Zadaj pytanie Pani Wójt!

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez tojfel » 11 sie 2009, 13:00

moje pytanie brzmi nastepujaco.

przed kupnem dzialki poszedlem do gminy w sprawie kanalizacji, otrzymalem odpowiedz ze do konca 2012 roku zostane podlaczony w miejscowosci olesniczka ! czy jest to prawda czy zostalem oklamany ?

pawel
Avatar użytkownika
tojfel
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11 sie 2009, 12:22

Reklama

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Wójt Gminy » 12 sie 2009, 07:45

Booty napisał(a):Witam, kto jest odpowiedzialny za dbanie o teren (skracanie trawy, wykaszanie chwastów..) między przejazdem kolejowym (ul. Broniewskiego) a drogą krajową '8'. Chodzi o Długołękę. Pozdrawiam.


Za utzymywanie czystości (w tym m. in. koszenie poboczy) w obrębie pasa drogowego odpowiedzialny jest zarządca danej drogi. W przypadku ul. Broniewskiego w Długołęce na odcinku od DK 8 do przejazdu kolejowego jest to Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, ul. Krakowska 28 (www.dsdik.wroc.pl).

Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek
Wójt Gminy
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez tojfel » 14 sie 2009, 05:42

minely 4 dni a na moje pytanie brak odpowiedzi !!

czy moje obawy sa prawdziwe ?
Avatar użytkownika
tojfel
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11 sie 2009, 12:22

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Condor » 17 sie 2009, 14:16

Moje pytanie:

Co władze gminy są w stanie zrobić w przypadku gdy właściciele nieruchomości nie wywożą regularnie ścieków, szambo się przelewa co kilka dni, nieczystości przedostają się do gleby, spływają do rzeki Dobrej oraz na moją posesję. Czy można tu liczyć na pomoc ze strony gminy.

Pozdrawiam
Condor
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 sie 2009, 13:56

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez kamil » 18 sie 2009, 21:03

Nadal nie ma odpowiedzi na moje pytanie ,Pani wójtowa opuszcza się w odpowiedziach na pytania !
kamil
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Booty » 18 sie 2009, 21:26

Nikt się nie opuszcza ;) Porozumienie między administracją forum a p.Wójt bądź jej przedstawicielami było zawarte na odpowiedź na pytania w przeciągu dwóch tygodni. Także proszę czekać. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Wójt Gminy » 19 sie 2009, 10:21

kamil napisał(a):Mam pytanie jeżeli mam zamiar się budować czy gmina dofinansuje mi dociągnięcie wody do działki budowlanej?


Do końca lipca br. dofinansowaniem rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej prywatnych inwestorów zajmowała się Gmina. Obecnie w celu uproszczenia tej procedury kompetencje w tym zakresie przejął Zakład Usług Komunalnych. Nowe rozwiązania ułatwiają Inwestorom uzyskanie dofinansowania, ponieważ procedura uzyskania dokumentów w celu podpisania umowy została skrócona. Odsyłam Pana do trzeciego numeru Gazetki Gminy Długołęka, gdzie w artykule pt. „Dofinansowanie rozbudowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych przez prywatnych inwestorów” (str. 5), można znaleźć wiele informacji dotyczących zasad rozliczania finansowego.

Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek
Wójt Gminy
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Wójt Gminy » 19 sie 2009, 10:46

tojfel napisał(a):moje pytanie brzmi nastepujaco.

przed kupnem dzialki poszedlem do gminy w sprawie kanalizacji, otrzymalem odpowiedz ze do konca 2012 roku zostane podlaczony w miejscowosci olesniczka ! czy jest to prawda czy zostalem oklamany ?
pawel


W chwili obecnej toczy się postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej dotyczącej budowy oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją sanitarną w miejscowościach Borowa, Byków, Raków, Bielawa, Kątna oraz Oleśniczka. Przewidujemy - przy założeniu, że procedura przetargowa przebiegnie sprawnie (tj. bez protestów i odwołań), a prace projektowe nie przekroczą umownego terminu zakończenia - iż dokumentację projektową w zakresie I etapu (oczyszczalnia ścieków i kanalizacja w jednej z miejscowości – wskazanych przez Projektanta w koncepcji) otrzymamy jesienią 2010r., a w zakresie II etapu (kanalizacja w pozostałych miejscowościach) w roku 2011.

W związku z powyższym inwestycję polegającą na budowie kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią planujemy rozpocząć jeszcze w przyszłym roku, a ostatecznie ją zakończyć w roku 2012-2013.

Należy jednak podkreślić, iż termin ten może ulec przesunięciu z uwagi na możliwość wystąpienie opóźnień niezależnych od Gminy, a niemożliwych do przewidzenia w chwili obecnej.

Ponadto informuję, iż uzgodniono z administrarorem, że odpowiedzi będą się ukazywać raz na dwa tygodnie, gdyż nie ma możliwości odpowiadania codziennie.

Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek
Wójt Gminy
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 19 sie 2009, 22:08

Dziękuje za odpowiedź ,pozdrawiam!
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 27 sie 2009, 18:00

Witam mam pytanie kiedy pojawią się progi zwalniające w Bykowie.Obiecywane były ale
,tylko na obiecywankach się skończyło.
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Booty » 28 sie 2009, 11:37

Nowy komisariat policji w miejscu starego ośrodka zdrowia w Długołęce miał zostać oddany do użytku 24lipca 2009r. Termin minął, a komisariat jest w tym miejscu co był. W jakim miejscu wszystko się zatrzymało? Kiedy przenosiny dojdą do skutku?
Avatar użytkownika
Booty
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:41
Lokalizacja: Długołęka

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 3 wrz 2009, 16:20

agnieszkabbb napisał(a):Witam. Mam pytanko. W jaki sposób przeksztłcić działkę przemysłową w działkę budowlaną???



Trudno jest udzielić precyzyjnej i rzetelnej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Bowiem działka przemysłowa jest już działką budowlaną w potocznym rozumieniu, można bowiem na niej budować obiekty przemysłowe.

Niestety postawione pytanie jest zbyt ogólne. Bardzo proszę doprecyzować pytanie poprzez podanie numeru działki, o którą chodzi wraz ze wskazaniem obrębu wsi, w której jest położona.

Regulacje dotyczące dopuszczonego na danym terenie typu zabudowy, funkcji terenu i sposobu użytkowania zawarte są w ustaleniach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – zwanego dalej MPZP - dla danego obrębu.

Co do zasady, aby ubiegać się o zmianę zapisów dotyczących przeznaczenia terenu w MPZP należy złożyć wniosek o dokonanie zmiany oraz uzasadnić celowość jej przeprowadzenia. Złożony wniosek będzie analizowany m. in. pod kątem zgodności planowanych zmian z ustaleniami obowiązującego na terenie Gminy Długołęka Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy jak również w kontekście budowy niezbędnej infrastruktury i związanych z tym kosztów dla Gminy. W przypadku, jeśli wniosek uzyska akceptację, konieczne jest przeprowadzenie procedury zmiany obowiązującego MPZP zgodnie z obowiązującą w tym zakresie ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zgodnie z którą jest to zadanie własne gminy.

Uzyskanie szczegółowych informacji możliwe jest w Wydziale Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami w godzinach pracy Urzędu w siedzibie Urzędu lub pod numerem telefonu 071) 315 21 86 wew. 145, wew. 114.

Joanna Adamek
Kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego
i Gospodarki Nieruchomościami
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 3 wrz 2009, 16:23

Anonymous napisał(a):Witam mam pytanie kiedy pojawią się progi zwalniające w Bykowie.Obiecywane były ale
,tylko na obiecywankach się skończyło.



Montaż ograniczników prędkości, m.in. w miejscowości Byków, (zgodnie z ustaleniami podjętymi wspólnie z Sołtysem miejscowości Byków), nastąpi po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego (otwarcie ofert nastąpiło w dniu 28.08.09r.- w chwili obecnej trwa ich weryfikacja, polegająca m.in. na uzupełnianiu ofert przez Wykonawców - w zgodzie z ustawą Prawo zamówień publicznych) oraz po wykonaniu - wymaganego przepisami - projektu organizacji ruchu dla wskazanych dróg w Bykowie.

Jednocześnie informuję, iż w bieżącym roku zostały już zamontowane ograniczniki prędkości na drodze nr ew. 410, natomiast planowany jest ich montaż na drodze nr ew. 387 oraz 390.

Katarzyna Wolicka
Kierownik Wydziału Remontów i Inwestycji
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 3 wrz 2009, 16:32

t-tas napisał(a):Teraz już mam jako-taki obraz sytuacji. Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Zgłębiając temat oczyszczalni przydomowych moją uwagę zwróciły oczyszczalnie działające na zasadzie osadu czynnego, które jak podają producenci dają wodę oczyszczoną w takim stopniu, że można ją odprowadzać do rzeki czy rowu melioracyjnego. Temat samych urządzeń jest na tyle obszerny, że nie będę go zgłębiał w tym dziale, jednak interesuje mnie czy są jakieś ograniczenia związane z odprowadzaniem takiej wody do instalacji melioracyjnej (nie w całości, bo w większości woda taka była by zapewne wykorzystana do podlewania trawników czy żywopłotów). Pozwoliło by to na zmniejszenie zużycia wody, a , że spora część mieszkańców korzysta z wodociągów, pozwoliło by to obniżyć rachunki za wodę ( podlewając swoją z oczyszczalni, a nie płatną z sieci wodociągowej). Dodam, że taka oczyszczalnia dla 6-ciu osób oddaje do 25 litrów wody na godzinę.


Na odprowadzenie oczyszczonych ścieków do rzeki lub rowu melioracyjnego konieczne jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego, które wydaje Starosta Powiatu. Konieczna jest również zgoda właściciela danego rowu lub władającego danej rzeki. Więcej informacji na temat pozwoleń wodnoprawnych można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska Starostwa Powiatu Wrocławskiego tel. 071 722 17 69.

Tadeusz Luty
Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska
Gość
 

    Nieznany Nieznana

Re: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 3 wrz 2009, 16:43

Booty napisał(a):Nowy komisariat policji w miejscu starego ośrodka zdrowia w Długołęce miał zostać oddany do użytku 24lipca 2009r. Termin minął, a komisariat jest w tym miejscu co był. W jakim miejscu wszystko się zatrzymało? Kiedy przenosiny dojdą do skutku?


A skąd dysponuje Pan informacją o takim terminie? Nigdy, nikt nie ustalał takiej daty.Przykro mi bardzo, ale cały czas trwają formalności związane z umożliwieniem zagospodarowania budynku na cele Komisariatu.

Pozdrawiam
Iwona Agnieszka Łebek
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników