Zadaj pytanie Pani Wójt!

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Nieznany Nieznana

Zaproszenie dla p.Wójt -specerek....

Postprzez Obiecanki_cacanki? » 31 paź 2009, 01:02

Zapraszam Panią Wójt na wyjątkowy spacer po kiełczowskich uliczkach :mrgreen: :mrgreen: oprowadzę , pokażę, nawet wypożyczę "gumiaki"

Czy istnieje szansa że dożyję czasów kiedy będzie można w Kiełczowie przejść do sklepu nie tonąć po kostki w błocie!!! :?: Czy będą to ciągle obiecanki-cacanki?

Nadmieniam że mam 30 pare lat, więc chciałbym wiedzieć czy warto się męczyć czy lepiej przenieść się do Gminy gdzie lepiej dbają o swoich mieszkańców? A chciałbym tego dożyć... :O :evil:
Obiecanki_cacanki?
 

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 2 lis 2009, 09:27

zatroskany napisał(a):Szkoła Podstawowa w Długołęce od dawna nie jest w stanie pomieścić wszystkich chetnych dzieci. Dzieci nie maja do dyspozycji "swoich" klas ponieważ każda sala jest zaplanowana na 2-3 klasy. Dzieci czesto rozpoczynaja lekcje nawet po 10 godz. Brak jest sali na osobna zorganizowana swietlice szkolna. Swietlica jest czynna tylko w wybranych godzinach (poza tym nigdy przed 8 rano!!!! - a wiekszosc nas zaczyna prace od 7). Dzieci nie maja zapewnionych szafek na materialy szkolne w zwiazku z tym codziennie dzwigaja po kilka grubych ksiazek. Jakie są plany gminy w sprawie rozbudowy szkoly podstawowej w Dlugolece?


Trudna sytuacja lokalowa w Szkole Podstawowej w Długołęce jest mi znana. Od kilku miesięcy pracownicy urzędu dokonują szczegółowych analiz w zakresie szacowanego przyrostu demograficznego oraz ewentualnego rozwoju budownictwa mieszkaniowego na terenie obwodu szkoły w Długołęce. Kwestia rozbudowy szkoły również była przedmiotem dyskusji na posiedzeniach Komisji Oświaty Rady Gminy. Zarówno Ja, jak i Radni Gminy oczywiście widzimy konieczność rozwiązania tego problemu. Jednakże z uwagi na fakt, iż ewentualna rozbudowa wiąże się z wieloma czynnikami (m.in. sprawdzenie technicznej możliwość wykonania dobudowy, alternatywnie znalezienie terenu pod budowę nowego obiektu, zabezpieczenie środków finansowych – jest to inwestycja kilkuletnia, której jednoroczny budżet na pewno nie będzie w stanie udźwignąć…) sprawa ta wymaga dalszej szczegółowej weryfikacji.
Ponadto informuję, iż Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach nadkłada na szkoły jedynie obowiązek umożliwienia uczniom pozostawienia części podręczników i przyborów szkolnych, a nie obowiązek zakupu nowych szafek. Dyrektorom szkół pozostawiono pełną swobodę sposobu realizacji tego obowiązku ( np. poprzez wykorzystanie części szaf, szuflad, regałów znajdujących się obecnie w szkołach).


Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 2 lis 2009, 11:29

Anonymous napisał(a):
zatroskany napisał(a):Szkoła Podstawowa w Długołęce od dawna nie jest w stanie pomieścić wszystkich chetnych dzieci. Dzieci nie maja do dyspozycji "swoich" klas ponieważ każda sala jest zaplanowana na 2-3 klasy. Dzieci czesto rozpoczynaja lekcje nawet po 10 godz. Brak jest sali na osobna zorganizowana swietlice szkolna. Swietlica jest czynna tylko w wybranych godzinach (poza tym nigdy przed 8 rano!!!! - a wiekszosc nas zaczyna prace od 7). Dzieci nie maja zapewnionych szafek na materialy szkolne w zwiazku z tym codziennie dzwigaja po kilka grubych ksiazek. Jakie są plany gminy w sprawie rozbudowy szkoly podstawowej w Dlugolece?


Trudna sytuacja lokalowa w Szkole Podstawowej w Długołęce jest mi znana. Od kilku miesięcy pracownicy urzędu dokonują szczegółowych analiz w zakresie szacowanego przyrostu demograficznego oraz ewentualnego rozwoju budownictwa mieszkaniowego na terenie obwodu szkoły w Długołęce. Kwestia rozbudowy szkoły również była przedmiotem dyskusji na posiedzeniach Komisji Oświaty Rady Gminy. Zarówno Ja, jak i Radni Gminy oczywiście widzimy konieczność rozwiązania tego problemu. Jednakże z uwagi na fakt, iż ewentualna rozbudowa wiąże się z wieloma czynnikami (m.in. sprawdzenie technicznej możliwość wykonania dobudowy, alternatywnie znalezienie terenu pod budowę nowego obiektu, zabezpieczenie środków finansowych – jest to inwestycja kilkuletnia, której jednoroczny budżet na pewno nie będzie w stanie udźwignąć…) sprawa ta wymaga dalszej szczegółowej weryfikacji.
Ponadto informuję, iż Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach nadkłada na szkoły jedynie obowiązek umożliwienia uczniom pozostawienia części podręczników i przyborów szkolnych, a nie obowiązek zakupu nowych szafek. Dyrektorom szkół pozostawiono pełną swobodę sposobu realizacji tego obowiązku ( np. poprzez wykorzystanie części szaf, szuflad, regałów znajdujących się obecnie w szkołach).


Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek



Dziękujemy za odpowiedź. Proszę zatem sprawdzić jak ten obowiązek jest realizowany, bo według nas nie jest.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 2 lis 2009, 12:02

kotow7 napisał(a):Ja obstaję przy swoim :-) Rozumię, że rodzice zakupią dwa zestawy podręczników, tak aby ich pociecha mogła uczyć się w domu i szkole nie nosząc ciężkiego tornistra. Ilu rodziców skorzysta z tej możliwości? Kupienie szafek do szkoły za 70 tys, bo taki byłby koszt ich kupna dla wszystkich uczniów np. szkoły podstawowej w Długołęce ( szafka dla 4 osób to około 680 zł jako super promocja) wydaje się zbędne. Chyba że, rodzice np 20 potwierdzą zakup drugiego zestawu podręczników, wtedy zakup szafek można uznać za uzasadniony.
Obstaję za swoim dlatego, że nie o materiale reklamowym Gminy pisałem, tylko o "reformatorach" oświaty. Jak zawsze założenia piękne - realia inne. Żeby reforma się powiodła trzeba nakładów. I ministerstwo powinno je ponieść, a nie zrzucać obowiązki na samorządy. Wolę by Gmina dopłacała do obiadów uczniów, na zakup podręczników, wyposażenie szkół, niż na szafki, w których nic nie będzie.


Szanowna/y Pani/Panie Jak wspomniałam wcześniej nie ma potrzeby zakupu podwójnego zestawu książek. Moje dzieci są w 4 i 6 klasie i rzadko jest potrzeba by wracały do domu z pełnym zestawem książek, ćwiczeń i zeszytów. Często wystarczyłoby gdyby wrócili z jednym podręcznikiem i jednym zeszytem, więc noszą je zupełnie bez potrzeby. Cytat materiału reklamowego wg mnie jest uzasadniony. Te wszystkie ochy i achy, godła Teraz Polska, Fer Play, Dni Gminy - słowem PR jak się patrzy a wewnątrz - ignorancja do potęgi piątej. Na ultra nowoczesny budynek gminny pieniądze są, na stworzenie normalnych warunków w szkole i drodze do niej pieniędzy brak. Na kreowanie wizerunku nowoczesnej i przyjaznej gminy fundusze są - na kubły na śmieci - brak. etc.
Pragnę podkreślić, że nie zależy mi na szafkach rodem z amerykańskich filmów- myślałam raczej o prostych regałach ( 35 zł brutto w OBI,posiadają wszystkie certyfikaty i aprobaty ) + zwykłych kartonach z np. IKEI - mogą być ustawione w klasie. Mogłabym partycypować w kosztach - nie ma problemu. Zbulwersowana jestem postawą zarówno władz gminnych jak i dyrekcji szkoły. Chowanie głowy w piasek i udawanie, że nas to nie dotyczy, bo reformować szkolnictwo należy w ministerstwie a nie w gminie jest najprościej w świecie nie w porządku wobec mieszkańców. Traktuje się nas jak nie jak partnerów, którzy rozumieją, że nie wszystko i nie od razu, i są gotowi sami dołożyć - pieniądze albo własną pracę- tylko jak przeciwników w jakimś nie zrozumiałym boju. To zupełnie nie potrzebne. Swoją drogą widzę, ze w gminie jednak analizowano ww. potrzebę - mniemam, że stąd znajomość cen i uwarunkowań umożliwiających ustawienie szafek. Pozdrawiam
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez PiK » 2 lis 2009, 12:50

Anonymous napisał(a):
Szanowna/y Pani/Panie Jak wspomniałam wcześniej nie ma potrzeby zakupu podwójnego zestawu książek. Moje dzieci są w 4 i 6 klasie i rzadko jest potrzeba by wracały do domu z pełnym zestawem książek, ćwiczeń i zeszytów. Często wystarczyłoby gdyby wrócili z jednym podręcznikiem i jednym zeszytem, więc noszą je zupełnie bez potrzeby.


Ciekawe co się okaże jak dziecko z 4kl w końcu przyniesie wszystkie podręczniki do domu.
Chyba że akurat w tej szkole nauczyciele szanują czas dziecka i nie zadają nic do domu.
A oprócz codziennych zadań są cotygodniowe kartkówki, sprawdziany itd. do czego potrzebne są podręczniki jak dziecko ma się przygotować i sobie powtórzyć materiał.
Na razie moje doświadczenie wskazują, że szafka służy do powieszenia kurtki i trzymania butów. Dodatkowo dziecko może sobie włożyć ręcznik i papier toaletowy bo w łazienkach nie ma jak m.in. normalnie umyć i wytrzeć ręce!

Nie wspomnę o przypadkach kiedy na początku lekcji dziecko trzymające podręczniki w szafce "znika do szafki" bo zapomniało zabrać np. zeszyt :)
PiK
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 wrz 2009, 09:48

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 2 lis 2009, 14:15

PiK napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Szanowna/y Pani/Panie Jak wspomniałam wcześniej nie ma potrzeby zakupu podwójnego zestawu książek. Moje dzieci są w 4 i 6 klasie i rzadko jest potrzeba by wracały do domu z pełnym zestawem książek, ćwiczeń i zeszytów. Często wystarczyłoby gdyby wrócili z jednym podręcznikiem i jednym zeszytem, więc noszą je zupełnie bez potrzeby.


Ciekawe co się okaże jak dziecko z 4kl w końcu przyniesie wszystkie podręczniki do domu.
Chyba że akurat w tej szkole nauczyciele szanują czas dziecka i nie zadają nic do domu.
A oprócz codziennych zadań są cotygodniowe kartkówki, sprawdziany itd. do czego potrzebne są podręczniki jak dziecko ma się przygotować i sobie powtórzyć materiał.
Na razie moje doświadczenie wskazują, że szafka służy do powieszenia kurtki i trzymania butów. Dodatkowo dziecko może sobie włożyć ręcznik i papier toaletowy bo w łazienkach nie ma jak m.in. normalnie umyć i wytrzeć ręce!


Cały czas pisze o możliwość a nie konieczność.
Prawo wyboru zostawiam rodzicowi.
Osobiście wolę mieć dzieci bez wad kręgosłupa i odpowiedzialne. Sporadyczne zapomnienie o książce, którą należało wziąć z szafki/kartonu to też element nauki odpowiedzialności. Pozdrawiam




Nie wspomnę o przypadkach kiedy na początku lekcji dziecko trzymające podręczniki w szafce "znika do szafki" bo zapomniało zabrać np. zeszyt :)
Gość
 

    Nieznany Nieznana

kanalizacja

Postprzez lady_kiełcżów » 5 lis 2009, 08:55

Chciałabym uzyskać informacje co się dzieje z firmą robiącą kanalizację w Kiełczowie? O ile się nie mylę, ponad dwa tygodnie temu prace ustały. Po Panach robotnikach ślad zaginął. Zwężenie jezdni pozostało, o jezdni i poboczu gdzie rury zostały już położone nie wspomnę. Samochód terenowy i gumiaki to tutaj konieczność. Ja rozumiem, że żeby było lepiej trzeba wcześniej trochę przecierpieć, ale to trochę niepoważne. Jeśli ktoś podejmuje się jakiejś pracy, to chyba powinno mu zależeć na jej szybkim skończeniu. Ale jak widać bardzo się mylę...
pozdrawiam i życzę mniej nerwów wszystkim przejeżdżającym przez Kiełczów
lady_kiełcżów
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez kotow7 » 9 lis 2009, 23:52

Czuję się zaszczycony wyróżnieniem usuniecia mojego posta... :-(
Rozumię, że nic nie wnosił do dyskusji? Tak jak moich poprzedniczek? To czemu ich posty pozostawiono?
Admin, a może wystarczyło przenieść te nasze posty do inego wątka? Ale to juz za dużo dobrej woli?
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Nieznany Nieznana

Re: Zaproszenie dla p.Wójt -specerek....

Postprzez Gość » 12 lis 2009, 10:36

Obiecanki_cacanki? napisał(a):Zapraszam Panią Wójt na wyjątkowy spacer po kiełczowskich uliczkach :mrgreen: :mrgreen: oprowadzę , pokażę, nawet wypożyczę "gumiaki"

Czy istnieje szansa że dożyję czasów kiedy będzie można w Kiełczowie przejść do sklepu nie tonąć po kostki w błocie!!! :?: Czy będą to ciągle obiecanki-cacanki?

Nadmieniam że mam 30 pare lat, więc chciałbym wiedzieć czy warto się męczyć czy lepiej przenieść się do Gminy gdzie lepiej dbają o swoich mieszkańców? A chciałbym tego dożyć... :O :evil:



Informuję, iż staramy się na bieżąco utrzymywać drogi gruntowe w należytym stanie technicznym. Z uwagi na fakt, iż rozbudowa mieszkaniowa w niektórych miejscowościach (w tym m.in. w Kiełczowie) następuje w bardzo szybkim tempie, nie jesteśmy w stanie nadążyć z budową infrastruktury drogowej w zakresie, który w pełni zaspokoiłby Państwa potrzeby.
W związku z faktem, iż w pierwszej kolejności – w związku z uwarunkowaniami technicznymi - budujemy infrastrukturę podziemną (tj. woda, kanalizacja sanitarna), większość dróg w Kiełczowie to nadal drogi gruntowe.
Jednocześnie – uprzedzając Państwa pytanie o stopień zaawansowania prac nad budową infrastruktury podziemnej - informuję, iż budowa kanalizacji sanitarnych jest stopniowo realizowana we wszystkich miejscowościach Gminy Długołęka, w zależności od możliwości finansowych Gminy Długołęka. W chwili obecnej realizowane są budowy kanalizacji w miejscowości Długołęka, Kamień i Kiełczów. Jednocześnie informuję, iż trwają prace projektowe budowy kanalizacji dla 5 miejscowości wraz z grupową oczyszczalnią ścieków i trwają przygotowania do podpisania umowy na projekt kanalizacji dla kolejnych 8 miejscowości wraz z grupową oczyszczalnią ścieków – wobec czego zaangażowanie Gminy w rozbudowę infrastruktury podziemnej jest znaczne.
Dla pełnego zobrazowania naszego wkładu w infrastrukturę w miejscowości Kiełczów informuję, iż w roku bieżącym w Kiełczowie wykonaliśmy:
równanie dróg gruntowych - 7 489 mb,
naprawy dróg gruntowych – 7 025 mb
oraz wykonamy jeszcze naprawę dróg gruntowych w ilości 870mb na ogólną kwotę ok. 64.000,00 zł brutto.

Ponadto, do naprawy dróg gruntowych wykorzystano 1 792 t kruszyw na ogólną kwotę ok. 67 200,00 zł brutto.
Obecnie przygotowujemy postępowanie przetargowe na wyłonienie Wykonawcy projektu budowy ul. Ogrodowej wraz z wybranymi sięgaczami (w tym rejonie trwa obecnie budowa kanalizacji sanitarnej – termin zakończenia 28 września 2010r.).

Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek
Wójt Gminy Długołęka
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: kanalizacja

Postprzez PiK » 16 lis 2009, 09:55

lady_kiełcżów napisał(a):Chciałabym uzyskać informacje co się dzieje z firmą robiącą kanalizację w Kiełczowie? O ile się nie mylę, ponad dwa tygodnie temu prace ustały. Po Panach robotnikach ślad zaginął. Zwężenie jezdni pozostało, o jezdni i poboczu gdzie rury zostały już położone nie wspomnę. Samochód terenowy i gumiaki to tutaj konieczność. Ja rozumiem, że żeby było lepiej trzeba wcześniej trochę przecierpieć, ale to trochę niepoważne. Jeśli ktoś podejmuje się jakiejś pracy, to chyba powinno mu zależeć na jej szybkim skończeniu. Ale jak widać bardzo się mylę...
pozdrawiam i życzę mniej nerwów wszystkim przejeżdżającym przez Kiełczów


Również jestem ciekawy odpowiedzi na powyższe pytanie. Na chwilę obecną drogę jedynie zniszczono. Dziury, błoto, barierki, zwężenie. Przyjdą przymrozki i oblodzenie i jeszcze parę aut wyląduje w rowie a może i staranuje barierkę i wpadnie do pozostawionej dziury. Odśnieżanie drogi będzie znacznie utrudnione a odtworzenie asfaltu jak pojawią się przymrozki może i niemożliwe. Jeżeli faktem jest, że są problemy z wykonawca to jest chyba coś w rodzaju kaucji, za którą można naprawić uszkodzoną drogę i zasypać zostawioną dziurę. Czy ktoś ponosi teraz konsekwencje za "zajęcie pasa drogowego" poza mieszkańcami?
PiK
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 wrz 2009, 09:48

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 16 lis 2009, 12:35

Lewy napisał(a):Jak daleko posunięte są sprawy związane z nowym boiskiem w Długołęce(tym dla klubu)?


We wrześniu 2009 r. Gmina zakończyła negocjacje z Właścicielami terenu wytypowanego pod lokalizację pełnowymiarowego boiska sportowego do gry w piłkę nożną wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą. Dokonano geodezyjnych pomiarów nieruchomości i zlecono podział wytypowanej działki w uzgodniony z Właścicielami sposób. Z chwilą zakończenia procedury podziału nieruchomości podjęte zostaną czynności zmierzające do ostatecznego sfinalizowania transakcji nabycia przez Gminę działki pod planowaną inwestycję. Fizyczne przeniesienie prawa własności do nieruchomości nastąpi poprzez podpisanie stosownego aktu notarialnego.

Do czasu zawarcia umowy przeniesienia własności w formie aktu notarialnego Gmina nie jest właścicielem terenu, w związku z czym nie jest możliwe w chwili obecnej podejmowanie jakichkolwiek czynności związanych z urządzeniem boiska.

Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek
Wójt Gminy Długołęka
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Edyta » 17 lis 2009, 10:58

Witam serdecznie,
chciałbym spytać, czy Pani Wójt ma świadomość jakości życia w Ramiszowie - wsi... przyjeżdża do nas z bardzo niewielką częstotliwością autobus...w weekendy niestety nie można na ten środek transportu liczyć, owszem jeździ tu pociąg w weekendy także - lecz niestety mimo zapewnień radnych nie zatrzymuje się u nas... choć torowisko prowadzi niemal przez samą wieś..! aby dojechać do wsi własnym transportem, należy przemierzyć 15 minutowy objazd przez Pasikurowice, bo jedyna wiodąca do nas droga jest zamknięta, z uwagi na budowę obwodnicy (ruch budowlany tu niestety niewielki - więc pewnie to jeszcze potrwa), usługi sanizacyjne kosztują dwukrotnie więcej już dobre kilka miesięcy z uwagi na nieustannie zamkniętą oczyszczalnie ścieków...
Będę zatem wdzięczna za informację, co w powyższych zamierza Władza Gminy uczynić, proszę nam wierzyć... to wszystko kosztuje czas i nasze środki.. i zapewniam nie przyczynia się to do komfortu życia w tej Gminie!
Edyta
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lis 2009, 10:46

    Nieznany Nieznana

progi zwalniające

Postprzez anonim » 17 lis 2009, 14:06

Witam kiedy pojawią się wreszcie progi zwalniające w Bykowie,bo miały być pod koniec października a już mamy listopad i nici z naszych progów! A tirami jeżdżą jak zwariowani od rana do wieczora jest to już nie do wytrzymania :evil:
anonim
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez byku » 17 lis 2009, 20:10

Progi zwalniające w Bykowie będą działać na tirowców jak czerwona płachta na byka, nie budowałbym ich ponieważ niszczą nie tylko psychikę kierowców ale i samochody.
byku
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez anonim » 18 lis 2009, 13:53

A ludzie to się nie liczą ,że nawet z dzieckiem nie można wyjść na spacer bo jeżdżą jak zwariowani.Progi nauczą ich jazdy spokojnej!
anonim
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników