Wybory 2010

Wyniki, dyskusja na temat wyborów.
    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez stuff » 27 paź 2010, 20:24

kotow7 napisał(a):Podatniku, byłem na spotkaniu w Długołęce. Nikt nie sabotował zebrania. Jedyne w miarę emocjonalne wystąpienia były Pana Kryspina i Pana Nowakowskiego.
To Pan Dytko próbował sprowadzić dyskusję do takiego poziomu, zarzucając pracownikom urzędu niekompetencje (nie oceniam jak jest, bo to nie jest teraz moim celem).
Na pytanie jednej z pań (która pochwaliła pomysł ścieżki rowerowej) nie potrafił podać konkretnych pomysłów na park W Szczodrym. Te co podał, wywołały śmiech po przedstawieniu faktów przez Pana Azarewicza. I smutnym jest to, ze te fakty powinny być znane dla kandydata na wójta, bo to Rada Gminy o nie wystąpiła. Na pytanie w jaki sposób można zatrudnić owych nauczycieli jak brak etatów, brak odpowiedzi. Na pytanie co dla Długołęki, brak odpowiedzi. Manipulowanie liczbami pozyskanych pieniędzy unijnych, a tą niewygodna liczbę za 2010 rok, 7 mil pominął. Jakieś dziwne wyliczenie i przeliczenia na mieszkańców kwot pozyskanych pieniędzy (liczone z 3 mil a nie z 10 mil), brak podstawowych wiadomości skąd pieniądze (z jakich programów) można pozyskiwać i posiłkowanie się panem Sekretarzem z tajemniczej gminy koło Wrocławia, nieładny ton wypowiedzi do urzędniczki i danie jej do zrozumienia, że jak on będzie wójtem to ona straci pracę bo pozyskiwaniem funduszy zajmą się jakieś firmy zewnętrzne....
Pan Dytko by przygotowany na atak, sam go prowokował, jak było kulturalnie, to wyszło nieprzygotowanie, brak konkretów, unikanie niewygodnych pytań...NIE PADŁO ŻADNE KONKRETNE ROZWIĄZANIE!
Poważnie, bardzo duże rozczarowanie poziomem merytorycznym.
Podkreśliłem świetne panowanie nad sobą, duży talent polityczny, ale to nie typ gospodarza. 4 osoby, z którymi rozmawiałem po spotkaniu, a były niezdecydowane, którego kandydata poprzeć, podjęły decyzje na nie dla Pana Dytki.


Z Twojej relacji drogi kolego wynika że osoby najczęściej pytające kandydata Dytkę to były osoby związane z Łebkową. Czyż to nie sabotaż i chęć zepsucia atmosfery spotkania. Nie wnikam w merytoryczność odpowiedzi Dytki.
stuff
 

Reklama

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Stuff » 27 paź 2010, 20:38

Mam pytanie: Kilka miesięcy temu otwarto orlika w Brzeziej Łące - Pani Łebek zapisuje sobie to do ogromnych sukcesów. No tak boisko jest ale czy tam coś się dzieje. Czy to nie jest czasem nieprzemyślana inwestycja którą zaplanowała Gmina ale zapłaciła tylko część pieniędzy bo reszta to fundusze zewnętrzne. W moim przekonaniu to nie zasługa a samobój bo z relacji znajomych tam sie nic nie dzieje. Osoba która koordynuje orlika z tego co słyszałem lubi dac w szyję i nic nie robi aby zachęcić młodych do spędzania czasu na tym z założenia ciekawym obiekcie. Nie sztuką jest coś postawić na danym terenie, sztuką jest tchnąć w to życie. Jak do tej pory tego życia tam nie widzę.
Stuff
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez stuff » 27 paź 2010, 20:41

polityka lokalna - jest to polityka administracyjna kształtowana przez organy samorządu terytorialnego, która oznacza przede wszystkim wybór celów działania kolejności i sposobów ich realizacji pod kontem zaspokajania zbiorowych potrzeb lokalnej wspólnoty samorządowej. Jej wymiar lokalny ujawnia się w tym, że ogranicza się ona do przestrzeni wytyczonej granicami granicy lub powiatu.

Teraz jak to się ma w kontekście 10-letniej pracy Pani Agnieszki Łebek.
stuff
 

    Windows 7 Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez NOWA » 27 paź 2010, 20:45

WITAJCIE. kilka godzin mnie nie było a temat trwa nadal. Słuchajcie siedzę i myślę o tym co tu piszecie. Wcześniej zarzucaliście ze Piotr Dytko jest za młody na wójta, ale po przeliczeniu ze obecna wójtowa kiedy zaczynała tez była młoda doszliście do wniosku ze jednak wiek nie przeszkadza.
Teraz uczepiliście się tego ze komuś tam coś odpyskował, coś powiedział głośniejszym tonem itp. to może warto zwrócić mu przy najbliższej okazji uwagę ze wszystko gra ale ze w pewnych sytuacjach musi trzymać język za zębami, powiedzieć mu prosto w twarz ze nie podoba wam się jak krytykuje to co już zostało zrobione- albo popatrzcie na to z innej strony. on widzi pewnie rzeczy które zostały już zrobione z innej strony- z tej jak może było je inaczej zrobić/dokonać czegoś itp. ale to dobra cecha. Widzi inne rozwiązania, które gdzieś tam kiedyś będzie można wykorzystać. ja znam Piotra - może nie osobiście- i zawsze jest miły, kulturalny, nie zdarzyło mi się nic co mogłabym tu wam powiedzieć ze jest - np bezczelny i arogancki. nic.
być może Piotrek też czyta to co piszemy więc może się dla was zmieni

i podobało mi się stwierdzenie czyjeś, że nie boi się on kontaktu z mieszkańcami, a powiem szczerze ze z mojej własnej obserwacji wynika ze obecna pani wójt unikała zawsze spotkań. na jakim spotkaniu bym nie była - nie było jej a zastępca wójta.

Poprawiono (z grubsza). Proszę o staranniejsze pisanie (wielkie litery, polskie znaki, błędy), gdyż w takim stanie ciężko się to czyta. Przeglądarka Firefox posiada podkreślenia błędów, może warto spróbować?. Pozdrawiam. ~Bray
NOWA
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez stuff » 27 paź 2010, 20:58

NOWA napisał(a):WITAJCIE. kilka godzin mnie nie bylo a temat trwa nadal. sluchajcie siedze i mysle o tym co tu piszecie. wczesnie zarzucaliście ze pioyr dytko jest za młody na wojta, ale po przeliczeniu ze obecna wójtowa kiedy zaczynała tez byla mloda doszliście do wniosku ze jednak wiek nie przeszkadza.
teraz uczepiliście sie tego ze komus tam coś odpyskował, coś powiedzial głośniejszym tonem itp. to moze warto zwrócic mu przy najblizszej okazji uwagę ze wszystko gra ale ze w pewnych sytuacjach musi trzymać język za zębami, powiedziec mu prosto w twarz ze nie podoba wam się jak krytukuje to co już zostało zrobione- albo popatrzcie na to z innej strony. on widzi pewnie rzeczy ktore zostaly juz zrobione z innej strony- z tej jak moze bylo je inaczej zrobić/dokonać czegoś itp. ale to dobra cecha. widzi inne rozwiazania, ktore gdzies tam kiedys bedzie mozna wykorzystać. ja znam piotra - moze nie osobiście- i zawsze jest mily, kulturalny, nie zdarzylo mi sie nic co mogłabym tu wam powiedzieć ze jest - np bezszczelny i arogancki. nic.
być moze piotrek też czyta to co piszemy więc moze sie dla was zmieni

i podobalo mi się stwierdzenie czyjesc ze nie boi sie on kontaktu z mieszkancami, a powiem szczerze ze z mojej wlasnej obserwacji wynika ze obecna pani wójt unikala zawsze spotkań. na jakim spotkaniu bym nie byla - nie bylo jej a zastepca wójta.


Nowa w moim przekonaniu Dytko buduje swoja kampanię w głównej mierze na krytykowaniu Łebkowej. Nawet na jego stronie internetowej można dostrzec arogancki ton w stosunku do rządzących. Na tym nie można budować konkretnej polityki. Poza tym uważam, że platforma i tak już w naszym kraju ma zbyt wiele w stosunku do tego co się w naszym kraju dzieje. Takie czasy nastały, że w wyborach partyjnych czy prezydenckich wybieramy mniejsze zło a nie konkretne wizje reform i rozwoju. Nie chcę widzieć w mojej lokalnej polityce PO która reprezentuje Dytko.
stuff
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Lewy » 27 paź 2010, 21:02

NOWA napisał(a):i podobalo mi się stwierdzenie czyjesc ze nie boi sie on kontaktu z mieszkancami, a powiem szczerze ze z mojej wlasnej obserwacji wynika ze obecna pani wójt unikala zawsze spotkań. na jakim spotkaniu bym nie byla - nie bylo jej a zastepca wójta.

Na sesjach rady gminy też mogliśmy być zaszczyceni obecnością JEDYNIE zastępcy wójta. Nie twierdzę, że Pani Wójt musi być zawsze, bo wiadomo, że zdarzają się bardziej gorące okresy pracy w urzędzie, ale to co prezentowała Pani Wójt swoją frekwencją to raczej głupi żart. Jako mieszkaniec gminy chciałbym by przyszły Wójt był otwarty na ludzi. Nie wiem jaki jest Pan Kania, ale Pan Dytko sprawia wrażenie człowieka z którym można porozmawiać i podyskutować co udowodnił na wczorajszym spotkaniu w Długołęce.
stuff napisał(a):Nie chcę widzieć w mojej lokalnej polityce PO która reprezentuje Dytko.

Wczoraj Pan Dytko wyjaśnił dlaczego startuje z listy platformy obywatelskiej. Wiąże się to z nową "ordynacją wyborczą" w naszej gminie. Poza tym nadal pozostaje bezpartyjny, tak jak wiele innych osób z tej listy.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: z nienacka

    Macintosh Safari

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Rafał » 27 paź 2010, 21:03

Właśnie wróciłem ze spotkania z panem Dytko w Mirkowie - ekipa wójtowej jak zwykle zawsze obecna - ( kandydaci na radnych z listy wójtowej z Mirkowa) - wszystko skrzętnie notowali! Jutro wójtowa dostanie gotowy raport na biurko. BEZ KOMENTARZA....
Rafał
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez stuff » 27 paź 2010, 21:27

Wczoraj Pan Dytko wyjaśnił dlaczego startuje z listy platformy obywatelskiej. Wiąże się to z nową "ordynacją wyborczą" w naszej gminie. Poza tym nadal pozostaje bezpartyjny, tak jak wiele innych osób z tej listy.


Nie do końca rozumiem układu Dytki z PO. Skoro nie jest z PO to chyba w gre wchodzi jakiś deal polityczny?
stuff
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez JEDNA UWAGA » 27 paź 2010, 21:45

Chciałam obwieścić wszystkim niedowiarkom, że pani wójt spotyka się z mieszkańcami! I z radami sołeckimi! i ze wszystkimi, którzy mają wpływ na opinię publiczną w naszych wsi. Tak, te spotkania się odbywają!
Można o tym przeczytać na jej stronie internetowej.
TYLKO! JEDNO ALE!
Te spotkania organizowane są w prywatnych domach! Na spotkaniu jest kilka osób ze wsi i następuje nagabywanie, straszenie, obiecywanie, krytykowanie i wyśmiewanie Dytki - piszę, że tylko Dytki, bo o Kani nie było m spotkaniu, na którym ja byłam. Po takiej sesji nakręcania nienawiści do pana Dytki i kandydatów na radnych spoza jej listy, obecni na spotkaniu dostają zadanie domowe. mają wyjść na ulice swoich miejscowości i mówić na kogo mają głosować!
To nie są puste słowa mili Państwo. Ponieważ moja osoba została niestety obdarzona zaproszeniem na taką uroczystość!
Proszę się zorientować kiedy w Państwa wsiach będą te "NIBY WYBORCZE SPOTKANIA" się odbywać i spróbować tam wejść. Może się uda?
Miałam nie pisać o tym wydarzeniu na forum, ale taki jest fakt, a o faktach trzeba mówić. Zwłaszcza przed wyborami!
JEDNA UWAGA
 

    Windows Vista Internet Explorer 8

Odp.: Wybory 2010

Postprzez stuff » 27 paź 2010, 21:56

Wiemy nie od dziś że wójtowa idzie do władzy po trupach, no ale każdy kto ma choć trochę oleju w głowie na nią nie zagłosuje. Ona poprostu nie zasługuje na ten urząd, a widmo przegranej skłania ją do zastraszania i nieuczciwego wpływania na wyborców.
stuff
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez JEDNA UWAGA » 27 paź 2010, 22:09

Tylko, żeby nie zabrakło tego oleju w głowach przy urnach, bo takie spotkania, o których mowa post wyżej są zobowiązujące. Trzeba na prawdę sporo odwagi, samodyscypliny, mądrości... jakbyśmy tego nie nazwali, żeby nie dać się jej omamić na takim spotkaniu pani wójt.
a dlaczego nie robi spotkań z całymi społecznościami? odpowiem: "Bo przecież liczą się czyny, a nie słowa" - cytat kandydatki na radną, z tego spotkania.
Niech pozostanie to bez komentarza z mojej strony, na tym forum aktywni są mądrzy ludzie.
JEDNA UWAGA
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez Bray » 27 paź 2010, 22:19

Pragnę przypomnieć, że na forum może wypowiedzieć się każdy anonimowo i treść postów może być nie do końca zgodna z prawdą, przesadzona - dlatego proszę o dyskusję rzeczową i merytoryczną a nie "tato a Marcin powiedział, że Pani Wójt, że Pan Dytko" itp.
Ponadto, dla osób mających problemy z pisaniem polecam przeglądarkę Firefox, która podkreśla błędy ort. Niektóre posty naprawdę ciężko się czyta, szanujcie osoby czytające. Pozdrawiam.
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez kotow7 » 27 paź 2010, 22:52

lol - Pan Azarewicz nie jest dla mnie autorytetem, mój Tato tak. Ale powiedział to w obecności innych radnych ze strony Pana Dytki i Ci nie zaprzeczyli.
stuff a byś się zdziwił :-) To Pan Dytko pytał pracownicę Gminy, pytała pani, która na 100% nie była zwolenniczka Wójtowej, pytali też inni neutralni. W tej Twojej klasyfikacji tylko 4 osoby z przeciwnej strony zadawały pytania. Tak więc nie do końca masz rację.
NOWA przecież napisałem, że wypowiadał się Pan Dytko bardzo kulturalnie, spokojnie, inteligentnie. Że ma klasę. Nie dodawaj tego czego nie pisałem. I nie zmienia to faktu co mówił merytorycznie, tu mam zastrzeżenia.
Tłumaczenia, że komitet z PO musiał założyć bo 20 tys mieszkańców zaczęła liczyć Gmina i są progi 5%, nie do końca przekonuje Lewy :-) Wójtowa i Pan Kania mają komitety bez poparcia jakiejś partii, czyli można
Co złego w tym, że kontrkandydaci notują wypowiedzi innych? Oni też walczą o swoje stołki :-) To już czepianie się.
Hym, ja myślę, że tzn "chwyty niedozwolone" to nie domena tylko strony Pani Wójt. Wiem o tym, ale jak napiszę dlaczego, to osobę, która mi powiedziała, mogę niechcący wydać, a powiedziane było to w zaufaniu. To jest walka, zawsze są poszkodowani, ja nie zaprzeczam że jedna strona przegina (pisałem o Pani Sułek), ale proszę o odrobinę dystansu, druga też. Nie ma w tej kampanii dobrych i złych. Są tylko walczący na róźne sposoby.
O olej nie martwmy się, każdy ma swój, dla niego najlepszy. Takie nawoływania do głosowania nic nie dadzą, a tylko troszkę śmieszą :-D
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows 7 Opera

Odp.: Wybory 2010

Postprzez SpyBreak84 » 28 paź 2010, 05:39

kotow7 napisał(a):lol - Pan Azarewicz nie jest dla mnie autorytetem, mój Tato tak. Ale powiedział to w obecności innych radnych ze strony Pana Dytki i Ci nie zaprzeczyli.
stuff a byś się zdziwił :-) To Pan Dytko pytał pracownicę Gminy, pytała pani, która na 100% nie była zwolenniczka Wójtowej, pytali też inni neutralni. W tej Twojej klasyfikacji tylko 4 osoby z przeciwnej strony zadawały pytania. Tak więc nie do końca masz rację.
NOWA przecież napisałem, że wypowiadał się Pan Dytko bardzo kulturalnie, spokojnie, inteligentnie. Że ma klasę. Nie dodawaj tego czego nie pisałem. I nie zmienia to faktu co mówił merytorycznie, tu mam zastrzeżenia.
Tłumaczenia, że komitet z PO musiał założyć bo 20 tys mieszkańców zaczęła liczyć Gmina i są progi 5%, nie do końca przekonuje Lewy :-) Wójtowa i Pan Kania mają komitety bez poparcia jakiejś partii, czyli można
Co złego w tym, że kontrkandydaci notują wypowiedzi innych? Oni też walczą o swoje stołki :-) To już czepianie się.
Hym, ja myślę, że tzn "chwyty niedozwolone" to nie domena tylko strony Pani Wójt. Wiem o tym, ale jak napiszę dlaczego, to osobę, która mi powiedziała, mogę niechcący wydać, a powiedziane było to w zaufaniu. To jest walka, zawsze są poszkodowani, ja nie zaprzeczam że jedna strona przegina (pisałem o Pani Sułek), ale proszę o odrobinę dystansu, druga też. Nie ma w tej kampanii dobrych i złych. Są tylko walczący na róźne sposoby.
O olej nie martwmy się, każdy ma swój, dla niego najlepszy. Takie nawoływania do głosowania nic nie dadzą, a tylko troszkę śmieszą :-D


100% popracia!
Czy ktoś z kadry Pana Dytko napisze w końcu jakiś konkret?!
Chcecie zmieniać Gmine - do wyborów zostało 3 tygodnie - napiszcie jak!

Kampanią negacji budować swoje poparcie?
Przecież na spotkania poprierające PO przychodzą ludzie, którzy od zarania dziejów są przeciwko Łebkowej - poparliby nawet kij od szczotki, gdyby tylko był przeciw.
Taka prawda,
na spotkaniu w Długołęce byli: Pan Nauczyciel, Pan z Broniewskiego i Pani z Robotniczej i jeżeli ktoś chciał rozłożyć zebranie to właśnie Oni, swoimi głupkowatymi przytykami i śmiechem w miejscach, gdzie "człowieczeństwo" nakazywałoby się zamknąć.

Czy człowiek, który przez 4 lata uczestniczył w życiu Gminy może przychodzić na własne spotkania, bez elementarnej wiedzy o tematach, które ma zamiar poruszać?
Czy nadal na spotkaniach będzie uczestniczył "komitet hukowy", który będzie buczał i docinał każdej osobie, która chce zadać "niewygodne" pytanie?
Czy w końcu ludzie, którzy pragnął od kilkunastu lat uczestniczyć w życiu Gminy z drugiego rzędu odejdą?!

Jeżeli ktoś pisze, że trzeba "stare na nowe" to też się z tym zgadzam:
Niech "wspaniali suflerzy" którzy od kilkunastu lat podsycją nienawiść, nie tylko do Wójtowej, Radnych, ale przede wszystkim nastawiają jedengo przeciw drugiemu w końcu znikną z życia publicznego każdej z wiosek tworzących Naszą Gminę!
SpyBreak84
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 paź 2010, 13:46

    Windows Vista Firefox

Odp.: Wybory 2010

Postprzez JT » 28 paź 2010, 07:30

SpyBreak chcesz konkretów proszę bardzo: p. Dytko wprowadzi ludzką twarz na stanowisko Wójta i będzie traktował ludzi jak partnerów a nie szkodniki. Jak dla mnie to wystarczy...

Sam słyszałeś jak wyglądają odpowiedzi urzędowe wójtowej na konkretne pytania nt. budżetu gminy i wymagasz aby dawać Ci odpowiedzi z cyferkami, których można się tylko domyślać bo widać wójtowa ma głęboko w "D" przejrzystość funkcjonowania gminy.

Żenujące praktyki polityczne należy negować i nie ma w tym nic dziwnego. Osobiście mówię NIE osobie na najwyższym stanowisku w gminie, która na prawie każdym spotkaniu publicznym dowcipkuje, że "potrzeba jej chłopa" - no BARDZO śmieszne, dowcip bardzo wysokich lotów bo aż parlamentarnych (patrz. posłanka Beger).

Jeszcze odnośnie chwytów niedozwolonych. Co stało się z BIP-em Długołęki, że nagle stał się nieaktualny? Czekam na łaskawą publikację zarządzeń wójta z dnia 14 października (nr. 280/10) oraz z dnia 19 października (nr. 283/10).

Wrócę też do pierwszego postu ze strony 7 tego wątku, gdzie Dorotaa napisała:

"Dorotaa » 26 paź 2010, 08:01
Pragnę wyrazić swój sprzeciw,protest oraz niechęć do sposobów agitacji jaki Pani wójt Łebek prowadzi za pomocą swych popleczników. Mam na myśli Panią Sułek która chodzi po domach i wskazuje aby głosować na Panią Łebek.
Można zachęcać ale nie wymuszać, wręcz na granicy groźby i zastraszania.Tak właśnie wyglądało gdy była u mnie i moich rodziców."

Droga Doroto jeśli masz dość tego chamstwa w kampanii proszę zapoznaj się z "Ustawą z dnia 20 czerwca 2002r. O BEZPOŚREDNIM WYBORZE WÓJTA, BURMISTRZA I PREZYDENTA MIASTA"
http://www.sejm.gov.pl/prawo/burmistrz/burmistrz.htm

Na szczególną uwagę zasługuje Art. 27d. pkt. 1:

Kto, w związku z wyborami wójta, burmistrza albo prezydenta miasta, zbiera podpisy osób popierających zgłoszenie kandydata, stosując groźbę, podstęp lub jakąkolwiek inną formę nacisków zmierzających do uzyskania podpisów
- podlega grzywnie od 1 000 do 10 000 złotych.
JT
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory Samorządowe 2010



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników