Rada Gminy 2010-2014

Forum o Wójcie oraz pracownikach Urzędu Gminy. Zadaj pytanie Pani Wójt.
    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez logos » 20 gru 2010, 15:47

Zawiadomienie - II Sesja Nadzwyczajna Rady Gminy Długołęka w dniu 27 grudnia 2010r.

http://dlugoleka.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=2487&bar_id=895
Avatar użytkownika
logos
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 wrz 2010, 13:02

Reklama

    Windows XP Opera

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez obywatel » 21 gru 2010, 17:06

W porządku obrad nie ma zaprzysiężenia pani Wójt. Czy ktoś może wie jak długo taka sytuacja może trwać?
pozdrawiam
obywatel
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 wrz 2010, 20:47

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez mieszkaniecWiosennej » 22 gru 2010, 10:42

Czyżby Pani Wójt nadal nie uznawała wyboru Przewodniczącego Rady Gminy!!!! Przecież w gazecie było napisane że prawnicy wojewody uznali, że wybór przewodniczącego był prawidłowo dokonany.
mieszkaniecWiosennej
 

    Windows Vista Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Demostenes » 23 gru 2010, 00:06

Tak się zastanawiałem z czego w poprzednich kadencjach RG wynikała możliwość "manipulacji" przez p. Carycę głosowaniami rady gminy i dlaczego właściwie organ wykonawczy (caryca) miał możliwość manipulacji radnymi i ich tzw. "zastraszania" - i oto przyszła mi do głowy pewna myśl..

Uchwała budżetowa z grudnia 2009r.:
http://dlugoleka.bip.net.pl/?p=document ... bar_id=600

Mamy tam jeden bardzo interesujący punkt tj. paragraf 10 pkt. 5 :

"Upoważnia się Wójta Gminy Długołęka do:
Dokonywania przeniesień w planie wydatków między rozdziałami i paragrafami klasyfikacji budżetowej w ramach tego samego działu z wyłączeniem zmian dotyczących wydatków na realizację wieloletnich programów inwestycyjnych oraz programów i projektów objętych dofinansowaniem z Unii Europejskiej."

Coś mi śmierdzi, że aktualna uchwała budżetowa te będzie ten punkt zawierała! Punkt wręcz idealny do manipulowania radnymi w trakcie kadencji!

Moja skromna propozycja to następujące brzmienie tego punktu:
"W sprawie dokonywania przeniesień w planie wydatków między rozdziałami i paragrafami klasyfikacji budżetowej w ramach tego samego działu z wyłączeniem zmian dotyczących wydatków na realizację wieloletnich programów inwestycyjnych oraz programów i projektów objętych dofinansowaniem z Unii Europejskiej Wójt Gminy Długołęka musi podporządkować się opinii Rady Gminy"

Ustawa o Samorządzie Terytorialnym "twierdzi", że RG "może" upoważnić Wójta do w/w czynności ale nie musi!

Pozdrawiam,
Demostenes
Avatar użytkownika
Demostenes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 20 cze 2008, 17:54
Lokalizacja: stoned

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 23 gru 2010, 00:40

Tak to jest Demostenes jak pisze się o czymś o czym nie ma się bladego pojęcia. Otóż np. w planie budżetowym GOPS-u jest paragraf 4410 (delegacje), jest zaplanowana kwota na 2011 rok 200 zł. W wyniku rozliczenia delegacji wychodzi 201 zł. Dziś kierownik GOPS-u, dzięki upoważnieniu od wójta (bo on jest upoważniony od rady) dokonuje sam przesunięcia owej złotówki, informując o tym Urząd Gminy. Wg Twojej koncepcji Kierownik będzie pisał pismo o przesunięcie 1 zł. do wójta, a ten do rady. Między sesjami są przerwy 3-4 tygodniowe, delegacji nie można będzie do tego czasu rozliczyć (termin rozliczenia 2 tygodnie), złamanie ustawy o finansach publicznych. Zapłata może przejść na kolejny miesiąc (zobowiązania), kolejne naruszenie dyscypliny budżetowej. Rada Gminy będzie musiała zbierać się co dwa tygodnie i niczym innym się nie zajmować tylko przesuwaniem drobnych kwot w jednostkach gminnych.
Dobra podpowiedź, Pani Ania się ucieszy. :-)
Bo ów zapis dotyczy takich spraw. Innych, nie wynikające z uchwał, wójt nie może dokonywać, bo musi realizować plan budżetowy gminy. Jeżeli są takie kwestie, to zerknij do BIP-u, to nawet w kwietniu są uchwały rady zmieniające budżet Gminy.

Artykuł w gazecie nie jest podstawą uznawania bądź nie uchwał Rady Gminy. Powoływanie się na "prawników" jest tylko informacją prasową. Podstawą jest decyzja wojewody, a tej brak.

Czy Pani Przewodnicząca nadal nie uznaje wyboru Wójta przez przeszło 5100 mieszkańców? !!!! Bo w porządku obrad II sesji Rady nie ma ślubowania Wójtowej?!
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Demostenes » 23 gru 2010, 00:48

Rozumiem, że Ty kotow7 jesteś wykładnią prawa samorządowego? Tam gdzie ja poddaje coś pod wątpliwość to Ty masz już gotową odpowiedź.

Pozwól, że zanim wdam się w ogóle z Tobą w dyskusję to sięgnę do odpowiednich ustaw a potem będę pitolił w Twoim stylu.
Avatar użytkownika
Demostenes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 20 cze 2008, 17:54
Lokalizacja: stoned

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 23 gru 2010, 00:55

Pitolisz to Ty niestety.
Nie jestem znawcą prawa samorządowego, ale to akurat wiem. Ty szukasz sensacji. Sformułowania: szantaż, naciski, uległość miały zrobić "dobry" wstęp do Twojego wątku. I Ty w trosce o demokrację wysuwasz swój fantastyczny plan, tak by obalić wstrętne knucia Wójtowej. Znalazłeś jeden pkt., wyrwany z całości i stawiasz swoje tezy.
A poczytaj sobie, poczytaj... Najlepiej sprawdzić coś a później pisać, nie odwrotnie... Nick jeszcze nie decyduje o poziomie merytorycznym pisanych postów.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Demostenes » 23 gru 2010, 01:02

Człowieku jesteś śmieszny!

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i zaznacz mi "szantaż, naciski, uległość". Czytaj ze zrozumieniem , mimo że masz z tym problem. Szanuję Cię ale nie mogę się powstrzymać od nazwania Cię ćwokiem!
Avatar użytkownika
Demostenes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 20 cze 2008, 17:54
Lokalizacja: stoned

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 23 gru 2010, 01:10

"Manipulacja" - szantaż , "zastraszanie" - naciski, "coś śmierdzi" - uległość. Ok., słowa inne - sens ten sam. Lepiej?

Szacunek? Nie znasz tego! Pisanie "śmieszny", "ćwok" jest tego dobitnym wyrazem.
Zabolało, że nie wiele masz wspólnego z nickiem? Głupio Ci, że piszesz i przyznajesz się, że nie wiesz o czym, bo musisz o tym jeszcze poczytać?

Nie nie, nie odpiszę Ci na Twoim poziomie, musisz się wysilić, nie dam Ci satysfakcji...
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Demostenes » 23 gru 2010, 01:20

Nie dajcie się manipulować!
Avatar użytkownika
Demostenes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 20 cze 2008, 17:54
Lokalizacja: stoned

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez kotow7 » 23 gru 2010, 01:27

Tylko tyle?
Coś słabiutko... Wyszedł "łabędzi śpiew"
Bezsilność? Brak argumentów i przygotowania?
To po co pisać coś, czego się nie wie?
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows Vista Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Demostenes » 23 gru 2010, 09:16

Może słabiutko, może nie słabiutko. Nie będę wdawał się z Tobą w polemiki bo do niczego to nie prowadzi.
Jeśli widzę w uchwale budżetowej punkt, który umożliwia carycy remont np. jednej ulicy lub chodnika a nie innej bo mieszka tam tzw. "zaprzyjaźniony radny" to go nagłaśniam i tyle. I tak będzie do znudzenia.
Avatar użytkownika
Demostenes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 20 cze 2008, 17:54
Lokalizacja: stoned

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez paweł » 23 gru 2010, 09:44

DOMESTOS nie bełkocz , jak się nie znasz ?
paweł
 

    Windows Vista Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Demostenes » 23 gru 2010, 10:22

UPS - coś jest na rzeczy? Skąd ten opór gdy chodzi o dobro gminy?
kotow7 chcesz dobrze dla gminy jak rozumiem więc odpowiedz mi z czego wynikają zarzuty wobec p.Łebek o manipulowanie poprzednią radą gminy? Zastanówmy się wspólnie jak uniknąć w przyszłości zarówno zarzutów wobec Pani Wójt o manipulacje jak i faktycznych możliwości manipulacji. Podałem jeden punkt, który mi się nie podoba bo według mnie stwarza takie możliwości. Może źle kombinuję, może masz lepszy pomysł na uzdrowienie tej sytuacji?

Nie chodzi mi tutaj o banały typu rozliczenie delegacji GOPS itp. bo punkt ten daje też możliwość przesunięć środków przez wójta gdy chodzi o większe kwoty i inwestycje.

USTAWA z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. z dnia 20 grudnia 2005 r.) Rozdział 2, Art. 184:

2. Uchwała budżetowa jednostki samorządu terytorialnego może zawierać:
2) upoważnienie dla zarządu jednostki samorządu terytorialnego do dokonywania zmian w budżecie, w zakresie określonym w art. 188 ust. 2;

Znamy gminną praktykę więc może przyda się kontrola?
Avatar użytkownika
Demostenes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 20 cze 2008, 17:54
Lokalizacja: stoned

    Windows XP Firefox

Odp.: Rada Gminy 2010-2014

Postprzez Ważka » 29 gru 2010, 13:12

Mam wrażenie,że postępowanie rady gminy to nic innego, jak zabawy humorzastych i rozkapryszonych dzieci w piaskownicy!Zawsze wydawało mi się,że ludzie wybierani do rady, mają chęć z rozwagą i w spokoju bezinteresownie działać na rzecz gminy.Okazuje się,że nic bardziej mylnego!Obrażona (obecnie wybrana) rada gminy "rzuca pod nogi kłody" wójtowej i czeka na jej(wójtowej) reakcję.Moim zdaniem-nie chodzi tu o dobro gminy,tylko o osobiste animozje w stosunku do wójtowej.Jeżeli tak ma wyglądać współpraca (a właściwie jej brak) rady gminy a wójtową,to proponuję rozwiązać obecną radę i na to miejsce powołać ludzi, którym los i dobro gminy leży na sercu i chcą rzetelnie pracować na jej rzecz.Poza tym -cóż to za przewodnicząca rady,która nie robi nic, żeby zażegnać tę żałosną,obrzydliwą sytuację? Moim zdaniem- wybrana rada gminy- to jedno wielkie nieporozumienie!!!!
Ważka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 lis 2010, 13:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Urząd Gminy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników