Ogólnopolskie Zawody w Powożeniu 2008 | Siedlec

    Nieznany Nieznana

Ogólnopolskie Zawody w Powożeniu 2008 | Siedlec

Postprzez Bray » 29 cze 2008, 13:07

http://www.bonza.pl/zaw08.jpg

Program zawodów pod adresem:
http://www.bonza.pl/prop.pdf

W Siedlcu Trzebnickim odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Powożeniu. Zmagania trwały trzy dni.

Organizatorem imprezy było Terenowe Koło Hodowców Koni we Wrocławiu wraz ze Stajnią Krzyżanowice oraz Wójt Gminy Długołęka. Zawody odbywały się od 4 do 7 lipca, wzięło w nich udział 36 załóg. Gościnnie w Siedlcu Trzebnickim pojawiły się dwie ekipy z Niemiec, z partnerskiej gminy Velen.

- Jeśli chodzi o rangę tych zmagań to wyższą w granicach naszego kraju mają już tylko mistrzostwa Polski w powożeniu. Takich imprez jak ta w Siedlcu jest około 7-8 rocznie w całej Polsce - mówi Wojciech Smudziński, sędzia główny...

http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.php?id=12489&rodzaj=3
----
http://www.bonza.pl
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Ogólnopolskie Zawody w Powożeniu 2008 | Siedlec

Postprzez Booty » 19 sie 2008, 16:05

Organizatorem imprezy było Terenowe Koło Hodowców Koni we Wrocławiu wraz ze stajnią Krzyżanowice oraz Wójt Gminy Długołęka. Zawody odbywały się od 4 do 7 lipca, wzięło w nich udał 36 załóg, w tym ekipa z Niemiec, z partnerskiej gminy Velen - dwie dwuosobowe drużyny brały udział w zawodach. Podczas trzech dni zmaganie wierzchowców i powożących śledziła licznie zgromadzona publiczność. Pierwszego dnia zawodów odbyło się ujeżdżanie. Jest to konkurencja w ramach, której ocenia się swobodę, regularność chodu, harmonię, impuls, giętkość, lekkość, łatwość ruchu i prawidłowe wygięcie koni w ruchu. Zawodnicy natomiast oceniania są za styl, dokładność i ogólną umiejętność kierowania zaprzęgiem. Ponadto zwraca się uwagę na ich ubiór, a także stan uprzęży i pojazdu oraz ogólną prezentację całego zaprzęgu. Drugiego dnia, w sobotę miał miejsce maraton składający się z trzech odcinków. W maratonie sędziowie oceniali szybkość, prawidłowość i precyzję jazdy.
Ostatniego dnia, w niedzielę odbył się konkurs zręczności powożenia oraz uroczysta dekoracja zwycięzcó w poszczególnych kategoriach. Następne zawody w powożeniu już za rok!

Przemysław Hanzel - Gazeta Gminy Długołęka
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka


Powrót do SiedlecKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników