Zadaj pytanie Pani Wójt!

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez rafio » 19 mar 2009, 15:46

Witam, ja mam za to pytanie odnośnie boiska do piłki nożnej w Wilczycach (tutaj wpis: http://dlugoleka.net/topics11/291.htm?highlight=wilczyce ).

Czy jest w planach budowa boiska do piłki nożnej w Wilczycach?

pozdrawiam.
rafio
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 lut 2009, 22:38

Reklama

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 26 mar 2009, 10:22

Odp. Dot. Pytania o ulice Akacjową w Kiełczowie
Wykonanie robót budowlanych w części ul. Akacjowej i Krętej nastąpiło wyłącznie w zakresie określonym poniżej, tj.:
- ul. Akacjowa (dł. 162,15 m) od skrzyżowania z ul. Krętą w kierunku drogi Kiełczów - Piecowice, do wysokości działki nr 188/33,
- ul. Kręta (dł. 203,60 m) od skrzyżowania z ul. Wrocławską do skrzyżowania z ul Akacjową,
z uwagi na fakt, iż na wskazany zakres Gmina Długołęka otrzymała (w miesiącu styczniu 2008r.) dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę od firmy "Religa" Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, Plac Wolności 7. I na podst. tej dokumentacji przystąpiliśmy do realizacji części zadania.
Mając na uwadze fakt, iż decyzja o pozwoleniu na budowę była ważna jedynie przez okres 2 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna (ostateczna stała się w sierpniu 2007r.), podjęłam decyzję o realizacji wskazanego zakresu w pierwszej kolejności.
Ewentulane doprojektowanie wówczas pozostałej części ul. Akacjowej - tak by wykonać całą jej długość - wymusiłoby wstrzymanie prac związanych z posiadanym już projektem i mogłoby spowodować przekroczenie okresu ważności pozwolenia na budowę.
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kiełczów została podzielona na etapy. W chwili obecnej Gmina przygotowuje się do ogłoszenia postępowania przetargowego na budowę kanalizacji na ul. Wrocławskiej, Ogrodowej i części ul. Północnej. Decyzja o konieczności podziału budowy kanalizacji była konsekwencją braku dofinansowania z Programu Norweskiego Mechanizmu Finansowego EOG, a tym samym koniecznością zabezpieczenia środków własnych, których ilość niestety nie jest wystarczająca na wszystkie konieczne zadania, jak również koniecznością aktualizacji posiadanych projektów ze względu na bardzo szybką rozbudowę miejscowości Kiełczów , często trybie siedlisk rolniczych ,a wiec bez wpływu urzędników Gminy. Na przełomie marca i kwietnia rusza postępowanie przetargowe na budowę kanalizacji kolejnej części Kiełczowa, trwają także obecnie prace nad aktualizacją ilości przyłączy kilku ulic.
Gość
 

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 26 mar 2009, 10:27

Dot. Budowy boiska w Wilczycach.
W chwili obecnej nie ma planów dotyczących budowy boiska do piłki noznej w Wilczycach. w 2009 roku rozpoczeliśmy realizacje programu budowy nowych boisk . W chwili obecnej trwają prace projektowe boisk wielofunkcyjnych przy szkołach w Długołece, Mirkowie i Siedlcu oraz boiska do piłki nożnej w Domaszczynie. Planowane jest takze wykonanie boisk niepelnowymiarowych w Sliwicach i Pruszowicach. W budzecie na 2010 beda typowane kolejne miejscowości, w których beda wykonywane boiska, jesli Rada Gminy zdecyduje sie kntynuwac ten program w przyszlym roku.
Gość
 

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Akacjowa » 26 mar 2009, 16:57

Pani Wójt, po co w takim razie było zwodzenie nas?Od ul.Brzozowej do ul.Akacjowej 36, nie ma kanalizacji na odcinku 500m, a przyległe ulice ją posiadają.Sporo osób chce się budować w naszej okolicy,ale strategia Gminy skutecznie odwleka budowy w czasie.W takim razie kiedy możemy spodziewać się jakichkolwiek działań pod tym kątem?Bo jest to dla nas zwykłe "omijanie problemu".Pracownik urzędu powiedział nam wprost,że najlepszym wyjściem byłoby, gdybyśmy SAMI wykonali dokumentację i projekt, po czym przekazali ją gminie.Czy uważa Pani, że to jest zadanie gminy czy mieszkańców??
Akacjowa
 

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez kasztanka » 27 mar 2009, 00:04

szkoda ze PANI WÓJT odpowiada wybiórczo ....
bardzo prosimy odpowiadać na wszystkie pytania które zostały zadane
Avatar użytkownika
kasztanka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 25 maja 2008, 06:59
Lokalizacja: Długołęka

  Nieznany Nieznana

dot. wycinki drzew...

Postprzez gość » 6 kwi 2009, 13:11

W roku 2008 w Długołęce z terenów stanowiących własność gminy wycięto 4 drzewa. Inne cięcia odbywały się na terenach prywatnych /drzewa stare, stanowiące zagrożenie itp/ oraz w związku z prowadzonymi inwestycjami. Pielęgnacja drzew - ogławianie, prześwietlanie, nie wymaga zgody urzędu. Wykonywana jest przez właścicieli gruntów na których rosną. Gmina prowadzi pielęgnację w większości drzew gatunku topola, które ze względu na swą kruchość stanowią zagrożenie. W 2008 r zwrócono uwagę wykonawcy na ograniczenie cięć do niezbędnego minimum.
Ochrona powietrza należy do zadań Starostwa. W przypadku podejrzenia, że właściciel nieruchomości pali odpady, gmina przeprowadza kontrolę gospodarki odpadami poprzez sprawdzenie, czy na nieruchomości jest pojemnik na odpady, czy właściciel ma zawartą umowę na ich odbiór oraz czy posiada rachunki za te usługi. Kontrolę bezpośrednią wykonać możemy, jeżeli zgłoszenie będzie miało miejsce w momencie wystąpienie podejrzenia spalania odpadów. W kilku takich przypadkach okazało się, że duże zadymienie wynikało ze spalania węgla brunatnego szczególnie w początkowej fazie. spalania. W konkretnym przypadku prosimy o telefon – Wydział Ochrony Środowiska ( 071) 315-21-86 wew. 117 i 118.
T.Luty - Kierownik Wydziału OŚ
gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 kwi 2009, 13:07

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez jerzy121 » 2 maja 2009, 09:02

W +/- 2004 moja teściowa przekazała na rzecz gminy działkę 9/4 tj. 24 a ziemi na drogę. W planie przestrzennym gminy Długołęka planowana była droga w tym miejscu i wymogiem było wytyczenie wymienionej drogi. Stan faktyczny na dzień dzisiejszy odbiega od planu przestrzennego, gdyż na granicy działki 9/4 i 9/19 ujętej w planie jako planowana droga stoi ogrodzenie. Proszę o wyjaśnienie czy były wprowadzane zmiany w planie przestrzennym na działkach o tych numerach.
jerzy121
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 kwi 2009, 20:07

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Bray » 3 maja 2009, 19:17

Jako, że nadchodzi czerwiec to mam pytanie odnośnie dni gminy. Może mała informacja o głównej gwieździe? :-D
Strona miejscowości Długołęka - mojadlugoleka.blogspot.com
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Kolega » 18 maja 2009, 21:09

Witam!

A ja mam pytanie czy dla osób chcących otworzyc własną działalnoś gospodarczą jest jakaś pomoc w Naszej Gminie typu szkolenia czy pomoc finansowa na start?

Pozdrawiam
Kolega
 

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Lewy » 18 maja 2009, 21:39

Szkolenia? Z jakiego zakresu miały by być te szkolenia? Bo szczerze sobie nie wyobrażam, chyba, że chodzi o szkolenia BHP. A o pomoc finansową to chyba nie ma co liczyć. Tu bardziej liczyłbym na jakieś dotacje z UE lub ulgi podatkowe, oraz ulgi na ZUS itd.. ;-)
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Demostenes » 22 maja 2009, 09:12

Kiedy planowana jest w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych? Dlaczego nie ma dwóch zbiórek wiosną i jesienią?
Avatar użytkownika
Demostenes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 20 cze 2008, 17:54
Lokalizacja: stoned

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Lewy » 22 maja 2009, 15:41

Dlaczego nowa warstwa asfaltu została wylana na starą(na ulicy Broniewskiego w Długołęce)? Czy droga nie będzie przez to bardziej narażona na uszkodzenia, odparzenia? A poza tym, powoduje to podwyższenie terenu, co chyba też nie jest pozytywne?
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Bray » 22 maja 2009, 16:46

Z tym pytaniem to chyba musisz się udać do władz powiatowych, bo to ten urząd tym kieruje ;-)
Strona miejscowości Długołęka - mojadlugoleka.blogspot.com
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

  Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Kolega » 27 maja 2009, 09:06

Lewy napisał(a):Szkolenia? Z jakiego zakresu miały by być te szkolenia? Bo szczerze sobie nie wyobrażam, chyba, że chodzi o szkolenia BHP. A o pomoc finansową to chyba nie ma co liczyć. Tu bardziej liczyłbym na jakieś dotacje z UE lub ulgi podatkowe, oraz ulgi na ZUS itd.. ;-)


Chociażby z zakresu jaki rodzaj opodatkowania wybrac, jak rozliczac się z ZUS czy US, jak prowadzic księgowośc itp. dla kogoś kto ma pomysł na biznes a nie bardzo wie jak go zrealizowac w sensie technicznym to są ważne tematy.

Dotacje z UE to fajnie wyglądają na papierze albo na ładnej stronie internetowej. W praktyce jest już znacznie gorzej. (osobiście nie znam osoby która by taką pomoc otrzymała a aplikowało łącznie ze mną wielu moich kupli)

Jeśli chodzi o ulgi to przez pierwsze 2 lata są ulgi na ZUS.

Ponawiam zatem pytanie: czy dla osób z naszej gminy, które mają pomysł na biznes i chciałyby go prowadzic na terenie gminy NASZA GMINA może pomóc w sensie finansowym lub chociaż doradczym?

Pozdrawiam
Kolega
 

  Nieznany Nieznana

Wyjaśnienia

Postprzez gość » 3 cze 2009, 22:11

W imieniu Pani Wójt chciałabym serdecznie przeprosić wszystkich użytkowników forum za brak odpowiedzi na pytania zadawane w miesiącu maju. Pani Wójt z racji pełnienia swojej funkcji ma bardzo dużo różnych zobowiązań służbowych, dlatego czasami, wyłącznie z uwagi na brak czasu, nie jest w stanie na bieżąco udzielać odpowiedzi.
Jednakże zapewniam, że w najbliższym terminie pojawią się aktualne informacje na tematy, które Was interesują.
Jeszcze raz wszystkich przepraszam i liczę na wyrozumiałość.

Agnieszka Jarawka
Biuro Obsługi Wójta
gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 kwi 2009, 13:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Urząd GminyKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników