyny.
Śledczy czekają wciąż na wyniki badań DNA, ale na ustalenie, że chodzi właśnie o sieradzankę już pozwoliła dokładna sekcja zwłok.


– Przeprowadzone zostały szczegółowe badania. Stwierdzenia, że chodzi o tę dziewczynę, dokonaliśmy na podstawie znalezionych implantów i innych cech antropologicznych – potwierdziła nam dziś Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. – Rodzina sieradzanki została o tym powiadomiona.


Katarzyna po raz ostatni widziana była 22 czerwca w rodzinnym Sieradzu. Jeden ze śladów prowadził właśnie do Wrocławia O zaginięciu dziewczyny stało się głośno w całej Polsce, gdy rodzina – prócz poinformowania policji – rozpoczęła własne poszukiwania apelując o jakikolwiek sygnał pomocny w odnalezieniu Kasi m.in. poprzez media czy Internet. Dotyczącym zaginięcia wątkiem założonym na Facebooku zainteresowało się ponad 50 tys. osób z całej Polski. Zagadka zniknięcia Kasi mimo wielkiego odzewu pozostawała jednak nierozwiązana.
Do czasu makabrycznego znaleziska, którego dokonano pod koniec listopada w lasku w Pasikurowicach pod Wrocławiem. Mieszkanka wsi podczas spaceru natknęła się tu na torebkę z dokumentami i telefonem sieradzanki. O sprawie powiadomiła policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeszukali teren. W pobliskich krzakach natknęli się na ludzkie szczątki, które nie były w stanie nadającym się do identyfikacji.
http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/1209257,zaginiona-20-latka-z-sieradza-nie-zyje-to-niestety-byla,id,t.html
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka


Powrót do BezpieczeństwoKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników